اخبار ویژه
یادداشت
عبدالرحیم سوارنژاد
دکتر حسن دادخواه
ابوالقاسم بهوند
مهدی جباری
سیدخلف موسوی
امیر رضایی
سید رسول موسوی
قاسم منصور آل کثیر
عبدالرحیم سوارنژاد
نوید قائدی
عبدالرضا سلیمانی زاده
مسعودكنعانى
از نطق شکرخدا تا دفاع سید خلف
راه توسعه اهواز وحدت است:
از نطق شکرخدا تا دفاع سید خلف
امیر رضایی
مردم سختی ها را تحمل می کنند اما توهین را هرگز!
در حاشیه ادبیات نامناسب عضو شورای شهر اهواز
مردم سختی ها را تحمل می کنند اما توهین را هرگز!
محمدرضا ایزدی
مواظب دوستان خود و بال هاي پروازتان باشيد
چند پيشنهاد ساده براي فعالين روابط عمومي
مواظب دوستان خود و بال هاي پروازتان باشيد
حسن نسيمي
ایوب محمدی زاد دانشجوی دانشگاه آزاد قشم واحد بین الملل‎
شیما زنگنه/کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم
منصور محرابی فرد
نوید قائدی
جایگاه رفیع فرهنگ جنوب
به بهانه انتشار سه هزارمین شماره فرهنگ جنوب :
جایگاه رفیع فرهنگ جنوب
حمید سالم پور
کاوه بهلولی قشقایی
مسعود کنعانی
بهنام مهمان پذیر ؛کارشناس فرهنگی
علیرضا سعیدآبادی ؛ کارشناس ارشد روابط بین الملل
غلامرضا جعفری
گفتگو
ضعف دیپلماسی اقتصادی و بی تفاوتی بانک های داخلی , موانع جدی توسعه تجارت خارجی
گفت وگوی اختصاصی با عبدالرحمن سلیمانی رییس اتاق بازرگانی اهوازو عضو هیات رییس اتاق بازرگانی ایران
ضعف دیپلماسی اقتصادی و بی تفاوتی بانک های داخلی , موانع جدی توسعه تجارت خارجی
با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
یکصد پروژه مخابراتی خوزستان، پنجشنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آستانه دهه فجر در اهواز به بهره برداری رسید.این پروژه ها شامل راه اندازی سایت های جدید ارتباطی، افزایش خطوط تلفن و افزایش پهنای باند است.
با راه‌اندازی شبکه نسل چهارم ایرانسل، برای اولین بار در ایران، مشترکین تلفن همراه و کاربران خدمات باند پهن همراه کشور می‌توانند اینترنتی با کیفیت جهانی را تجربه کرده و با استفاده از سیم‌کارت‌های Usim به عنوان سیم‌کارت‌های نسل جدید ایرانسل، خدمات 4G را جایگزین سایر روش‌های دسترسی به اینترنت کنند.
نیروی انتظامی ، ،بهزیستی، بهداشت و درمان ، متولی امر ساماندهی متکدیان هستند، اما بیشترین فعالیت در این زمینه توسط شهرداری اهواز انجام می شود.
تجمع ا اهوازی ها در کیانپارس مجاور کتابخانه مرکزی اهواز در اعتراض به آلودگی هوا+عکس
به دنبال بروز پدیده ریزگردها و مشکلات تنفسی و آلودگی هوا در روزهای اخیر در اهواز گروهی از شهروندان اهواز در یک تجمع خودجوش در جاده ساحلی اهواز خواستار اتخاذ تدابیر مسئولان برای مقابله با این پدیده جوی هوا شدند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز:
در اماکن باز تردد و ورزش ممنوع و استفاده از ماسک واجب است
وی افزود: ازطرفی ذرات کوچکتر از 2.5 میکرون وارد بافت های ریوی می شوند و اثرات بیماری زای خود را نشان می دهند و ذرات بزرگتر در مجاری تنفسی رسوب می کنند و بسته به محل رسوب، اثرات بیماری زای این ذرات متفاوت است.
مقتدایی در شورای آموزش و پروش خوزستان:
جایگاه استان در دانشگاهها به لحاظ خروجی معدل به هیچ عنوان مناسب نیست
استاندار خوزستان: اگر زندان‌های خود را بررسی کنیم متوجه این مورد می‌شویم که اکثر بزهکاران بین سنین ۱۸ تا ۲۰ سال بوده و از هر ۱۰ نفر شاید یک نفر از آن‌ها دارای مدرک دیپلم باشد.
محیط زیست خوزستان:
میزان آلودگی هوا در اهواز بیش از 66 برابر حد مجاز شد
مدیرکل سازمان حفاظت از محیط زیست خوزستان گفت: میزان ریزگردها در هوای اهواز در ظهر پنجشنبه به بیش از 10 هزار میکروگرم بر متر مکعب یعنی حدود 66 برابر حد مجازاست.
رییس مجلس در دیدار با مسئولان شهرستان کارون:
شهرستان کارون دچار مشکلات و محرومیت های زیادی است
رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بودجه سال آینده نیز توجه خاصی به این امر خواهیم داشت، افزود: از طریق سید شریف حسینی که نماینده ای فعال و عضو هیات رییسه مجلس و پیگیر مسائل حوزه انتخابیه خود است در این زمینه اقدام خواهیم کرد تا شاهد رفع مشکلات این منطقه باشیم.
رییس مجمع نمایندگان خوزستان:
عامل عقب‌ماندگی خوزستان برخی مدیران ناتوان و ناکارآمد است
دارایی تصریح کرد: مدیر باید فردی دلسوز، با برنامه و حامی انقلاب و دین باشد و مردم را نسبت به انقلاب و نظام دلگرم کند نه اینکه با کم‌کاری و ناکارآمدی عکس این قضیه را رقم بزند.
بازرسان اداره کل بازرسی استانداری خوزستان از شهرستان لالی بازدید کردند
در ادامه بازرسی دوره ای از ادارات، کارشناسان این اداره کل از اداره آبفا شهری، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی ، مدیریت توزیع برق، ثبت احوال، شبکه بهداشت و درمان و شهرداری شهرستان لالی بازدید نمودند. سیدنور افزود در این بازدیدها موانع و مشکلات بررسی شده را با سرعت پیگیری و از طریق استان جهت رفع آن اقدام می نمائیم.
رييس هيات ورزش‌های روستايي و بازي​هاي بومي – محلي خوزستان
حسینی عنوان کرد: پیشنهاد انعقاد تفاهم‌نامه‌ احياي بازي‌هاي بومي محلي در مدارس
حسینی بيان‌كرد: پيگير مصوبه قانوني براي رديف بودجه جهت ورزش روستا و توسعه بازي​هاي بومي - محلي نيز هستيم كه این موضوع به شكل قانوني در كشور و استان صورت بگيرد.
وزیر ارشاد دولت خاتمی در اهواز:
اصلاح طلبان فضای موجود سیاسی را مغتنم بشمارند
وزیر ارشاد دولت سیدمحمدخاتمی گفت: در ابتدا شایسته است از استاندار خوزستان به دلیل ایجاد چنین فضای سیاسی و آزادی عمل تشکلات مردم نهاد و جوانان اصلاح طلب تقدیر و تشکر کنم.
استاندار خوزستان خبرداد:
راه اندازی طرح گردشگری آبی درسواحل خرمشهر تا هندیجان
مقتدایی تاکید کرد که سخت افزارها و نرم افزارهای این کار باید از یک فرهنگ مشترک تبعیت کنند. خدماتی که درمسیرارایه می شود باید با فرهنگ منطقه هماهنگ باشد..
رییس شورای شهراهواز در دیدار با انجمن اسلامی معلمان:
یک سوم شهروندان عوارض نمی دهند
ساماندهی بحث شهرداران مدارس توسط معاونت فرهنگی شهرداری اهواز در بسیاری از مدارس صورت گرفت.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان:'
30 هکتار فضای سبز در شهرکهای صنعتی خوزستان احداث شد
عملیات کاشت بیش از 33 هزار اصله نهال در 15 شهرک صنعتی استان انجام شد.
رییس اتاق بازرگانی اهواز:
لغو تحریم ها باعث افزایش صادرات فنی و مهندسی می شود
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: لغو تحریم ها باعث افزایش میزان صادرات خدمات فنی و مهندسی و آسان شدن مسیر صادرات می شود.
عضو شورای شهر اهواز:
فضای سبز شهر اهواز به تنوع گیاهی نیاز دارد
جانعلی خورشیدی دیگر عضو شورای شهر اهواز با ارایه گزارشی از سامانه 137 (مدیریت شهری )شهرداری اهواز گفت: مدیریت این سامانه با سه مشکل کمبود خودرو ،کمبود نیروی انسانی و کارشناس و کمبود اعتبارات مواجه است.
رئیس نظام صنفی کشاورزی خوزستان
وزارت نیرو انتقال آب به دشت لیراوی بوشهر را متوقف کند
رئیس نظام صنفی کشاورزی خوزستان تصریح کرد: این اطمینان را به مسئولان وزارت نیرو می دهم که به هیچ نحو و به هیچ شکلی اجازه اتصال این خط انتقال به رودخانه خشکیده زهره برای انتقال آبهای خوزستان در خاک این استان را نمی دهیم.
حضور مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان در مرکز سامد استانداری خوزستان
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران با اشاره به ابلاغ قانون جامع ایثارگران بیان کرد: بحمدالله در دولت تدبیر و امید و از ابتدای سال 93 با ا بلاغ قانون جامع ایثارگران تاکنون 71 درصد این قانون اجرایی شده است
اختتامیه جشنواره ملی شهرو شهروند با معرفی برگزیدگان
سید خلف موسوی شهردار اهواز گفت: باید روی زیبایی های شهر کارکنیم زیرا این زیبایی ها در نقطه ، نقطه شهر اهواز وجود دارند. غیرت و مهمان نوازی شهروندان اهوازی ، کارون و دفاع مقدس و سایر نمادهای شهر اهواز همه از زیبایی های شهر هستند. عکاسان هر چه می توانند از زیبایی های شهر به تصویر بکشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
کاهش هفت و نيم درصد سزارين در خوزستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه میزان کاهش این آمار در بیمارستان های غیر دولتی نیز رو به کاهش است گفت این میزان کاهش نقطه مثبتی در این بخش محسوب می شود.
گزارش تصویری دیدار فعالان اصلاح طلب استان خوزستان با وزیرارشاد دولت اصلاحات
دکتر مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران و وزیر ارشاد دولت اصلاحات در سفر یکروزه خود به اهواز با جمعی ز فعالان اصلاح طلب استان خوزستان دیدار کرد.
اهواز میزبان فیلم‌های علمی می‌شود
دکتر نشان: به دنبال ایجاد انگیزه برای جوانان هستیم
این جشنواره در دو زمینه اصلی فیلم و عکس علمی برگزار خواهد شد که بخش فیلم در بخشهای دانشجویی و بین المللی برگزار می‌شود و بخش عکس نیز در دو بخش عکس علم و فناوری دانشجویی و بخش ویژه عکس برگزار می‌شود.
بازرسان اداره کل بازرسی استانداری خوزستان ازشهرستان دزفول بازدید کردند
سید کریم سید نور مدیرکل بازرسی و مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری اعلام کرد : بازرسان این اداره کل از ادارت ثبت احوال,کمیته امداد امام خمینی (ره) اداره پست ,اداره ورزش و جوانان و کلینیک درمانی تأمین اجتماعی شهرستان درفول بازدید کردند .
معاون عمرانی استانداری خوزستان :
هیچگونه محدودیت اعتباری برای پرورژهای آبی گردشگری استان وجود ندارد
برنامه داریم تا پایان سال جاری 3 ایستگاه قایقرانی مورد بهره برداری قرار می گیرد . این ایستگاها در ساحل کیانپارس ،عامری وگلستان قرار دارند .
مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان:
رسانه یکی از مهمترین ابزار برای تبیین دستاوردهای انقلاب است
رئیس کمیته اطلاع رسانی دهه فجر خوزستان به نقش مهم اصحاب رسانه در مشارکت و حضور حداکثری مردم در دهه فجر اشاره و اظهار کرد: مهمترین وظیفه اصحاب رسانه فراهم کردن بستر مناسب برای مشارکت و حضور حداکثری مردم در مراسم یوم‌الله دهه فجر است.
بیکاری و فقر خانواده ای را یتیم کرد/سقوط مادر ایذه ای از کوه در مقابل چشمان فرزند خردسالش
وجدان مسئولین ما و عکاس نیویورک تایمز !
در روزگاری که مادران هیزم کش شده و پدران از فقر و بیکاری به کنج خانه ها خزیده اند ، اختلاس ها میلیاردی شده و مسئولین نیز کک شان هم نمی گزد و وجدانشان بیدار نمی شود. صد رحمت بر آن عکاس نشریه نیویورک تایمز که نتوانست صحنه فقر و فلاکت یک کودک را تحمل کند و در یادداشتی قبل از خودکشی چنین نوشت: درون من با خاطرات زنده‌ای از کودکان گرسنه و رنجور انباشته شده‌ و دیگر تحمل این همه درد در درونم را ندارم....
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:
حوادث ناشی از کار در خوزستان 30 درصد کاهش یافت
صفایی با اشاره به طولانی بودن زمان رسیدگی به پرونده های متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد ادامه داد: با برگزاری جلسات مستمر، طول رسیدگی به این پرونده در کمیته های تصمیم گیری از 9 ماه به 50 روز کاهش یافت.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!