اخبار ویژه
یادداشت
مهدی جباری
سیدخلف موسوی
امیر رضایی
سید رسول موسوی
قاسم منصور آل کثیر
عبدالرحیم سوارنژاد
نوید قائدی
عبدالرضا سلیمانی زاده
مسعودكنعانى
از نطق شکرخدا تا دفاع سید خلف
راه توسعه اهواز وحدت است:
از نطق شکرخدا تا دفاع سید خلف
امیر رضایی
مردم سختی ها را تحمل می کنند اما توهین را هرگز!
در حاشیه ادبیات نامناسب عضو شورای شهر اهواز
مردم سختی ها را تحمل می کنند اما توهین را هرگز!
محمدرضا ایزدی
مواظب دوستان خود و بال هاي پروازتان باشيد
چند پيشنهاد ساده براي فعالين روابط عمومي
مواظب دوستان خود و بال هاي پروازتان باشيد
حسن نسيمي
ایوب محمدی زاد دانشجوی دانشگاه آزاد قشم واحد بین الملل‎
شیما زنگنه/کارشناس ارشد برنامه ریزی توریسم
منصور محرابی فرد
نوید قائدی
جایگاه رفیع فرهنگ جنوب
به بهانه انتشار سه هزارمین شماره فرهنگ جنوب :
جایگاه رفیع فرهنگ جنوب
حمید سالم پور
کاوه بهلولی قشقایی
مسعود کنعانی
بهنام مهمان پذیر ؛کارشناس فرهنگی
علیرضا سعیدآبادی ؛ کارشناس ارشد روابط بین الملل
غلامرضا جعفری
زبان گویای همه خوزستان
پیام بـمـناسبت انتشار 3هـزارمیـن شـماره فرهـنگ جـنوب:
زبان گویای همه خوزستان
حجت الاسلام رضا کلاه کج
محسن جباری
شاهرخ خسروجردی
شاید« مقتدایی» دریافته است که پتانسیل موجود در حلقه های سیاسی موجود و نیز تفکر پیروز، می تواند به فرصت تاریخی برای بکارگیری انرژی خدمت و توسعه تبدیل گردد تا در این رهگذراز سرِ علاقه، استرسِ توسعه وپیشرفت را عملاً در میان صاحبان رأی و بخش عظیمی ازمردم ایجاد نماید.
دکتر بابک مختاری خبر داد:
رئيس پارك علم و فناوري خوزستان تصریح کرد: تکمیل نشدن ساختمان نیمه‌کاره پارک بزرگ‌ترین عدم توفیق ماست؛ علی‌رغم این‌که منابع مالی برای تکمیل ساختمان را کاملا در اختیار داریم ولی به‌دلیل مشکلات با پیمانکار و برخی مسائلی که ایجاد شد، کار ساخت این ساختمان ناتمام مانده‌است.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان:
رئیس کمیته اطلاع رسانی دهه فجر خوزستان به نقش مهم اصحاب رسانه در مشارکت و حضور حداکثری مردم در دهه فجر اشاره و اظهار کرد: مهمترین وظیفه اصحاب رسانه فراهم کردن بستر مناسب برای مشارکت و حضور حداکثری مردم در مراسم یوم‌الله دهه فجر است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:
حوادث ناشی از کار در خوزستان 30 درصد کاهش یافت
صفایی با اشاره به طولانی بودن زمان رسیدگی به پرونده های متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد ادامه داد: با برگزاری جلسات مستمر، طول رسیدگی به این پرونده در کمیته های تصمیم گیری از 9 ماه به 50 روز کاهش یافت.
معاون عمرانی استانداری خوزستان :
هیچگونه محدودیت اعتباری برای پرورژهای آبی گردشگری استان وجود ندارد
برنامه داریم تا پایان سال جاری 3 ایستگاه قایقرانی مورد بهره برداری قرار می گیرد . این ایستگاها در ساحل کیانپارس ،عامری وگلستان قرار دارند .
هوشنگ شیرمردی:
نیروهای نخبه و توانمندی در ساختار شهرداری قرار دارند که بلاتکلیف باقی مانده اند
رییس کمیسیون حقوقی و املاک در خصوص معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز گفت: شاید معاون فرهنگی به تنهایی مقصر نباشد و مصوبات ما در حوزه فرهنگی بیشتر به سمت و سوی جلوه دادن شهرداری به عنوان یک کمیته امداد می رود! اما از معاونت فرهنگی اجتماعی انتظار می رود در بخش احداث فرهنگ سراها و سراهای محلات و آموزش شهروندی پررنگ تر ظاهر شود.
معاون استاندار خوزستان:
ارایه خدمات بهتر در گرو اصلاح ساختار نظام اداری است
عماد در عین حال از بکارگیری سه هزار نیروی جدید در دستگاه های اجرایی خبر داد و گفت: یک هزار و 500نفر از این ها تا اسفند ماه و مابقی تا ماه های تیر و مرداد به بدنه اجرایی دولت در استان خوزستان اضافه خواهند شد.
معاون بودجه سازمان مدیریت کشور:
تخصیص 1.5 میلیارد دلار تسهیلات برای احیاء دشت خوزستان
دژپسند بیان کرد: رئیس جمهور از مقام معظم رهبری اجازه گرفت، تا 1.5 میلیارد دلار تسهیلات برای احیا دشت خوزستان اختصاص یابد که در حال حاضر 350 میلیون دلار تسهیلات از سوی صندوق توسعه ملی پرداخت شده است.
تحلیلی بر رویکرد مدیریتی شهرداری اهواز؛(بخش دوم)
پیام اجتماعی انتخاب شورا و آغاز پروژه های زیربنایی شهری (2)
در خصوص دیگر پروژه های شهری ماندگار اهواز می توان به ادامه ی اجرای پروژه زیرگذر شریعتی اشاره نمود که با حدود70 درصد پیشرفت فیزیکی، مراحل نهایی توافق با معارضین را طی می کند و در اوایل سال آتی به بهره برداری خواهد رسید.
رییس مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد:
ما در بحث زایش و پویش بی تعارف حضرات در نقطه ی صفر هستیم
دنیای مجازی دستاوردهای با اهمیتی دارد و برکات و ارتباطات تازه ایی ولی اصل بر آن است که از این شیوه، چگونه و چه سان برای رشد و استعلا بخشی فرهنگی و هنری استفاده کنیم. هیچ فرهنگی بدون پایائی و پیوند و خلق و اکتشاف زنده نمی ماند و ره به جایی نمی برد. نقش هر جامعه در هم نوایی و هماهنگی با الگوهای رفتاری و عقاید و ذوقیات مردمانش شکل می گیرد.
مدیر مرکز سامد استانداری خوزستان:
رضایتمندی مردم در گرو تکریم ارباب رجوع و صدق گفتار و عمل مسئولان است
حاجی زاده گفت: در راستای خدمت رسانی صحیح و تکریم ارباب رجوعان مدیران دستگاه های استان به سامد می آیند که این هفته نیز مدیرعامل شعب بانک ملت استان به همراه معاون اعتباری بانک صادارت و کارشناسان دفتر امور اجتماعی استانداری حضور پیدا کردند.
شهردارمسجدسلیمان در گفتگو با شوشان:
شرکت نفت به تعهدات خود در قبال شهرداری مسجدسلیمان عمل کند
حیدری به تصمیم شایسته استاندار خوزستان مبنی بر یاری رسانی دو شهرداری شهرهای استان جهت مشارکت آنان در ارائه خدمات شهری و پروژه های عمرانی شهرداری مسجدسلیمان در قالب طرح شهر یار اشاره کرد و این تصمیم استاندار خوزستان را ستود.
دکتر خدادادی در مراسم افتتاحیه هشتمین کنگره سالانه نوروژنتیک ایران
ارتباط متخصصان ژنتیک با بالینی در کاهش هزینه های درمانی موثر است
قائم مقام رئیس دانشگاه افزود: علم ژنتیک و پیشرفت های حاصل از این علم می تواند در امر غربالگری و درمان و حمایت های تسکینی موثر واقع شود. همچنین از کاربردهای دیگر تخصصی این علم می توان در کاهش هزینه های بیماری های صعب العلاج مانند سرطان که سالانه در کشور 90 هزار نفر به آن مبتلا و در استان خوزستان قریب به 5 هزار نفر ابتلای جدید حادث می شود.
معاون عمرانی استانداری خوزستان:
خبر خوش معاون استاندار از تبدیل کارون در محدوده اهواز به مرکز گردشگری آبی
سیاحی به طرح های گردشگری آبی با استفاده از ظرفیت آب های رودخانه کارون اشاره کرد و افزود: برنامه های زیادی با استفاده از ظرفیت های رودخانه کارون برای ایجاد یک فضای تفریحی و با نشاط در دستور کار داریم از جمله اینکه در فضای رودخانه کارون در مقطع اهواز بناست 11 اسکله قایقرانی و رستوران ها به همراه پارکینگ و تآسیسات وابسته احداث شود.
بازدید مدیرکل بازرسی استانداری و شهردار اهواز از پروژه های شهرداری کوت عبدالله
مشاور استاندار و مدیرکل بازرسی و امور حقوقی استانداری خوزستان ،مهندس سید خلف موسوی شهردار اهواز ،عضو شورا ی شهر اهواز بهمراه شهردار کوت عبدالله بطور میدانی از طرح های عمرانی و پروژه های در دست اقدام و آماده بهره برداری شهرادی کوت عبدالله بازدید و در جریان فعالیت های عمرانی مدیریت شهری این منطقه قرار گرفتند
تقدیر ویژه رییس جمهور از استاندار هرمزگان
رئيس جمهور و اعضای هيئت دولت در نشست امروز هيئت دولت به علت عملكرد مطلوب جاسم جادری در يك سال گذشته، در سخنانی از استاندار هرمزگان تقدير ويژه ای داشتند.
در بازدید خبرنگاران از پروژه های این منطقه عنوان شد:
93 پروژه برای توسعه منطقه یک اهواز در سال 93
شهردار منطقه یک اهواز گفت: تعهدات منطقه یک برای درآمدزایی 50 میلیارد تومان می باشد که 28 میلیارد تومان می بایست صرف فعالیت های عمرانی و مابقی صرف هزینه های جاری و خدمات شود.
مهران یاوری:
عده ایی قصد دارند عملکرد استاندار  را زیر سوال ببرند
یاوری ضمن انتقاد از سخنان یکی از نمایندگان مردم اهواز در مجلس در خصوص حمایت از مدیریت استان، گفت: عده ای قصد دارند این انتصابات را به نفع خود مصادره کرده و از نجابت دکتر مقتدایی سوء استفاده می نمایند، که این را به قضاوت مردم فهیم واگذار می کنیم.
بازدید مشاور استاندار و مدیرکل بازرسی ,مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان از شهردارخوین
سید نور همچنین هدف از این بازدید را شناخت کمبود ها و مشکلات شهر و ایجاد راهکارهای مناسب برای ازبین بردن محرومیت ها و همچنین انعکاس به استاندار محترم و معاونت های مرتبط اعلام نمودند .
نائب رئیس شورای شهر اهواز :
ساخت و سازهای غیر مجاز در اهواز افزایش یافته است
ناجی سواری : قرارداد پیمانکار اجرائیات شهرداری در زمان شهردار پیشین شهر اهواز منعقد شده و در یکی از بندهای این قرارداد صراحتا مسئولیت هرگونه اتفاقی در حین انجام فعالیت به عهده پیمانکار گذاشته شده است.
جلسه‌ی هم اندیشی کارگروه پایتخت کتابِ با مدیرکل روابط عمومی استانداری خوزستان
گامی دیگر برای تبدیل اهواز به پایتخت کتاب ایران
درویش با اشاره به سیاستهای استاندار خوزستان در خصوص توسعه‌ی کمی و کیفی سمن ها ، آمادگی مجموعه استانداری خوزستان را برای حمایت از طرح اهواز پایتخت کتاب ایران ، اعلام نمود.
بازدید معاون رییس جمهور از پروژ های گردشگری آبی کارون
شرکت در جلساتی مانند ستاد خدمات سفر خوزستان، بازدید از پروژ ه های گردشگری آبی و.. در این سفر در دستور کار برنامه های معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی است.
رییس شورای اسلامی شهر اهواز :
خروجی شورای چهارم شهر اهواز توجه به نقاط محروم است
سعادت نیا : نحوه تعامل شهروندان با شهرداری باید دارای فرایندی مشخص و پاسخگو باشد.
نجات جان مادر باردار و مصدوم خرس گرفتگی در دهدز
مرکز فوریت های پزشکی این شبکه در طی انجام دوعملیات در روزهای گذشته، موفق به نجات جان یک مادر باردار و همچنین مصدوم خرس گرفتگی شد.
مدیرعامل شهرک های صنعتی خوزستان :
کلنگ زنی آلومینیوم مسجدسلیمان قبل از مقتدایی انجام نگرفته بود
مراسم کلنگ زنی این کارخانه که با حضور استاندار برگزار شد پیش از این سابقه نداشته است
جانعلی خورشیدی خواستار شد:
توجه ویژه به وضعیت پارک ها در شهر اهواز
عضو شورای شهر اهواز : متولیان امور فرهنگی از هیچ تلاشی در راستای افزایش روحیه نشاط و امید به زندگی در جامعه فروگذار نباشند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مطرح کرد:
اجرای طرح نظام سلامت رضایت مندی فزاینده ای ایجاد کرده است
ایدنی ادامه داد: خروجی های این طرح برای رسیدگی به معضلات درمانی مردم کشور باور نکردنی است و رضایتمندی بالایی را در بین مردم ایجاد نموده است، ولی در حوزه مستند سازی ضعیف عمل کرده ایم و در حقیقت این فقر مستندسازی مربوط به کل کشور است.
بازرسان استانداری برای اجرای طرح تکریم ( ماده 10 ) ازفرمانداری شوش آن بازدید کردند
مشاور استاندار و مدیرکل بازرسی , مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری خوزستان از بازدید کارشناسان این اداره کل درفرمانداری شوش , بخشداری مرکزی , بخشداری شاوور , بخشداری شوش و فتح المبین خبرداد.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!