اینستاگرام شوشان
تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۷۹۹۲۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۰
مدیر عامل شرکت آبفا خوزستان گفت: اعتبارات کلانی در حوزه آب و فاضلاب خوزستان هزینه شده ، ولی همچنان مشکلات فراوانی در این حوزه وجود دارد که به یک چالش ملی تبدیل شده است.

 صادق حقیقی پور چهارشنبه در آئین تقدیر از مشترکان خوش حساب شرکت آبفا خوزستان در بندر ماهشهر اظهار کرد: کمبود امکانات آب و فاضلاب در استان خوزستان به خوبی احساس می شود و گلایه های مکرر مردم از طریق رسانه ها نشان دهنده همین مسئله است .

وی با اشاره به جلسه چند روز گذشته وزیر نیرو با مسوولان آبفا خوزستان گفت : این نشست که برای بررسی مشکلات این حوزه برگزار شد نشان دهنده اهمیت ویژه دولت برای رفع مشکلات آبفا خوزستان است.

حقیقی پور از تخصیص یک هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار در استان خوزستان خبر داد و گفت : اعتباری حدود 30 هزار میلیارد ریال از سال 1373 تا 1395 در صنعت آب و فاضلاب استان خوزستان هزینه شده که نگاه ویژه مسوولان را بیش از پیش به استان خوزستان نشان می دهد، در سال های 1391 تا 1393 حدود پنج هزار و 410 میلیارد ریال نیز برای پروژه های فاضلاب استان هزینه شد.

وی در ادامه به زیرساخت های موجود در بخش آب و فاضلاب استان خوزستان اشاره کرد و گفت: از سال 1391 تا سال 1392 حدود 200 کیلومتر شبکه فاضلاب در خوزستان اجرا شده است، و نیز در حال حاضر 10 هزار کیلومتر خط انتقال آب، سه هزار کیلومتر خط فاضلاب ، 21 تصفیه خانه بزرگ در خوزستان فعال است همچنین پنج تصفیه خانه دیگر که جزو بزرگترین طرح های ملی محسوب می شوند از طریق فاینانس خارجی در حال اجرا می باشد .

مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان اضافه کرد: یک تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان ماهشهر دائر خواهد شد که قادر به جمع آوری فاضلاب 300هزار نفر می باشد و تصفیه خانه بزرگ دیگری در بندرامام خمینی (ره) با ظرفیت 25 هزار مترمکعب درنظر گرفته شده است.

حقیقی پور در ادامه عمده ترین مشکل آب و فاضلاب خوزستان را مسائل فرهنگی دانست و گفت: با وجود اعتبارات کلان هزینه شده در صنعت آب و فاضلاب اما همچنان مشکلات برجسته ای در این بخش متوجه مردم است که می توان دلیل عمده آن را مسائل فرهنگی دانست که باید در دو بخش سازمان و کارکنان همچنین مشترکان که از اهمیت بالایی برخوردار هستند کار فرهنگ سازی را آغاز کرد.

وی ادامه داد: بررسی های انجام شده نشان می دهد ضعف هایی در بخش های مختلف این سازمان به ویژه امور بهره برداری شهرستان ها وجود دارد که می توانیم این قول را بدهیم با تدابیر اتخاذ شده و به کمک کارکنان این سازمان به زودی مشکلاتی که از این بخش متوجه آب و فاضلاب خوزستان است رفع کنیم.

مدیر عامل شرکت آبفا خوزستان افزود: وجود تمام تشکیلات مجهز و تاسیسات عظیم همه برای ارائه خدمات مناسب به یک میلیون مشترک است، اما برای اینکه بتوانیم خدمات مناسب تری ارائه بدهیم ضرورت دارد با توسعه برنامه های فرهنگی در راستای اصلاح الگوی مصرف گام برداریم که جشنواره ' آبان' تقدیر از مشترکین خوش حساب یکی از همین موارد است.
حقیقی پور ادامه داد :در حال حاضر 300 کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا شده که 51 درصد از مشترکان از آن بهره مند می شوند که با اجرای طرح های توسعه ای مشکلات عمده این بخش را رفع خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در روزهای آینده 46 کیلومتر خط انتقال آب با اعتبار 300 میلیارد ریال در خوزستان اجرایی می شود که چهار هزار مشترک جدید را در مدار قرار می دهد و 17 تلمبه خانه با اعتبار 300 میلیارد ریال در این شهر احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان ادامه داد: همچنین یک تصفیه خانه دیگر نیز با سرمایه گذاری 800 میلیارد ریال در بندرماهشهر در حال احداث است که 51 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در بندرامام نیز تصفیه خانه ای با سرمایه 400 میلیارد ریال با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در حال احداث است و حدود 42 کیلومتر خطوط جمع آوری فاضلاب نیز احداث خواهد شد.

حقیقی پور کل اعتبارات تامین آب ، اصلاح و بازسازی شبکه فاضلاب شهرستان بندرماهشهر را 2 هزار و 500 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: با رایزنی انجام شده و همکاری مسئولان شهرستان توانستیم یک هزار و 300 میلیارد ریال در بندرماهشهر، 700 میلیارد ریال در بندرامام خمینی و 500 میلیارد ریال در شهر شهید چمران شهرستان بندرماهشهر برای اصلاح و بازسازی شبکه های آب و فاضلاب، تامین آب از اعتبارات استانی تخصیص بدهیم که نوید یک تحول عظیم در آب و فاضلاب این شهرستان است.

حقیقی پور افزود : قیمت تمام شده هر مترمکعب آب در کشور 9 تا 9 هزار و 500 ریال است اما این قیمت در خوزستان 13 هزار ریال است با این وجود برای رفاه مردم تنها تنها 60 درصد این هزینه از مشترکان دریافت می شود.

شرکت آب و فاضلاب خوزستان به پاس همراهی مشترکین خود ، با برگزاری جشنواره «آبان» از مشترکین خوش حساب به قید قرعه تقدیر و جوایزی اهدا می کند که این جشنواره ها به صورت دوره ای در شهرستان های مختلف برگزار می شود ، اولین دوره جشنواره «آبان» در شهرستان بندرماهشهر با حضور مسوولان شهرستان، آبفا خوزستان و اقشار مختلف مردم برگزار شد.


/ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار