باران نعمت یا نغمت؟
شوشان - حجت الاسلام امین بهرامی (شریعت شوشتری) :
هموطنان عزیزمان سال نو رو درحالی آغاز کرده اند که هنوز تعطیلات نوروز به پایان نرسیده است ،با سیلاب های اخیر شاهده کشته شدن مردم عزیزما در شیراز وگلستان هستند و بعضی شهرهای دیگر درحال نرم کردن دست و پنجه خود با ماجرای آبگرفتگی معابر می باشند. اما سؤال اینجاست چرا این اتفاقات در حال رخ دادن است وچرابعضی ازمردم ما باران این نعمت الهی را در ذهن به نغمت و بلا تعبیر می کنند؟جواب به این سؤالات مشکل لاینحلی نیست.
متأسفانه غالب مسؤلین اجرایی کشور به جای دادن روحیه امید که یکی از مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است و حل کردن مشکلات مردم نجیب ما،خوددرحال ایجاد رعب در دل مردم هستند و با موضعگیری های ضد و نقیض و غیر متخصصانه در حال تهی کردن دل مردم جامعه ما هستند. ای کاش مسؤلین متوجه بودند مردمی که زیر بار فشارهای روحی وروانی اقتصادی و اجتماعی هستند دیگر توان این گونه موضع گیری های مسؤلینی که نوروز خود را با سفربه کشورهای خارجی یا رستوران های لوکس قشم وجاهای دیگر میگذرانندرا ندارند.
ای کاش به این فهم میرسیدند که مردم ما باوجود این همه مشکلات ناشی از سوء تدبیر وناکارآمدی مسولین همیشه انقلابی تر از مسؤلینشان بوده اند و در خط مقدم دفاع از انقلاب اسلامی هستند. ماجرای سیلاب های اخیر نشان داد مسؤلین صدای واحدی نداشته و آشکارا درگزارشات سال پیش خود از خشک سالی سخن می گفتند اما باچنین باران هایی و جاری شدن این سیلاب ها معلوم شد آب کافی در پشت سدها وجود داشته که جا برای انباشت آب نبوده و با باز کردن دریچه سدها آب روانه کوی وبرزن شده و زندگی مردم را مختل کرده است و باعث شد در دیدگاه برخیر از مردم باران این نعمت الهی را به نغمت و بلا تبدیل کند. 
باران بلا نیست و رحمت خدا میباشد،بدترین بلا مسؤلین نالایق است که با سوء تدبیرنتوانسته اند این آب هارا مدیریت نموده ونزولات آسمانی را برای استفاده بهینه کنترل کنند. مسؤلین رحمت خدارا ناسپاسی کردند وعده ای هم گناه مردم را باعث جاری شدن سیلاب می دانند، در حالی که این تفکر مردم را به دین بدبین می کنند،جاری شدن سیل ناشی از ناکارآمدی و ناسپاسی مسؤلین است و نباید به پای مردم بسته شود.
خداونددرسوره مبارکه ابراهیم می فرماید(ألم تر إلی الذین بدلوا نعمت الله کفراو أحلوا قومهم دارالبوار.آیا ندیدی کسانی راکه نعمت خدارابه کفران تبدیل کردند،وقوم خودرا به سرای نیستی و نابودی کشاندند؟) اما مردم ماتاکی با ناکارآمدی دولتمردان خود به (دارالبوار) فرستاده بشوندو با اضطراب شب را به صبح برسانند و تغییری در شیوه مدیریتی کشور ایجاد نشود؟
امید است دولتمردان ما با سپاس از نعمات الهی و مردمی لایق وفهیم که از جمله نعمت های الهی هستند به فکر حرکت جدیدی در گام دوم انقلاب باتأسی از فرمایشات رهبرحکیم وفرزانه انقلاب اسلامی(دام ظله)امیداز دست رفته را به آنها برگردانند زیرا این ملت لایق بهترین ها هستند.