عملیات اطفا به فردا صبح موکول شد:
آتش در جنگل های بلوط چال منار اندیکا زبانه کشید
فرماندار اندیکا جمعه شب اظهار داشت: این آتش سوزی حوالی ساعت 21گزارش شد ولی در زمان حاضر امکان اعزام نیرو به منطقه وجود ندارد.منوچهر ورناصری افزود: هماهنگی لازم در ستادبحران شهرستان انجام شده و بامداد روز شنبه نیروهای محیط زیست،هلال احمرو دیگر ارگان های مربوطه به منطقه اعزام می شوند.
رییس ستاد بحران شهرستان اندیکا ادامه داد:با توجه به سخت گذر بودن منطقه با مدیریت بحران استانداری خوزستان نیز هماهنگ شده تا در صورت نیاز فردا هلی کوپتر آب پاش به این منطقه اعزام شود.

رییس اداره محیط زیست شهرستان اندیکا نیز در این زمینه گفت:این آتش سوزی در سطح مراتع و جنگل اتفاق افتاده ولی علت آن هنوز مشخص نیست.
مصطفی یوسفی افزود:با توجه به تاریک بودن هوا،وزش باد و شرایط خاص منطقه هیچ گونه اقدامی برای مهار آتش در زمان حاضر امکان پذیر نیست اما نیروهای پاسگاه محیط بانی شیرین بهار فردا صبح به منطقه اعزام می شوند.
یکی از اهالی روستای چال منار نیز اظهار داشت:هم اکنون نیروهای مردمی مشغول مهار آتش هستند اما آتش سوزی به شدت در حال پیشروی است.
 شایان ذکر است در سال های اخیر بارها این منطقه دچار آتش سوزی شده و تاکنون گزارش موثق و جامعی از میزان این آتش سوزی ها و عوامل آن منتشر نشده است. 
دکل مخابراتی این منطقه نیز به گفته مسئولان مربوطه از هفته گذشته به دلیل معیوب شدن سیستم سرمایشی از کار افتاده و تاکنون رفع نقص نشده است.
چال منار از نظر جغرافیایی کوهستانی و دارای آب و هوای معتدل و دارای پوشش متنوع درختی و گیاهی است.
اندیکا با مرکزیت شهر کوچک قلعه خواجه دارای سه بخش و با جمعیت حدود 80 هزار نفر و مساحت 2هزار و 300 کیلومتر مربع در شمال شرق خوزستان واقع شده است.
/ایرنا