فرماندارشوش:
هیچ دستگاهی حق سنگ اندازی در توسعه بهداشت و درمان شهرستان را ندارد + عکس
فرماندار شوش: هیچ دستگاهی حق سنگ اندازی در توسعه بهداشت و درمان شهرستان را ندارد
فرماندار شهرستان شوش با اشاره به اینکه تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان باید در کنار شبکه بهداشت ودرمان در جهت افزایش سلامت در جامعه تلاش کنند گفت: هیچ دستگاهی حق سنگ اندازی در توسعه بهداشت و درمان را ندارد.
رضانجاتی فرماندار این شهرستان در نشست شورای سلامت وامنیت غذایی شهرستان شوش که با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد گفت: طی 2 سال گذشته اقدامات خوبی در حوزه ی سلامت شهرستان شوش صورت گرفته است که حاصل تلاش مجموعه ی اعضای شورای سلامت و همچنین پیگیری های همه ی مسئولان شهرستان بوده است.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه ی تجهیز بیمارستان نظام مافی شوش از اضافه شدن 22 پزشک متخصص وعمومی به کادر درمانی بیمارستان خبر داد و گفت: این مهم یک اقدام بسیار خوب است که بیش از 50 درصد سهمیه تخصیصی دانشگاه علوم پزشکی دزفول به شهرستان شوش اختصاص داده شده است.
نجاتی یکی از مهمترین مولفه های جامعه امروزی را توجه به موضوع سلامت افراد جامعه عنوان کرد وگفت: اگر موضوع بهداشت ودرمان مورد غفلت قرار گیرد باید منتظر عواقب خطرناک آن باشیم.
وی گفت: دولت یازدهم طرح تحول نظام سلامت را به عنوان راه کار اساسی و مهم در جهت سلامت مردم دانسته و در این رابطه موفقیت های خوبی هم بدست آمده است.
فرماندار شهرستان شوش همچنین بر فعالیت مستمر اکیپ مبارزه با عرضه کنندگان قلیان تاکید کرد و گفت: اکیپ مذکور مبارزه به عرضه کنندگان مواد دخانی را نیز در دستور کار خود قرار دهد.
نجاتی با تاکید بر جلوگیری از استفاده از سموم شیمایی در کشت محصولات کشاورزی گفت: مدیریت استفاده از غذای سالم ضامن سلامت افراد جامعه می باشد.
فرماندار شهرستان شوش با اشاره به آغاز کوچ عشایر به شهرستان و آمار بالای دام ها از اداره دامپزشکی خواست تا نسبت به انجام تمهیدات لازم در جهت جلوگیری از شیوع تب برفکی در بین دامها اقدام کند.
در ادامه دکتر یوسف پریدار ریاست دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز از تلاش های فرماندار شوش در زمینه ی توجه به مقوله سلامت در شهرستان تقدیر کرد و هدف از حضور در این نشست را تشکر از مسئولان شهرستان در خصوص کمک به موضع سلامت عنوان کرد.
غلامرضامیرزایی ریاست شبکه ی بهداشت ودرمان شهرستان شوش نیز در این نشست گزارشی از اقدامات صورت گرفته مطرح کرد.
تب برفکی،تشریح برنامه های هفته اطلاع رسانی بیماری ایدز،نظارت بر بوفه ی مدارس و تشریح سند ملی کنترل و پیشگیری از بیماری های غیر واگیر از مهمترین موضوعات مطرح شده در این نشست بودند.