اخبار ویژه
یادداشت
بهنام مهمانپذیر
مهرداد قطره سامانی
عبدالرحیم سوارنژاد
عبدالرضا سلیمانی زاده
فرشاد داودی
دکتر حسن دادخواه – دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز
حسن نسيمي
محمدرضا حامد
دکتر علیرضا مخبر دزفولی
بهزاد صالح بیگی
محمد بافقی‌زاده
سیّد خلف موسوی_ شهردار اهواز
محمد مالی
علی نیک اقبال
کاوه بهلولی قشقایی
حجت الاسلام کلاه کج
رجبعلی کرد- مدرس دانشگاه
غلامرضا نجفی سولاری
دکتر بهار بیشمی
بهنام مهمان پذیر
رویکرد نیک استاندار خوزستان
قدردانی از مردان مسوول دوران دفاع مقدس
رویکرد نیک استاندار خوزستان
بیژن ربیعی
هومن خورشید
علیرضا عبدالله نژاد
محمدرضا مکوندی
عبدالرحمن نیک سرشت
جوابیه هواپیمایی نفت:
همانگونه که در گزارش مذکور به شایستگی به قدمت و خدمات شرکت هواپیمایی نفت از ابتدای تاسیس، دوران جنگ تحمیلی و تا به امروز اشاره فرمودید و تاکید بر اینکه این خدمات کماکان به لطف الهی و تلاش مضاعف کارکنان خدوم شرکت ادامه خواهد یافت.
در صورتی که سودای انتقال هواپیمایی نفت را به استان دیگری در سر داشته باشند:
مسئولین کشوری هواپیمایی نفت قصد تعدیل بیش از سیصد نفر نیروی زحمتکش این شرکت را دارند.
نماینده مسجدسلیمان
این اقدام از نظر ما اقدامي غيركارشناسي است و با روحيه و رويكرد عدم تمركز شركت‌ها در مراكز، سازگار نيست.
مدیرعامل هلال احمر استان خوزستان
حفظ کرامت انسان ها از جمله سرفصل های فعالیت هلال احمر است
مدیرعامل هلال احمر استان خوزستان، اضافه کرد: جمعیت هلال احمر بر اساس منشور هلال احمر وظیفه تسکین آلام بشری، کمک به سلامت و ایجاد تفاهم بین الملل و افراد مختلف جامعه بدون در نظر گرفتن هر گونه تبعیض را دارد.
فرماندار اهواز : ديگر به بنكداران فرصت نخواهيم داد
پایان آبان آخرین فرصت بنکداران برای ترک مرکز شهر
اسماعیل ارزانی بیرگانی فرماندار اهواز در گفتگو با شوشان بر لزوم جابه جایی بی قید و شرط بنکدارن اهوازی از مرکز شهر تاکید کرد و گفت : بنکداران تا پایان آبان ماه سال جاری ملزم به خروج از هسته مرکزی شهر اهواز هستند. فرماندار شهرستان اهواز تاکید کرد : پس از ضرب العجل تعیین شده از فعالیت بنکداران جلوگیری بعمل می آید و در خصوص آنها اعمال قانون می شود.
سادات‌ابراهیمی:
برخی با تحریک احساسات به دنبال انتقال آب کارون هستند
نماینده مردم شوشتر و گُتوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان مردم خوزستان با انتقال آب آشامیدنی به‌منظور مصارف کشاورزی مخالف هستند، گفت که بعضی اشخاص به همین دلیل می‌خواهند با تشویش افکار عمومی این کار غیر علمی را ادامه دهند.
معاون استاندار خوزستان:
دانشگاه شهید چمران اهواز در فهرست قرارداد وزارت نفت و علوم قرار گیرد
به تازگی یک موافقت نامه و قرارداد تحقیقاتی بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت نفت منعقد شد که در نام تعدادی از دانشگاه ها برای انجام تحقیقات مشخص شده اما دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان دانشگاه مادر خوزستان سهمی در این فهرست نداشت است .
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان:
انتقال شرکت هواپیمایی نفت غیر کارشناسی است
خبر انتقال شرکت هواپیمایی نفت به استان دیگر و تعدیل ۳۷۰ نیروی تلاشگر این شرکت مهم‌ترین خبری بوده که باعث واکنش مقامات مسئول و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شده است و اگر مقامات مسئول و تصمیم گیرنده جلوی این حرکت غیر کارشناسی را نگیرند.
افتتاح فاز اول بازسازی حرم علی‌بن مهزیار اهوازی
طباطبایی با درخواست کمک از آیت‌الله موسوی‌جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان اظهار کرد: هفتاد خانه در طرح توسعه این حرم قرار دارند که باید خریداری شده و به صحن اضافه شود تا طرح جامع موردنظر محقق شود و این حرم جایگاه واقعی خود را پیدا کرده و میزبان مراسم‌های مذهبی مناسبتی و عزاداری مردم شود.
آیا هواپیمایی نفت هوا می شود؟!
سناریو انتقال هواپیمائی نفت به خارج از خوزستان و انتقال و استقرار در دیگر استان ها با هشیاری ملاحظه می گردد
دوئل سید خلف موسوی با وزارت نفت و وزارت نیرو
درخواست شهردار اهواز از استاندار:کارون را در مقطع اهواز به شهرداری بسپارید
سید خلف موسوی شهردار اهواز تصریح کرد: با استفاده از ظرفیت رودخانه کارون نه تنها می توان مشکل بیکاری در شهر اهواز را حل کرد بلکه می توان با توجه به اکوتوریسم، اهواز را به عنوان مقصد بسیاری از سفرهای تفریحی داخلی و خارجی و قطب گردشگری کشور قرار معرفی کرد.
مدیرعامل سازمان پسماند اهواز:
بدون مشارکت مردم ، طرح تفکیک زباله به سرانجام نمی رسد
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز ادامه داد: یک هفته پس از دادن کیسه های نایلونی، از ساعت هشت صبح به بعد، ماموران جمع آوری برای تحویل زباله های خشک به در منزل مراجعه خواهند کرد ولی زباله تر در کیسه های مجزا هر شب ساعت 21 باید به مخازن پسماند که در جلوی منازل قرار داده شده انتقال یابد.
مسابقات ورزشی ویژه مددجویان مراکز توانبخشی شمال خوزستان در شهرستان اندیمشک ‎
به مناسبت هفته تربیت بدنی،امور جوانان اداره ورزش و جوانان اندیمشک یک دوره مسابقات طناب کشی و دو میدانی ویژه مددجویان مراکز توانبخشی شهرستانهای شمال خوزستان برگزار کرد.
معضل فاضلاب های روباز در اهواز
باید مرگی اتفاق بیفتد تا مسئولین رسیدگی کند !
این فاضلاب های روباز در سال گذشته ، مرگ چندین نفر را رقم زده و در کمال تاسف ، مسئولین نیز تا حادثه دلخراشی نیفتد هیچ تدبیری نمی اندیشند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز:
با اجرای گام سوم طرح تحول نظام سلامت، هزینه های بستری بازهم کاهش می یابد
ایدنی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر هزینهٔ پرداختی از جیب مردم به 60 درصد رسیده بود که تهیهٔ آن برای مردم مشکل بود که با اجرای این مرحله، این هزینه در شهرهای بزرگ به 10 درصد و در روستا‌ها و شهرهای زیر 20هزار نفر به پنج درصد کاهش یافت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان:
کمک  50 هزار میلیارد تومانی رودخانه کارون به اقتصاد کشور
هنوز کسی ارزش اقتصادی رودخانه کارون را به طور دقیق بررسی نکرده
مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان:
اختصاص هزار و 300 میلیارد تومان برای استفاده از جذابیت‌های  کارون
کاظمی‌نژاد افزود: از دیدگاه استانی نیز باید دید که ابتدا خودمان برای رودخانه کارون چه کرده‌ایم و آیا این رودخانه به عنوان شاهرگ حیاتی این استان و ما به عنوان نسلی که باید به این میراث ارزنده را به نسل‌های آینده منتقل کنیم، توانستیم آن را از مسیر طبیعی‌اش خارج نکنیم.
شهردار اهواز :
تعریض پل سوم  تا دهه فجر به اتمام می رسد
موسوی افزود: تعهد نامه از پیمانکار گرفته ایم که به ازای هر روز تاخیر سه میلیون تومان جریمه می شود و همچنین به ازای هر روز تعجیل ما سه میلیون تومان تشویقی بدهیم به این شکل توافق کردیم کل مطالبات پروژه را براساس پیشرفت فیزیکی پرداخت کنیم.
آیت اله موسوی جزایری:
پروژه ها به سمت مناطق محروم اهواز سوق یابد
برای ساخت مجتمع فرهنگی ورزشی در یکی از مناطق محروم اهواز لازم است از اعضا شورای شهر که آن را مصوب کردند، تشکر کنم.
معاون عمرانی استانداری خوزستان:
سکونتگاه های غیر رسمی از معضلات جدی در خوزستان است
اگر به ساکنان مناطق غیررسمی خطرات موجود در این مناطق نشان داده شود، قطعا خودشان به سمت بهسازی منطقه می‌روند. هر کسی دوست دارد محیط زیست زیبایی داشته باشد
سیدموسی بلادیان خبر داد:
حضور رییس جمهور  در آیین گشایش اجلاس سراسری نماز
دبیرستاد اقامه نماز خوزستان بر ضرورت مشارکت همه دستگاه های اجرایی، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد این استان برای برگزاری با عظمت تر این اجلاس تاکید کرد و افزود: برپایی این اجلاس برکات معنوی زیادی برای مردم خوزستان به همراه خواهد داشت.
شهردار خبر داد:
دریافت عوارض از چاه‌های نفت بدون مجوز در شهر اهواز
سیدخلف موسوی اظهار کرد: لایحه‌ای از سوی شهرداری اهواز به شورای شهر ارایه شده مبنی بر این که از هر حلقه چاه نفت که در حوزه شهری اهواز احداث شده و پروانه ساخت اخذ نکرده، بابت عبور و استفاده از فضای شهری مبلغ 2 میلیارد تومان عوارض دریافت شود.
به بهانه درگذشت آیت الله مهدوی کنی
مردی که راست می گفت
امروز آیتی از آیات الهی در حالی که چشمان امام و امت چندین ماه از هراس رفتنش نگران و دست به دعا بود ناسوت را ترک کرد و به ملکوت خدا پیوست. مردی مثل آب چشمه زلال،مردی که همیشه راست می گفت.
پاسکاری منطقه ای بین شهرستانهای اهواز و کارون
یک زمستان کابوس در انتظار ساکنان مهدیس
شهرستان شدن بدون مطالعه و شتاب زده کارون به عنوان منطقه ای که در قلب اهواز قرار داشت باعث شده منطقه کوی مهدیس که دقیقا بین این دو شهر قرار گرفته با چالش جدی مواجه شود به گونه ای که معلوم نیست این منطقه جزو کدام شهرستان بوده و کدام شهرداری باید به مردم ساکن در آن خدمات ارائه کند.
بازدید استاندار از پروژه های عمرانی شهرداری اهواز:
کیفیت و سرعت پروژه های عمرانی شهرداری اهواز رضایت بخش است
استاندار خوزستان گفت: امید است مجموعه اقدامات انجام شده بر روی رودخانه کارون مشکلات ترافیکی مردم را کاهش دهد، این در حالی است که این پروژه های زیبایی شهر و ایجاد روحیه شادی و نشاط در مردم نیز موثر می باشد.
مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان:
ذهن معلم و دانش آموزان باید پیوسته درگیر مقوله مهم پژوهش باشد
تقی زاده محور توسعه در دنیای امروز را دانایی عنوان کرد و بیان داشت: جامعه ما درحال حاضر دچار فقر پژوهشی است و یکی از اولویت ها د رتوسعه پایدار پژوهش است و اگر موفق شویم در این مسیر قرار بگیریم راه ترقی و پیشرفت را خواهیم یافت.
سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز :
دختران؛ 72 درصد دانشجویان جدید دانشگاه شهیدچمران اهواز
دکتر رعایایی‌اردکانی با بیان این که امسال نسبت دانشجویان دختر به پسر به طرز عجیبی غیرعادی است، افزود: 28 درصد دانشجویان ورودی امسال پسر و 72 درصد دیگر دختر هستند. این نسبت همیشه در حدود 60 به 40 برای دانشجویان پسر به دختر اتفاق می‌افتاد اما امسال به حدود 30 به 70 رسیده که نشان می‌دهد روند کار، روند خاصی است و در نتیجه پیامدهایی نیز دربر خواهد داشت.
استاندار خوزستان:
طرح 550 هزار هکتاری 10 هزار شغل ایجاد می کند
مقتدایی با اشاره به اجرای پروژه 550 هزار هکتاری کشاورزی در خوزستان گفت: اجرای این طرح می تواند بخش از مشکلات استان را در بخش اشتغال حل کند.
پیامدها و چالش‌های انتقال آب و سه دلیل مهم براي توقف آن
انتقال سالانه حدود یک میلیارد متر مکعب آب کارون به زاینده‌رود
موضوع انتقال آب از حوضه‌اي به حوضه دیگر دغدغه‌ای است که از گذشته مطرح بوده‌است.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!