امداد رسانی به سرنشینان 40 خودرو و اسکان 25 نفر در راهدارخانه های خوزستان
غلامعباس بهرامی نیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با وجود بارش نزولات جوی در 24ساعت گذشته با تلاش 228نیروی راهدار مستقر در جاده‌ها و گردنه‌های برفگیر جاده شوش به منطقه فتح المبین (فکه) و محدوده پل شهید ناجیان به دلیل بالا آمدن سطح رودخانه کرخه مسیرپل شناور مسدود بوده و تردد از مسیر جایگزین محور فتح المبین دهلران (پل نادری ) انجام می شود.

وی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته 68 مورد ریزش کوه ناشی از بارش شدید باران در جاده های خوزستان رخ داد که ماموران راهداری وارد عمل شده و مسیرهای مسدود شده را باز کردند.

وی افزود: در ساعات گذشته برفروبی در راه‌های اصلی و گردنه‌های برفگیر خوزستان به ‌ویژه تاراز صورت گرفته و سرنشینان 40وسیله نقلیه گرفتار در این گردنه‌ها توسط راهداران امدادرسانی شدند.
مدیرکل ر
اهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: همچنین در 24 ساعت گذشته سرنشینان 25 وسیله نقلیه که در گردنه تاراز در برف گرفتار شدند با کمک راهداران نجات یافتند.

وی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته در 24 شهرستان خوزستان شاهد بارش باران بودیم و یک شهرستان نیز با بارش برف و کولاک همراه بود.

بهرامی نیا یادآور شد: هم اکنون 228 راهدار با 136 دستگاه ماشین آلات راهداری در جاده های خوزستان مشغول به خدمت رسانی به شهروندان و مسافران هستند.

وی از مسافران خواست تا برای تردد در جاده های برفگیر و مسیرهای کوهستانی خودروی خود را به زنجیر چرخ مجهز کرده و از تردد غیر ضروری خوداری کنند و همچنین سوخت ،مواد غذایی و لباس گرم نیز به همراه داشته باشند.

وی یادآور شد: هم اکنون به غیر از مسیرهای مسدودی اعلام شده سایر جاده های خوزستان باز بوده و تردد عادی و روان است.


/ایرنا