رئیس پارک علم و فناوری خوزستان:
نمایشگاه پژوهش در خوزستان مجازی برگزار می‌شود
ایرج کاظمی‌نژاد اظهار کرد: گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری هر سال به صورت ملی و استانی و در فاصله یک هفته برگزار می‌شود. هفته ملی پژوهش از ۱۵ تا ۲۰ آذرماه برگزار می‌شود. سالانه کلیه برنامه‌های نمایشگاه پژوهش به صورت حضوری برگزار می‌شد اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، کلیه این برنامه‌ها به صورت مجازی برگزار خواهند شد. به این منظور وزارت علوم، یک پلتفرم تهیه کرده که در آن نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری به صورت سه بعدی در یک فضای مجازی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سازمان‌ها، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری از سراسر کشور در این نمایشگاه یک غرفه مجازی دارند و دستاوردهای پژوهشی خود را در معرض نمایش قرار می‌دهند، گفت: نمایشگاه‌های استانی نیز به صورت مجازی برگزار می‌شوند. البته بسیاری از استان‌ها تنها به نمایشگاه ملی بسنده کرده‌اند و نمایشگاه استانی برپا نخواهند کرد اما در استان خوزستان، نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

رئیس پارک علم و فناوری خوزستان در پایان با اشاره به درخواست چند سازمان و دانشگاه برای حضور در نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش، فناوری و فن بازار تصریح کرد: تاکنون ۳۷ سازمان و نهاد علمی و پژوهشی در استان خوزستان جهت شرکت در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند و قصد دارند دستاوردهای پژوهشی خود را در معرض نمایش قرار دهند. نمایشگاه استانی از ۲۷ تا ۳۰ آذر خواهد بود.