شیلنگ و لوله خوزستان داخلی
تاریانا داخلی
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
تلگرام شوشان
کد خبر: ۱۰۳۷۰۵
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱

نازل برج خنک کننده یا افشانک کولینگ تاور (Cooling tower nozzle) وسیله‌ای برای پاشش آب بر روی سطوح برج خنک کن میباشد که همانند دوش عمل میکند .نازلهای برج خنک کاری دارای انواع بسیاری نظیر نازل مربع پاش،افشانک چپقی و دیگر نمونه های تولیدی هستند. در برخی از دستگاها مانند هواساز و ایرواشر برخی از مدلهای نازل برج خنک کن را میتوان استفاده و نصب نمود. گروه فنی مهندسی تجهیز صنعت تتا تولید کننده و تامین کننده انواع افشانک برج خنک کاری است. برای آشنایی بیشتر با این واحد صنعتی و تولیدی پیشنهاد میکنیم مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

انواع نازل برج خنک کننده

قطعاتی مانند نازل که وظیفه اسپری و پاشش آب را به عهده دارند عموما دارای تنوع بسیاری هستند. زیرا هر یک از انواع کولینگ تاورها دارای ظرفیت و وسعت مشخصی میباشد. به همین منظور نمی‌توان از یک نوع افشانک برج خنک کننده برای کلیه دستگاهها استفاده کرد. کارشناسان و مهندسین این واحد صنعتی در سالیان متوالی انواعی از این کالا را طراحی و تا به امروز به مرحله تولید رسانده‌اند.اما کار گروه تجهیز صنعت به ارائه خدمات و تولیدات بیشتر پرداخت و کلیه قطعات برج خنک کننده که یکی از آنها افشانک کولینگ تاور می‌باشد گام برداشته است.

قیمت نازل برج خنک کننده

در اینکه هر نازل با مواد اولیه متفاوت و یا وزن کمتر و بیشتر تولید میگردد بحثی نیست. این عاملی بر تفاوت قیمت هر نازل کولینگ تاور است اما با نرخ ارز نوسانات شدیدی بر روی محصولاتی که با ماده خارجی تولید میشوند گذاشته است. لذا برای تعیین قیمت هر عدد نازل برج خنک کننده باید تمامی موارد را امروزه در نظر گرفت چرا که دیگر نمیتوان بیهوده قیمت گذاری نمود. به همین منظور در سایت کمپانی کلیه کالاهای ساخته توسط این واحد دارای قیمت مصوب و ثابتی هستند که نشان از برتری کیفیت و تولید انبوه دارد.

انواع مواد اولیه افشانک برج خنک کن

به طور کلی تولیدات افشانک کولینگ تاور به دو متریال اصلی خلاصه میگردد1-پلی پروپیلن(PP) 2-پلی اتیلن یا استایرن. هر دوی این مواد دارای مقاومت بالا در برابر رسوبات و میکروبهای بیولوژیکی هستند.اما در هر دو نوع تفاوت‌هایی نظیر تحمل گرما و یا قابلیت‌های دیگر دیده می‌شود. به گفته کارشناسان تجهیز صنعت تتا هر ماده دارای خواص مشخصی است که آن را نسبت به دیگری متمایز میسازد. در نمونه نازل‌های برج خنک کننده با مصالحی همچون پلی پروپیلن تحمل دمایی تا 90 درجه سانتی‌گراد و قابلیت اسیدشویی در همین دما اضافه گردیده است.