سخنگوی مدیریت کرونا در خوزستان: کنترل سختگیرانه ورودی شهرهای مرزی خوزستان در آستانه اربعین
رضا نجاتی با اشاره به عدم پذیرش زائر اربعین حسینی از سوی عراق، اظهار کرد: امسال بیماری در هر دو کشور ایران و عراق به صورت جدی وجود دارد بنابراین با توجه به وضعیت شیوع کرونا، امکان حضور زائران اربعین در کشور عراق وجود ندارد.

وی افزود: امسال برنامه اربعین حسینی به گونه دیگری و متفاوت از سال گذشته خواهد بود و هر فردی می‌تواند در خانه خود مراسم اربعین را برگزار کند.

سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان گفت: هیچ موکبی در مرزها و شهرها فعال نخواهد بود و موکب‌هایی که نذری داشته‌اند، می‌توانند نذر خود را در قالب بسته‌بندی و کمک‌های مؤمنانه ادا کنند.

وی بیان کرد: همچنان تأکید می‌شود هیچ مراسم پیاده‌روی برگزار نخواهد شد و همه موظف هستیم سلامت یکدیگر را حفظ کنیم.

نجاتی با بیان اینکه تاکنون شرایط به خوبی مدیریت شده است، عنوان کرد: همچنان مرزها بسته هستند و کنترل سختگیرانه‌ای در ورودی شهرستان‌های مرزی انجام می‌شود تا از ورود افراد به مرزها جلوگیری شود. در مرزها هیچ‌گونه خدماتی ارائه نمی‌شود و در صورتی که فردی در مرز حضور پیدا کند، سرگردان می‌شود.

وی با اشاره به وضعیت قرمز کرونا در استان خوزستان تصریح کرد: خوزستان در شرایط خوبی قرار ندارد و امیدواریم همه با هم رعایت کنیم تا شرایط بهتر شود. توجه به سلامتی مردم یکی از راه‌های بزرگ اندیشه‌های امام حسین(ع) است. امیدواریم هر چه سریع‌تر کرونا ریشه‌کن شود و سال‌های آینده برنامه اربعین حسینی باشکوه و باعزت برگزار شود.