تلگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
شوشان تولبار
کد خبر: ۸۸۱۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
صادق سامانی

ریتم دنیا با کندی مواجه شده است مات مانده ایم چه کنیم، نبردی سخت و طاقت فرسا، دیپلماسی نفس گیر که باز هم به خوبی ختم نشد، عیب کار کجاست! خطا در کجای مسیر صورت گرفته است، عیب داخلی ست یا خارجی، هر کدام از ما بعد از این اتفاق تعبیر و تحلیلی بر زبان راندیم و از ظن خود به پردازش قضیه پرداختیم، تندروهای داخلی، تندروهای آمریکایی ، یانکی ها ، دلواپسان..بر کدام اساس و مقصر، این تراژدی ناگوار تکرار شد.

هر چه می خواهیم از ناحیه اقتدار سخن بر زبان جاری کنیم، هر چه می خواهیم خونسردی خود را حفظ کنیم که اتفاق خاصی نیفتاده است ، هر چه می خواهیم بگوییم آب از آب تکان نخورد، نمی شود که نمی شود که نمی شود.

آیا ما بد عمل کرده ایم؟! آیا آمریکا بیش از حد زیاده خواه و خود خواست؟! آیا شیخ اعتدال بیش از حد خوشبین به عروسی برجام در کوچه پاستور بود؟! آیا تند روهای داخلی بر وظیفه ملی خود عمل نکرده اند؟! همه ی این سوالات در ذهن بسیاری از ما نقش می بندد و برای هر کدام جوابی نقل می شود.

آنچنان بر طبل افتراق و واداده گی کوبیدند، آنچنان گفتند که ما قرار داد ترکمنچای امضا کردیم ، آنچنان در این دوسال هم گام با رژیم اسرائیل و تندروهای آمریکایی به برجام حمله کردند و یاس و ناامیدی بین مردم پراکندند که تمام توان سیاستمداران حامی دولت بر پاسخ دهی داخلی انجام شد و فرصت تمرکز و تحلیل بر چگونگی برجام را از بین رفت.

فارغ از تمامیت خواهی دونالد ترامپ ، اما مقصر دیگر این قضیه بنا به نظر بسیاری، وجود تندروهای داخلی است که همیشه با القا تفکرات نامطلوب، جامعه جهانی و ملت را از این قرار داد  تاریخی ترساندند. 

امید را به ناامیدی تبدیل کردند آنچنان سیاه‌نمایی کردند ، آنچنان از بودجه بیت المال برای دولت و دولت ها زدند ، آنچنان با پول مردم تیتر های سرتاسر دروغ به دولت حواله کردند که گویی دشمن اصلی در درون کشور است و باید بیش از آنکه حواس را متمرکز داعش و سیاستهای غرب در منطقه بگذاریم بیشتر به داخل و جریاناتی دهیم که ایفاگر نقش اپوزوسیون را بازی می کنند.

یقین و‌ امید را به سیاهچاله های ناامیدی تبدیل کردند و مردم  امیدوار به رفع این چاله های مصیبت بار بودند که اکنون این مشکل دامن خود اصولگرایان را گرفته است.باری درست است کسی که بر جدایی دولت ازملت پافشاری کند دشمن است. 

امروز دشمن در بیرون از مرزهای ما جولان نمی دهد، دشمن کسی است که روزنامه اش هر روز پمپاژ دروغ و تهمت، یاس و ناامیدی بین مردم ، تخریب را به جای راهکار برای مردم به نمایش می گذارد.

دشمن واقعی آن روزنامه و رسانه ای است که توان ندارد اقتدار و انسجام ایران را ببیند و برای رسیدن به منافع و مطامع دنیوی خود به دولتی که می خواهد در جامعه جهانی حرکت خوبی آغاز کند آنچنان حمله می کند که انگار دولت تدبیر و امید متعلق به این نظام نیست.

زمان برای دولت اعتدال زود نگذشت ، بیشتر زمان دولت اسیر لجبازی ها و سنگ اندازی های داخلی اصولگرایان تندرو شد که هیچ وقت در تاریخ انقلاب امتحان خوبی پس ندادند که سکوت و اعتراض شأن فقط بر مبنای مصلحت بود آنجا که دولت نهم و دهم را مثل بت می‌پرستیدند از آن به عنوان بهترین دولت یاد می کردند و جای دیگر بر دولت یازدهم و دوازدهم با شدت و حدت آن هم از نوع بی انصافی و هم نظر با دشمنان خارجی حرکت می کردند.

خروج آمریکا از برجام نشان دهنده این بود که دولت روحانی کار را بخوبی انجام داد بطوریکه آمریکا از این قرار داد بعنوان یک باخت تاریخی در طول ۵۰۰ سال حیات خود یاد کرد، این قرار داد جای هیچ شکی و شبهه ای نداشت بطوریکه دولتمردان آمریکایی را وادار به عقب نشینی و خروج کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
شوشان تولبار