در ادامه سلسله برنامه های معرفی افراد موفق خرمشهر، اینبار گفتگو با :
علیرضا پنکه ساز ، استاد NLP

شوشان خرمشهر :

 1 _ در ابتدا خود را کامل معرفی کنید 

علیرضا پنکه ساز / محل و تاریخ تولد: خرمشهر- 30/06/67  
شهرهای محل زندگی از کودکی تا کنون  : 
تا هفت سالگی در بوشهر - دوران ابتدایی الی دبیرستان تا سال 83 در خرمشهر – سال 83  الی 85 مشهد  - سال 86 الی 92 بصورت مقطعی در تهران و خرمشهر – در حال حاضر ساکن تهران
محله سکونت در خرمشهر ؟   خرمشهر خیابان فردوسی – خیابان ایرانشهر 


2 –  درباره زمینه فعالیت خود و مهمترین مدارک تحصیلی / مدارج علمی  که کسب کردید توضیح بفرمایید .

در حوزه برنامه ریزی عصبی کلامی (NLP) مهارتهای زندگی و کسب و کار فعالیت میکنم درحال حاضر متخصص ان ال پی ( مدرک از دانشگاه سوئیس ) و کارشناس حسابداری (دانشگاه آزاد ) هستم – دارای 12 مدرک در حوزه کسب و کار از موسسه پژوهشی اتاق ایران هستم . 3 _  از کجا آغاز کردید و روند پیشرفت خود را از آغاز تا به امروز بصورت مختصر و پیوسته توضیح دهید . اگر اتفاقق یا نقطه عطفی در روند کاری و پیشرفتتان بود آنرا ذکر کنید (چه اتفاقی شما را وارد این حرفه و این راه کرد)

مدتها بدنبال تغییر خوب بودم و از وضع خودم راضی نبودم که چرا عده موفق هستن و عده ای در جا باقی میمانند. و فکر میکردم خب ممکنه قسمت انسانها همین باشد، تا اینکه جمله ای ذهن من رو مشغول کرد ( اگر فقیر به دنیا اومدید مشکل شما نیست ، اگر فقیر از دنیا بروید مشکل شماست) اینجا بود متوجه شدم امکان تغییر هست و اولین کتابی که برای من تغییر را بوجود آورد (آیین دوست یابی از دیل کارنگی ) بود و از آن موقع در پی تغییر مثبت بودم تا اینکه با رشته ان ال پی آشنا شدم و متوجه شدم این تحصیل و خط مشی راه و زندگی من را تغییر میدهد.4 _ چه کسی یا کسانی یا عواملی در رسیدن شما به موقعیت کنونی تاثیر داشتند ؟(مثبت و منفی ) 

اساتید دوران دانشگاه جناب آقای دولتشاهی(استاد مبانی مدیریت سازمان) و جناب دانش  معرف کتاب (آیین دوستیابی)  و جناب پروفسور رضا عمرایی که مدرس و حامی پیشرفت بنده بود . و البته دوستانی بودند که کلی نهی کردند که نروم  ولی بیشتر باعث انگیزه من میشدند5 _  اکنون خود را در چه جایگاهی ارزیابی می کنید ؟ در حال حاضر شغل شما چیست و یا اینکه مشغول به چه فعالیتی هستید . 

درحال حاضر جایگاهی که همیشه دوست داشتم را بدست آوردم و همچنان بدنبال پیشرفت و کسب علم هستم . مدرس دوره های مهارت زندگی و کسب و کار – مدیر موسسه آموزشی فرهنگی  بازتاب استعداد – مدیر اجرایی موسسه شادکامی و موفقیت هستم6 _  در این مسیر با چه موانع یا مشکلاتی درگیر بودید و چگونه از آنها عبور کردید ؟ 

موانع عمده برای من مسائل مادی بود که خانوادم حمایتم کردند ، دوستان و افراد اطراف من بودند که بیشتر میگفتند این راهی که میروی فقط یک رویا هست و حتی بیشتر دوستانم از کنارم رفتن چون فکر میکردن من رویایی فکر میکنم و کلی طعنه و تمسخر انجام دادند ولی من همچنان مقاوم بودم و به هدفم فکر میکردم 7 _ آیا شما واقعا صادقانه حاضر به یاری به آنهایی که قدمهای اول مسیر شمارا  را طی می کنند هستید؟چه توصیه ای به آنها دارید؟

صددرصد یاری رسان کسانی هستم که بدنبال موفقیت هستند – اول به خودم و بعد به همه رهپویان موفقیت توصیه میکنم استقامت در رسیدن به هدف باعث میشه به تعالی برسیم و فقط به هدف بزرگ فکر کنند و تلاش هوشمندانه را با کسب آموزش طی کنند.8 _ توانایی‌های کلیدی شما چیست؟ و چه طرح ونقشه‌ای برای آینده دارید؟

مدر س و برنامه ریز و سخنران هستم درحال حاضر ایده های زیادی دارم که میشود در زمینه مهارت زندگی و کسب و کار آنها را اجرا کرد و نفع جامع را در بر دارد . برای آینده در حال ایجاد یک آگاهی مفید و کارامد در زمینه های تخصصی هستم که عموم بتوانند برای زندگی بهتر بکار بگیرند 9 _ آینده خرمشهر و خرمشهری ها چطور ارزیابی میکنید؟ آیا از وضعیت کنونی شهر رضایت دارید ؟ چه عواملی باعث شده خرمشهر در موقعیت کنونی قرار بگیرید ؟ پیشنهاد یا راهکاری  در این زمینه دارید ؟ بعنوان یک خرمشهری چه کمکی میتوانید به پیشرفت خرمشهر کنید؟

بنطر من سطح آموزش و کیفیت در خرمشهر از وضع خوبی برخوردار نیست و لازم میدونم که آگاهی و آموزش برای مدیران و بروز شدن را ایجاد کنند، خرمشهر پتانسیل پیشرفت را دارد و جوانان توانمندی به جامعه تحویل داده است . پیشنهاد من برای پیشرفت خرمشهر استفاده از جوانان و متفکران شهر هست و البته تاکید دارم آموزش های نوین را استفاده کنند و در پیشرفت شهر و اجتماع بکار بگیرند. به عنوان یک خرمشهری میتوانم برای آموزش وتعالی مدیران و شهروندان خدماتی را ارائه بدهم.  10 _ تحریریه شوشان خرمشهر در راستای معرفی خرمشهری های موفق ، نخبه و پر انرژی با شما این مصا حبه را انجام داده است . این روند را چگونه ارزیابی میکنید ؟  برای حمایت از جوانان و نخبگان خرمشهری چه  روش های دیگری میتوان بکار بست؟ 

تشکر میکنم از این تحریریه  واین عملکرد قابل تحسین هست که جوانان و نخبگان خرمشهری را به جامعه معرفی میکنید و انگیزه پیشرفت را برای جوانان ایجاد میکنید. برای حمایت از جوانان و نخبگان پیشنهاد میکنم که ارگانهای مربوطه حمایت و اعتماد کنند به نخبه ها و اتاق فکری برای پیشرفت خرمشهر ایجاد کنند. 11 _ در پایان اگر صحبت / پیام/ نقد یا تشکری دارید بفرمایید.

از همکاری و تلاش شما و همکارانتان صمیمانه قدردانم و ازاینکه باعث میشوید جوان و نخبه خرمشهری به جامعه معرفی شود سپاسگذارم .