اخبار ویژه
یادداشت
سیدحبیب احمدپور
عبدالرحیم سوارنژاد
رجبعلی کرد-مدرس دانشگاه
سعیدالماسی
عبدالرحیم سوارنژاد
محمدرضا ایزدی – روزنامه نگار
دکتر حسن دادخواه
هادی خوش سیما
شهاب زمانی
سید مرتضی اشرفی شهری
اصغر فاطمی
حاج لفته منصوری
ابوالفضل بابادی شوراب
عبدالرضا سلیمانی زاده
صادق بهاری بابادی
علیرضا نجفی
دکتر محسن صنیعی
مسعود کنعانی
سید رسول موسوی
نحوه محاسبه مستمری بازنشستگان
نقدی بر بخشنامه شماره 60مستمری تامین اجتماعی
نحوه محاسبه مستمری بازنشستگان
حبیب ا...صالحی
دکتر مهدی دشت بزرگ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران
مهندس زمان بابادی شوراب
دکتر فاضل خمیسی
گفتگو
ضعف دیپلماسی اقتصادی و بی تفاوتی بانک های داخلی , موانع جدی توسعه تجارت خارجی
گفت وگوی اختصاصی با عبدالرحمن سلیمانی رییس اتاق بازرگانی اهوازو عضو هیات رییس اتاق بازرگانی ایران
ضعف دیپلماسی اقتصادی و بی تفاوتی بانک های داخلی , موانع جدی توسعه تجارت خارجی
حاصل بهره برداری از پروژه های گردشگری آبی خوزستان:
در آینده ای نزدیک ایرانیان باید خوزستان را به طبیعت و تفرجگاه های زیبا ، تالاب های بکر و رسوم و آداب فرهنگی پربار خود بشناسند نه به نفت و پتروشیمی و فولاد! و هر خوزستانی پیش از آنکه برای سفر راهی شهرهای دیگر بشود باید دیدنیهای استان خود را کامل از بر باشد.
استاندار در جلسه خدمات سفرهای نوروزی:
مقتدایی: خواهش من از شهرداران، بخشداران و فرمانداران اين است كه نسبت به وظايفي كه دارند حساس باشند. ما را به سمتي نبريد كه به شكل ديگر با شما برخورد كنيم. از اين به بعد اسامي غايبين جلسه را رسانه ​اي مي​كنيم تا مردم بدانند اگر در شهري امكاني توزيع نشد به خاطر غيبت بوده است.
مدیرکل اوقاف خوزستان:
شرعا' موظف هستیم نیات واقفین را جامه عمل بپوشانیم.
گزارش تصویری از روند اجرایی پروژه جزیره شادمانی در آبادان
مدیرعامل سازمان عمران ساحل کارون همچنین از ایجاد مسیرهای پیاده روی، ایجاد روشنایی در سطح جزیره، ایجاد پیست‌های دوچرخه سواری و نصب آلاچیق و نیمکت، ایجاد زیرساخت‌های لازم جهت سرمایه گذاری و تعریف بسترهای سرمایه گذاری، نصب اسکله‌های شناور و ایجاد فضای سبز و کاشت درخت و گل‌کاری و از پشتیبانی آنها خبر داد.
مدیرکل منابع طبیعی خوزستان:
احداث جاده ها و ظهور بی رویه سد ها منابع طبیعی زاگرس را تحدید می کند
مدیرکل منابع طبیعی خوزستان در مورد پدیده ی خشکسالی و برنامه های صحیح مقابله با این پدیده اعلام داشت: بهترین کار حذف اقدامات پرآب است. می بایست مدیدریت ریسک را محور قرار دهیم و رصد شود که در سال پیش رو چه وضعیتی داریم و سپس با توجه به وضعیت موجود برنامه ریزی داشته باشیم.
گزارش تصویری سفرنامه سلامت و امید در اهواز
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: هدف از سفرنامه سلامت و امید تقویت مشارکت های اجتماعی و فعال تر کردن نقش مردم در مبارزه با بیماری های غیرواگیر است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان:
اهدای بیش از ۹۶ هزار متر مربع زمین توسط خیرین خوزستانی به هلال احمر
دکتر خدادادی با اشاره به استقبال مردم از کاروان سفرنامه سلامت و امید در خوزستان تصریح کرد: با توجه به روحیاتی که از مردم خوزستان در زمینه همکاری و مساعدت و مشارکت اجتماعی سراغ داشتیم انتظار چنین استقبال خوبی را داشتیم.
به همت دانشگاه شهرداری اهواز برگزار شد:
همایش بررسی پیامدهای روانی و اجتماعی ریزگردها در خوزستان
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست کشور اظهار كرد: در حوزه وزارت صنايع، چندين شهرك صنعتي آلاینده لغو مجوز شدند و به تعدادي نیز كه درخواست مجوز داشتند، مجوز داده نشد. همچنین هيچگونه مجوزي از مهر ماه سال گذشته براي انتقال آب از كارون به هيچ جاي كشور داده نشده است.
بازدید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از نمایشگاه آموزشکده های فنی و حرفه ای خوزستان
رییس آموزشکده فنی و حرفه ای شهید چمران خبر داد: دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بازدید ویژه ای نیز از نمایشگاه تولیدات استان خوزستان داشت و در سخنرانی خود اقدامات علمی و پژوهشی نمایشگاه را بسیار ارزشمند و ستودنی دانستند.
فرماندار اهواز خبر داد:
اهدای کتب کمک آموزشی به کتابخانه روستای جسانیه بزرگ
فرماندار اهواز تقویت پایه تحصیلی دبیرستان ، آمادگی جهت شرکت درآزمونهای سراسری و ارتقاء سطح آموزشی دانش آموزان این روستا را از جمله اهداف این کار بر شمرد.
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی (ره) :
خوزستان با تولید بیش از ۶۰۰ هزار تن شکر باید قطب شیرینی سازی در کشور باشد
مجدی گریزی هم به مساله آب در استان خوزستان زد و در این باره گفت:مساله آب در استان یک معضل است و خیلی ها نگران آینده کارون هستند که انشالا اتاق بازرگانی در آینده یکی از ارگان های تصمیم گیرنده مهم در زمینه آب باشد و بتواند نقش خود را در این خصوص به خوبی به انجام برساند.
رامی علاسوند با تاکید بر اهمیت شهرنشینی و تاثیر این پدیده بر سیاست و اقتصاد خواستار شد:
ضرورت تدوین طرحی با محوریت جذب 5 درصدی درآمدهای نفتی توسط استان خوزستان
عضو شورای اسلامی کلانشهر اهواز با تاکید بر لزوم برون رفت از درون گرایی و اتکا به درآمدهای داخلی شهرداری گفت: نیاز امروزکلانشهر اهواز ارتقا یافتن به یک آرمان شهر است که این امر نیازمند تامین منابع پایدار درآمدی بدون اتکا به منابع داخلی است.
شهردار اهواز در دیدار از خانواده شهدای برون:
رسیدگی به امور خانواده شهدا افتخار بزرگی است
موسوی با تاکید بر اینکه شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه هستند، تکریم و پاسداشت خانواده معظم شهدا را جزء وظایف اصلی مسئولان و خدمتگزاران مردم و انقلاب دانست و گفت: حضور در جمع خانواده معظم شهدا موجب شادی روح می شود و رسیدگی به امور این عزیزان افتخار بزرگی است که باید با عشق به خدمتگزاری انجام شود.
با حکم استاندار خوزستان؛
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری اهواز منصوب شد
در ادامه این جلسه از زحمات قدرت اله امانی پور معاون سیاسی اجتماعی پیشین فرمانداری تقدیر و علی مظفری به عنوان معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری اهواز معرفی شد.
برگزاري مسابقات پرتاب دارت و شطرنج به ميزباني شهرداري اهواز
آهن جان در خصوص برگزاری این مسابقات گفت: ششمين دوره مسابقات شطرنج و دومين دوره مسابقات پرتاب دارت با حضور تيمهايي از شهرداري هاي كلانشهرهاي كشور در شهر اهواز در حال برگزاري است.
بيانيه ائتلاف اتحاد وتحول در آستانه هشتمين دوره انتخابات اتاق بازرگاني؛
اتاق بازرگاني اهواز، اتاقي پاسخگو خواهد بود
حال که برای تحول ساختاری اقتصادی کشور وتقویت نقش بخش مردمی اقتصاد این دیار آستین مشترک همت بالا زده ایم، همدلی،خلوص وصدق وصفای دل ها ودستها مزید دوام وبقاء نام خوزستان وآوازه غرور انگیز جنوبیهای سخت کوش ،آگاه و صبور است.
بازدید کارشناسان بازرسی استانداری از دشت آزادگان
سیدنور افزود: کارشناسان ضمن بررسی عملکرد شهرداری بستان از روستای سویدانی و مشکلات کشاورزان این روستا نیز بازدید بعمل آوردند که ازطریق سازمان جهاد کشاورزی درحال پیگیری رفع موانع و مشکلات کشاورزان این منطقه هستیم.
مدیر کل فرودگاههای استان خوزستان خبر داد:
آمادگی فرودگاه اهوازجهت استقبال از مسافران نوروزی‎
محمدسعیدشرفی گفت:امروزه رویکرد حاکم برهمه فرودگاههای تراز اول جهان ایجاد یک خاطره خوش از لحظات ایستایی یا گذر از فرودگاهها است که از ان تحت عنوان passenger experiauce یاد می کنند.فرودگاه اهواز نیز همین هدف را اولویت اول ستاد فرودگاهی سفرهای نوروزی قرارداده است.
بيكاري تهديدي جدي عليه 2700 نفر از كاركنان حفاري شمال
در حال حاضر 70 درصد پیکره شرکت حفاری شمال در خوزستان و بیشتر در حوزه انتخابی شما قرار دارد
مدیر عامل شرکت آبفاروستایی خوزستان در دیدار با وزیر نیرو:
تدوین برنامه عمل شرکت آبفاروستایی خوزستان برای کاهش اثرات ناشی از پدیده ریزگردها
کریمی افزود: تعداد 76 تصفیه خانه آب در سطح استان خوزستان وجود دارد که مخازن پیش ته نشین آنها رو باز هستند و باید با تامین اعتبار مورد نیاز نسبت به سرپوشیده کردن این مخازن به نحوی که برای لایروبی نیز مشکلی پیش نیاید اقدام شود .
قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز:
رویکرد طرح تحول در نظام سلامت باید پژوهش محور باشد
دکتر خدادادی در این مراسم با اشاره به اینکه پژوهش، موتور حرکت توسعه و پیشرفت جامعه است گفت: رویکرد دانشگاه در طرح تحول نظام سلامت باید پژوهش محور باشد تا بتوانیم در پیشگیری و خودمراقبتی هزینه ها را کاهش دهیم.
مدیرعامل پسماند شهرداری اهواز
ممنوعيت استفاده از كيسه هاي پلاستيكي در دنيا
در انگلیس نیز، روستای «مادبوری» در جنوب ناحیه «دوون» به عنوان نخستین شهر اروپایی عاری از کیسه‌های پلاستیک شناخته شد و در این روستا به جای کیسه‌های پلاستیکی،‌ کیسه‌های چند بار مصرف و تجزیه‌پذیر به فروش رسید.
مدیر عامل سازمان میادین :
عرضه‌ی میوه‌ی شب عید در 40 نقطه از شهر اهواز
عرضه مستقیم میوه نوروزی شهروندان در قالب 30 چادر و 10 غرفه در بازارچه های تحت پوشش سازمان میادین در نقاط مختلف شهر ،جانمایی شده اند گام بلندی است در راستای شهروندمداری.
خورشیدی با یادآوری جایگاه نظارتی شورای شهر و سطح تماس آن با شهروندان به مدیران استان؛
آقایان میزان رای مردم است
همیشه و همواره طی صحبت هایی که با شهردار محترم کلانشهر اهواز داشته ام تاکید نموده ام که نصب ها باید از عزل ها توانمندتر، کاردان تر و بهتر باشند، بنده هم اعتقاد دارم هیچ سازمانی در کلانشهر اهواز حتی به مدت یک روز هم نباید بدون سرپرست و مسئول اداره شود.
نماینده مردم رامهرمز:
ابتکار بودجه مقابله با ریزگردها را به تبصره 19 بند 2 بیاورد
نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: حال سوال ما این است که در بودجه سال 93 رقم 55 میلیارد تومانی مبارزه با گرد و خاک و یا بهتر بگویم ریزگردها به کجا رفته است و سهم خوزستان از این رقم چه بوده است.
دکتر سودانی:
خدمت داوطلبانه عبادت واقعی است
سودانی افزود: خوزستان از مشکلات عدیده ای رنج می برد که باید حل شود اما علی رغم تمام مشکلات در دفاع مقدس ایستادگی کردیم و نگذاشتیم یک وجب از خاک میهن به دست دشمن بیفتد.
عضو هیئت مدیره شرکت خدماتی شهرک شماره 3 اهواز:
صنعتگران خوزستانی تحریم ها را به فرصت تبدیل کرده اند
این فعال صنعتی تصریح کرد: عدم پرداخت به موقع صنایع بزرگ و کارفرما باعث وارد آمدن زیانهای بسیاری از جـمله جرائم سنگین از سوی بانکها ، تامین اجتماعی ، دارائی و در برخی از موارد که متاسفانه تعدادش نیز کم نمی باشد رکورد ورشکستگی صنایع خوزستان را به دنبال دارد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان :
سفرنامه سلامت و امید به دنبال تقویت مشارکت های اجتماعی است
دکتر خدادادی با اشاره به این که با آموزش های خودمراقبتی و با افزایش توانمندی های جامعه از افزایش بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کنیم ادامه داد: هدف از برنامه سفرنامه سلامت و امید تقویت مشارکت اجتماعی است.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!