اخبار ویژه
یادداشت
هومن خورشید
داریوش بهمئی
عبدالرضا سلیمانی زاده
دکتر حسن دادخواه
غلامرضا جعفری
مسلم سلیمانی
پیمان نجف پور
ابوالفضل بابادی شوراب
غلامرضا نجفی سولاری
مهران یاوری
یونس صالح بیگی
نیما حاجی پور
عباس ماکنالی – فعال سیاسی اجتماعی
دکتر محسن صنیعی
مسعودكنعانى
آفت مطالعه گريزي
گراميداشت هفته كتاب وكتابخواني
آفت مطالعه گريزي
عبدالرحیم سوارنژاد
غلامرضا نجفی سولاری
حمید سالم پور
روزبه خدادادی
حسین عبدالعزیزی
محمد زمانی
علیرضا سعیدآبادی
مهرداد طافی
ندا عزیزیه - کارشناس موزه ی هنرهای معاصر اهواز
ابراهیم مکوندی
وزیرکشور:
وزیر کشور با تاکید بر شایعه بودن خبر تغییر استانداران گفت: هیچ استانداری تغییر نخواهد کرد.
رییس شورای شهر اهواز در گفتگو با شوشان:
مقتدایی با دلسوزی و تعهد و برخورد صادقانه به دنبال رفع معضلات و مشکلات استان است
بازدید شهردار اهواز از مناطق مختلف شهر+گزارش تصویری
شهردار اهواز از دستور خود مبنی بر لغو مرخصی و ماموریت شهرداران مناطق و حضور الزامی آن ها در سطح مناطق و محلات خبر داد و اظهار داشت: نیروهای خدماتی و ناوگان خدمت رسانی شهرداری باید در زمان بارندگی در آمادگی کامل بوده و با همه توان و ظرفیت از همه امکانات و توانی که دارند برای گره گشایی از مشکلات مردم استفاده کنند.
بهره‌برداری از 310 هزار هکتار طرح رهبری تا پایان سال 95
قـول سـازمان آب و بـرق خـوزستان بـرای تـامین آب طـرح 550  هـزار هـکتاری
از 1500 نیرو به 6500 نیرو رسیده ایم که 78 درصد از این آمار نیروهای بومی خوزستان می باشند، ، همچنین از میزان 56 کارگاه موجود 50 مورد در خوزستان فعالیت دارند.وی گفت: یکی از ایراداتی که به ما وارد است استفاده از نیروهای بازنشسته می باشد، اما ما از 79 نیروی ستادی خود 15 نیروی بازنشسته داریم که همگی در کار خود فوق العاده هستند و قابل اطمینان.
شهردار اهواز اعلام کرد: کشتارگاه صنعتی اهواز برون سپاری شد
موسوی گفت: امروز بستر لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهر اهواز آماده است و از همه خیرخواهان و دلسوزان درخواست می کنم در شرایط اقتصادی ویژه ای که در آن قرار داریم، مدیریت شهری را در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی یاری رسانند.
سخنرانی داود هرمیداس باوند در اهواز
به گزارش شوشان، موضوع این همایش “بررسی سیاست خارجی دولت یازدهم” میباشد که به مناسبت گذشت یک سال از توافق ژنو و فعالیت های وزارت خارجه دولت تدبیر و امید در عادی سازی روابط با جهان میباشد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان
امدادرسانی به 458 خانوار گرفتار سیل در خوزستان
دکتر علی خدادادی از وقوع سیل و آبگرفتگی شدید در شهرستان ایذه خبر داد و گفت: بارش شدید باران در مناطق شهری، روستایی و عشایری ایذه منجر به آسیب دیدگی 320 خانوار گردید که در مجموع 680 نفر از کمک های امدادی جمعیت هلال احمر بهره مند شده اند و امدادرسانی در این مناطق هنوز ادامه دارد.
معاون استاندار خوزستان
1500 نفر در خوزستان استخدام می شوند
معاون پشتیبانی و منابع انسانی استاندار خوزستان گفت: یک هزار و 500نیروی استخدامی جدید در دستگاه های دولتی استان از اسفند امسال مشغول به کار می شوند.
دکتر جمشید سلحشور:
80 درصد از مراجعه شهروندان به شورای شهر برای حل مشکل آب و فاضلاب است
عضو شورای شهر اهواز خواستار اجرای برنامه مدیریت یکپارچه شهری در اهواز شد و گفت: در صورت اجرای این برنامه می توان یک متولی واحد برای حل مشکلات بخش آب و فاضلاب شهر معین کرد.
فرماندار ویژه آبادان:
افراد مخالف نشاط اجتماعی مردم را رسانه ای خواهم کرد
فرماندار ویژه آبادان با بیان اینکه برگزاری این مسابقات هیچ هزینه‌ای بر گردن مردم نخواهد گذاشت، تصریح کرد: این یک رخداد بزرگ ورزشی است که سبب ایجاد نشاط اجتماعی در میان مردم می‌شود.
دفاع رییس مجمع نمایندگان از عملکرد استاندار خوزستان
رییس مجمع نمایندگان خوزستان و نیز نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در دفاعی تمام قد از عملکرد استاندار خوزستان، حضور 'عبدالحسن مقتدایی' را عامل پیشرفت و حرکت رو به جلو استان دانستند.
مدیر مرکز سامد استانداری خوزستان:
با توجه به شرایط خاص  استان  برق و برق رسانی  از اهمیت ویژه ای برخوردار است
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان با بیان این مطلب که شرکت توزیع برق استان یک واحد خدماتی محسوب می شود اظهار کرد: با توجه به شرایط جوی حاکم بر استان موضوع برق بخصوص در 9 ماهة اول سال از حساسیت بالایی برخوردار است و شرایط پایداری را می طلبد.
منصور کوهی رستمی :
برای اولین بار در استان خوزستان زنگ کتاب و کتاب خوانی زده شد
سرپرست اداره ی کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان با اشاره به اینکه یکی از اهداف اصلی این اداره ی کل نهادینه کردن فضا و گفتمان کتاب و کتابخوانی است ، گفت : امسال بنا به تاکید مقام معظم رهبری بر مباحث فرهنگی سال "اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" نامگذاری شده است و یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مساله کتاب، کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه در جامعه، خصوصا در میان جوانان و نوجوانان است.
رئیس دفتر هنرهای نمایشی رامهرمز:
نمایش ۱۴۱۷ از رامهرمز به نخستین جشنواره منطقه ای دفاع مقدس استان مرکزی راه یافت
آرش قنواتی با اعلام این خبر افزود: این نمایش که با موضوع دفاع مقدس در جشنواره استانی خوزستان نیز شرکت کرده بود نوشته سعید آلبوعبادی و کارگردانی هاجر تقوی راد است .
تودیع و معارفه رییس‌کل دادگستری خوزستان؛
معاون اول قوه قضاییه:  لزوم کاهش پرونده‌های ورودی در خوزستان
محسنی اژه‌ای ادامه داد: حقیقتا مردم مستحق کمک هستند. لذا از جایگاه قوه قضائیه آنچه که می‌توان در این جهت کمک کرد نباید دریغ شود. حتی در جایی که باید مجازات صورت بگیرد این مجازات باید در جهت کمک باشد.
تکریم و معارفه مدیرکل اطلاعات خوزستان:
مقتدایی: امنیت پایدار در بالاترین شاخص ها دراین استان برقراراست
به گزارش خبرنگار 'عبدالحسن مقتدایی' روز یکشنبه در نشست شورای اداری خوزستان که به انگیزه تکریم و معارفه مدیرکل اطلاعات خوزستان در سالن شهید علی هاشمی استانداری برگزار شد افزود: خوزستان در دو حوزه امنیت مرزی و امنیت پنهان، از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است و در این دو حوزه حساس با مشکل خاصی رو به رو نیستیم.
وزیراطلاعات در اهواز:برای استمرار امنیت و مصالح نظام،ملاحظه هیچ شخص و گروهی را نمی‌کنیم
در برخوردها از دایره اخلاق و قانون خارج نخواهیم شد
علوی تصریح کرد: کسانی که بخواهند امنیت جامعه که به برکت خون شهدا و فداکاری های مخلصانه مردم انقلابی ایران اسلامی حاصل شده را هدف قرار دهند و یا آن را مخدوش کنند، توسط این وزارت با آنان برخورد قانونی می‌شود، ولی در برخوردها از دایره اخلاق و قانون خارج نخواهیم شد.
سیدشریف حسینی:
واردات خودروهای اروندی به تولید ملی ضربه نمی زند
حسینی گفت: تنها چند ماهی است که بحث ماشین های اروندی مطرح است و هنوز پراید، پژو و سمند بیشترین خریدار را دارد.
رئیس پارک علم و فناوری استان تشریح کرد
مطالبات پارک علم و فناوری خوزستان از معاونت علمی ریاست جمهوری
رئیس پارک علم و فناوری خوزستان با اشاره به برنامه استانداری برای تنوع‌بخشی به اقتصاد استان خوزستان و برنامه‌ها در حوزه گردشگری، خاطرنشان کرد: در خوزستان یک گردشگری ویژه تحت عنوان راهیان‌ نور وجود دارد؛ به همین دلیل مطالعاتی انجام دادیم که به موضوع گردشگری، حماسه و ایثار کمک می کند.
استاندار خوزستان:
جابجایی مدیران نباید در جامعه تنش ایجاد کند
' فرهاد افشارنیا'رییس دادگستری خوزستان افزود: باید برای جلوگیری از ورود مواد مخدر با همکاری نیروی انتظامی در خوزستان کارهای جدی انجام شود.
دکتر ایدنی:
آغاز ایمن‌سازی با واکسن پنتاوالان در خوزستان همزمان با سراسر کشور
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: هیچ بخشی از دولت به اندازه حوزه بهداشت و درمان، در مناطق دوردست جامعه نفوذ ندارد. در هر روستایی از کشور اگر خانه بهداشت نداشته باشیم، بهورزها به صورت اقماری به آن روستا سرکشی می‌کنند؛ این نشان از گستردگی و عمق نفوذ حوزه بهداشت و درمان در خدمات‌رسانی به مردم دارد.
شهردار اهواز :
رشد اقتصاد هر شهر، نیازمند توسعه زیرساخت های آن است
برخی از مسیرها و جاده های درون شهری ظرفیت پذیرش حجم بالای ترافیک را ندارند.
جانعلی خورشیدی معاون اجرایی شورای شهر اهواز شد
جانعلی خورشیدی ضمن تشکر از حسن نظر رئیس شورا اظهار کرد: شورای اسلامی شهر خانه ملت است. ما و اعمالمان زیر ذره بین شهروندان هستیم پس باید نقشی که به ما محول شده را به نحو احسن ایفا کنیم.
انتصاب در  شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب
طی حکمی از سوی مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب ،بهزاد شیخی از فعالان عرصه فرهنگ و رسانه به عنوان رییس دفترمدیرعامل ، دبیری به عنوان مدیرتولید شرکت و فتح اله پورشوشتری به عنوان مشاور فنی مدیرعامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب منصوب شدند.
با 15 سال تاخیر  بنکداران هسته مرکزی شهر اهواز را ترک کرذند+گزارش تصویری
در راستای اجرای بند 20 قانون شهرداری ها مشاغل مزاحم و یا مشاغلی که دارای فعالیت های منافی بهداشت شهر باشند باید از شهر خارج شوند
مدیریت درمان تامين اجتماعی خوزستان
هيچ گونه زير ميزی به پزشكان خوزستان پرداخت نمی شود
پناهی زاده تصریح كرد: هیچ گونه زیر میزی دیگر در خوزستان پرداخت نمی شود. مردم آگاهی پیدا كرده و این كار را انجام نمی دهند البته نظارت ها هم به طور مستمر در حال انجام است.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!