تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۶۸۲۹۳
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
کرسی آزاداندیشی نقد و بررسی اندیشه‌های دکتر جواد طباطبایی از سوی انجمن فرهنگ و اندیشه در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود .
 
در این نشست که شنبه دوم اردیبهشت‌ماه از ساعت 11 در سالن همایش‌های دانشکده علوم اجتماعی و روانشناسی دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار می‌شود، دکتر عباس امام از گروه زبان انگلیسی در مخالفت و دکتر نوروزی از گروه حقوق در موافقت ایراد سخن خواهند کرد .
 
به گزارش ایسنا؛ دکتر جواد طباطبایی در سال ۱۳۲۴ در تبریز به دنیا آمد. تحصیلات خود را در تبریز انجام داد و برای تحصیل حقوق به دانشگاه تهران رفت. پس از اخذ لیسانس حقوق از دانشکدهٔ حقوق و علوم سیاسی از دانشگاه تهران به فرانسه رفت و در دانشگاه سوربن به ادامهٔ تحصیل پرداخت و با اخذ دیپلم مطالعات عالی D.E.S از رشتهٔ فلسفهٔ سیاسی فارغ‌التحصیل شد. 
 
در سال ۱۳۶۳ با نوشتن رساله‌ای درباره «تکوین اندیشه سیاسی هگل جوان»، با دریافت درجه ممتاز دکترای دولتی در رشته فلسفه سیاست به ایران بازگشت. پس از بازگشت به عضویت هیأت‌علمی درآمد و معاون پژوهشی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران شد. در همان حال، او سردبیری نشریه همین دانشکده را بر عهده گرفت. او به کار پژوهشی خود در مراکز دیگر ادامه داد و با امکاناتی که در مراکز پژوهشی فرانسه، آلمان و آمریکا فراهم آمد، پژوهشی درباره تاریخ اندیشه در ایران را دنبال کرد. 
 
وی در سال ۱۳۷۶ موفق شد جایزه نخل آکادمیک، عالی‌ترین نشان علمی فرانسه، و مدال نقره تحقیقات در علم سیاست را از دانشگاه کمبریج کسب کند. هم‌اکنون عضو هیأت‌علمی دائرة‌المعارف بزرگ اسلامی است .

نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار