10 هزار مترمربع سیل بند توسط شهرداری شوش احداث شد
شوشان - مجتبی پناهی :
 شهردار شوش گفت: 10 هزار مترمربع سیل بند به منظور ایمن سازی روستاهای این شهرستان از خطر سیلاب در نقاط مختلف این شهرستان احداث شده است.

یوسف زمانی اصل با تشریح اقدامات شهرداری شوش برای مقابله با سیلاب افزود: این نهاد با تمام ظرفیت نیروی انسانی، خودرویی و تجهیزات خود در راستای ایمن سازی روستاها و نقاط حادثه خیز شهرستان در مقابل سیلاب وارد عمل شده است. 
وی به لایروبی 2 کیلومتر انهار در روستای دوار بخش شاوور این شهرستان به عنوان یکی از اقدامات شهرداری شوش اشاره کرد و گفت: برای ایمن سازی روستای دوار بخش شاوور این شهرستان در مقابل سیلاب ناشی از طغیان رودخانه کرخه در 30 نقطه این روستا سیل بند احداث شد.
شهردار شوش با اشاره به ارسال یکهزار و 345 سرویس کمپرسی شن و ماسه به مناطق در معرض سیل این شهرستان افزود: مردم شوش در کنار دستگاه های اجرایی خدمات فراوانی برای مقابله با سیل ناشی از طغیان رودخانه کرخه انجام داده اند.
وی با بیان اینکه 25 دستگاه کمپرسی به صورت خودجوش به یاری سیل زدگان در شوش شتافتند، اظهار داشت: 29 هزار کیسه برای احداث سیل بند در شهرستان شوش توزیع شده است.
زمانی اصل افزود : 350 نفر از کارکنان شهرداری شوش با تمام تجهیزات خودرویی در خدمت سیل زدگان این شهرستان هستند ضمن اینکه روزانه یکهزار و 500 پرس غذای گرم بین اهالی سیل زده این شهرستان توزیع می شود. 
وی همچنین از راه اندازی موکب این شهرستان برای خدمات رسانی به اهالی سیل زده خبر داد و گفت: خدمت رسانی به اهالی سیل زده این شهرستان از سوی این شهرداری در کنار سایر دستگاه های اجرایی عضو ستاد مدیریت بحران شوش وک ارکنان شهرداری به صورت شبانه روزی ادامه دارد. 
شهردار شوش با اشاره به احداث سیل بند در چند نقطه شهر شوش گفت: شهر شوش در مقابل سیلاب ناشی از طغیان رودخانه کرخه ایمن شده و جای نگرانی نیست.
بسیاری از مناطق پایین دست شهرستان شوش در پی افزایش خروجی آب از سد کرخه تا 2 هزار و 400 مترمکعب در ثانیه دچار آبگرفتگی شده و یا در تهدید سیلاب هستند. 
تاکنون 70 روستای شوش تخلیه شده اند.