فرماندار شوش در حضور معاونت عمرانی وزیر کشورشهرستان شوش نیازمند نگاه فرا استانی و ملی است.+ عکس

سرپرست فرمانداری شوش با اشاره به اینکه پتانسیل ها و ظرفیت های شهرستان ملی است گفت: شوش نیازمند نگاه فرا استانی در زمینه ی تخصیص اعتبارات و امکانات می باشد.

به گزارش شوشان عدنان غزی سرپرست فرمانداری این شهرستان در نشست بررسی مشکلات شهرها و روستاهای شهرستان که با حضور معاونت عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزیرکشور، نماینده مردم شهرستان شوش در مجلس شورای اسلامی، بخشداران،شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای شوش و شاوور در تهران برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های نماینده مردم شهرستان شوش در مجلس شورای اسلامی در خصوص برگزاری این نشست گفت: شوش خدمات شایانی را به مردم کشور ارائه می کند.

غزی گفت: شهرستان شوش دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی از جمله وجود آرامگاه حضرت دانیال نبی (ع) ،یادمان شهدای فتح المبین ، وجود سه رودخانه پرآب کرخه، دز و شاوور ،جاده ترانزیتی شمال به جنوب کشور و همچنین زمین های حاصلخیز کشاورزی می باشد.

وی گفت: شهرستان شوش همه ساله در ایام اربعین حسینی میزبان هزاران زائر از سراسرکشورجهت شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی و همچنین از تمامی شهرستان های استان خوزستان جهت عزاداری برای فرزند پیامبر اکرم(ص) در حرم حضرت دانیال نبی(ع) است که در این رابطه خدمات شایانی را به زائران ارائه می نماید.

سرپرست فرمانداری شهرستان شوش بااشاره به آغاز طرح تعریض پل شهید ناجیان بر روی رودخانه کرخه گفت: باتوجه به اینکه در آستانه نوروز و ورود هزاران نفر از راهیان نور و میهمانان نوروزی به شهرستان می باشیم و با توجه به اینکه این پل 2 بخش مرکزی و فتح المبین شوش را به یکدیگر متصل می نماید، نیاز است تا با تخصیص اعتبار لازم ، این طرح با سرعت بیشتری تکمیل گردد.

وی به منطقه ی حفاظت شده ی 40 هزارهکتاری کرخه نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه این منطقه محل پرورش تنها گونه ی گوزن زرد ایرانی و همچنین بسیاری از پرندگان و حیوانات نادر می باشد نیازمند توجه ویژه در جهت تامین ماشین های آتش نشان و سایر امکانات مهار آتش می باشد.

غزی به کمبود امکانات در روستاها و شهرهای شهرستان شوش از جمله ماشین های آتش نشانی، لودر،ماشین حمل زباله، خودروی حمل اموات و تراکتورهای بیل دار و تریلی جهت اجرای طرح های عمرانی اشاره کرد وگفت: نیاز است تا به شهرستان شوش نگاه ویژه ای صورت گیرد.

سرپرست فرمانداری شهرستان شوش گفت: باتوجه به اینکه شوش خدمات شایانی را در این خصوص انجام می دهد ولی اعتبارات آن محلی و حتی کمتر از سایر شهرستان های استان می باشد.

وی از معاونت عمرانی وزیر کشور خواست تا به شهرستان شوش در جهت تخصیص اعتبارات و امکانات نگاه ویژه ای صورت گیرد تا این شهرستان که به عنوان نگینی در استان خوزستان می درخشد به جایگاه اصلی خود برسد.

خبرنگار:سمیه اکبری