یادداشت
عباس چهرازی
عبدالرحیم سوارنژاد
جهانشاه دانش
حمید سالم پور
سید ابراهیم آل رضا
دکتر حسن دادخواه – دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز
فرهاد نورآباد
رضا کلاه کج
دکتر حسن دادخواه- مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز
روزبه خدادادی
دکتر سید مهدی الوانی
غلام عباس کاظمی
علیرضا سعیدآبادی کارشناس ارشد روابط بین الملل و کارشناس اقتصادی
حسین عبدالعزیزی
مصیب شیرانی کارشناس ارشد منابع طبیعی
کاوه بهلولی قشقایی
قاسم منصور آل کثیر
دکتر حسن دادخواه-مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه
امید حلالی
جهانشاه دانش
وادی عبیات
عبدالرضا سلیمانی زاده
غلامرضا جعفری
سید ابراهیم آل رضا
رجبعلی کرد
وزیر کشور با اشاره به ستاد ویژه مبارزه با زمین‌خواری در استانداری‌ها افزود: استان‌ها به صورت جدی با موضوع زمین خواری برخورد می‌کنند.وضعیت زمین خواری به نحوی است که باید گفت کشور به تاراج زمین خوارها رفته است.
هشدارهای دکتر ایدنی:
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز : بزرگترین مشکل دانشگاه عدم چابکی و توانمندی در برخی واحدهای محیطی است.
خبیر در آیین معارفه فرماندار خرمشهر:
هیچ منطقه‌ای از لحاظ شرایط جغرافیایی، استراتژیکی و زیرساختی با منطقه آزاد اروند برابری نمی‌کند.
در نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان مطرح شد:
تاکید بر عدم موازی کاری در اقدامات فرهنگی و تربیتی در مدارس خوزستان
فلسفه و ماموریت اتحادیه بر اساس اسناد بالادستی ، ضرورت وجود انجمن اسلامی در مدرسه بعنوان کمک کار مدیران آموزش و پرورش ارائه برنامه های علمی ، ورزشی ،برگزاری جشنواره های مختلف اتحادیه است.
شهردار اهواز:
خدمات رسانی به  اهالي علي آباد (بروال) حق طبیعی آنان است
شهردار اهواز ادامه داد: براساس مصوبه شوراي شهر، خدمت رساني به مناطق حاشيه اهواز تصويب و بر همين اساس عمليات بهسازي معابر منطقه علي آباد توسط شهرداري شروع شده كه در حال حاضر 12 هزار متر مربع عمليات بهسازي و آسفالت در سطح منطقه انجام شده است.
فرماندار اهواز به منظور کاهش ترافیک سنگین اول مهر:
به دنبال راهکارهای جایگزین به جای پل سوم هستیم
ارزانی : خودروهای سرویس مدارس ملزم به رعایت دقیق مقررات هستند و درصورت تخلف پلیس راهنمایی و رانندگی با آن‌ها برخورد خواهد کرد چرا که ایمنی و سلامت دانش آموزان بر همه چیز اولویت دارد.
فرماندار ویژه آبادان مطرح کرد:
آبادان دروازه مدرنیته ایران در حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بوده است
شهبازی افزود: در جلسه اخیری که با استاندار خوزستان داشتیم قرار شد تا با توجه به ظرفیت‌های استان و نقشی که این ظرفیت‌ها در تولید ناخالص ملی دارد، شوراهای آموزش و پرورش سراسر استان ماموریت یافتند که وضعیت را در بخش‌های مختلف آموزش و پرورش ارتقا دهند.
معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری اهواز در گفتگو با شوشان :
برای اجرای پروژه های برنامه پنجساله توسعه و عمران شهر اهواز  2 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار نیاز است
نوشادی یادآور شد: برای اجرای پروژه های برنامه پنجساله توسعه عمران شهر اهواز حدود 2هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار نیاز است. در این میان حداقل های شاخص های توسعه و عمران شهر اهواز تعیین شده در برنامه مذکور تحقق پیدا کند که بر این اساس سالانه حدود 600 میلیارد تومان می شود.
انتقال آب کارون در سه دولت سازندگی، اصلاحات و عدالت محور/ از سید خندان تا سردار سازندگی و دولت مهرورز
سه
یکی از این نظرات واحد ، انتقال آب کارون به فلات مرکزی ست که هر سه دولت گذشته سمفونی یکسانی را نواختند و هنوز که هنوز است و پس از روی کار آمدن دولت جدید نیز مترصد عملیاتی کردن آن هستند. اخیرا "سیّد خندان" دولت اصلاحات که در زادگاهش اردکان به سر می برد به "دیدارهای آبی" روی آورده و از بحران بی آبی در یزد ابراز نگرانی کرده و گفته است که بحث انتقال آب به فلات مرکزی ایران باید جدی گرفته شود.
همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می شود
آیین یادبود و تجلیل از فرمانداران ،بخشداران و شهرداران هشت سال دفاع مقدس استان خوزستان
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: نقش مدیران در دوران هشت سال دفاع مقدس بسیار بارز است و در این راستا با نظر استاندار خوزستان مقرر شد مراسم یادبود فرمانداران،بخشداران و شهرداران استان در دروان هشت سال دفاع مقدس در استان خوزستان برگزارمی شود.
تجلیل از فرمانداران، بخشداران و شهرداران دوران دفاع مقدس؛
اورکی: تدبیر استاندار باعث حفظ یکی از سرمایه های اجتماعی یعنی دفاع مقدس است
مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان با بیان این که آیین یادبود فرمانداران، بخشداران و شهرداران دوران دفاع مقدس، سوم مهرماه در استانداری خوزستان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: مسایل و رویدادهای دوران دفاع مقدس به منزله یک سرمایه اجتماعی برای جامعه و کشور است.
شوشان از جلسه شورا گزارش می دهد +حاشیه ها
کار  شورای شهر سهم خواهی و سهم دادن نیست
جانعلی خورشیدی با تاکید بر همکاری شهرداران مناطق اهواز در پروژه ی مهر از سید خلف موسوی خواست تا مرخصی شهرداران را در آستانه ی بازگشایی مدارس لغو کند.وی اظهار داشت که با توجه نبود سرانه در مدارس خانواده ها در تامین امکانات مالی به مدارس کمک کنند . وی همچنین گفت : انتظار می رود تدابیری از سوی شهرداری و فرمانداری برای جلوگیری از ایجاد ترافیک در مهرماه اندیشیده شود .
معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان:
افتتاح فاز اول پروژه بازسازی حرم علی بن مهزیار اهواز در ماه محرم
امید حاجتی در این بازدید اظهار کرد: تاکنون مبلغ 60 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه در اختیار سازمان اوقاف استان خوزستان قرار داده‌ایم و در ادامه کار نیز اعتبارات دیگری در نظر گرفته شده است که به محض تامین در اختیار این سازمان قرار خواهد گرفت.
در گفتگو با مهندس صادق شریفی شهردار شهر کوت سید نعیم طرح شد:
بهره برداری از پروژه زیرسازی آسفالت و معابر 17 خیابان شهر کوت سیدنعیم
شهردار کوت سید نعیم بیان داشت: تمامی پروژه هایی که در سطح شهر به اجرا درمی آیند و به بهره برداری می رسند بدون شک با توجه به خواسته مردم و نیاز شهر انجام می شود، از این رو پروژه زیرسازی آسفالت و معابر 17 خیابان این شهر در هفته دولت با اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان به انجام رسیده که از محل اعتبارات داخلی و عمرانی می باشد.
مدیرعامل جمیعت هلال احمر خوزستان:
عملیات های امدادی هلال احمر خوزستان در 24 ساعت گذشته‎
دکتر علی خدادادی اظهار کرد: روز گذشته، دوشنبه (24 شهریورماه) بر اثر برخورد سواری سمند با تانکر حمل سوخت در کیلومتر 8 جاده رامشیر – اهواز، 6 نفر از سرنشینان خودروی سواری سمند مجروح شدند که توسط عوامل امدادی هلال احمر رامهرمز و اورژانس 115 به مرکز درمانی منتقل شدند.
گزارش شوشان از دیدار اعضای انجمن اسلامی معلمان با معاون استاندار
رتبه ی 31 در آموزش و پرورش به هیچوجه شایسته خوزستان نیست
معاون سیاسی استاندار خوزستان گفت : انتخاب واژه ی اعتدال توسط دولت یک حرکت سیاسی است و بیانگر این است که دولت تدبیر و امید می خواهد با در پیش گرفتن روش های اعتدالی و به دور از تقابل با سایر نهادها اهداف خویش را به پیش ببرد و در شرایط فعلی به غیر از این نمی تواند عمل کند.
مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان
قدرت فراوان تئاتر در حل مشكلات جامعه/ لزوم معرفي هنر خوزستان در مطبوعات
قنواتی بيان كرد: اميد مي رود كه فضاي مثبت ايجاد شده در استان ميان هنرمندان و مديران فرهنگي استمرار پيدا كند. تئاتر يكي از اجتماعي ترين گونه هاي هنري است كه در استمرار اين فضاي مثبت پيشقدم بوده و اين قدرت را دارد تا بخش زيادي از مشكلات جامعه را حل كند.
آیت‌الله جزایری:
غرب با تقویت گروه‌های تکفیری دنبال خدشه بر چهره اسلام است
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان گفت: دشمنان در کشورهای مختلف اسلامی با ایجاد گروه‌های تکفیری و پرورش و سرمایه‌گذاری بر روی این گروه‌های افراطی تلاش دارند تا چهره اسلام را مخدوش کنند.
فرماندار اهواز:
هیئت رئیسه شورای شهر اهواز ‌۳۱ شهریور‌ماه انتخاب می‌شود
ارزانی با اشاره به اهمیت انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر اهواز بیان کرد: در جلسه انتخاب هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر اهواز که 31 شهریور ماه برگزار می‌شود شخصا حاضر می‌شوم تا شاهد روند این انتخابات باشم.
استاندار خوزستان :
مطالبات 130 میلیارد تومانی آموزش و پرورش پیگیری می شود
مقتدایی با اشاره به اینکه باید از نیروی های انسانی که به صورت امانت به ما سپرده شده است صیانت کنیم ،افزود : اگر هر شخصی در جایگاهی که دارد وظیفه ی خود را به صورت درست انجام دهد همکاری و هماهنگی بین دستگاه ها در جهت خدمت رسانی صحیح به مردم فراهم می آید.
کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه در مناطق محروم خوزستان برگزار کرد:
اردوی خدمت رسانی راه خدا
دکتر علی خدادادی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان ضمن حضور در روستاها و بازدید از این اردو، این حرکت جهادی دانشجویان را تحسین نمود و در رابطه با درمان های خاص یا جراحی های با هزینه های بالای برخی روستاییان قول مساعدت و پیگیری ویژه به آنان داد
محمد تقی زاده:
امسال با کمبود 7 هزار و 83 معلم روبه رو هستیم!
مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان در عین حال با تاکید بر لزوم اجباری کردن پیش دبستانی افزود : با اجباری کردن پیش دبستانی یک گام به سمت افزایش کیفیت در آموزش برداشته می شود و در این خصوص تفاهم نامه ای بین بهزیستی و آموزش و پرورش برای گسترش مهد کودک ها و پیش دبستانی ها بخصوص برای افراد دو زبانه و کسانی که مبتلا به عقب ماندگی های تحصیلی هستند، منعقد شده است .
حسيني: موافقت با انتقال آب كارون، مخالفت با اجراي طرح 550 هزار هکتاری است
سيدشريف حسيني عنوان‌كرد: با توجه به اين‌كه طرح 550 هزار هكتاري مقام معظم رهبري در استان هم‌اكنون در حال اجرا است و مبالغ زيادي براي اجراي آن از صندوق توسعه ملي اختصاص يافته است، اجراي طرح انتقال آب كارون به فلات مركزي چشم‌انداز خوبي براي اين طرح به دنبال نخواهد داشت.
مدیر مرکز سامد استانداری خوزستان:
بیشترین درخواستها در حوزه تسهیلات مسکن، تعمیر و ساخت مسکن و بخشودگی جرائم وام است
مدیر شعب بانک سپه در این گفتگو عنوان کرد: به جز یک مورد از درخواست ها که در چارچوب مقررات بانک نمی گنجید برای مابقی دستور رسیدگی و حل مشکل را صادر کردم.
مشکلات خوزستان و کارون با اجرای طرح بهشت آباد
هدف اصلی که برای این طرح تعریف شده، توسعه کشاورزی است و با اجرای آن قرار است آب صنعت و کشاورزی اصفهان، یزد و کرمان تا 20سال آینده تامین شود اما این در حالی است که بسیاری از مناطق خوزستان همین امروز هم دچار کم آبی شدید است.
پژوهشگر و فعال میراث فرهنگی:
سر مجسمه شاعر شوش، شکاف برداشت
گفته می شود اوایل دهه 70 شمسی شهرداری شوش اقدام به ساخت مجسمه نمادین دعبل خزاعی می کند و نام یکی از میدان های این شهر به میدان دعبل خزاعی تغییر نام می دهد. اما به دلایلی نامعلوم و چندماه بعد، این اثر هنری از محل خود به محوطه حرم منتقل می شود. با این تغییر مکان نام میدان نیز تغییر می کند.سال ها این مجسمه در گوشه ای از حیاط حرم نگه داری می شد .
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:
مردم خوزستان با وجود زر و گنج موجود در این استان فقیر هستند
محسن رضایی افزود :انتظاری که از برگزاری چنین همایشی در استان خوزستان می رود این است که ابعاد اقتصاد مقاومتی در استان خوزستان توسط مدیران و اقتصاد دانان مشخص شود وبا توجه به ظرفیت ها و منابع انسانی و مادی در خوزستان مورد برنامه ریزی قرار بگیرد .
لزوم استفاده از دانش فنی توسعه نیشکر برای تحول کشاورزی خوزستان
در خبرها آمده بود کارخانه تصفیه شکر اهواز به مدار تولید بر می گردد، بد نیست بدانیم، این کارخانه که تکنولوژی آن مربوط به 30-35سال پیش است، دارای معضلات فراوانی است و همچنین پیشینه مطلوبی در صنعت قند و شکر ندارد و همواره نارضایتی های اجتماعی فراوانی را در استان بوجود آورده است.
سایه انحلال بر سر شوراهای شهر حاشیه دار
درس عبرتی از شایعه انحلال شورای شهر  کرمان
به هر حال ، شایعه انحلال شورای چهارم کرمان و انحلال شورای سوم اهواز باید درس عبرتی برای دیگر شوراها بخصوص اهواز و آبادان شود که اختلافات داخلی شان عیان شده و به خاطر ریاست شورا جلسات شان به حالت نیمه تعطیل در آمده است.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!