اخبار ویژه
یادداشت
کاوه بهلولی قشقایی
فرشته خو
روزبه خدادادی
ماکان نامیزاده
امید حلالی
مهدی مکارمی
عبدالرحیم سوارنژاد
روزبه کردونی ، مدیر کل دفتر آسیب‌های اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
علی دوستی
کمونیستی نوستالژیک برای ما !
به بهانه درگذشت حامل پیام گورباچف به امام (ره)
کمونیستی نوستالژیک برای ما !
رجبعلی کرد
نزار قبانی ترجمه: غلامرضا جعفري
جهانشاه دانش
عبدالرحیم سوارنژاد
آسمان ریسمان 2
جوابیه ای بر یادداشت دکتر فضل الله صلواتی
آسمان ریسمان 2
دکتر مهدی قمشی
مهدی مکارمی
غلامرضا جعفری
یوسف موندنی زاده الهی
جهانگیر ترکستانی
علی میلاسی
حسن نسیمی
عبدالرحیم سوارنژاد
بیا کاین داوری ها را به پیش داور اندازیم
پاسخی گذرا به برخی شبهه افکنی ها نسبت به «شکرخدا موسوی» نماینده مردم اهواز:
بیا کاین داوری ها را به پیش داور اندازیم
رضا جباری
محمد مالی
توفیق ساکی
گزارش از جلسه شورای شهر
یکی از بحث های جنجالی این جلسه مصوبه ای برای بازپس گیری دفاتر سه نماینده مردم اهواز، باوی و حمیدیه در مجلس از سوی شهرداری اهواز بود زیرا هم اکنون این نمایندگان در دفاتر متعلق و یا در کرایه شهرداری اهواز مستقر هستند،
جانعلی خورشیدی:
بحث هم سطح سازی پیاده روها، آسفالت و روشنایی از مشکلات مناطق مذکور است که باید جدی تر به آنها رسیدگی شود.
هوشنگ شیرمردی :
شورای شهر اهواز در ابتدای کار خود است و هنوز کارهای معطل مانده زیادی برای انجام دادن در دستور کار خود داریم
گزارش تصویری ضیافت افطاری جوانان اصلاح طلب خوزستان
در بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان ، به همت شورای هماهنگی جوانان احزاب اصلاح طلب خوزستان مراسم ضیافت افطاری با حضور جمعی از جوانان پرشور و فعالان سیاسی اصلاح طلب استان خوزستان برگزار شد.
رییس شورای شهر اهواز:
اجرای پروژه تعریض پل سوم کیانپارس با کندی مواجه شده است
رامي علاسوند با اشاره به آغاز فعاليت تعريض پل سوم در منطقه كيانپارس اهواز عنوان كرد: كلنگ آغاز به كار اين پروژه در نوزدهم بهمن ماه سال گذشته به زمين زده شد و در حال حاضر نيز تعريض اين پل در حال انجام است.وي افزود: در صورتي كه بودجه مورد نياز اين پروژه تامين شود به طور حتم در در همان موعد مقرر يك ساله به بهره برداري خواهد رسيد.
گفتگوی اختصاصی با دکتر ایدنی ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز
میزان پرداختی از جیب مردم  از  70 درصد در دولت قبل  به 10 در صد کاهش یافته است
قیمت یک لنز داخل چشمی قبل از طرح تحول سلامت 418 هزار تومان بود ولی بعد از طرح تحول سلامت ،وزارت بهداشت به بیمارستانهای علوم پزشکی اجازه داد مثلا لنز چشمی را به مبلغ 180 هزار تومان خریداری کنند
معاون عمرانی استانداری خوزستان :
3800میلیارد تومان از بودجه کشور با نظر نمایندگان مجلس توزیع می شود
مقداری مشکلات اعتباری پیدا کردیم که این موضوع کمبود اعتبار در کل کشور وجود دارد و مخصوص خوزستان نیست بحث تنخواهی نیز که باید اول سال داده شود قول داده اند در آینده نزدیک داده شود.
مدیرکل  تعاون،کارورفاه اجتماعی خوزستان در سامد
هوشمندصفایی درخصوص این دیدارگفت:در کنار مردم بودن لذت بخش است و از برگزاری این ملاقات ها از سوی استانداری و مرکز سامد استقبال می کنم. بنده هیچ گاه خود را در قید و بند بوروکراسی اداری ندانستم. وی در ادامه عنوان کرد:با توجه به درخواست های مردمی دستور موکد جهت حل مشکلات را دادم و اگر در این جلسه هم حل نشد و از مراجعین خواستم که نزد من بیایند تا شخصا رسیدگی کنم.
فرماندار آبادان:
به وضعیت خسارت دیدگان آتش سوزی رسیدگی می شود
جلسه فوری پیرامون بررسی آخرین وضعیت حادثه آتش سوزی مجتمع تجاری کادوس 4 واقع در خیابان ته لنجی آبادان برگزار شد. در این جلسه فرماندار ویژه آبادان به نهادهای ذیربط دستور داد که هر چه سریعتر به وضعیت خسارت دیدگان حادثه آتش سوزی رسیدگی شود.
در گفتگو با علی آینه افروز شهردار شمس آباد مطرح شد :
بـی رغبـتی بـه سـرمایه گـذاری  در شـهرهای کـوچـک
از پروژه های آتی شهرداری هم می توان به تکمیل پارک بزرگ شهر، احداث زمین چمن فوتبال که تاکنون این شهر فاقد چنین مهمی بوده است، بهسازی مابقی معابر و همچنین تکمیل پروژه زهکش را هم در دستور کار داریم.آینه افروز تصریح کرد: در حال حاضر 33 نفر در شهرداری شمس آباد مشغول فعالیت می باشند که حقوق ماهیانه آنها رقمی بالغ بر 53 میلیون تومان می شود و خوشبختانه تاکنون حقوق عقب افتاده نداشته ایم.
در گفتگو با مهندس مهران باباپور شهردار شهر ایذه مطرح شد :
عـوارض درآمـدهای چـند صـد مـیلیارد دلاری فـروش بـرق کـارون 3  بـه تـهران واریـز مـی شـود
اصلاح کارخانه سنگ شکن را در دستور کار قرار دادیم زیرا از بدو تاسیس تاکنون شستشوی وسایل و تجهیزات این کارخانه صورت نگرفته بود، راه اندازی کارخانه آسفالت و ترمیم ماشین آلات اعم از لودرها را در دستور کار قرار دادیم که متاسفانه لاستیک هم نداشتند.
در گفتگو با عباس حزبه پوران رئیس شورای شهر کوت عبدالله مطرح شد :
هـمت هـمه جـانبه مـسئولین بـرای رفـع مـشکلات بـیشمار شـهرستان کـارون
در حال حاضر طبق ابلاغیه ها بودجه ایی که قرار است به شهرداری کوت عبدالله اختصاص یابد رقمی بالغ بر 6 میلیارد تومان است و همچنین ماهیانه یک میلیارد تومان از طریق ارزش افزوده دریافت می کنیم، اما اینها نمی تواند مشکلات شهر را مرتفع نماید و درامدهای ناچیز و اعتبار ماهیانه یک میلیارد تومان نمی تواند جوابگوی شهرستان 120 هزار نفری کارون باشد، همچنین عدم وجود شرکت ها برای پرداخت عوارض و نبود درآمد پایدار باعث شده این مشکلات بیش از گذشته به چشم بیایند.
در گفتگو با مهندس مازیار آصف شهردار شهر ویس مطرح شد:
تبدیل شهر ویـس به یک کارگاه عمرانـی با تعریف 38 پروژه در جای جای شهر
یکی از مهم ترین اتفاقاتی که در شهرداری شهر ویس رخ داد ارتقاء درجه شهرداری از 3 به 5 می باشد که بعداز 8 ماه پیگیری مداوم توانستیم این رتبه را کسب کنیم، از این رو انتظار داشتیم که میزان اعتباراتی که به شهر ویس تعلق می یابد نسبت به سالهای قبل افزایش یابد.
در گفتگو با مهندس علی جهانگیری شهردار شهر لالی مطرح شد :
4 ماه حقوق عقب افتاده و 2 میلیارد بدهی داریم
بدون شک جذب سرمایه گذار برای ادامه حیات هر شهرداری نیاز است، اما در شهر سماله بیشتر به فکر رفع مشکلات هستیم تا جذب سرمایه گذار و امید می رود بتوانیم در ابتدا با رفع مشکلات بستر را مهسا سازیم و سپس به فکر جذب سرمایه گذار باشیم.
مشروح نطق قبل از دستور سیدمهدی آلبوشوکه عضو شورای شهر اهواز
ما پروژه های خلق الساعه نمی خواهیم،ما در برابر تمام لحظاتی که همشهریان عزیزمان در شهر به دلیل نبود ظرفیت های مناسب دچار مشکل می شوند مسئول هستیم؛نمی خواهیم پروژه ای مثل پل روگذر خیابان سلمان فارسی را به یادگار بگذاریم تا پس از کلی دردسر و مزاحمت برای شهروندان حذف شود!
در گفتگو با مهندس مهدی خالدی شهردار شهر مشراگه مطرح شد :
آینده مشراگه را این گونه متصور شویم : شهری زیبا برای شهروندان و ایستگاهی برای تمامی مسافرین
شهردار مشراگه در پاسخ به این سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه تعریف شما از شهر مشراگه چیست گفت : مشراگه در آینده باید به شهرستان تبدیل شود، باید شهری زیبا شود برای شهروندان و امیدوارم به زودی این مهم فرا برسد که شاهد شهری باشیم که هر رهگذر و مسافری قصد سفر به گناوه را داشت، زیبایی های این شهر او را وادار کند که حتما برای صرف صبحانه و یا میل کردن چای در اینجا توقف کند و بدون شک این آرزو دست یافتنی و سریع اجرا می شود.
استاندار:
باید به ضعف در تصمیم گیری مدیران حساس بود
چرا 17 سال، یک مصوبه و یک ابلاغ عالی ترین مقام نظام یعنی مقام معظم رهبری روی زمین ماند؟
در گفتگو با مهندس احمد آزادوار شهردار شهر حمیدیه مطرح شد :
صبر و شکیبایی شهروندان و همکاری مسئولین ما را به توسعه و عمران شهر حمیدیه دلگرم می کند
شهردار حمیدیه افزود: در زمینه شهرسازی و ساختمانی، با توجه به اینکه مردم در زمینه گرفتن پروانه ساختمان رغبت چندانی از خود نشان نمی دادند و ساخت و سازها به صورت غیر و مجاز صورت می گرفت با راه اندازی کمیسیون ماده 100 و مجهز نمودن شهرداری به سیستم شهرسازی تحت وب این مهم را جهت افزایش درآمدهای شهرداری تشکیل دادیم.
در گفتگو با مهندس غلامحسین اسدی زاده شهردار دهدز مطرح شد :
تمام توان خود را برای تغییر چهره شهر دهدز به کار خواهیم بست
اسدی زاده بیان داشت: خوشبختانه بخش خصوصی در این شهر تا حدودی راغب به انجام کار شده است و اکنون با مشارکت بخش خصوصی در 15 روز آینده شاهد بهره برداری سنگ شکن خواهیم بود، همچنین جایگاه سی ان جی را افتتاح خواهیم کرد، کما اینکه سرمایه گذاران می توانند در بخش هایی از جمله گردشگری، کشاورزی، کارخانه آسفالت، کارخانه سنگ جدول ، کفپوش و ... در این شهر سرمایه گذاری کنند.
در گفتگو با مهندس علیرضا دینارانی شهردار شهر حمزه مطرح شد :
با تلاش شبانه روزی و برای رضایت شهروندان فضای سبز و آسفالت معابر شهر حمزه 3 برابر خواهد شد
شهردار حمزه تصریح کرد: بازسازی و تعمیر پایه های روشنایی، محوطه سازی شهرداری و آسفالت خیابان های اطراف، نظافت روزانه شهر و جمع آوری 15 تن زباله به صورت شبانه روزی که اغلب مربوط به فضولات دامهای ساکنین این شهر است، پیگیری جهت احداث کتابخانه، راه اندازی زمین چمن فوتبال، خرید ماشین آلات مورد نیاز شهرداری، احداث یک کارخانه ماسه شویی و سنگ شکن و همچنین تعیین تکلیف اراضی و زمین های مالکین از برنامه های مد نظر شهرداری حمزه می باشد.
حمید بورد؛ مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب:
پايداری توليد در گرو توجه به توسعه پايدار است
در سال هاي اخير طرح هاي عام المنفعه با اعتباري حدود 1500 ميليارد تومان در زمينه عمران و آباداني شهرهاي واقع در حوزه عملياتي اين شركت اجرا شده است
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تشریح کرد:
گسترش عدالت در سلامت و کاهش میزان پرداخت ها از جیب مردم
دکتر ایدنی گفت: طرح تحول نظام سلامت دستاوردها و نتایج دیگری از جمله افزایش کیفیت خدمات و گسترش برخورداری مردم از خدمات درمان را به دنبال داشته است.
معتادان بهبود یافته در اولویت اشتغال قرار دارند
وی در ادامه به بیان اشتغال معتادان بهبود یافته پرداخت و گفت: مراکز مشاوره شغلی و کاریابی های غیر دولتی مکلف شده اند درپی فراهم آمدن فرصت های شغلی، اولویت با اشتغال معتاد بهبود یافته باشند و این افراد برای اشتغال به کار معرفی شوند.
مدیرکل اوقاف خوزستان:
احیاء نیات واقفان، برطرف شدن ناهنجاری در جامعه را به همراه دارد
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان به سهمیه 20 هزار نفری خوزستان برای طرح ملی حفظ قرآن در سال 93 اشاره کرد و گفت: تاکنون 2 شهرستان ایذه و رامهرمز با توجه تقسیم‌بندی‌هایی که صورت گرفت بیشترین آمار ثبت‌نامی در طرح ملی حفظ قرآن کریم را به خود اختصاص داده‌اند. امیدواریم طی 5 سال به اهداف مدنظر رهبری برسیم.
بخشداران از مشکلات روستاهای استان گفتند:
شبکه های فرسوده ی آب ، برق، گاز ،عدم امنیت و ساختار راه ها ، کمبود پزشک و...
شهرستان شدن نياز به امكانات و اعتبارات خاص دارد. مدرسه، آب، راه مناسب از جمله انتظارات به حق مردم است. خيلي بد است كه فرزندان ما در كانكس درس مي خوانند
شکرخدا موسوی:
جلوگیری از کشت شلتوک یعنی موج مهاجرت و خالی از سکنه شدن شهرهای کوچک استان
واکنش به سخنان اخیر مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان
در شب ميلاد كريم اهل بيت؛
كتابداران اهوازي با ايتام افطار كردند
مراسم ضيافت افطار در ضيافت الله در شب ميلاد كريم اهل بيت حضرت امام حسن مجتبي (ع) در كتابخانه مركزي استان خوزستان با حضور كتابداران و كاركنان كتابخانه هاي عمومي اهواز و تعدادي از كودكان بي سرپرست اهواز برگزار شد.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
عرق شرمی که بر پیشانی شورای شهر اهواز باید بنشیند
از مصوبه یک میلیارد تومانی خرید خودرو در شورا تا گرسنگی یک خانواده اهوازی/ وضعیت تاسف بار یک خانواده اهوازی/پدرمان را با گاری به دکتر می بریم/ترک تحصیل کردن فرزندان