کاهش 42 درصدی درخواست معلمان برای خروج از خوزستان
غلامرضا شریعتی در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان که امروز (سوم تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به کاهش 42 درصدی درخواست معلمان برای خروج از استان، اظهار کرد: علت آن می‌تواند اختصاص مبلغی تحت عنوان حق مناطق جنگی به حقوق معلمان باشد، یا کاهش بروز پدیده ریزگردها در استان که این مساله نیز با تلاش و اقدامات زیادی مانند نهال‌کاری‌های متعدد صورت گرفته است.

وی در ادامه بیان کرد: مساله خرید خدمات آموزشی مساله بدی نیست، اما به شرط اینکه کسی که خرید خدمت می‌کند، تعهداتی داشته باشد و دولت نیز در مقابل او باید تعهداتی را بپذیرد. در بکارگیری نیروها نیز باید شاخص‌های مشخصی وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از پروژه‌های مهم در کشورهای توسعه یافته به بخش خصوصی واگذار می‌شوند، گفت: اگر دولت بخواهد چابک‌تر و پر اثرتر باشد، باید در کل کشور به این سمت پیش برود.

استاندار خوزستان افزود: اگر جذب نیروی حق‌التدریس با ضوابط و چارچوب‌های خاصی انجام شود، کار خوبی است. ما باید فضا را برای نیروهای جوان فراهم کنیم تا این افراد بیایند و وارد کار شوند. مشکل این است که ما کارهای خوب را با روش‌های خیلی بد انجام می‌دهیم و این مساله موجب می‌شود کل کار زیر سوال برود. ما می‌خواهیم مسائل را به صورت سنتی و عشیره‌ای حل کنیم.

شریعتی تاکید کرد: باید از تجارب گذشته درس بگیریم، ایرادها و نقایص را اصلاح کرده و روش کار را بهبود بخشیم. باید کارهای درست را به روش‌های درست انجام دهیم.

وی خاطرنشان‌کرد: در جذب نیروی انسانی باید مسائل تخصصی و نقش آموزش و پرورش در اشتغال دیده شود اما مسائل آموزشی و دانش‌آموزان در آموزش و پرورش یک اصل خدشه‌ناپذیر هستند. نباید کارهای ما باعث شود که به کار اصلی و تخصصی آموزش و پرورش خدشه‌ای وارد شود.