استاندار خوزستان:
تسریع در ارائه تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا
غلامرضا شریعتی در حاشیه برگزاری نشست شورای خبرگان بانکی خوزستان که امروز ۲۰ مردادماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: شورای خبرگان بانکی خوزستان در راستای سیاست‌های دولت مبنی بر تشکیل شورای خبرگان بانکی برای تسهیل مشکلاتی که در دریافت تسهیلات وجود دارد، تشکیل شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه در اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان بعضا سیلقه‌ای عمل می‌شود، شورای خبرگان بانکی هماهنگی بین بانک‌ها و ایجاد وحدت رویه و تسهیل امور مربوط به بانک‌ها را بر عهده دارد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف این شورا ایجاد وحدت رویه در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی استان خوزستان با محوریت بانک‌ها است، تصریح کرد: احکام اعضای شورای خبرگان بانکی خوزستان از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر شده است.

شریعتی بیان کرد: سیاست‌گذاری شفاف و تسهیل در امور بانکی مهم‌ترین مولفه برای توسعه اقتصادی است و بانک‌ها می‌توانند در استان خوزستان به عامل محرک در توسعه متوازن اقتصادی تبدیل شوند.

وی در خصوص طرح ارائه تسهیلات به مشاغلی که از کرونا آسیب دیده‌اند، گفت: میزان جذب تسهیلات برای این بخش‌ها در استان خوزستان تا حدودی پایین بوده است زیرا هم متقاضیان کمتر استقبال کرده‌اند و هم بانک‌ها عملکرد مطلوبی نداشته‌اند که قرار است بانک‌ها به پرداخت تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده از کرونا سرعت ببخشند.