اخبار ویژه
یادداشت
البرز کاظمی
بابک مختاری دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز
محمد مالی
عبدالرحیم سوارنژاد
غلامرضا جعفری
دکتر محسن صنیعی
نوید قائدی
عبدالرحیم سوارنژاد
هومن خورشید
روزبه کردونی
جمال درویش
سارا ممبینی
ندا عزیزیه کارشناس موزه
مهدی مکارمی
دکتر سید زین العابدین موسوی: حقوقدان
سید موسی بلادیان
دکتر فاضل خمیسی
سارا ممبینی
عبدالرحیم سوارنژاد
سید صالح آلبوشوکه
فرزین حاتمی کاکش
محمد مالی
غلامرضا جعفری
محمد حاجیوند
بهنام مهمان پذیر
فارغ از این که نیت تهیه کننده و مجری باهوش این برنامه چه بود واکنش همراه با وحدت و غیرتمندی مردم خوزستان اتفاقی مبارک و موثر است زیرا این مردم صبور و کم توقع نشان دادند در عین توجه به منافع ملی، در دفاع از هویت و منافع خوزستان لحظه ای تردید نمی کنند.
مديرعامل نيروگاه رامين اهواز:
توجه به ساخت قطعات و تجهيزات نيروگاهي و تحقق خودكفايي ملي از مهمترين اهداف اين نيروگاه بوده است.
همایون قنواتی:
هر قدر فضای نقد و گفتگو تقویت شود عقلانیت و واقع بینی در جامعه افزایش خواهد یافت.
ويزيت رايگان 3000 بيمار در خوزستان
مدیر عامل هلال احمر خوزستان گفت: همزمان با هفته دولت 22 گروه پزشکی شامل 200 پزشک ، پیرا پزشک ، دستیار و ماما برای مداوای بیماران استان ، به مناطق سخت گذر و محروم خوزستان اعزام شدند.
بازدید مدیرکل بازرسی ،مدیریت عملکرد استانداری خوزستان از پروژه های شهرداری کوت عبدالله
در راستای تاکید استاندار خوزستان به مهندس سید کریم سید نور مبنی بر بازدید از مناطق محروم استان، بازدیدی با حضور مدیرکل بازرسی،مدیریت عملکرد استاندار ، فرماندارشهرستان کارون از پروژه های عمرانی در حال اجرای شهرداری کوت عبدالله بعمل آمد.
مهندس حمید بورد تشریح کرد :
دستاوردهای یکساله  شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب
هم اكنون 26 پروژه در زمينه احداث و توسعه واحدهاي نمكزدايي نفت در شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب در دست اجراست که هدف از اجراي آنها ايجاد يك ميليون و 400 هزار بشكه در روز ظرفيت جديد نمكزدايي است. ميدان لب سفيد در 40 كيلومتري شمال شرقي دزفول ،در مجاورت ميدان هاي لالي و قلعه نار قرار دارد. اين ميدان در سال 1347 كشف و توليد نفت از آن در سال 1352 شروع شد.
در بازديد مديران قضايي از پروژه هاي شهرداري اهواز مطرح شد:
حمايت دادگستري استان از عمران شهري در اهواز
فتاحي معاون قضايي رئيس كل دادگستري استان و صادقي معاون دادستان اهواز و رئيس مجتمع انقلاب به همراه سيّدخلف موسوي شهردار اهواز و سرهنگ سپه وند فرمانده نيروي انتظامي شهر اهواز از برخي پروژه هاي مديريت شهري بازديد و تصميمات مهمي جهت حل مشكلات اين پروژه ها اتخاذ نمودند.
مدیرکل سیاسی استانداری خوزستان :
لزوم تبدیل فعالیت های قومی به فعالیت های اجتماعی و سیاسی
محسن اورکی ، اظهار کرد: ورود تشکل کاشت به آموزش فرهنگ شهروندی برای توسعه، کار خیلی مشکلی است به ویژه اینکه گروه کاشت مکان مستقلی برای فعالیت های خود ندارد. گروه کاشت نباید به این مسئله توجه کند که چقدر کار باقی مانده بلکه باید به اینکه چقدر کار می تواند انجام دهد بسیار توجه کند.
بازدید بازرسان استانداری از ادارات چند شهرستان
سیدکریم سیدنور ،مدیرکل بازرسی مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری گفت:با توجه به وجود بعضی کاستی ها و مشکلاتی که در خدمات رسانی به مردم وجود دارد بازرسان این اداره کل به صورت هفته ای از ادارات و مراکز خدمات رسان در سراسر استان بازدید به عمل می آورند.
با اعلام استانداری خوزستان:
ده ماه گذشت؛ سید خلف شهردار نمونه شد
استراتژی سید خلف موسوی در شهرداری اهواز در ده ماه گذشته بر گشودن جبهه های متعدد کاری بود تا بدنه سرگردان شهرداری مشغله کار و فعالیت داشته باشد، تا آرمش به مدیریت شهری بازگردد، تا شهروندان به مدیران شهر اعتماد کنند.
استاندار خوزستان:
طرح بودجه بدون نفت در دستور كار است
با اين طرح مي‌توانيم بودجه خود را با اتكا به منابع غيرنفتي تامين كنيم.وي افزود: اين طرح به‌زودي آماده مي‌شود و مي‌توانيم آن را مطرح کنیم و به منظور تشریح آن قرار است سمينارهاي مفصلي برگزار كنيم.
اقدام شجاعانه مقتدایی
تردد پلاک اروند در تمام استان
وی اظهار داشت : منطقه آزاد اروند متعلق به کل استان خوزستان است و مزایای آن هم باید به تمامی شهروندان خوزستانی برسد به همین دلیل به عنوان نماینده دولت در استان خوزستان وعده خوش دولت به مردم خوزستان را عملیاتی کردم.
آلبوشوکه :
هیچگونه برنامه ای برای تغییر شهردار اهواز وجود ندارد
هیچگونه بحثی در خصوص تغییر شهردار اهواز وجود ندارد،ایشان مشغول به انجام وظایف خود هستند.
در نشست خبری مشترک مسئولان اقتصادی تشریح شد؛
سياست‌هاي جديد برای تامین کسری اعتبارات/ارتقای بنادر خوزستان از نسل دوم به سوم
خوزستان از نظر توليد ناخالص ملي با احتساب درآمدهاي نفت و گاز، پس از تهران در جايگاه دوم و بدون احتساب درآمدهاي نفتي در جايگاه چهارم كشور قرار دارد.
دکتر کاوه جاسب، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز :
اصلا نگران هزينه درمان نباش
جاسب ادامه داد: در بیمارستان شفا اهواز بعد از اجرای طرح تحول نظام سلامت حتي يك گام بيشتر برداشته شده و بر اساس دستورالعمل های صادره در مورد تخفيفات خاص این طرح، حتی خیلی کمتر از هزینه ١٠درصد و ٥ درصد از بیمار گرفته می شود و یا میتوان گفت تقریبا" هيچ هزينه اي از بیماران دريافت نميشود.
معاون استاندار:
صنعت نیشکر سهم بسزایی در تولید و اشتغال خوزستان داشته است
معاون پشتیبانی و منابع انسانی استاندار خوزستان گفت: شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی به عنوان یک صنعت بزرگ سهم بسزا و تاثیرگذاری در تولید و اشتغال و همچنین پیشگیری از خروج ارز از کشور داشته است.
معاون توسعه نیشکر :
افتتاح نخستین کارخانه شکر طعم دار کشور در خوزستان
معاون کشاورزی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان اضافه کرد: تولید شکر طعمدار برای نخستین بار در ایران توسط شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان صورت میگیرد که این نوع شکر در راستای تنوع بازار شکر از اھمیت خاصی برخوردار است.
در بازديد مديركل امور شهري استانداري خوزستان از پروژه احداث پل سوم مطرح شد:
سرعت اجراي پروژه بي سابقه است
اگرچه اقدامات اجرايي مربوط به مراحل عملياتي احداث و تعريض پل، مشكلاتي را فراروي شهروندان قرارداده و ممكن است باعث تاخير و زحماتي براي آنها شود، اما مطمئن باشيد كه اين سختي ها با افتتاح پروژه در موعد مقرر به شيريني و لبخند رضايت مردم تبديل خواهد شد.
شهردار اهواز تشریح کرد:
تعریض پل سوم طبق زمان‌بندی در حال پیش‌روی است
شهردار اهواز در بازدید از پروژه تعریض پل سوم، با تاکید بر بهره‌برداری این پروژه در زمان تعیین شده، گفت: شهرداری آماده ایجاد تحول در توسعه عمرانی و شهری و همچنین مشارکت با بخش خصوصی است.سیدخلف موسوی اظهار کرد: به لحاظ اهمیتی که این پروژه دارد و با هدف تسریع در روند اجرایی آن، بازدید به صورت مستمر و دوره‌ای انجام می‌شود تا عملیات با پیشرفت خوبی ادامه پیدا کند.
انتقاد تند نماینده بهبهان و آغاجاری از برنامه نود
شریعتی ادامه داد: یقین دارم که آقای فردوسی پور اطلاعات لازم را در خصوص کارون نمی دانند و گرنه اینگونه محبوبیت خود را در بین مردم فرهنگی و فوتبال دوست خوزستان خدشه دار نمی کرد. تولید ۹۵ درصد برق آبی کشور، ۸۰ درصد نفت و تولید گاز و شکر و محصولات کشاورزی تنها گوشه ای از خدمات خوزستان ایران سرفراز است .
ادامه پدیده شرجی تا پایان هفته در خوزستان
پدیده شرجی تا آخر هفته جاری و به ویژه در مناطق نیمه جنوبی و سواحل استان خوزستان ادامه دارد. همان طور که پیش‌بینی شده بود با حاکمیت جریانات مرطوب جنوبی شاهد وضعیت شرجی در استان هستیم.
افشاگري اسكندر زنگنه پيرامون اخلال در انتخاب هيئت رئيسه جديد شوراي شهر اهواز
طي چند روز گذشته شايعاتي گسترده در فضاي مجازي مبني بر مذاكره فراكسيون اقليت شوراي شهر اهواز بامحوريت اسكندر زنگنه با سيد جعفر حجازي استاندار سابق خوزستان براي پذيرفتن سمت شهردار اهواز پس از استيضاح احتمالي سيد خلف موسوي شهردار فعلي اهواز منعكس گرديد كه با واكنش زنگنه كه به احتمال فراوان رياست آينده شوراي اسلامي شهر اهواز را عهده دار خواهد شد مواجه گرديد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:
داوری آثار جشنواره بین‌ المللی شعر رضوی پایان یافت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان از پایان مرحله داوری آثار رسیده به دبیرخانه پنجمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان عربی (یادمان دعبل خزاعی) خبر داد.
نجات گردشگر یاسوجی در کوه های بهبهان
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان از عملیات شش ساعته جستوجو ونجات یک گردشگر یاسوجی در کوه های حاتم بهبهان خبر داد.
مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي خوزستان:
سود بالاي تسهيلات بانكي مورد استقبال صنعتگران نيست
خوزستان داراي 70 شهرك و نواحي صنعتي مصوب در تمام شهرستان‌ها است.
مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي خوزستان:
سيستم بانكي در خوزستان نااميدكننده است!
صفايي در ادامه افزود:‌توقع ما از همكاران در صندوق مهر امام رضا (ع)‌ اين است كه نگاه وي‍ژه اي به موضوع اشتغال در خوزستان داشته باشند و منابع بيشتري به جوانان اين استان- كه در طول سال هاي دفاع مقدس صبورانه و قهرمانانه مقاومت داشته اند- اعطا كنند.
فرج الله خبیر در دیدار با اعضای شورای هماهنگی جوانان احزاب اصلاح طلب خوزستان :
نمی توان مملکت را بدون احزاب اداره کرد
اگر خواستار مشارکت مردم هستیم باید بسترهای لازم برای فعالیت و سازمان دهی آنها را در قالب تشکل ها فراهم آوریم . تا با فعال شدن NGO های تخصصی، به دولت کمک کنیم .دولت نیز از فعالیت سازمان های مردم نهاد حمایت می کنند و رئیس جمهور در همایشی که توسط NGO ها برگزار شد، شرکت کردند .
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
عرق شرمی که بر پیشانی شورای شهر اهواز باید بنشیند
از مصوبه یک میلیارد تومانی خرید خودرو در شورا تا گرسنگی یک خانواده اهوازی/ وضعیت تاسف بار یک خانواده اهوازی/پدرمان را با گاری به دکتر می بریم/ترک تحصیل کردن فرزندان