مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان خبر داد:
عملیات اجرایی پل گرگر شوشتر به ملاثانی آغاز شد

رضا رضایی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پل با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال آغاز شده است، گفت: اعتبارات مربوط به ساخت و اجرای این پروژه از محل منابع ملی تامین شده است.‌

وی زمان اجرای این پروژه را ۱۸ ماه عنوان کرده و افزود: طول پل گرگر شوشتر به سمت ملاثانی ۱۰۰ متر خواهد بود که با احداث آن محور بندقیر به سمت ملاثانی چهاربانده می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان تصریح‌کرد: بهره‌برداری از این پروژه، کاهش حوادث جاده‌ای و افزایش ضریب ایمنی در مسیر شوشتر به شهرستان باوی را درپی خواهد داشت.

رضایی افزود: با اجرای این پروژه امکان دسترسی و جابجایی محصولات کشاورزی استان به بازارهای هدف و مصرف میسر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پل فعلی بندقیر به عنوان یک باند و پل جدیدالحداث گرگر به عنوان یک باند دیگر مورد استفاده قرار خواهد گرفت، افزود: اجرای این پروژه در کاهش مصرف سوخت و کاهش زمان سفر جاده‌ای نیز موثر خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان به سیلاب سال گذشته استان خوزستان اشاره‌کرد و گفت: به همین دلیل جاده اهواز به اندیمشک مسدود شد و تنها مسیر خروجی استان به سمت شمال خوزستان و مرکز کشور، جاده اهواز به ملاثانی بود.

وی خاطرنشان کرد: ساخت پل گرگر شوشتر به ملاثانی در پدافندغیرعامل شهرستان اهواز تاثیرگذار است.

بر اساس این گزارش، به دلیل چهار بانده نبودن این مسیر و وجود تنها یک دهنه پل، در ایام سیلاب فروردین سال ۹۸، تردد در این جاده با مشکل ترافیکی بسیار زیادی همراه بود.