اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۲۳۰۱
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۴
اهالی مشهد محله رضاشهر رو با دو تا چیز می‌شناسن. یکی خرید شیرینی و دیگری خیابون‌های عریض و خلوتش. اگه قصد خرید آپارتمان در رضاشهر رو دارید، در ادامه با 2نبشی‌ها همراه باشید!

محلۀ رضاشهر کجاست؟

رضاشهر دومین شهرک ایجاد شده در مشهده و قدمتش به سال 1355 برمیگرده. زمانی بلوار پیروزی جنوبی‌ترین بخش مشهد بود، اما چند سالی میشه با احداث بلوار نماز، شهر گسترش بیشتری پیدا کرده و معلوم نیست این شرقی دوست‌داشتنی قراره کجا تموم بشه!

محلهی رضاشهر در قسمت جنوبی دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه فردوسی مشهد، حدفاصل بلوار وکیل‌آباد، بلوار نماز و همچنین بزرگراه شهید کلانتری (شهید سردار سلیمانی) و بلوار دلاوران قرار داره و در منطقه‌بندی شهرداری، جزو منطقه‌ی 9 هست.

موقعیت جغرافیایی مناسب این محله سبب شده که رضاشهر یک انتخاب‌ عالی‌ برای «خرید آپارتمان در مشهد» باشه.


امکانات رفاهی رضاشهر

حمل و نقل عمومی

خط 2 مترو در این منطقه ایستگاه داره. (ایستگاه شهید کاوه) خطوط اتوبوس و ایستگاه تاکسی هم در این محله وجود داره.

مراکز خرید

رضاشهر دارای مراکز خرید بزرگ و سرشناسی نیست. بیشتر مراکز خرید این محله به صورت بازار محله هستند و صمیمت معمولی که بین کاسب‌های قدیمی و اهل محل شکل میگیره!

مراکز درمانی

رضاشهر دارای بیمارستان نیست. نزدیکترین بیمارستان به این محله، مرکز درمانی امام حسن مجتبی ( علیه السلام) در بولوار اندیشه (قاسم آباد) است. ضمن اینکه تعدادی درمانگاه در رضاشهر وجود داره.

مراکز آموزشی

دانشگاه علمی و کاربردی، مؤسسه آموزش عالی طوس، مؤسسه آموزش عالی شهرداری از مراکز آموزش عالی واقع در رضا شهره. تعداد زیادی مدرسه با سطوح کیفیتی متفاوت در رضاشهر وجود داره اما تعداد مراکز هنری و فعالیت‌های فوق برنامه به میزان لازم نیست و همچنین استخر و سالن‌های ورزشی کمی در رضاشهر وجود داره.

رستوران و کافی‌شاپ

به نظر میرسه این منطقه به تعداد انواع رستوران و کافی‌شاپ بیشتری نیاز داره. البته چندین رستوران سرشناس در رضاشهر وجود داره که بسیار پرطرفداره اما کافی نیست.

مراکز تفریحی

اگر از پارک‌های متعدد این محله (که عموماً حاشیه‌ای هستند) فاکتور بگیریم، مکان تفریحی به خصوصی در رضاشهر وجود نداره!

وضعیت آب‌و‌هوا

رضاشهر چون نزدیک ارتفاعات بلوار نماز قرار گرفته، آب‌و‌هوای خوب و نسبتاً پاکی داره!

وضعیت ترافیک

یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که «خرید آپارتمان در رضاشهر» داره اینه که خبری از ترافیک پیرکننده و دعوا انداز بین همسران نیست! بار ترافیکی سبکی داره و اگر محل کار یا زندگی‌تون واقع در رضاشهره، نیازی نیست دنبال پادکست خوب بگردید!

شرایط خرید آپارتمان در رضاشهر

رضاشهر شامل خیابون هایی مثل دعبل خزائی، دهخدا، خاقانی، کاوه، فکوری و رضویه! بلوار رضوی اصلی‌ترین بلوار این محله‌ست. قیمت خرید آپارتمان در رضاشهر، نسبت به متوسط شهر کمی بالاتره. توجه به این نکته ضروریه که اگه دنبال آپارتمانی با متراژ زیر صد متر هستید، شاید نتونید اونو به آسونی پیدا کنید، به این دلیل که بیشتر آپارتمان‌های این محله، بین 150 تا 350 متر زیر بنا دارند.