یادداشت
عبدالرحیم سوارنژاد
مهرداد طافی
حسن نسیمی
دکتر آرش برجسته- هیئت علمی- صنعتی وزارت نیرو
رزاق خسرجی
رجبعلی کرد -مدرس دانشگاه
مجتبی حلالی
بیژن ربیعی
بهنام مهمانپذیر
عبدالرضا سلیمانی زاده
مهرداد قطره سامانی
فرشاد داودی
دکتر حسن دادخواه – دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز
محمدرضا حامد
دکتر علیرضا مخبر دزفولی
بهزاد صالح بیگی
محمد بافقی‌زاده
سیّد خلف موسوی_ شهردار اهواز
محمد مالی
علی نیک اقبال
کاوه بهلولی قشقایی
حجت الاسلام کلاه کج
غلامرضا نجفی سولاری
دکتر بهار بیشمی
هومن خورشید
معاون استاندار در بازديد از شركت‌های دانش‌بنيان خوزستان:
خبیر كمك به فراهم‌كردن امكانات بيشتر براي توسعه فعاليت اين شركت‌ها را يكي از وظايف استانداري عنوان و خاطرنشان كرد: آنچه امروز در بازديد از اين شركت‌ها مشاهده كردم علاقه‌مندي، شور و نشاط موجود در اين مجموعه‌ها بسيار قابل توجه است
دکتر بابک مختاری:
از نظر تعداد شرکت‌های دانش‌ بنیان جزو استان‌های پیشرو هستیم.
دهقانی:
71 نفر از نیروهای راه و شهرسازی خوزستان بازنشسته شدند.
گزارش تصویری آغاز عمليات اجرايي مسجد شهرك صنعتي شماره 4 اهواز ؛ با حضور نماينده ولي فقيه در استان خوزستان
عمليات اجرايي احداث مسجد شهرك صنعتي شماره 4 اهواز آغاز شد.در اين مراسم حضرت آيت الله موسوي جزايري نماينده ولي فقيه در استان با اشاره به اينكه مساجد خانه هاي خدا هستند گفت: انشاالله در اين ايام با بركت با توسل به امام حسين (ع) اين مسجد تاسيس گردد و از آن استفاده كافي برده شود.
شهردار شادگان:
70 درصد معابرشادگان نیاز به زیرسازی و آسفالت دارند
مزرعه برنامه های درست اجرا شهرداری شادگان شامل آسفالت ریزی ورودی وخیابان اصلی و فرعی جهان آرا، آسفالت چهارخیابان فرعی منطقه مشمولی ،آسفالت ورودی منطقه بوتان گاز تا حوزه علمیه خواهران ، آسفالت خیابانهای شهیدعراقی ،پانزده خرداد غربی ،گلستان ،جمهوری اسلامی ،استقلال ، شیرازی و جاده کوی سعدی ذکر کرد.
شهردار شیبان مطرح شد:
چهره شهر شیبان تا پایان سال عوض می شود
عبداللهی گفت: قطعا با اتمام پروژه های مد نظر شهرداری تا پایان سال چهره شهر با تحول چشمگیری مواجه خواهد شد و انشاء الله بتوانیم نیازهای شهر را هر چه سریعتر و با توجه مسئولین به سرانجام برسانیم.
با حضور آیت اله موسوی جزایری:
عملیات اجرایی ساخت مسجد شهرک صنعتی شماره 4 اهواز آغاز شد
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اظهار کرد: قطعا اگر کارها بر اساس اخلاق اسلامی و شرع انجام پذیرد هیچ گاه مغلوب نخواهیم شد و کلیه امور با موفقیت سپری می شوند. این در حالی است که این مهم در میادین سیاسی و اقتصادی و در میدان تربیتی و فرهنگی در برابر دشمن نیز موثر خواهد بود.
هشدار سردار به داعش؛
اگر پایتان به حرم امام حسین(ع) برسد با کسب اجازه از ولی امر مسلمین کربلای جدیدی را رقم خواهیم زد که تاریخ به خود ندیده باشد
«اگر پایتان، فقط پایتان به حرم سیدالشهدا (ع) برسد با کسب اجازه از ولی امر مسلمین کربلای جدیدی را رقم خواهیم زد که تاریخ به خود ندیده باشد و به همراه سربازان امام زمان(عج) نماز ظهر را در بقیع خواهیم خواند.»
همایون قنواتی:
فعالیت های فرهنگی به متولیان فرهنگ و هنر واگذار می شود
قنواتی درباره مبلغ در نظر گرفته شده برای خرید کتاب گفت: اداره‌کل مجوز خرید کتاب به مبلغ 25 میلیون تومان را داشت که خوشبختانه با رایزنی‌هایی که با وزارتخانه داشتیم این مبلغ را در سال جاری به 90 میلیون تومان رساندیم،‌ ما فقط کتاب‌هایی که توسط ناشران خوزستان و در چاپخانه‌های استان منتشر و چاپ شده باشند را خریداری خواهیم کرد.
عضو شورای شهر اهواز:
شهرداری اهواز در اجرای پروژه های عمرانی عملکرد موفقی داشته است
حسین حیدری در پنجاه و نهمین جلسه شورای شهر اهواز که دوشنبه شب در محل شورای شهر برگزار شد بیان کرد:اعضای شورای شهر اهواز باید نسبت به تحقیق و تفحص از شهرداری اهواز حساسیت بیشتری داشته باشند.وی درعین حال افزود:شهرداری اهواز در ماه های گذشته در اجرای پروژه های عمرانی عملکرد موفقی داشته ،هرچند اجرای برخی دیگر از پروژه ها نیز طولانی شده است.
20واحد کارگاهی در شهرک صنعتی شماره چهار اهواز به بهره برداری رسید
'اخلاق محمدیان' افزود: با ساخت این کارگاه ها ، زمینه برای تولید و رونق کسب و کار در شهرک شماره چهار اهواز فراهم شده است.به گفته وی شهرک صنعتی شماره چهار اهواز دارای 96واحد کارگاهی با 600 نفر اشتغال زایی است ولی امکان توسعه و ساخت 250کارگاه جدید در این شهرک وجود دارد.
انتصاب دکتر حسین زاده به عنوان رئیس دانشگاه علمی - کاربردی
به موجب حکم دکتر شفیعی ،آقای دکتر علی حسین حسین زاده به ریاست دانشگاه جامع علمی – کاربردی خوزستان منصوب شد و جایگزین سید نورالله حسن‌زاده گردید.
محمدیان:
نمایشگاه بزرگ تولیدات استانی ؛ مهر تاییدی بر توانمندی های صنعتی خوزستان بود
اخلاق محمدیان با بیان اینکه این نمایشگاه فرصت بسیار خوبی برای بروز و ظهور تولیدات استانی و مهر تاییدی بر توانمندیهای موجود بود افزود: به منظور ایجاد وحدت رویه و انسجام بیشتر در برگزاری نمایشگاه در چهارمین سال برگزاری کلیه اقدامات کاملا به صورت گروهی انجام گردید تا نمایشگاه مذکور در دستیابی به اهداف خود موفق عمل نماید.
مدیرعامل هلال احمر خوزستان:
اردوگاه‌های اسکان اضطراری در خوزستان احداث می‌شود
مدیرعامل سازمان هلال احمر استان خوزستان گفت: مسئله آموزش مردم از سوی رسانه‌ها نقش به سزایی در مواقع بحرانی دارد و پس از آن باید برای مقاوم سازی ساختمان‌ها، اداات، کارخانجات، جاده‌ها و پل‌ها گام برداشت.
معاون استاندار:
مخالفت استانداري خوزستان با انتقال شركت هواپيمايي نفت
سياحي با بيان اينكه ما به دنبال راه اندازي شركت هاي معتبر و بزرگ ديگري همچون هواپيمايي نفت در خوزستان هستيم، گفت: استان ما داراي 450 كيلومتر مرز آبي و 65 كيلومتر مرز خشكي است و همچنين بيشترين بنادر و ترانزيت در اين استان صورت مي گيرد.
با حضور معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:
مهندس درویشعلی کریمی مدیرعامل آبفا روستایی خوزستان شد
معاون هماهنگی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: بیشترین چالش در صنعت آب کشور از بابت خشکسالی و کمبود منابع آب است که از یک دهه گذشته به دلیل افت شدید آبهای زیرزمینی و کاهش آورد منابع آبی که در بلند مدت از طریق سدها برنامه ریزی شده بود علاوه بر آب بخش کشاورزی و صنعت تاثیر بسیاری روی آب آشامیدنی داشته و کیفیت آن را به خطر انداخته است.
فرماندار مسجدسلیمات تشریح‌کرد:
آخرين وضعيت طرح جابه‌جايي مناطق‌ آلوده به نفت مسجدسليمان
گروئي ادامه‌داد: در حال حاضر از تعداد 690 واحد باقي‌مانده، كار ساخت ابنيه و ساختمان 250 واحد ديگر به صورت كامل انجام شده است. در مجموعه براي 690 واحد باقي‌مانده طرح به 50 ميليارد تومان اعتبار نياز است كه اگر اين اعتبار در مدت‌كوتاه تامین نشود، اولويت ما فعلا تكميل همان 250 واحد است. اگر بخواهيم زيرساخت‌های اين واحدها را تكميل و آن‌ها را واگذار كنيم به 10 تا 12 ميليارد تومان اعتبار نياز داريم.
مدیرکل روابط عمومی استانداری خوزستان خبر داد
ارتقای توانمندی علمی و حرفه‌ای مدیران و کارشناسان روابط عمومی
این مدیرکل با بیان اینکه دو کارگاه آموزشی در موضوع سازماندهی روابط عمومی در شرایط بحران و خبرنویسی حرفه‌ای برپا می‌شوند، تصریح کرد: نحوه ثبت‌نام از طریق تکمیل فرم‌های ثبت‌نام و ارسال آن به دبیرخانه سمینار از طریق شماره نمابر 33334650-061 است و همچنین از طریق مراجعه حضوری به دبیرخانه سمینار واقع در امانیه، خیابان سقراط، ساختمان بنیاد علمی نخبگان، طبقه دوم امکان‌پذیر است.
فرماندار اهواز:
اخذ تسهیلات بانکی و تامین اجتماعی عمده مشکلات صنعتگران خوزستان
فرماندار اهواز ادامه داد: بر اساس مواردی که در این جلسه هم اندیشی مطرح شد مشکلاتی که صنعتگران با امور مالیاتی از جمله در خصوص پرداخت ارزش افزوده و زمان پرداخت آن دارند در رده اول و مسائلی در زمینه اخذ یا پرد اخت تسهیلات بانکی و تامین اجتماعی نیز پس از آن قرار دارد.
برگزاري شب سوم از شبهاي بين الحرمين
شب سوم از مجموعه مراسم سوگواري شبهاي بين الحرمين كه براي هفتيمن سال از سوي معاونت اموراجتماعي وفرهنگي شهرداري برگزار مي شود ، برپا گرديد.
رييس هيات مديره تکذیب‌کرد:
شركت هواپيمايي نفت از خوزستان نمی‌رود
شهاب‌الدين ادامه‌داد: از 37 نفر امسال 3 نفر بازنشسته شدند، 9 نفر تقاضاي بازنشستگي كردند، 22 نفر در شركت نفت دعوت به‌كار شدند و تعداد باقي مانده طبق نظر كارفرما بازنشسته شدند که حقوق دريافتي دسته آخر مانند سال‌هاي قبل آنان است.
معاونت ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان
سرانه مطالعه کتاب در میان دانش آموزان باید افزایش یابد
شجاعی در ادامه اهمیت انجمن اولیا ومربیان و روابط همسو این دو نهاد را متذکر شدو افزود: نقطه ی مغفول و بارزی که تاکنون به آن کمتر پرداخته شده است نقش انجمن اولیاء و مربیان است.این انجمن زبان آموزش ماست و از آن جایی که دانش آموزان مدت زیادی را در محیط خانواده هستند،لزوم همسو بودن خانواده و مدرسه الزامی است.
اسدی رییس مجمع ملی تشکلهای کشاورزی:
خوزستان یک قطره آب برای انتقال ندارد
وی با اشاره به راه حل‌های رفع این مشکلات، افزود: اولین گام تعامل این است که وزارت نیرو از رویه غلط خود خارج شود و به سمت فرهنگسازی گسترده پیش رود. متاسفانه کشاورزان ایرانی فکر می‌کنند آب متعلق به دولت است و هرچه بیشتر از آن مصرف کنند و پول کمتری بپردازند، برنده هستند در حالی که آب برای کشاورزان است و دولت امانتدار و میرآب است. وزارت نیرو باید بر روی این بخش کار کند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز:
اجرای پروژه خطوط انتقال فرعی-انشعابات منطقه علی آباد
اعتبار این پروژه در حدود 27میلیارد و 360میلیون و100هزار ریال پیش بینی گردید که در حال حاضربا صرف هزینه ای به میزان 10میلیارد و 800میلیون ریال از تاریخ بیستم مرداد ماه سال جاری شاهد 40 درصد پیشرفت فیزیکی بوده است.
نشست تاملی بر خدمات متقابل هنر و فلسفه با حضور دکتر مهراد بهراد در اهواز
دو نوع رویکرد در دیالوگ داریم یکی رویکر قدرت که بدین معنی است که به دیگری ثابت کنیم که او نمی فهمد و ما می فهمیم و دیگر رویکرد تعاملی که در فهم دیگران از جهان هستی مشارکت می کنیم و این رویکرد به گسترش افق ها می انجامد. وی ادامه داد ارتباط فلسه و هنر در تمام اعصار تاریخ غرب یک رویکرد تعاملی و دوسویه بوده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز :
اولین بارندگی را بدون رخداد بحران تنفسی پشت سر گذاشتیم اما چراغ زرد همچنان روشن است!
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص انجام اقدامات اطلاع رسانی این دانشگاه به مردم استان خوزستان پیش از وقوع بارندگی گفت: در همین راستا در هفته پیش از اولین بارندگی، اقدامات زیر توسط روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز صورت پذیرفت.
قايق عمو عبد ديگر پر از ماهي نمي شود
دم‌دماي غروب است. هوا دم كرده و تنها صداي مرغابي‌ها و «كروب كروب» ماشين‌ها كه از روي پل عبور مي‌كنند به گوش مي‌رسد. نزديك‌تر مي‌شوم. مقداري خوراكي كنارش گذاشته و تعارف مي‌كند. نان و خرمايي بود و دود قليان جواني در نزديكي ما و سيلي از سوالات كه در ذهنم رديف مي‌شوند.
مدیرکل محیط زیست خوزستان:
فعالیت چشمگیری در حوزه زیست محیطی شرکت  توسعه نیشکر صورت گرفته است
احمدرضا لاهیجان زاده در حاشیه بازدید از مجموعه کارخانجات الکل و خمیر مایه رازی و همچنین کارخانه شکر، مزارع و تصفیه خانه فاضلاب صنعتی کشت و صنعت دعبل خراعی افزود: امید می رود با بهره برداری از این پروژه ها بتوان مشکلات را حل یا به کمترین میزان قابل قبول رساند.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!