تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۳۹۱۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰
شوشان - محمدرضا زائرى: نمي دانم روزگار چه رسمي دارد براي ناكام كردن پياپي ما كه هر روز چيزي از دلبستگي ها و دلخوشي هايمان مي ستاند؟ 
يك روز اعتمادمان به اين دانشمند نكته سنج و فرزانه با سخنان نسنجيده و بي حسابش به باد مي رود و روزي ديگر باورمان به صداقت آن استاد دنياگريز با افشاي زدوبندهاي پشت پرده اش با اصحاب قدرت رنگ مي بازد! 
حالا هم نوبت حاج آقاي صديقي است كه با ادبيات تلخ و تأسف انگيز "آشغال" در وصف برخي معترضان ناآرامي هاي اخير كشور باعث نگراني و تأسف ما بشوند و ناكاممان سازند. 
نمي دانم چه دليلي دارد موضوعي را كه ظاهرا پايان يافته و رهبر انقلاب هم حرف آخر را در باره آن زده اند دوباره در تريبون نماز جمعه مطرح كنند و جايي كه قرار است بلندگوي وحدت و آرامش يا محراب اميدبخشي و معنويت باشد به چالشهاي اختلاف برانگيز سياسي بيالايند؟      
نمي دانم چه دليلي دارد حاج آقاي صديقي كه با روضه خواني ها و گريه هاي خويش در شيرين ترين لحظات توسل و توجه معنوي بسياري از شهروندان تهراني سهيم بوده اند به چنين موضوعي وارد شوند و با عبارت ها و كلماتي عجيب خاطره "خس و خاشاك" را زنده كنند؟
نمي دانم حالا كه بزرگان مصلحت نمي دانند ائمه و خطباي مهمترين نماز جمعه كشور را تغيير دهند و چهره هاي جوان و آگاه و دقيق و جوان پسند و مناسب وشايسته را منصوب نمايند، چرا خود همين آقايان جنتي و موحدي كرماني و صديقي و خاتمي قدري حواسشان را جمع نمي كنند تا آبروي روحانيت و حوزه و مرجعيت و نظام و انقلاب و رهبري باشند؟ 
چرا آقايان متوجه نيستند كه بيرون از اتاق هاي دربسته و پشت ديوارهاي محافظان شان هم مردمي هستند؟ چرا آقايان نمي دانند كه جز تحليل هاي بولتن سياسي رسمي و محدودشان چيزهايي در متن جامعه جاري است؟ چرا آقايان نمي فهمند كه كلمه به كلمه و جمله به جمله شان در اين روزگار توسط رسانه هاي جديد و شبكه هاي اجتماعي در فضاي مجازي مي گردد و شنيده يا خوانده مي شود؟  
آيا تحريك كردن عواطف بخشي از جامعه با عباراتي مثل "يك مشت آشغال" صواب است؟ آيا انگشت كردن در زخمي كه همه -حتى رهبر انقلاب در سخنان اخيرشان- براي التيام آن مي كوشند رواست؟ آيا لگد زدن بر پيكر زخم ديده مردمي كه سراسر اعتراض و دلخوري و آزردگي و درد هستند انصاف است؟ 
اگر مردم امروز سخني نمي گويند و حرفي نمي زنند و به ميدان نمي ريزند و فرياد نمي كشند فقط از آن روست كه نمي خواهند آبي به آسياب دشمن بريزند و به خاطر آن است كه راضي نيستند آتش بيار معركه ترامپ و نتانياهو باشند! 
آقايان، تو را به خدا به هوش بياييد و تو را به خدا گوش كنيد! اين مردم درد دارند و عقده هاي بسيار در گلو نگه داشته اند! چرا نبايد عالمان دين اينجا هم چون همه جاي جغرافياي اين سامان در كنار مردم باشند و اكنون هم چون هميشه ي تاريخ اين قوم با درد و داغشان هم ناله گردند؟ 
چرا نبايد روحانيان به سنت تاريخي مراجع تقليد و بزرگان حوزه در كنار مردم باشند و براي دردهايشان فرياد و بانگ و پرچم و بارو شوند؟
چرا نبايد عمامه به سرها و آخوندها پيش و بيش از هر كسي از ظلم و تبعيض و فساد و رانتخواري فرياد بزنند و براي مبارزه با سودجوياني كه نام دين و انقلاب را به لجن كشيده اند سينه سپر كنند؟ 
چرا نبايد براي حفظ آرمان هاي انقلاب و براي صيانت از حيثيت رهبري همچنان روحانيت اصيل ما انقلابي بمانند و انقلابي رفتار كنند؟
آقاي صديقي عزيز! چرا خاطره هاي شيرين ما را خراب مي كنيد؟ حاج آقاي صديقي عزيز! تو را به خدا فقط روضه بخوانيد!
آقايان، باور كنيد دلمان براي نماز جمعه تنگ شده، ما هم حق داريم به نماز جمعه بياييم! خواهش مي كنم نماز جمعه را از ما نگيريد! 
https://telegram.me/morzaeri
كانال نوشته هاي محمدرضا زائرى 
comment
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
comment
comment
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
comment
0
0
comment اقای زایری تورابخدا میشه کمی هم انهم کمی از عصمت اهل بیت دفاع کنی خجالت داره که بجای دفاع از اسلام ب خوبان شیعه که ب اندازه کافی دشمن دارند اینقد حمله نکنی
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار