تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۱۷۹۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۰
نماینده دزفول: اجازه نخواهیم داد
رئیس محیط زیست کشور نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور نوشته است مبنی بر اینکه خوزستان آب مازاد دارد و باید آب کشاورزی آن را محدود کنیم
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که برای عملی کردن بحث انتقال آب به دنبال تغییر مدیران ارشد خوزستان هستند تا کسانی را بگذارند که بدون چون و چرا انتقال آب را اجرا کنند.

عباس پاپی‌زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت:رئیس محیط زیست کشور نامه‌ای به معاون اول رئیس‌جمهور نوشته است مبنی بر اینکه خوزستان آب مازاد دارد و باید آب کشاورزی آن را محدود کنیم تا از این طریق مشکل انتقال آب بین حوضه‌ای را حل کنیم.

وی با بیان اینکه پروژه انتقال آب خط قرمز خوزستانی‌ها است ادامه داد: امروز این موضوع را به رئیس‌جمهور در حاشیه حضورش در مجلس اعلام کردیم و از او خواستیم جلوی این کار را بگیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که برای عملی کردن بحث انتقال آب به دنبال تغییر مدیران ارشد خوزستان هستند تا کسانی را بگذارند که بدون چون و چرا انتقال آب را اجرا کنند.

وی با تأکید بر اینکه نمایندگان خوزستان اجازه اجرای این سناریوی خطرناک را نمی‌دهند اضافه کرد: می‌خواهند مدیران غیربومی و دست‌نشانده‌ای را به خوزستان بیاورند که موافق انتقال آب هستند اما مردم و نمایندگان این اجازه را نخواهند داد.

پاپی زاده تصریح کرد: در خوزستان درگیر ریزگردها هستیم و دولت هنوز ریزگردهای فعلی را مهار نکرده است پس چرا به دنبال کارهای پشت پرده برای انتقال آب است و نامه‌نگاری می‌کنند که خوزستان آب مازاد دارد؟

وی ادامه داد: این سناریو یک نتیجه مشخص دارد و آن اینکه خوزستان به بزرگ‌ترین کانون ریزگرد کشور مبدل خواهد شد لجاجت بعضی از اعضای بانفوذ دولت، برای انتقال آب بین حوضه ای جداً کشور را تهدید می‌کند.

comment
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
comment
comment
مسعود جهانبخشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
comment
0
0
comment بنده بعنوان یک ایرانی اهل اهواز عرض میدارم راهکاری جهت پاکیزه سازی هوا دارم. که با هزینه ای کم. وبا اعطوی ضمانت اقلیمی خود حاضر به اجرا هستم. واین راهکار با حد اقل هزینه وبا دو هدف زیبا سازی و‌پاکیزه سا ی و جذب بازدید کننده های بسیا با مدت ۶ ماه امجام. میدهم ۰۹۳۳۲۲۳۱۰۱۶
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار