اخبار ویژه
یادداشت
غلامرضا جعفری
ابوالفضل بابادی شوراب
سید ابراهیم آل رضا
غلامرضا نجفی سولاری
مهدی ویسی پور
مریم فرطوسی
غلام عباس کاظمی فعال اجتماعی
سامان فرجی بیرگانی
شهاب زمانی
سیدرسول موسوی - مدیرمسئول روزنامه عصرکارون
غلامرضا کردونی
امیدحلالی
عبدالرحیم سوارنژاد
ثریا زندیار
امیدحلالی
حسین عبدالعزیزی
عباس چهره رازی
فرنوش اسماعیلی
ایمان علی رضایی
ابوالفضل بابادی شوراب
رضا غبیشاوی
هادی خوش سیما
اکبر ظریفی
جهانبخش قلاوند فرماندارشهرستان ایذه
مرتضی دشتی
گزارش
گفتگو
ضعف دیپلماسی اقتصادی و بی تفاوتی بانک های داخلی , موانع جدی توسعه تجارت خارجی
گفت وگوی اختصاصی با عبدالرحمن سلیمانی رییس اتاق بازرگانی اهوازو عضو هیات رییس اتاق بازرگانی ایران
ضعف دیپلماسی اقتصادی و بی تفاوتی بانک های داخلی , موانع جدی توسعه تجارت خارجی
معاون سیاسی وزیر کشور:
معاون سیاسی وزیر کشور خطاب به مديران كل سياسي گفت: در انتخاب مدیران، شما نقش دارید و در تداوم مدیران شما بحث آموزش نظارت برعملکرد و ارزیابی مدیران، فرمانداران و بخشداران را برعهده دارید كه این موضوع باید به شدت مورد نظر قرار بگیرد.
استاندار خوزستان:
همین در كنار هم بودن ها نشان از ماموریت های مشخص با اهداف تعیین شده دارد.
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر:
بیشترین رکورد تولید در طول پنج دوره اخیر اتفاق افتاده است.
ميزگرد دولت و ملت،همدلي و همزباني:
خبیر: همدلی و هم‌زبانی لزوما به معنای یک صدایی نیست/حسین زاده: انتقادات  در راستای منافع ملی باشند نه منافع جناحی
خبیر ادامه‌داد: فرصت‌های جدیدی که در حال فراهم شدن است می‌تواند آزمون بزرگی برای دولتمردان و مردم باشد که با انسجام هرچه بیشتر و مشارکت در امور، زمینه رشد روزافزون در حوزه‌های مختلف را فراهم کنند.
امیر سرتیپ دوم علی ظریفی یگانه:
تاکنون نیمی از زمین های پادگان 92 زرهی در اختیار شهرداری اهواز قرار گرفته است
او به حضور مقتدرانه ی ارتش در مرزهای جنوب غرب اشاره کرد و اظهار داشت: "با وجود این که در منطقه ناامنی های بسیاری هست، حضور مقتدرانه ی ارتش در مرزها، امنیت پایداری را موجب شده است امنیت پایداری که اکنون در مرزهای استان داریم مدیون رشادت ها ی رزمندگان و شهداست. "
استاندار خوزستان:
درمناقصات، اولویت با پیمانکاران بومی است / پیمانکاران آموزش های لازم را فراگیرند
استاندار خوزستان گفت: : برای در اولویت قرار دادن پیمانکاران بومی نسبت به پیمانکاران غیر بومی ابتدا باید به پیمانکاران بومی آموزش های لازم در زمینه های اجرای تعهدات و شرکت در مناقصه ارایه دهیم .
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان خبرداد؛
اقدام خاص فنی و حرفه ای برای جوانان جویای کار
رحمن قلاوند با اعلام این مطلب افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده و موافقت سازمان، در بخش های مراکز ثابت و شعب شهری زیر مجموعه، صنایع و بنگاه های اقتصادی، مراکز جوار دانشگاهی، پادگان ها و زندان ها همچنین آموزش در مناطق روستایی وعشایری به صورت رایگان اجرا خواهد شد.
دکترتوفیقی :
استاندار خوزستان درک روشنی از مسایل سیاسی کشور دارد
دبیر ستاد توسعه فناوری و نوآوری نفت، گاز و زغال سنگ معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: باید در همه شرایط حمایت، پشتیبانی، توسعه فضای بازار، حمایت از تحقیق و توسعه تجاری سازی تکنولوژی و هر اقدامی که به روند توسعه کشور کمک می کند را در دستور کار قرار داده و برای آن تلاش کنیم.
“حاج حبیب جنت مکان” به قافله شهدای سرافراز مدافع حرم پیوست+عکس
سردار سرافراز "حاج حبیب جنت مکان " فرزند غیور و دلاوری از اهواز ولایتمدار خطه کربلای ایران ،رزمنده دلاور گردان های امیرالمومنین ع و جعفر طیار ع در ۸ سال دفاع مقدس در مسیر جهاد و مبارزه با گروهک های تکفیری و ساخته و پرداخته رژیم صهیونیستی ،آل سعود و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار جان خویش را در طبق اخلاص نهاد و تقدیم خط سرخ ولایت کرد و ثابت نمود که مردم خوزستان همیشه پا در رکاب ولایت و پاسدار اسلام و مذهب مترقی تشیع هستند.
شهردار هندیجان
مسئولین خوزستان حق مردم هندیجان را از شرکت فلات قاره بگیرند
درویشی بیان کرد: از استاندار پر تلاش و فهیم استان خوزستان می خواهم نسبت به استرداد مبلغ فوق به شهرستان هندیجان اقدام نمایند تا مردم هندیجان از حق و حقوق خود بهره مند شوند.
مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استاندار خوزستان خبر داد:
گردهمایی مدیران کل سیاسی کشور در استانداری خوزستان
اورکی همچنین در خصوص طرح استانی شدن انتخابات مجلس گفت : حدود 169 نفر از نمایندگان مجلس طرحی با قید یک فوریت را برای " استانی شدن انتخابات مجلس " تصویب کردند و بنا به اطلاعاتی که به ما رسیده است هنوز جزییات این طرح در صحن علنی مجلس مطرح نشد ه است و باید منتظر باشیم و ببینیم که نمایندگان مجلس در آینده چه تصمیمی را در این خصوص اتخاذ می کنند.
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خوزستان
اهدای تسهیلات ارزان قیمت با هدف مقاوم سازی واحدهای مسکونی
این رقم برای واحدهای روستایی 15 میلیون وام با کارمزد 5 درصد و ضامن
انتقادات بی سابقه ایدنی به وضعیت بهداشتی و عمومی شهر اهواز
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار کرد: ما از مرگ شهردار منطقه 8 متاسف هستیم اگر هم قصوری شده باشد باید از مسیر قانونی برای رسیدگی به مرگ وی وجود دارد و هرکس قصوری کرده باید پاسخگو باشد.
پاکسازی کشور از مین تا آخر سال/ امنیت در مرزهای جنوبی برقرار است
سرتیپ دوم ظریفی یگانه با بیان اینکه ارتش در مرزهای جنوبی غرب کشور اجازه هیچگونه تجاوز و تعدی را نخواهد داد، گفت: متاسفانه در حال حاضر در منطقه جو نا امنی حاکم شده اما استان خوزستان و مرزهای جنوبی کشور دارای امنیت پایدار و با ثباتی هستند.
انعقاد تفاهم نامه توسعه فناوری نفت و گاز با ستاد توسعه فناوری و نوآوری صنعت نفت و گاز
مقتدایی: ایجاد پیوندمحیطی و پیوستگی در ساختار اجرایی از قدمهای نخست برای اجرایی کردن تفاهم نامه
نزدیک به یک سال است که ما در حال پی گیری این مورد هستیم و در این راستا نیز توانستیم مشکلات شرکت های گروه ملی و سیمان را حل کرده و امیدواریم این موارد انگیزه ایی برای افزایش تولیدات داخلی بوده و خیر و برکتی را برای استان به ارمغان داشته باشد.
گفتگو با مهندس مهدی ویسی پور عضو هیئت مدیره موسسه فرهنگی اجتماعی جمحور :
وحدت ، کمال و تکریم انسانی رویکرد موسسه جمحور
ما از دو سال قبل دغدغه خاطر و تعلق خاطر به زاگرس را داشته ایم و براساس آن صحبت که ما بر روی کلید واژه وحدت تاکید داشتیم بدنبال یک همگرایی در منطقه زاگرس بودیم، هدف این بود که همگرایی را به هم افزایی و هم افزایی را به توسعه تبدیل کنیم. برای اینکه این امر تحقق یابد ما یک سری از باورها، فصل های مشترک را شناسایی کردیم و این تنها چیزی بود که ما را به نیل اهداف خود امیدوار می کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان:
در سفر تهران برای ساماندهی تالاب شادگان اعتبار گرفته شد
حیدری اضافه کرد:از دیگر مسایل مطرح شده آماده کردن شهرستان ایذه برای ثبت جهانی بود به این علت که نقش برجسته های این شهر قابلیت ثبت جهانی را دارند.و اعتباری ویژه ای امسال در این زمینه و بحث گردشگری ایذه اختصاص داده ایم .
سیدبهزادعلوی رییس آموزشکده های فنی و حرفه ای منطقه 5:
بالاترین ضریب اشتغال در بین فارغ التحصیلان دانشگاه ها،در اختیار آموزشکده های فنی و حرفه ای
علوی با اشاره به برنامه های آتی دانشکده های فنی و حرفه ای گفت: "برای سال 94 پیش بینی شش رشته در سطح کارشناسی به صورت ناپیوسته برای ادامه ی تحصیل دانشجویان استان در نظر گرفته شده است و با تاسیس هشت رشته ی فنی در سطح آموزشکده های استان، به دنبال افزایش 20 درصدی پذیرش دانشجوی فنی و حرفه ای در سطح استان هستیم."
معاون برنامه ریزی استاندارخوزستان در بازدیداز پروژه های گردشگری آبی اهواز :
خوزستان به مقصد گردشگری آبی و تفریحی تبدیل خواهد شد
دکتر امید حاجتی معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان از پروژه های گردشگری آبی ساحل رودخانه کارون بازدید کرد. در این بازدید که مهدی مداری مدیرعامل سازمان عمران ساحل کارون نیز حضور داشت معاون استاندار خوزستان از نزدیک در جریان روند پیشرفت و کیفیت پروژه های ساحل کارون قرار گرفت.
گام موفق استاندار خوزستان در رونق گردشگری آبی +تصاویر
در تعطیلات نوروزی شاهد رونق بیش از پیش گردشگری آبی بودیم در این میان استاندار خوزستان ، سازمان میراث فرهنگی استان خوزستان ، سازمان عمران ساحل کارون و فرمانداران و دست اندرکاران مربوط توانستند با برنامه ریزی، گام های مستحکمی در رونق صنعت گردشگری آبی بردارند.
رئیس جمعیت هلال احمر کشور:
ماندگاری نیروی انسانی در خوزستان کمتر است
رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه تمرکز امسال جمعیت هلال احمر آموزش همگانی و شعار « هر خانواده، یک امدادگر» و «جامعه آماده» است، تصریح کرد: از اهداف اساسی جمعیت هلال احمر کمک به سلامت انسان‌ها است که در این زمینه تاکنون چه در زمان حوادث و چه در شرایط عادی فعالیت‌های بسیار انجام داده و به عنوان کمک وزارت بهداشت و درمان همواره وارد عمل شده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان:
در سال 94 همه برای جبران عقب ماندگی ها تلاش کنیم
درویشعلی کریمی با اشاره به پروژه های آبرسانی در مناطق سخت گذر استان خوزستان از جمله شهرستان های ایذه و دزفول گفت: عملیات اجرایی برخی از این پروژه ها بی سابقه بود که بعنوان مثال می توان به گذر لوله آب از عرض رودخانه کارون در شهرستان ایذه بصورت هوایی با ارتفاع 80 متر و طول 150 متر اشاره داشت.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:
نرخ بیکاری خوزستان هشت تا 10 درصد است
صفایی نرخ بیکاری استان خوزستان در سال گذشته را بین هشت تا 10 درصد خواند و گفت:با اقدامات حمایتی از تولید و سرمایه گذاری بخش خصوصی و دولتی، سال گذشته 40 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شد که بیانگر تحول است.
تقدیر آیت اله جزایری از اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت در خوزستان
نماینده ولی فقیه در استان اعلام نمود: کشور ما اکنون در شرایط عادی بسر نمی برد، از طرفی مذاکرات هسته ای و صحبت های ضد و نقیض آمریکا و از طرف دیگر وضعیت امنیتی منطقه که در حال حاضر بسیار آشفته بوده و منتظر جرقه ای می باشد، باعث ایجاد شرایط خاصی برای کشور شده است.
استاندار خوزستان:
تلاش های ستاد سفر باید منجر به ارتقای کیفیت خدمات شود
استاندار خوزستان نسبت به ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی و راهیان نور در سال های آینده تاکید کرد و گفت: اگر نارسایی ها را برطرف و با تلفیق امکانات موجود کار موثر انجام گیرد و موجب افزایش خدمات کیفی و کاهش تلفات شود قابل تقدیر است.
درویش‌پور در تذکری:
تکلیف مربیان پیش دبستانی و شرکتی مشخص شود
چند سال است مرتب ایذه شاهد سیل های مخرب است اما دولت هیچ تدبیری برای مهار سیلاب‌ها به کار نمی‌برد.
بازدید کارشناسان اداره کل بازرسی از ادارات شهرستان هویزه
بازدید از ادارات و دستگاههای اداری کمافی السابق ادامه دارد که در همین راستا کارشناسان این اداره کل از مخابرات شهرستان، اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد مسکن، مرکز درمانی شهرستان و موسسه کاریابی بازدید بعمل آورند.
گزارشی از طرح نوروزی خوزستان؛ طعم شیرین امدادرسانی به زائران کربلای ایران با چاشنی عید نوروز
اوطلبان و خیران خوزستانی با همدلی و عشق به همنوع دست همنوعان خود را گرفته و با مساعدت‌های نقدی و غیرنقدی در طرح ملی فرشتگان رحمت شرکت فعال داشتند. در اجرای این طرح، ۱۵ هزار سبد غذایی، بهداشتی و کالا با ارزش ریالی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان میان نیازمندان شهرها و روستاهای استان توزیع شد.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!