علت را پیدا کنیم معلول آسان تر برطرف می شود
شوشان - زمان بابادی شوراب:

بسمه تعالی

داستان دیوانه ای روی پل

روزی دو دوست برای تفریح کنار رودخانه ای که در حوالی محل زندگی آنان بود، رفتند.

هنگامی که کنار رودخانه مستقر شدند، ناگهان مشاهده کردند فردی در آب در حال غرق شدن است.

یکی از آنان، در آب پرید و فرد در حال غرق شدن را نجات داد، در این هنگام فرد دیگری نیز در حال غرق شدن بود و تقاضای کمک می‌کرد، او را نیز از آب بیرون آوردند و نجات دادند.

در همین موقع، فرد سومی نیز در حال غرق شدن در آب بود که دوست فداکار، او را هم نجات داد.

دوست دوم برای بررسی موضوع به بالادست رودخانه رفت و وقتی برگشت دید دوست غریق نجات خود نیمه جان کنار رودخانه افتاده است، از او سئوال کرد  کسی دیگر نیامد که در حال غرق شدن باشد؟دوستش گفت چرا یک نفر دیگر که حالت عادی نداشت را، نجات دادم.

دوست غریق نجاتی، سئوال کرد بالادست رودخانه چه خبر بود؟

جواب داد بالادست رودخانه یک نفر دیوانه روی پل بود و از مردمی که می خواستند از پل عبور کنند، پول می گرفت تا از پل عبور کنند، آنها را کول می کرد، مقداری پول می‌گرفت، وقتی به وسط رودخانه می رسید، آنها را از پل در رودخانه پرت می‌کرد.

همواره نباید به فکر برطرف کردن تک تک مشکلات بود، باید علتها را بررسی کرد.

حقیقت:

با تدبیر ناصواب مسئولین، ویروس منحوس کرونا، روزانه جان صدها نفر را در مملکت ما گرفته و آنها را به کام مرگ فرو می برد.

خیرین و نیک‌خواهان با دل و جان در این جامعه در تلاشند و خسته از افزایش روزافزون مرگ و میر انسان ها و درکنار آنها، عده ای نیز از پزشکان و پرستاران جان خود را برای درمان این بیماران و بی تدبیری مسئولین فدا می کنند و برای نجات جان هموطنان خود، از هیچ کوششی دریغ نکرده و جان خود را در این راه از دست می‌دهند.

سئوال اینجاست که چرا باید انسان های با ارزشی از جامعه ما به دلیل سهل انگاری، ندانم کاری، بی تدبیری و سوء استفاده های شخصی جان خود را از دست بدهند؟

سرمایه هایی که بودن آنها در جامعه، نیاز مبرم و اساسی بوده و هزینه‌های بسیاری برای تک تک آنها ثبت شده تا بتوانند برای پیشبرد و اعتلای جامعه ایران عزیز، پیشقدم باشند!

متاسفانه تاکنون وزیر بهداشت که رفتار ایشان حالت متملق گویانه و مجیزگویی بالادستان بوده، اراده محکمی برای برطرف کردن مشکلات از خود نشان نداده، حالا با آمدن وزیر جدید، امیدوار هستیم که عاقلانه فکر کرده و برای رفع مشکل جامعه فکر اساسی شود.

نکته آخر:

ای کاش دوستی پیدا می‌شد و یک بازدیدی به بالادست می‌زد، مشکل آنجاست، روزی ۶۰۰ کشته، قطعا دیوانه‌ای روی پل ایستاده، فکری به حال وی بکنیم.