استاندار خوزستان:
مدرک دانشگاهی تبدیل به آفت شده است
غلامرضا شریعتی در اولین جلسه شورای مهارت استان خوزستان که امروز (۲۵ دی‌) در استانداری برگزار شد، اظهارکرد: همان‌طور که آموزش در کشور از اهمیت بسیاری برخوردار است و برای والدین اهمیت دارد که فرزندان خود را به مدرسه و دانشگاه ببرند، مهارت نیز باید تبدیل به ارزش شود.

وی افزود: امروزه مدرک دانشگاهی تبدیل به آفت شده است و همه خانواده‌ها به هر طریقی فرزندان خود را به دانشگاه می‌فرستند. البته این کار خطا و اشتباه نیست ولی این مدرک و دانش باید بر اساس مهارت باشد و نتیجه‌ای را در بر داشته باشد که البته این مساله تنها با مهارت‌افزایی محقق می‌شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: ما باید مهارت را در جامعه به یک ارزش تبدیل کنیم، همانطور که مدرک دانشگاهی تبدیل به یک ارزش شده است. کار کردن تنها پشت میزنشینی نیست و این فرهنگ باید تغییر کند.

شریعتی با اشاره به این‌که ۱۶ و نیم تا ۱۷ تن، تولید محصولات کشاورزی استان است، گفت: اگر مهارت کشاورزان افزایش یابد، بهره‌وری در مصرف آب و تولید محصولات کشاورزی نیز افزایش خواهد یافت.

همچنین در این جلسه، تفاهم‌نامه همکاری میان اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان، شهرداری اهواز و کمیته امداد امضا شد. بر اساس این تفاهم‌نامه، برای ۳۰۰ نفر در استان اشتغال‌زایی می‌شود.