اخبار ویژه
فدعمی با اشاره به اینکه تاکنون با 10 استاندار کار کرده است، افزود: به هیچ حزب و گروهی وابسته نبوده ام و ولایت، ملاک عمل من بود. وی در پایان با بیان اینکه "اگر چتر ما خدا باشد، بگذار سرنوشت هرچه می خواهد ببارد"
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که ...
شهردار اهواز خبر داد:
شهردار اهواز تلاش های مستمری را برای دریافت عوارض آلایندگی صنایع استان برای بهبود وضعیت شهر آغاز کرده است.
سیدمهدی آلبوشوکه:
شهردار اهواز اعلام کند که قصد کاندیداتوری ندارد
سید مهدی آلبوشوکه عضو شورای اسلامی شهر اهواز با بیان این مطلب در دیدار با جمعی از مردم اهواز افزود: شهرداری اهواز در دوره های مختلف انتخاباتی به هیچ عنوان نباید در مسایل سیاسی و یا در حمایت از گروه یا حزب خاصی فعالیت کند
مسلم رحیمی مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان
اختلال در گیرنده‌های دیجیتال مربوط به فرستنده‌ها نیست
مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان گفت: اختلال در گیرنده‌های دیجیتال مربوط به فرستنده‌ها نیست، کیفیت بستگی به نوع آنتن و گیرنده دیجیتال فرد دارد.
پیش بینی برداشت 5/5میلیون تن نیشکر در سال زراعی آینده
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی افزود: امسال با توجه به نوع تولیدات و شادابی و طراوات ایجاد شده در مجموعه های شرکت و بازدیدهای مفصل مسئولان، سهامداران شرکت راغب شدند تا حدود 16هزار میلیارد ریال از مطالبات خود از شرکت را در قالب افزایش سرمایه شرکت استفاده کنند.
کشف 11 باند سارقین حرفه ای در فروردین 93
سرهنگ موسوی جانشین فرماندهی انتظامی استان در اولین نشست مطبوعاتی و رسانه ای فرماندهی انتظامی استان در سال 93 گفت: 11 باند سارقین حرفه ای در فروردین امسال کشف شده است که در سرقت منزل ، سرقت مسلحانه ، جعل ، قاچاق کالا ، سرقت به عنف و زورگیری فعالیت می کردند.
فرهاد افشار نیا دادستان عمومی و انقلاب اهواز
سرقت جرم اول استان است
:دادستان عمومی و انقلاب اهواز گفت در سال های اخیر سرقت جرم اول استان است که نیاز است متولیان ایجاد اشتغال تدابیری برای کاهش بیکاری بیندیشند چرا که بسیاری از این سرقت ها ناشی از بیکاری این افراد مجرم است.
دکتر علی خدادادی :
برنامه های هلال احمر خوزستان در هفته سلامت
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان از اجرای برنامه های متعدد در سراسر استان با شعار "یک عمر سلامت با خودمراقبتی" در هفته سلامت خبر داد.
دکتر ایدنی :
خودمراقبتی باید از درون خانواده ها شروع شود
دکتر ایدنی در این مراسم گفت: تصور عموم مردم از مسئله بهداشت مواردی مانند واکسن، بهداشت مادر وکودک، بهداشت مادر باردار و... است . امروزه به دنبال پیشرفت های پزشکی و بهداشتی و در پرتوگسترش شبکه های بهداشت و درمانی در سطح جامعه کنترل بسیار خوبی بر بیماری های واگیردار از جمله بیماری های عفونی، مالاریا، اسهال های عفونی و... ایجاد شده است.
دکتر جمشید سلحشور:
کلانشهر اهواز فاقد مرکز ترک اعتیاد برای بانوان است
عضو شورای شهر اهواز، معضلاتی مانند کیف قاپی، تجمع افراد بیکار و ولگردی جوانان و نوجوانان در محلات شهر اهواز را از جمله بیشترین آسیب های اجتماعی شهر اهواز معرفی و اظهار کرد: علت اصلی این آسیب های اجتماعی بیکاری و اعتیاد به مواد مخدر است.
زیبا صالحپور عنوان کرد:
انتقاد از روند کند ساخت پارک بانوان در اهواز
عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه، مشکل فاضلاب در شهر اهواز به شدت خودنمایی می کند، اظهار کرد: متاسفانه به دلیل گرم شده هوا در بعضی از نقاط شهر فاضلاب دچار بالازدگی شده و مشکلات فراوانی را برای شهروندان ایجاد کرده است.
هشدار شیوع اجناس غیر ایرانی به اسم ایرانی (2)
در بخش اول مطالبی کلی در خصوص ایجاد کارگاههای زود بازده و حمایت های فراوان دولت چه از حیث نرم افزاری و سخت افزاری و نیز مساعدت های مادی و معنوی از این کارگاهها به تفصیل سخن گفته شد.
راه اندازی وب سایت هیئت رهروان شهداء استان خوزستان
طی مراسمی با حضور آیت اله دکتر حیدری امام جمعه موقت اهواز در منزل شهیدان ابراهیم و بهروز خلیلیان از وب سایت هیئت رهروان شهداء استان خوزستان رونمایی شد.
رئیس آموزش و پرورش عشایر خوزستان مطرح کرد:
مظلومیت آموزش و پرورش عشایر خوزستان
متاسفانه 70 درصد از واحدهای آموزشی سرویس بهداشتی مناسب ندارند و در فصل گرما و سرما وسایل برودتی و حرارتی مکفی نیستند
کارون، در پیچ حفر تونل‌ها
در سال‌های اخیر با احداث تونل موسوم به بهشت‌آباد پیش‌بینی شد که سالانه ۷۷۰میلیون مترمکعب آب از سرشاخه کارون به حوضه زاینده‌رود انتقال یابد.
کتاب روح یک جامعه
نگاهی اجمالی به کتاب و کتابخانه های شوشتر
علاوه بر مراکز ثابت شهری و روستای،اخیراٌطرح قصه خوانی با در نظر گرفتن مناسبت های تاریخی، در مدارس ابتدای و پیش دبستانی شوشتر توسط قصه خوانان این اداره به مرحله ی اجرا در آمده، که با استقبال بسیار خوب دانش آموزان ،معلمان،مربیان و اولیا روبرو گردیده است.
حساسیت جامعه خبری نسبت به زمزمه واگذاری دانشکده خبر به سازمان همیاری شهرداری ها
شایسته است استاندار محترم خوزستان و سایر مدیران ارشد استان تلاش کنند تا نسبت به افزایش رشته های تحصیلی این دانشکده و همچنین افزودن تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد اقدام شود و فضای رسانه ای استان از حیث مباحث آکادمیک و حرفه ای ارتقا یابد.
سید شکر خدا موسوی رییس فراکسیون نفت، گاز و پتروشیمی مجلس شد
نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی داد: خوشبختانه پس از 3 ماه پیگیری 64 نماینده استان های نفت خیز کشور حمایت خود از تشکیل این فراکسیون را اعلام کردند وامروز با همت اکثر نمایندگان انتخابات هیات رئیسه این فراکسیون از سوی دبیران فراکسیون های مجلس برگزار شد.
سودانی عنوان کرد:
آلودگی آب مشکل اصلی خوزستانی ها/ مردم همچنان منتظر تحقق وعده های دولت
ناصر سودانی استان خوزستان با وجود بهره مندی از منابع آبی متعدد متاسفانه از مشکل کم آبی و افت فشار آب در اکثر مناطق در بیشتر ایام و بالاخص روزهای تعطیل که مصرف آب بیشتر می شود روبروست که لازم است مسوولان در این مورد چاره اندیشی های لازم را انجام دهند.
برنامه های هفته گرامیداشت روز زن در هلال احمر خوزستان
دکتر علی خدادادی گفت: هدف از اجرای این برنامه ها، تقویت نقش تربیتی زن در خانواده همراه با افزایش نقش مدیریتی زنان در سطوح بالای جامعه، تلاش در جهت شناخت مسائل و مشکلات زنان در جامعه خانواده و محیط کار و زمینه سازی جهت اعضای مونث جامعه در عرصه های مختلف اجتماعی می باشد که این برنامه ها در هفته گرامیداشت مقام زن و مادر برگزار می شود.
علیجانی به یاری شمسایی رفت
علیجانی روزنامه نگار محجوب و سختکوشی است که با خوردن گرد و خاک حرفه رسانه، شناخت خوبی از ظرفیت ها و چالش های استان داشته و قلم او در جهت خدمت به مردم فراوان به چرخش درآمده است. قطعا حضور وی می تواند در سازمان آب و برق موجد هماهنگی بیش از پیشی در حوزه رسانه و آب و برق شود.
دو راهی آینده خانه مطبوعات خوزستان؛
برگزاری مجمع عمومی یا استعفا مدیرخانه
تمام تلاش خود را برای ثبت خانه، موجودیت یافتن و دفاع از حریم تشکل در مقابل رقبا و ...
اسماعیل ارزانی بیرگانی فرماندار اهواز شد
در یکی از مهمترین انتصابات صورت گرفته، اسماعیل ارزانی بیرگانی به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان اهواز منصوب و جانشین عبدالعزیز فدعمی شد.
آخرین حرف های فدعمی در قامت فرماندار ؛
اختلافات درونی فرصت خدمت بیشتر به مردم اهواز را از شورای سوم سلب کرد.
این اژدها روی پل شوشتر چه می خواهد؟
حتماٌ برای عبور از روی پل آزادگان دو خط لوله پلی اتیلن و گالوانیزه به قطر 6و احتمالاٌ10 اینچ می بینید که در طرفین پیاده روهای پل، همچون دو اژدها، به زشتی خود نمایی می کنند.
«شادروان شوشتر»
قدیمی ترین پل تاریخی جهان درغبار فراموشی گم شده است
پل عظیم شادروان از شاهکارهای بی نظیر دوران ساسانی است که با44 دهانه از مصالح سنگی و ساروج بر روی رودخانه بزرگ کارون در شوشتر احداث گردیده است؛
آخرین اخبار
سایر اخبار
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
عرق شرمی که بر پیشانی شورای شهر اهواز باید بنشیند
از مصوبه یک میلیارد تومانی خرید خودرو در شورا تا گرسنگی یک خانواده اهوازی/ وضعیت تاسف بار یک خانواده اهوازی/پدرمان را با گاری به دکتر می بریم/ترک تحصیل کردن فرزندان
درسی که شاه عباس به قلیان کش ها داد
روزی شاه عباس دستور داد كه به جاي تنباكو ، قليان مهمانان را با پهن چاق كنند و سپس در حالي كه آنان مشغول كشيدن قليان خود بودند گفت كه اين تنباكو چگونه است؟ آنان همگي از اين تنباكو تعريف كردند.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!
از فال نیک مقتدایی تا قضاوت های زودهنگام شورایی
خوشبختانه مقتدایی از تجربه و کارآمدی لازم برای در اختیار گرفتن مدیریت ارشد در استان برخوددار است و آمدنش را به فال نیک می گیریم.