استاندار مقتدایی:
راه‌اندازی شورای مشورتی تحت عنوان «فرهنگ شهروندی» در خوزستان
عبدالحسن مقتدایی در حاشیه ششمین یادواره وزیر شهید تندگویان و یک‌هزار و 49 شهید صنعت نفت در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار فارس با اشاره به عضویت 23 نفر از اساتید دانشگاهی و افراد خبره در این شورا اظهار کرد: اعضای این شورا تمامی مواردی را که می‌توان از طریق آنها در میان مردم چه به لحاظ جسمی و چه روحی ایجاد انگیزه کرد بررسی و برای آنها برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی افزود: در این بررسی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در موارد مختلفی همچون ورزش مبارزه با مواد مخدر، رنگ‌ها، روان‌سازی ترافیکی با محوریت فاصله گرفتن مردم از آلودگی‌های صوتی ناشی از ترافیک و غیره در حال برنامه‌ریزی هستیم و با جدیت همچون سایر حقوق مردم از این موضوع دفاع می‌کنیم.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون برای هر فصل یک مناسبت معنوی از جمله نکوداشت نمایندگان فقید و شهید، تقدیر از فرمانداران، شهرداران و بخشداران دوران دفاع مقدس و اجلاس سراسری پیر غلامان را برگزار کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان امسال دو یا سه برنامه مناسبتی دیگر نیز برگزار خواهیم کرد که برگزاری اجلاس سراسری نماز (10 و 11 دی ماه جاری) یکی از این برنامه‌هاست.

استاندار خوزستان یادآور شد: سعی کرده‌ایم تا در کنار این برنامه‌ها به نیاز مردم در سایر بخش‌های جامعه نیز پاسخ دهیم، از مدیرکل ارشاد اسلامی خواسته‌ایم از نظر ما هر آنچه که مشروع و قانونی است را برنامه‌ریزی کند، مجوزهای لازم را صادر کند، تا در بخش نشاط و مباحث معنوی و روحی هر آنچه که نیاز جامعه و مشروع و قانونی است، پاسخ داده شود.

مقتدایی در خصوص ایجاد فضاهای خاص بانوان گفت: تمام شهرداران موظفند به یک پارک اختصاصی ویژه بانوان چه به صورت تغییر کاربری و یا ایجاد یک پارک جدید اقدام کنند، در بقیه موارد نیز هیچ منعی وجود ندارد، در مباحث ورزشی نیز ما پا به پای مرد‌ها از خانم‌ها نیز دفاع می‌کنیم.