ورود محموله ۱۰۰ هزار دوزی واکسن به خوزستان
دکتر فرهاد ابول‌نژادیان امروز (۶ شهریورماه) در ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: سفر بسیار خوب و امیدبخشی از سوی رئیس جمهور، وزیر بهداشت و سایر اعضای کابینه به استان خوزستان صورت گرفت و دستاوردهای خوبی برای حوزه سلامت خوزستان داشت. با دستور رئیس جمهور موضوع توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی از جمله افزایش تخت‌های بیمارستانی و همچنین رفع کمبودهای نیروی انسانی دنبال خواهد شد.

وی افزود: روز گذشته وزیر بهداشت از هیات ابوالفضل العباس که روزانه تا ۳ هزار نفر واکسن می‌زند بازدید کرد و معتقد بود این اقدام باید به عنوان الگویی در کشور باشد. حسینیه آیت‌الله کعبی و مرکز نمونه‌گیری شهید فرجوانی نیز دیگر اقدامات خوب مردمی هستند که شایسته تقدیر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: روز گذشته محموله ۱۰۰ هزار دوزی واکسن به دست ما رسید و به سرعت برای تزریق به گروه‌های هدف در اختیار پایگاه‌های واکسیناسیون قرار گرفت. امیدواریم همه افرادی که نوبت واکسن‌شان رسیده است، برای تزریق واکسن مراجعه کنند چرا که هنوز بخشی از این افراد برای دریافت واکسن نیامده‌اند.

وی افزود: ۱۰ درصد افراد ۶۰ سال به بالا در استان خوزستان هنوز واکسن نزده‌اند لذا طرحی پیشنهاد کردیم که به واسطه آن با اتوبوس آمبولانس و نیروهای عملیاتی به درب خانه‌های افراد برویم و آن‌ها را متقاعد کنیم تا واکسن بزنند که وزیر بهداشت از این طرح استقبال کرد. بنا داریم این طرح را ابتدا از اهواز شروع کرده و به سرعت بقیه شهرها را نیز پوشش دهیم.

ابول‌نژادیان گفت: کماکان ۲۰ شهر خوزستان بدون تغییر نسبت به رنگ‌بندی قبل در وضعیت قرمز دارند. اندکی از مراجعات به بیمارستان‌ها کاسته شده است و به صورت میانگین روزانه ۹ هزار و ۵۰۰ بیمار به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند، این تعداد در هفته قبل تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ نفر هم رسیده بود.

وی افزود: از مردم می‌خواهیم با رعایت و اهتمام جدی به دستورالعمل‌های بهداشتی و به ویژه دوری از تجمعات، به شکستن پیک اخیر کمک کنند.