یادداشت
عبدالرحیم سوارنژاد
محمدرضا حامد
حسین عبدالعزیزی
نهنگِ بي‌آوا
به بهانه درگذشت «احمد بيگدلي»
نهنگِ بي‌آوا
قباد آذرآيين
عباس چهرازی
عبدالرحیم سوارنژاد
جهانشاه دانش
حمید سالم پور
سید ابراهیم آل رضا
دکتر حسن دادخواه – دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز
فرهاد نورآباد
رضا کلاه کج
دکتر حسن دادخواه- مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز
روزبه خدادادی
دکتر سید مهدی الوانی
غلام عباس کاظمی
علیرضا سعیدآبادی کارشناس ارشد روابط بین الملل و کارشناس اقتصادی
حسین عبدالعزیزی
مصیب شیرانی کارشناس ارشد منابع طبیعی
کاوه بهلولی قشقایی
قاسم منصور آل کثیر
دکتر حسن دادخواه-مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه
امید حلالی
جهانشاه دانش
وادی عبیات
از بند اصلی شورای آب تا اجتماع انتقال دهندگان آب در کرمان
هفته ی گذشته جمع تاکید کنندگان بر انتقال آب، در کرمان جمع بود و چاشنی رسانه ای "بحران آب" نیز مزید بر علتی شد تا از وزیر و رییس تا استاندار و نماینده، در باب انتقال آب سخن ها بگویند و بر طبل "بهشت آباد" بکوبند.
تقی زاده:
با نیروهای فعلی کمبودهای موجود در بخش نیروی انسانی را جبران کنیم.
استاندار خوزستان: لغو مجوز صحت ندارد
رونمایی از دو سرویس جدید در پست استان خوزستان
سرویس های جدید «پست پایانه» و «امورمالیاتی» با حضور مسئولین و مدیران کل پست، امورمالیاتی و پایانه های اهواز در اداره کل پست استان خوزستان رونمایی و تفاهم نامه همکاری فی مابین مدیران کل مبادله شد.
بهروز جعفری مشهور به بهروز سکتور:
می خواهم افتخار خوزستان و شهر محبوبم اهواز باشم
بهروز سکتور در این ارتباط به فرهنگ جنوب گفت: تمام تلاش و تمرکزم اینروزها بر این است که حول و حوش محور رضایت مخاطبینم که شنونده های خوب من هستند و به سختی بدست آمده اند باشد. مطمئنا کارهایی تولید خواهم کرد که رضایت خاطر آنها را بیش از پیش جلب نمایم.
معاون استاندارخوزستان:
هیچ مشکلی برای ورود و تردد خودروهای پلاک اروندی وجود ندارد
حاجتی با بیان این که ورود خودروها به درون مناطق آزاد کشور منع قانونی ندارد، افزود: ما ورود خودروها را به داخل استان انجام نمی‌دهیم بلکه خودروهای لوکس وارد منطقه آزاد می‌شوند و با مجوزهایی که اخذ شده، تردد آن‌ها در سطح استان آزاد است.
آیت اله حیدری در نشست مسئولان بنیاد غدیر خوزستان:
تشکیلات دولتی باید در خدمت مذهب قرار بگیرید
امام جمعه موقت اهواز: تشکیلات دولتی باید در خدمت مذهب قرار بگیرید. در طول تاریخ هرگاه دولت ها در خدمت مذهب قرار داشتند شاهد رشد و گسترش مذهب در میان مردم بودیم. اما هر وقت دولت ها در این زمینه بی تفاوت بودند توفیق چندانی بدست نیامده است.
فرماندار ویژه آبادان خبر داد:
پیگیری استاندار خوزستان برای ایجاد منطقه آزاد دامپروری
فرماندار ویژه آبادان در خصوص آخرین وضعیت حصارکشی منطقه آزاد اروند اظهار داشت:نقشه حصارکشی آماده شده است این منطقه 34 هزار کیلومترمربع وسعت دارد قراردادی هم بسته شده و یک کارهایی برای حصار کشی دارد انجام می شود.
ظلم فاحش به تیزهوشان اهوازی!
موضوع این است که درست یا نادرست مردم نسبت به مدارس تیزهوشان هر شهری به عنوان جایگاهی برای دانش آموزان بااستعداد و تیزهوش و به نوعی تضمین آینده ی تحصیلی آنان نگاه می کنند.تکرار می کنم این نگاه درست باشد یا نادرست وجود دارد.
در آستانه اول مهر؛
پل سوم اهواز بازگشایی شد
محمدعلی دوایی‌فر اظهار کرد: از صبح امروز(شنبه)‌ دو باند رفت و برگشت پل سوم برای شروع سال تحصیلی و سهولت در تردد به طور کامل بازگشایی و بلوک‌هایی که جهت عملیات ساخت باند شمالی و جنوبی پروژه تعریض پل استفاده شده بود، جابه‌جا شده است.
در نخستین نشست مدیران پایگاه های خبری استان مطرح شد:
تشکیل شورای پیشگیری از جرایم با مشارکت نخبگان
معاون دادگستری خوزستان از طلاق،سرقت مستوجب تعزیر، ضرب و جرح، تهدید ، مزاحمت تلفنی، اهانت،تصادفات منجر به قتل و جرح، کلاهبرداری، استعمال مواد مخدر و خیانت در امانت را از عمده جرایم استان نام برد و خواستار مداخله رسانه ها برای کاهش این آمار شد.
آیت اله موسوی جزایری:
اقتدار ملی موجود دستاورد دفاع مقدس است
آیت ا... موسوی جزایری با بیان اینکه جنگ در ذات خود ویرانی و خرابی را به دنبال دارد و منافاتی با نعمت های واقعی جنگ ندارد افزود: امام راحل شهادت فرزند خود مرحوم حاج آقا مصطفی را که مجتهد مسلم حوزه علمیه نجف اشرف بود از الطاف خفیه الهی خواند و همه شاهد بودیم که نطفه انقلاب اسلامی با شهادت حاج آقا مصطفی منعقد و به پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد.
خبیر در آیین معارفه فرماندار خرمشهر:
طبق قانون حاکمیت آبادان و خرمشهر به منطقه آزاد اروند تعلق می‌گیرد
خبیر ادامه داد: خرمشهر هنوز شرایط اقتصادی و عمرانی و به صورت کلی وضعیت قبل از جنگ خود را به دست نیاورده است و مردم این منطقه، از خدماتی که مردم سایر شهرستان‌ها از آن بهره‌مند می‌شوند، برخوردار نیستند، اما جای امیدواری دارد که با فعالیت و تحرک منطقه آزاد اروند این عقب ماندگی‌ها را جبران کند.
هشدارهای دکتر ایدنی:
مدیران خدوم و فعال جایگزین مدیران کم توان و ناکارآمد می شوند
ایدنی گفت: وزیر بهداشت در آغاز دوران وزارت خود گفتند وزارتخانه ای که میخواهد مرم را درمان کند خودش بیمار است و من هم در همین مدتی که ریاست دانشگاه هستم متوجه شدم بزرگترین مشکل تشکیلات دانشگاه عدم چابکی آن است و میدانم واقعیت این است که برخی مدیران چابک نیستند تا بتوانند برنامه های طراحی شده را به خوبی و به سر عت اجرایی کنند.
وقتی قلب آقای نویسنده ایستاد / با احمد بیگدلی از اهواز و اغاجری تا لاهیجان و نجف‌آباد
احمد بیگدلی رفت. هیچ کس انتظارش را نداشت که به این زودی چشم‌هایش را روی جهان ببندد...اما همیشه پیش از آن که فکر کنی اتفاق می‌افتد.
شهردار اهواز:
خدمات رسانی به  اهالي علي آباد (بروال) حق طبیعی آنان است
شهردار اهواز ادامه داد: براساس مصوبه شوراي شهر، خدمت رساني به مناطق حاشيه اهواز تصويب و بر همين اساس عمليات بهسازي معابر منطقه علي آباد توسط شهرداري شروع شده كه در حال حاضر 12 هزار متر مربع عمليات بهسازي و آسفالت در سطح منطقه انجام شده است.
در نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان مطرح شد:
تاکید بر عدم موازی کاری در اقدامات فرهنگی و تربیتی در مدارس خوزستان
فلسفه و ماموریت اتحادیه بر اساس اسناد بالادستی ، ضرورت وجود انجمن اسلامی در مدرسه بعنوان کمک کار مدیران آموزش و پرورش ارائه برنامه های علمی ، ورزشی ،برگزاری جشنواره های مختلف اتحادیه است.
وزیرکشور: کشور در تاراج زمین خوارهاست
وزیر کشور با اشاره به ستاد ویژه مبارزه با زمین‌خواری در استانداری‌ها افزود: استان‌ها به صورت جدی با موضوع زمین خواری برخورد می‌کنند.وضعیت زمین خواری به نحوی است که باید گفت کشور به تاراج زمین خوارها رفته است.
فرماندار اهواز به منظور کاهش ترافیک سنگین اول مهر:
به دنبال راهکارهای جایگزین به جای پل سوم هستیم
ارزانی : خودروهای سرویس مدارس ملزم به رعایت دقیق مقررات هستند و درصورت تخلف پلیس راهنمایی و رانندگی با آن‌ها برخورد خواهد کرد چرا که ایمنی و سلامت دانش آموزان بر همه چیز اولویت دارد.
فرماندار ویژه آبادان مطرح کرد:
آبادان دروازه مدرنیته ایران در حوزه فرهنگی، اجتماعی و ورزشی بوده است
شهبازی افزود: در جلسه اخیری که با استاندار خوزستان داشتیم قرار شد تا با توجه به ظرفیت‌های استان و نقشی که این ظرفیت‌ها در تولید ناخالص ملی دارد، شوراهای آموزش و پرورش سراسر استان ماموریت یافتند که وضعیت را در بخش‌های مختلف آموزش و پرورش ارتقا دهند.
معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری اهواز در گفتگو با شوشان :
برای اجرای پروژه های برنامه پنجساله توسعه و عمران شهر اهواز  2 هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار نیاز است
نوشادی یادآور شد: برای اجرای پروژه های برنامه پنجساله توسعه عمران شهر اهواز حدود 2هزار و 800 میلیارد تومان اعتبار نیاز است. در این میان حداقل های شاخص های توسعه و عمران شهر اهواز تعیین شده در برنامه مذکور تحقق پیدا کند که بر این اساس سالانه حدود 600 میلیارد تومان می شود.
انتقال آب کارون در سه دولت سازندگی، اصلاحات و عدالت محور/ از سید خندان تا سردار سازندگی و دولت مهرورز
سه
یکی از این نظرات واحد ، انتقال آب کارون به فلات مرکزی ست که هر سه دولت گذشته سمفونی یکسانی را نواختند و هنوز که هنوز است و پس از روی کار آمدن دولت جدید نیز مترصد عملیاتی کردن آن هستند. اخیرا "سیّد خندان" دولت اصلاحات که در زادگاهش اردکان به سر می برد به "دیدارهای آبی" روی آورده و از بحران بی آبی در یزد ابراز نگرانی کرده و گفته است که بحث انتقال آب به فلات مرکزی ایران باید جدی گرفته شود.
همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می شود
آیین یادبود و تجلیل از فرمانداران ،بخشداران و شهرداران هشت سال دفاع مقدس استان خوزستان
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: نقش مدیران در دوران هشت سال دفاع مقدس بسیار بارز است و در این راستا با نظر استاندار خوزستان مقرر شد مراسم یادبود فرمانداران،بخشداران و شهرداران استان در دروان هشت سال دفاع مقدس در استان خوزستان برگزارمی شود.
تجلیل از فرمانداران، بخشداران و شهرداران دوران دفاع مقدس؛
اورکی: تدبیر استاندار باعث حفظ یکی از سرمایه های اجتماعی یعنی دفاع مقدس است
مدیرکل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان با بیان این که آیین یادبود فرمانداران، بخشداران و شهرداران دوران دفاع مقدس، سوم مهرماه در استانداری خوزستان برگزار خواهد شد، اظهار کرد: مسایل و رویدادهای دوران دفاع مقدس به منزله یک سرمایه اجتماعی برای جامعه و کشور است.
شوشان از جلسه شورا گزارش می دهد +حاشیه ها
کار  شورای شهر سهم خواهی و سهم دادن نیست
جانعلی خورشیدی با تاکید بر همکاری شهرداران مناطق اهواز در پروژه ی مهر از سید خلف موسوی خواست تا مرخصی شهرداران را در آستانه ی بازگشایی مدارس لغو کند.وی اظهار داشت که با توجه نبود سرانه در مدارس خانواده ها در تامین امکانات مالی به مدارس کمک کنند . وی همچنین گفت : انتظار می رود تدابیری از سوی شهرداری و فرمانداری برای جلوگیری از ایجاد ترافیک در مهرماه اندیشیده شود .
معاون برنامه ریزی استانداری خوزستان:
افتتاح فاز اول پروژه بازسازی حرم علی بن مهزیار اهواز در ماه محرم
امید حاجتی در این بازدید اظهار کرد: تاکنون مبلغ 60 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه در اختیار سازمان اوقاف استان خوزستان قرار داده‌ایم و در ادامه کار نیز اعتبارات دیگری در نظر گرفته شده است که به محض تامین در اختیار این سازمان قرار خواهد گرفت.
در گفتگو با مهندس صادق شریفی شهردار شهر کوت سید نعیم طرح شد:
بهره برداری از پروژه زیرسازی آسفالت و معابر 17 خیابان شهر کوت سیدنعیم
شهردار کوت سید نعیم بیان داشت: تمامی پروژه هایی که در سطح شهر به اجرا درمی آیند و به بهره برداری می رسند بدون شک با توجه به خواسته مردم و نیاز شهر انجام می شود، از این رو پروژه زیرسازی آسفالت و معابر 17 خیابان این شهر در هفته دولت با اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان به انجام رسیده که از محل اعتبارات داخلی و عمرانی می باشد.
مدیرعامل جمیعت هلال احمر خوزستان:
عملیات های امدادی هلال احمر خوزستان در 24 ساعت گذشته‎
دکتر علی خدادادی اظهار کرد: روز گذشته، دوشنبه (24 شهریورماه) بر اثر برخورد سواری سمند با تانکر حمل سوخت در کیلومتر 8 جاده رامشیر – اهواز، 6 نفر از سرنشینان خودروی سواری سمند مجروح شدند که توسط عوامل امدادی هلال احمر رامهرمز و اورژانس 115 به مرکز درمانی منتقل شدند.
مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان
قدرت فراوان تئاتر در حل مشكلات جامعه/ لزوم معرفي هنر خوزستان در مطبوعات
قنواتی بيان كرد: اميد مي رود كه فضاي مثبت ايجاد شده در استان ميان هنرمندان و مديران فرهنگي استمرار پيدا كند. تئاتر يكي از اجتماعي ترين گونه هاي هنري است كه در استمرار اين فضاي مثبت پيشقدم بوده و اين قدرت را دارد تا بخش زيادي از مشكلات جامعه را حل كند.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!