تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۷۷۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۴


 مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان جزئیات گم شدن یک کارگر چینی در مسجدسلیمان را تشریح کرد.

مجتبی طحان اظهار کرد: ظهر روز جمعه کارگر چینی در مسجدسلیمان هنگام بازگشت به کارگاه راه را گم و خودش هم مفقود شد. از همان روز جستجو برای یافتن این کارگر چینی ادامه دارد.

وی افزود: روز گذشته بالگرد برای یافتن این کارگر به شهرستان رفته و امروز هم دو تیم با سگ های زنده یاب به منطقه اعزام شده است.

مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان تصریح کرد: هرچند ۱۴ امدادگر در منطقه داریم ولی تیم هایی نیز برای همکاری با آنها به شهرستان اعزام شدند.

طحان در پایان با بیان اینکه هنوز کارگر چینی پیدا نشده خبر داد: هم اکنون سه پهباد هم به صورت هوایی مناطق مختلف اطراف را جستجو می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس شنیده ها یکی از مقامات کشور چین برای پیگیری در حال عزیمت به شهرستان مسجدسلیمان است.

چانگ چون با ۴۵ سال سن متأهل بوده و بیماری دیابت هم داشته است. این کارگر چینی سر چاه نفت در شهرستان مسجدسلیمان مشغول به کار بوده و روز جمعه وقتی مسیر بازگشت به کارگاه را گم کرده نیز با کمپ تماس گرفته و این گم کردن مسیر را اطلاع رسانی کرده است.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خوزستان، صادق سلامت معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان نیز با اشاره به مفقود شدن یک کارگر چینی به نام چنگ چانگ چون اظهار کرد: این کارگر ۴۵ ساله روز شنبه در حدود ساعت ۹:۳۰ دقیقه به سوی محل استراحت کارگران (کمپ) خارج شد که با توجه به عدم تسلط بر جاده های محلی، راه برگشت به کمپ را گم کرد.

وی افزود: آخرین تماس چنگ چانگ چون در حدود ساعت۱۳:۳۰ با همکارش بود که در این مکالمه از گم کردن راه برگشت به محل استراحت خبر داده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: با توجه به اعلام مفقودی این کارگز چینی به کشیک جمعیت هلال احمر مسجدسلیمان، جستجو از شامگاه شنبه ۱۸ شهریور توسط عوامل امدادی این جمعیت در منطقه تل بزان آغاز شد و هنوز ادامه دارد.

سلامت با بیان اینکه چانگ چون در کمپانی چینی پیمانکار دکل های حفاری مشغول کار است، افزود: با توجه به گستردگی و وسعت منطقه و کوهستان های صعب العبور، صبح یکشنبه بالگرد جمعیت هلال احمر خوزستان به همراه تیم امداد هوایی و تیم سگ های زنده یاب به منطقه اعزام شد که پس از ساعت ها گشت زنی و جستجوی هوایی، نتیجه ای در بر نداشت.


برچسب ها: چینی ، مسجدسلیمان
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار