فرماندار بندر هندیجان در جلسه شورای برنامه‌ریزی؛
اعتبارات تخصیص‌یافته به هندیجان نیاز هیچ دستگاهی را مرتفع نمی‌کند
به گزارش خبرگزاری شوشان از بندر هندیجان، کوروش مودت در جلسه شورای برنامه‌ریزی که با حضور نماینده معاونت برنامه‌ریزی استانداری خوزستان، مسئولان و مدیران دستگاه‌هایی اجرای در سالن اجتماعات فرمانداری هندیجان برگزار شد، اظهار داشت: اعتبارات تخصیص‌یافته نیاز هیچ دستگاهی را مرتفع نمی‌کند، اعتباراتی که به آموزش‌وپرورش هندیجان داده‌اند کافی نیست.

بودجه سال 96 هندیجان کافی نیست

وی افزود: با این اعتبارات هیچ‌گونه پروژه جدیدی تعریف نمی‌شود و فقط پروژه‌های قدیمی باید تکمیل و راه‌اندازی شوند. این اعتبارات مشکل مردم و معضلات هندیجان را حل نخواهند کرد.

فرماندار بندر هندیجان بیان کرد: EC رودخانه زهره هندیجان به 11000 رسیده و شوری بسیار بالایی دارد با توجه به این مشکل آب شُرب بندر هندیجان با اختلال مواجه می‌شود.

وی گفت: با توجه به اینکه آب شرب هندیجان با مشکل روبه‌رو شده است قطعاً آب‌شور رودخانه زهره هندیجان برای کشاورزی مناسب نیست و سبب از بین رفتن خاک و گیاهان می‌شود.

مودت عنوان کرد: به دلیل کاهش شدید آب رودخانه زهره در بالادست مد دریایی خلیج‌فارس وارد رودخانه شده و آب آن را شور کرده است لذا ما درخواست داریم شکوه رودخانه زهره هندیجان مجدد به آن برگردد و آب شیرین در آن جریان پیدا کند تا هم مشکل آب شرب و کشاورزی ما همانند سال‌های گذشته مرتفع شود.

کشاورزی هندیجان با مشکل آب مواجه است

 وی افزود: قطع آب رودخانه از بالادست به کشاورزی ما خسارت وارد می‌کند، همه‌ی ادارات مشکل اعتباردارند بودجه تخصیص‌یافته حتی نمی‌تواند تجهیزات دستگاه‌ها را تأمین کند.

فرماندار هندیجان بیان کرد: مسئولان ادارات هندیجان نسبت به جذب اعتبارات سال 95 اقدام و با دستگاه‌های اجرایی استان جهت جذب بودجه رایزنی کنند.

وی گفت: همه مدیران اجرایی برای جذب اعتبارات تخصیص‌یافته در سال 1396 اقدام کنند در غیر این صورت هرگونه کوتاهی قابل‌پذیرش نیست.

انتهای پیام/