سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز خبر داد:
ادامه کاهش بیمارستان‌های پذیرنده بیماران کرونایی
دکتر فرهاد ابول‌نژادیان در مراسم تقدیر از کادر درمانی بیمارستان شهید منفرد نیاکی ارتش و بازدید از روند خدمات این بیمارستان به بیماران که امروز (۶ مردادماه) انجام شد، اظهار کرد: خوشبختانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، بار مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش یافته و تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها به نحو محسوسی کاهش یافته است بنابراین تعدادی از بیمارستان‌ها از چرخه بیماران مبتلا به کرونا تخلیه شده‌اند و همچنان در حال کاهش تعداد بیمارستان‌های ارائه‌دهنده خدمات به بیماران مبتلا به کرونا هستیم.

وی افزود: تا چند روز پیش در بیمارستان شهید منفرد نیاکی پذیرش بیماران مبتلا به کرونا انجام می‌شد اما در حال حاضر بیمارستان آیت‌الله طالقانی و شهید منفرد نیاکی در اهواز کاملا از بیماران مبتلا به کرونا تخلیه شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: همچنین دستور داده‌ایم در بیمارستان‌های سینا، فاطمه الزهرا(س) و امیرالمومنین(ع)، بیمار جدید مبتلا به کرونا بستری نشود تا بتوانیم بیماران را ترخیص کنیم. همچنان بیمارستان نفت و رازی در حال ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا هستند.

ابول‌نژادیان بیان کرد: امیدواریم بتوانیم این مراسم تقدیر از کادر درمانی را در بیمارستان‌های دیگر و در نهایت در بیمارستان رازی اهواز برگزار کنیم و نوید مهار شدن کرونا در خوزستان را به مردم بدهیم.

وی با تاکید بر ادامه پرهیز از شرکت در مراسمات عروسی و عزاداری، استفاده از ماسک و خروج از منزل تنها برای کارهای ضروری، تصریح کرد: مردم باید توجه کنند در دوران بحران به ویژه در بحران کرونا، هر موفقیتی شکننده است؛ اگر فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک رعایت نشود ممکن است مجددا دچار بحران و پیک جدید بیماری شویم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: از همه زحمت‌کشان و مسئولان این بیمارستان که در این دوران سخت تلاش کردند، تشکر می‌کنیم؛ بیمارستان شهید منفرد نیاکی در دوران سختی به مجموعه بهداشت و درمان خوزستان، کمک کرد.

وی افزود: بیمارستان شهید منفرد نیاکی سومین بیمارستانی بود که درگیر کرونا شد و نخستین بیمارستان عاری از کرونا است. به محض اینکه ظرفیت بیمارستان‌های دانشگاهی جوابگوی بیماران نبود، از ظرفیت این بیمارستان استفاده کردیم اما با بهتر شدن وضعیت، درخواست کردیم این بیمارستان نظامی ارتش که باید از مجموعه جنوب غرب کشور پشتیبانی می‌کرد را از چرخه کرونا خارج کنند.

ابول‌نژادیان بیان کرد: بیمارستان شهید منفرد نیاکی کمترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا را داشت. امیدواریم دیگر مجبور نشویم از ظرفیت این بیمارستان استفاده کنیم.

وی افزود: قبل از شیوع کرونا برای راه‌اندازی سایر بخش‌های این بیمارستان در حال برنامه‌ریزی بودیم که کرونا برنامه‌ها را دگرگون کرد.

امیر حمزه بیدادی فرمانده قرارگاه جنوب غرب ارتش، نیز با تبریک سالروز عملیات مرصاد و گرامیداشت یاد شهدا به ویژه شهید صیاد شیرازی، اظهار کرد: در این عملیات، ضربه نهایی به پیکر منافقین وارد شد و این عملیات برگ زرینی در دفاع مقدس ما است.

وی گفت: کادر درمانی چند ماه طاقت‌فرسا را پشت سر گذاشتند و این تلاش آن‌ها در تاریخ این مرز و بوم ثبت خواهد شد و مردم قدردان تلاش آن‌ها هستند.

فرمانده قرارگاه جنوب غرب ارتش افزود: در آموزه‌های دینی نیز آنچه به ما توصیه شده، خدمت صادقانه به همنوعان و خواهران و برادران دینی است که خوشبختانه این موضوع در نظام سلامت به خوبی دیده شد و ملت ما قدردان این تلاش‌ها هستند.

مجتبی یوسفی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: از مجاهدت‌ها و تلاش کادر درمانی در این شرایط تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی افزود: همه اقشار در موضوعات مختلف برای برتری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایفای نقش کرده‌اند. کادر درمانی در زمان جنگ نیز بین رزمندگان حضور داشتند اما شاید اصل جنگ همان وجهه سخت و کار تخصصی نظامی بود و شاید کادر درمانی کمتر دیده شدند. کادر درمانی نشان دادند مانند شهدا و کسانی که در خط مقدم بودند، جان‌شان را کف دست گرفته‌اند و برای سلامتی مردم تلاش می‌کنند.