اخبار ویژه
یادداشت
علیرضا عبدالله نژاد
دکتر حسن دادخواه- دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز
علی تقوی
حسین عبدالعزیزی
حمید سالم پور
شیما زنگنه/ کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم
علی کرد - مدرس دانشگاه
عبدالرحیم سوارنژاد
صادق بهاری بابادی – کارشناس ارشد برنامه ریزی آمایش سرزمین
سیدابوالحسن موسوی
بیژن ربیعی
مرتضی احمدی پور
ناصر مجدی، مدیرعامل کشت و صنعت نیشکر امام خمینی (ره)
غلامرضا جعفری
هاشم خنفری
سیدحبیب احمدپور
زمان بابادی شوراب
سعیدالماسی
محمدرضا ایزدی – روزنامه نگار
هادی خوش سیما
شهاب زمانی
سید مرتضی اشرفی شهری
اصغر فاطمی
گزارش
نامه شماره دو به نسلی که می آید....
نامه شماره دو به نسلی که می آید....
دکتر حسن دادخواه دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز
گفتگو
ضعف دیپلماسی اقتصادی و بی تفاوتی بانک های داخلی , موانع جدی توسعه تجارت خارجی
گفت وگوی اختصاصی با عبدالرحمن سلیمانی رییس اتاق بازرگانی اهوازو عضو هیات رییس اتاق بازرگانی ایران
ضعف دیپلماسی اقتصادی و بی تفاوتی بانک های داخلی , موانع جدی توسعه تجارت خارجی
استاندار خوزستان در شورای اداری استان:
نماینده عالی دولت در استان خوزستان به دوران دولت های نهم و دهم اشاره کرد و گفت: در دوران دولت احمدی نژاد بسیاری از مدیرانی که دوران پختگی خود را سپری می کردند به یکباره خانه نشین شدند.
یک منبع آگاه گفت: شرکت های پیمانکاری در برخی ماه های سال به هنگام روان شدن رودخانه های فصلی، با استفاده از پمپ، پسآب های آلوده را از این گودال ها به رودخانه های فصلی منتقل می کنند.
حاشیه نگاری ذره بین از سفر یک روزه احمدی نژاد به خوزستان/ قرار نیست جواب هر ننه قمری را بدهیم!
جنجالی ترین سفر نوروزی به خوزستان ، سفر احمدی نژاد رییس جمهور سابق و پرحاشیه ایران به همراه همسرش بود که پس از حضور در اهواز در یادمان های دفاع مقدس حضور یافت و از قضا نیز با استقبال از سوی مردم و همچنین برخی از شخصیت ها روبرو شد.
گزارش تصويری بازديد از روند ساخت پروژه های گردشگری اهواز با حضور معاون رییس جمهور
گزارش تصويري بازديد از روند ساخت پروژه های گردشگری اهواز با حضور دکتر مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کشور و استاندار خوزستان
مسئولان خوزستانی برای ساخت نماهنگ ماه بدر همکاری نکردند
جرات نکردم که بدون مشارکت پای پروژه بروم هر چقدر پیگیری کردم دلیل محکمی برای عدم همکاری ملی حفاری پیدا نکردم. صدا و سیما هم کمبود های مالی دارد و خیلی انتظار نمی رود که تمام بودجه کار را تامین کند. این نماهنگ زمانش شش دقیقه بوده و برشی به حماسه رزم شهید اسماعیل دقایقی است.
عملکرد قابل تقدیر شهرداری ویس در ایام نوروز؛
المان های نوروزی در ویس لبخند را به لب ها نشاند/نصب تصاویر شهدا در مبادی ورودی شهر
شهردار ویس با بیان اینکه آشناسازی مسافران ایرانی با فرهنگ و آیین های نوروزی شهر ویس از اهداف پهن کردن این سفره است، افزود: این سفره هفت سین تا پایان تعطیلات عید در معرض دید همگان است.
بازدید معاون رییس‌جمهور از تاسیسات جدید گردشگری در اهواز
رییس سازمان میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کشور تاکید کرد: با توجه به پروژه‌های در حال اجرا وفعالیت‌های خوبی که در راه توسعه گردشگری در خوزستان با حمایت استانداری انجام شده، آینده روشنی در انتظار گردشگری استان است.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان
استقرار ایستگاه های 'میهمان من باش' در ورودی شهرهای خوزستان
منوچهر رحمانی اظهار کرد: طبق اعلام کمیسیون ایمنی راه ها، بیشترین حجم تصادفات در خوزستان در 30کیلومتری ورودی شهرهایی رخ می دهد که راه هایی بدون پیچ و خم داشته و به نوعی گذران راه برای رانندگان خسته کننده است.
خسارت 160میلیارد ریالی سیلاب به کشاورزی خوزستان
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان هم گفت: بر اثر سیلاب هشت واحد تاسیسات آبرسانی روستایی خوزستان از بین رفته و اگر چه شاید لالی بیشترین خسارات را متحمل شده اما خسارات وارده به اندیکا هم دست کمی از لالی ندارد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز:
حوزه سلامت نياز به همكاری فرابخشی و حمايت ساير سازمان ها جهت حفظ و ارتقاء سلامت مردم را دارد
دکتر ایدنی :موضوع سلامتي و محافظت از آن، يكي از مهمترين دغدغه هاي مردم و مسافران در ايام خاص سال مانند تعطيلات نوروز مي باشد، چرا كه بدون داشتن اين نعمت ارزشمند خدادادي، آرامش و لذت بردن از سفر و تعطیلات آغازین سال معنايي نخواهد داشت.
ماه بدر با دلی پرخون روانه مرحله تدوین شد
من نمی دانم اگر در این شرایط حساس مساعدت جناب مهندس شمسایی مدیر عامل سازمان آب و برق خوزستان که تنها به دلیل تعهداتش به شهدا بخشی از هزینه و تدارکات و پشتیبانی را تامین نمودند، نبود جواب خانواده محترم شهید را که مدت ها در انتظار تولید این اثر بودند را چگونه بایستی می داد.
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه خوزستان:
ثبت 7 وقف جديد در خوزستان
حجت الاسلام والمسلمین شفیع زاده نخستین موقفات را شامل یک زمین50 متری جهت توسعه بقعه متبرکه مقام علی به ارزش 500 میلیون ریال و 4 قطعه زمین 17 هکتاری مجزا جهت فقرا، خیرات و وقف خاص به ارزش یک میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان کرد که در شهرستان دزفول به ثبت رسیده است.
رییس انجمن نمایش استان خوزستان:
تیاتر مادر هنرها و عمیق ترین و زیباترین زبان بشر برای انتقال منویات انسانی است
وقتی نفس نمایش گر و بازی گر، همدلانه با چشم و اندیشه بیننده گره خورده و در این پیوند گرم، تعبیر و تفسیر و تقریر می تراود و سنگین ترین کنش های عاطفی و عقلانی رخ می دهد این عمق بی بدیل هنر نمایش و تیاتر است که در پهنای تجارب توحیدی بشری می درخشد.
شهردار اهواز:
ورود بيش از ۶ هزار مهمان نوروزی به اهواز / 15 کیوسک از من بپرس در اهواز فعالیت دارند
سید خلف موسوی تصریح کرد: فعالیت این کیوسک ها در راستای راهنمایی مسافران نوروزی است. تمام تلاش شهرداری اهواز برای این است که مسافران نوروزی این شهر و به تبع آن استان را با خاطره خوبی ترک کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان:
ورود ۲۶۲ هزار نفر روز مهمان به ستاد اسكان آموزش و پرورش خوزستان
تقی زاده افزود: در ستادهای اسكان راه اندازی غرفه مواد غذایی، در برخی ستادها پخت غذای گرم با نرخ مناسب، استقرار تیم پزشكی، پیك موتوری راهنمای مسافران نوروزی و غرفه محصولات فرهنگی را داشته ایم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان:
استقبال از طرح آرامش بهاري در خوزستان
طباطبایی افزود: خیمه های معرفت در بسیاری از امامزاده ها از جمله علی ابن مهزیار اهواز، سبزقبای دزفول، حضرت دانیال نبی شوش و حتی منطقه عملیاتی شلمچه برپا است.
بازدید امام جمعه موقت اهواز از پست های طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی
آیت اله حسن زاده با بیان اینکه سرمنشاء فعالیت های جوانان ما در هلال احمر، از سیره پیامبران نشأت می گیرد، گفت: امدادگری و کمک به مردم از صفات و خصلت های انبیای الهی است که در وجود اعضای جمعیت هلال احمر متجلی شده است.
گزارش تصویری امدادرسانی در سیلاب های اخیر خوزستان
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان گفت: بر اثر بارندگی چند روز گذشته در خوزستان 2300 نفر از مردم خوزستان در شهرستان‌های شوشتر، مسجدسلیمان، باغملک، دشت آزادگان، اندیکا، گتوند، ایذه، لالی، شادگان، باوی و هفتکل گرفتار سیلاب شده بودند که با کمک نیروهای امدادی هلال‌احمر نجات یافتند.
مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر خوزستان خبر داد:
مفقود شدن 2 خوزستانی بر اثر سیلاب اخیر/امدادرسانی به ۴۵۵ خانوار گرفتار سیل در خوزستان
دکتر «علی خدادادی» اظهار کرد: سیل در مناطق سلطان‌آباد، قبله‌ای، خواجه‌آباد، سلچگان و بردپیلا در مسجد سلیمان به شماری خانوار آسیب رسانده که نیروهای امداد و نجات با استفاده از تجهیزات و توان امدادی به نجات آسیب‌دیدگان این مناطق اقدام کردند.
ایدنی تشریح کرد؛
طرح تحول سلامت خوزستان در سالی که گذشت
رئيس دانشگاه علوم پزشكي جندي​ شاپور اهواز افزود: يكي ديگر از بسته​ هاي خدمتي اين طرح، بحث كمك به ماندگاري پزشك در مناطق محروم بوده است. يكي از مهمترين شاخص ​هاي عدالت در سلامت از نظر سازمان بهداشت جهاني، دسترسي و برخورداري عادلانه آحاد جامعه از خدمات سلامت است لذا براي اين كار بايد به سمتي پيش مي​ رفتيم كه به ماندگاري نيروهاي تخصصي در مناطق محروم كمك شود.
پیام نوروزی مدیرعامل سازمان عمران ساحل کارون به مناست آغاز سال نو
هدف ما این است که انشااله از کلیه ظرفیت های موجود استان در زمینه گردشگری آبی و اشتغال دو رویکرد مهم سازمان عمران ساحل کارون که مورد تاکید استاندار محترم خوزستان است استفاده نماییم و در سایه همدلی و تشریک مساعی بخش خصوصی در آینده نه چندان دور شاهد رشد و توسعه همه جانبه استانمان باشیم.
بازدید سرزده استاندار خوزستان از بخش اعصاب و روان مرکز توانبخشی جانبازان و خانه سالمندان +تصاویر
به گزارش شوشان ؛ دکتر مقتدایی در جريان اين بازديد كه صبح امروز، اول فروردین صورت گرفت از یکی از خانه​ های سالمندان بازدید کرد و ضمن گفتگو با مسئولین این مرکز، به بررسی نیازهای سالمندان پرداخت.
در اولین روز سال جدید:
عیادت قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اهواز از بیماران بیمارستان شهید چمران سوسنگرد+ تصاویر
حضور دکتر خدادادی در بخش های مختلف بیمارستان شهید چمران دشت آزادگان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان:
آغازطرح آرامش بهاري در بقاع زيارتي خوزستان
حجت الاسلام سیدمحمد طباطبایی افزود: این طرح در 92بقعه و حرم امام زادگان خوزستان از امروز تا 15فروردین سال آینده اجرا می شود.
مدير عامل باشگاه جنوب باغملك مطرح کرد:
انتقاد از ضعف داوری در مسابقات فوتبال لیگ برتر خوزستان
حاجي پور مسئول كميته داوران با داوران ضعيف برخورد و انها را محروم نمود اما مگر محروميت آنها باعث گرديد امتيازات جنوب برگردد. رئيس و نائب رئيس هيئت فوتبال خوزستان تلاش زيادي نمودند تا اين مسابقات به نحو مطلوب به اتمام برسد و تلاش آنها قابل تقدير است.
صاحب عجیب‌ترین خانه ایران!+تصاویر
او دوست دارد خانه اش سبک باشد تا با خودش همراه شود. خانه ای که شاید روزی در شمالی ترین محله پایتخت باشد و روزی دیگر در یکی از جنوبی ترین محله های شهر. خانه ای که احتمالا کوچکترین خانه دنیاست اما آقای شافعی آسوده ترین شب هایش را در آنجا گذرانده است.
شعر شیما زنگنه و نقد از کامران عالیان
در اولین نگاه بیش از هر چیز٬شیوه ی پرداخت است که در شعرهای خانم زنگنه٬ برجسته به نظر میرسد.شیوه ی سرودن شعرها در دایره ای مشخص شده با شروع و پایان اندیشیده٬ تکلیف شاعر را با کلیت شعرش روشن می کند.
پیام نوروزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان
در پیام قنواتی آمده است:بوی عطر یاس کوچه پس کوچه های بهار را معطر به عطر روح انگیز خویش نموده است.شاخه ای از گل یاس، مهمان سفره هفت سین امسال ماست.پس به نام و یاد او بهار را آغاز میکنیم، چرا که تمام هستی ، قطره ای از دریای بیکران فاطمه (س)است.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!