اخبار ویژه
یادداشت
آقای جمی به منزله سرمایه نمادین
یادداشتی به قلم دکتر میدری:
آقای جمی به منزله سرمایه نمادین
احمد میدری
شیما زنگنه/ کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم
آرمین عرب
کاوه بهلولی قشقایی
سید رضا هاشمی زاده - کارشناس ارشد مدیریت اجرایی
شیما زنگنه/ کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم
سید ابراهیم موسوی ؛فعال سیاسی اصلاح طلب
علی کرد – مدرس دانشگاه
سید مرتضی افقه، استادیار دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران
ابوالقاسم بهوند ( عضو مجمع مشورتی توسعه استان خوزستان )
نویدقائدی
دکتر حسن دادخواه
محمود عبداللهی
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن شفیعی
رطب خورده کی منع رطب کند
در نقد سخنان جناب سید شریف حسینی
رطب خورده کی منع رطب کند
عبدالرحمن نیک سرشت
عبدالرضا سلیمانی زاده
عبدالرحیم سوارنژاد
غلامرضا نجفی سولاری
علیرضا سعیدآبادی ؛ کارشناس ارشد روابط بین الملل و کارشناس اقتصادی
دکتر علیرضا مخبر دزفولی
عبدالزهرا بوعذار- دانشجوی دکترای حقوق جزاوجرم شناسی واستاددانشگاه
قاسم منصور آل كثير
محمد مالی
کوچک نه! بزرگ و غمخوار
ادای دینی به پزشک پر تلاش خوزستانی زنده یاد دکتر محمد هادی کوچک
کوچک نه! بزرگ و غمخوار
امید حلالی
گفتگو
مثل دیدمک فریاد می کشیم تا مردم آگاه شوند حتی اگر آنانکه باید ، نشنوند
اسکندر زنگنه و فلسفه سرودن شعر دیدمک در جلسه شورای شهر اهواز
مثل دیدمک فریاد می کشیم تا مردم آگاه شوند حتی اگر آنانکه باید ، نشنوند
سید حسن خمینی: جذب سرمایه آرامش می خواهد.این آرامش قبل از هرچیز مرهون نگاه شماست
یادگار بنیانگذار جمهوری اسلامی تصریح کرد: عزم عمومی در خوزستان برای توسعه استان به وجود آمده است که در این بین باید دعواها و کینه ها را کنار بگذاریم و دل ها را پاک کنیم.
استاندار خوزستان :
نگرانیم كه بعد از نسل ما، مديری براي تصدي امور تربيت نشود؛ مديراني كه اهل ايثار باشند و اين مساله فاجعه اي براي مديريت آينده كشور است
سودانی در شورای اداری:
تنها دفاع شايسته ما از استان در جهت دفع توطئه​ هاي دشمنان، خدمت‌رساني درخور و شايسته و آرامش‌بخش به مردم باشد
دکتر ایدنی خبر داد:
شفاف سازی کامل تعرفه ها در حوزه خدمات پزشکی
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: هدف از تشکیل این جلسه تعیین ضرایب ریالی تعرفه های خدمات پزشکی استان خوزستان است
شهردار اهواز خبر داد:
پایان عملیات اجرایی زیرگذر خلیج فارس اهواز+تصاویر
موسوی افزود: این زیرگذر در میدان خلیج فارس یکی از مقاطع حادثه خیز بوده که قطعا تاثیر بسیار مهمی در حل مشکلات ترافیکی منطقه خواهد داشت و با اعتباری حدود 65 میلیارد ریال در مدت زمان کم و قابل قبول به پایان رسید.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در گفتگو با شوشان:
رشد صدرصدی نوآموزان پیش دبستانی در خوزستان
شجاعی همچنین از ارتقای صلاحیت های علمی برای نخستین بار در استان خوزستان خبر داد و گفت: در سال تحصیلی جاری برای اولین بار نهضت برگزاری کارگاه های آموزشی در سراسر استان اجرایی شد. در این راستا تا پایان سال 200 کارگاه آموزشی در دبستان های سراسر استان برگزار می شود. تاکنون بیش از 110 کارگاه آموزشی در سطح مراکز ابتدایی استان برگزار شده است.
همایون قنواتی خبر داد:
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان فراخوان پژوهشی 93 را منتشر کرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اضافه کرد:پس از هم اندیشی و همفکری با اساتید دانشگاه، متولیان و اصحاب فرهنگ و هنر استان؛ اولویت­ های پژوهشی در سال1393 را مشخص کردیم و از کلیه اساتید، دانشجویان و محققانی که دارای مدرک دکترا در رشته­ های مختلف علوم انسانی هستند جهت ارائه پژوهش هایشان دعوت می کنیم.
ساماندهی وانت بارهای فروشنده و عامل سد معبر در دستور کار حوزه خدمات شهری قرار گرفت
شمخانی در همین رابطه عنوان داشت:یکی از چالشها و معضلات امروز در شهر اهواز مشکل سد معبر و حضور وانت بارهای فروشنده ی میوه و تره بار است که این روزها به وفور شاهد آن هستیم.
مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان خبر داد
افزایش 50 درصدی پروازهای بین‌المللی در خوزستان
محمدسعید شرفی افزایش ترافیک در آسمان خوزستان را به دو دلیل عمده دانست و تصریح کرد: دلیل نخست بسته شدن مسیر عبوری پروازهای خاورمیانه و حاشیه جنوبی خلیج فارس به اروپا و دیگر بسته شدن مسیر روسیه به دلیل مشکلات موجود در روسیه و اوکراین است که موجب افزایش پروازهای بین‌المللی در ایران و اهواز شده است.
افشین حیدری:
طراحی فعالیت‌های بین‌المللی میراث فرهنگی در خوزستان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان خاطرنشان کرد: از همه مردم خوزستان دعوت به عمل می‌آید تا در مراسم در نظر گرفته‌ شده به این مناسبت شرکت کنند و از زحمات این استاد پیشکسوت تجلیل کنند.
رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای شهید چمران خبر داد:
تنها سه درصد دانشجویان خوزستان را دانشجویان فنی و حرفه‌ای تشکیل می‌دهند
علوی با بیان اینکه در زمینه توسعه آموزشکده‌ها نگرش استاندار خوزستان با توجه به اشراف در تربیت نیروی انسانی و بحث اشتغال، بسیار مثبت است و از سال گذشته بر توسعه آموزشکده‌ها در شهرهای بزرگ استان تاکید داشته است؛ در بازدید از آموزشکده فنی و حرفه‌ای نیز اعلام کرد که مشاوری برای توسعه آموزشکده‌ها قرار می‌دهد.
مدیر کل صنعت،معدن و تجارت خوزستان:
نرخ بالای سود بانکی تولید را با مشکل مواجه کرده است
حسن زاده در ادامه با اشاره به ظرفیت این استان در تولید انبوه محصولات کشاورزی گفت:روزانه حدود یکهزار دستگاه کامیون حامل محصولات کشاورزی و تولیدی از هر یک از مرزهای چذابه و شلمچه به عراق صادر می شود اما جاده های منطقه جوابگوی این حجم بار نیست.
مهران یاوری در گفتگو با شوشان :
عملکرد دکتر مقتدایی را تا به امروز مثبت دیده ام
یاوری در مورد عملکرد دکتر مقتدایی استاندار خوزستان عنوان کرد: در مدت مدیریت ایشان و با وجود مشکلاتی که برخی مدیران دولت نهم و دهم در خوزستان بر جای گذاشته اند ،عملکرد دکتر مقتدایی را با تمام این تفاسیر تا به امروز مثبت دیده ام. البته لازم به ذکر می دانم که دکتر مقتدایی هم می بایست با دوستان هم حزبی خود تعاملات بیشتری داشته باشد.
معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری اهواز:
شهروند محوری و مدیریت جهادی جز با مشارکت همشهریان ممکن نخواهد بود
در زمینه نرم‌افزاری و برنامه‌های جاری همانطور که شاهد هستیم رویکرد شهروندمحوری به عنوان کلیدواژه رویکردهای ما بوده که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در این سال تلاش شد با مدیریت جهادی در زمینه فرهنگ را به منصه ظهور برسانیم و چنانچه شاهد هستیم فعالیت‌های این معاونت برای شهروندان مشهود است.
بازدید مشاور استاندار و مدیر کل بازرسی استانداری خوزستان از طرح های عمرانی  شهر ایذه
مشاور استاندار و مدیر کل بازرسی مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان با حضور در شهر ایذه از طرح های عمرانی شهر ایذه بازدید به عمل آورد و دستور استاندار محترم خوزستان مبنی بر تسریع و رسیدگی به امور شهروندان و تلاش در انجام امور زیر بنایی را به مسئولان این شهر خصوصاً شهردار ایذه ابلاغ نمودند.
مديركل اوقاف و امور خيريه خوزستان
براي بازسازي حرم علی ابن مهزيار به مساعدت مردم نياز داريم
وي افزود: در سال هاي اخير، وقف هاي فراواني داشته ايم به ويژه در سال جاري، 140 وقف در خوزستان انجام شد. همچنين تعداد شش وقف در سه روزه گذشته داشتيم. اين تعداد وقف نشان از اعتماد مردم به وقف است.
استاندار خوزستان:
قوانین منطقه آزادمتناسب با جغرافیای مناطق اصلاح شود
استاندار خوزستان گفت:در نشست مشترک وزارت کشور و مناطق آزاد کشور، پیشنهاد تصویب قانون بر اساس ویژگی ها منطقه ای مناطق آزاد به وزیر کشور و مشاور رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ارائه شد.
متن کامل نشست خبری سیدشکرخداموسوی:
بگذارید شهردار کارش را بکنند تا روزی که  شورا خودش تشخیص بدهد که استیضاح باید بکند
موسوی خاطر نشان کرد:بله باید در خصوص انتخاب شهردارتصمیم درستی گرفته می شد اما نشد ،اما این هم اختیارش در دست شوراس خودشان انتخاب کردند اما منتهی اینکه انتقاداتی وجود دارد ما میدانیم اگر مدیران ما در بحث انتخابات یا جای دیگر حضور پیدا کند باید شش ماه قبل از انتخابات استعفا دهند ما نمی توانیم به کسی بگوییم ما اطلاع داریم داری فعالیت می انتخاباتی می کنی برو استعفا بده ،اما آقای حسینی هم به دلیل دیدگاههایی این موضوع را طرح کرد بنده نمی توانم جای ایشان حرف بزنم.
رییس شورای اسلامی شهر آبادان
استیضاح شهردار آبادان در دستور شورای شهر قرار گرفت
حمید حنظل عیدانی اظهار داشت:با توجه به بررسی های به عمل آمده، ابهاماتی در عملکرد شهردار آبادان مشاهده شد و این شورا حق قانونی خود می داند تا از شهردار سوالاتی را مطرح کرده تا ابهامات رفع شود.
شهردار اهواز:
با تدبير و تحمل از حاشيه ها عبور مي كنيم
موسوي اظهار داشت: عملكرد شهرداري اهواز، مستند ، قابل ارائه و ارزيابي و كاملا شفاف است و آمادگي پاسخگويي به همه شهرونداني كه درخصوص روند پروژه ها يا اقدامات پرسش يا سئوالاتي دارند، وجود دارد .
سیدشکرخداموسوی در نشست خبری مطرح کرد:
از انتقادات بی سابقه به خوزستانی های پایتخت نشین تا دفاع تمام قد از شهردار اهواز
موسوی گفت: عده ای خوزستانی متنفذ پایتخت نشین بدون اینکه نقشی در توسعه استان داشته باشند شبانه در تهران برای خوزستان استاندار تعیین می کنند و حکم به عزل استاندار می دهند!
محسن اورکی:
تعامل،راهبرد دولت در تحقق اهداف توسعه پایدار است
چرخش نخبگان در مدیریت امری طبیعی بوده و روزمرگی نیز تحقق اهداف را با مانع مواجه می کند.
استاندار مقتدایی:
راه‌اندازی شورای مشورتی تحت عنوان «فرهنگ شهروندی» در خوزستان
در این بررسی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در موارد مختلفی همچون ورزش مبارزه با مواد مخدر، رنگ‌ها، روان‌سازی ترافیکی با محوریت فاصله گرفتن مردم از آلودگی‌های صوتی ناشی از ترافیک و غیره در حال برنامه‌ریزی هستیم و با جدیت همچون سایر حقوق مردم از این موضوع دفاع می‌کنیم.
بازدید از محلات محروم با چاشنی درد دل ساکنین
شمخانی در ادامه با حضور در پارک محلی این منطقه و مشاهده ی وضعیت فضای سبز آن، دستور داد تا شهرداری منطقه 6 هرچه سریعتر نسبت به تجهیز پارک با لوازم ورزشی و وسایل بازی و نیز تکمیل پوشش گیاهی و زینتی این پارک هرچه زودتر اقدام کنند
مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان
فرودگاه اهواز باید به فرودگاهی با جذابیت‌های بالا در زمینه گردشگری در کشور  تبدیل شود
مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان در ادامه افزود: «اداره‌کل فرودگاه‌های استان خوزستان آمادگی دارد در جهت توسعه استان خوزستان و با تعامل اداره‌کل گردشگری استان خوزستان مکانی را در ترمینال فرودگاه در اختیار سازمان گردشگری قرار دهد.»
فرودگاه اهواز و لزوم افزایش ظرفیت جابه‌جایی در آن
طرح توسعه فرودگاه اهواز را از رکود خارج کنیم
50 هکتار از کل 280 هکتار فرودگاه اهواز در اختیار بالگردهای هوانیروز قرار دارد که به گونه‌ای مسیر طرح توسعه فرودگاه اهواز را دچار مشکل کرده و به اظهار برخی کارشناسان در این زمینه برای این سه بالگرد مساحت 3 هزار متر مربع نیز کافی است.
همایش نماز و تعالی فرهنگی در شهرستان شوش برگزار شد
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی افزود : آنچه ما می دانیم در زندگی های روزمره ی امروزی برای رسیدن به پست ، مکان و شهرت همدیگر را محو می کنیم تا به جایی برسیم ولی خداوند می فرماید آنها كسانى هستند كه ايمان آورده و دلهايشان به ياد خدا آرامش مى‏گيرد، آگاه باشيد كه تنها با ياد خدا دلها آرامش پيدا مى‏كند.
در گفتگو سردبیر شوشان با مدیرکل روابط عمومی استانداری خوزستان:
از ارتقای رتبه روابط عمومی  تا مدیریت جهادی مقتدایی
ساده و همیشه خندان اصلا هیچ چیزش به اهل سیاست شبیه نیست خودش هم می گوید من سیاسی نیستم روی در اتاق کارش نوشته شده روزهای ملاقات با مدیرکل روابط عمومی روزهای دوشنبه و چهارشنبه اما من یکشنبه او را در دفتر کارش دیدم ظاهرا کسی به نوشته روی در توجه نمی کند.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!