مدیر تعاون روستایی خوزستان خبر داد:
تحویل موقت ۲۲۷ هزار هکتار از اراضی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان
جمشید بنی‌فری اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین طرح‌های کشاورزی کشور، طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری در خوزستان است که می‌تواند شعار سال یعنی جهش تولید را تحقق ببخشد.

وی افزود: طرح ۵۵۰ هزار هکتاری کشاورزی دشت‌های خوزستان و ایلام که با توجه ویژه مقام معظم رهبری و از اعتبارات اختصاص‌یافته صندوق ذخیره ملی در حال طی کردن روند مربوطه است، می‌تواند کشاورزی پرمحصول و پررونقی نصیب کشور کند.

مدیر تعاون روستایی خوزستان گفت: اینکه بتوانیم در تولید دو محصول استراتژیک گندم و کلزا از هکتاری ۳ تا ۴ تن به حدود ۷ تن برسیم، یک اقدام بزرگ و موثر در جهش تولید و رسیدن به خودکفایی و در نهایت صادرات است.

بنی‌فری عنوان کرد: در حال حاضر ۲۲۷ هزار هکتار از اراضی طرح مقام معظم رهبری در خوزستان به صورت موقت تحویل تعاونی‌های تولید روستایی داده شده است و پس از رفع نواقص، این اراضی به صورت قطعی تحویل داده خواهند شد.

وی بیان کرد: این ۲۲۷ هزار هکتار از اراضی تحویل گرفته شده در پاییز به زیر کشت خواهند رفت و امیدواریم با تلاش کشاورزان و اعضای هیات مدیره تعاونی‌ها، شاهد رشد تولید و خودکفایی کشور در تولید محصولات استراتژیک باشیم.

انتهای پیام