یادداشت
امین داودی
عبدالرحمن نیک سرشت
عبدالرحیم سوارنژاد
غلامرضا نجفی سولاری
امید حلالی
فرخنده معصومی – معلم اهوازی
از بن بست سوم تا پل رهایی
قابل توجه استانداری خوزستان و شهردار اهواز
از بن بست سوم تا پل رهایی
یوسف الهی مندنی
مصطفی نظاری
عبدالرحیم سوارنژاد
محمدرضا حامد
حسین عبدالعزیزی
نهنگِ بي‌آوا
به بهانه درگذشت «احمد بيگدلي»
نهنگِ بي‌آوا
قباد آذرآيين
عباس چهرازی
عبدالرحیم سوارنژاد
جهانشاه دانش
حمید سالم پور
سید ابراهیم آل رضا
دکتر حسن دادخواه – دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز
فرهاد نورآباد
رضا کلاه کج
دکتر حسن دادخواه- مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز
روزبه خدادادی
دکتر سید مهدی الوانی
غلام عباس کاظمی
علیرضا سعیدآبادی کارشناس ارشد روابط بین الملل و کارشناس اقتصادی
در تجهیز و مدارس شهرستان ایذه چه می گذرد؟ / مسئولین پاسخگو باشند
براستی واقعیت امر چیست و چرا اداره کل تجهیز مدارس خوزستان و اداره تجهیز مدارس شهرستان ایذه برای نوسازی و بازسازی مدرسه ای که ضرورت آن بر همگان آشکار است اینگونه تعلل می کند؟ مسئولین باید در اینخصوص پاسخگو باشند که به چه دلیل سه مناقصه برای یک مدرسه باید در طول این سال ها برگزار شود؟
فرماندار اهواز: برای شورای شهر اهواز نگرانم
فرماندار اهواز گفت: به حاضرین و غایبین می گویم نگرانم جا پای شورای سوم بگذاریم.
شهردار اهواز:
موسوی در خصوص الحاق بروال به اهواز گفت: پیشنهاد الحاق این منطقه به اهواز به استانداری ارسال شده و هم‌اکنون در حال پیگیری است.
مدیرعامل نورد و لوله اهواز:
برنامه ریزی بر اجرای طرح 2 میلیون تنی مجتمع ذوب آهن و فولاد خرمشهر
شرکت نورد ولوله اهواز با بیش از ۳۰سال تجربه در امر تولید محصولات فولادی، با بالاترین کیفیت و طبق استانداردهای بین‌المللی محصولات خود را عرضه می‌کند. اساسی‌ترین هدف شرکت بهبود مستمر کیفیت فعالیت‌ها، به منظور افزایش رضایت‌مندی مشتری است که دریافت گواهینامه‌های سیستم مدیریت کیفیتISO 9001، سیستم مدیریت زیست محیطیISO14001 و سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه‌ای ISO 18001 مؤید این واقعیت است.
هیات دولت : تردد خودروها ممنوع است / استاندار : شایعه است/ مصوبه دولت را قبول کنیم یا سخنان استاندار خوزستان ؟
خودروهای منطقه آزاد اروند در پیچ مصوبات هیات دولت و سخنان استاندار !
البته خوزستانی ها نظری متقاوت دارند و برخلاف آنکه دکتر مقتدایی گفته است نگران نباشید، نگرانند چرا که معتقدند مصوبات هیات دولت بر سخنان هر مسئولی ارجحیت دارد و استاندار نیز به عنوان نماینده دولت ، تنها یک مجری تمام عیار مصوبات محسوب می شود و نمی تواند مصوبه ای را خودسرانه لغو کند یا تغییر دهد. پس خوزستانی ها حق دارند نگران باشند...
استاندار خوزستان در رژه نیروهای مسلح
دفاع مقدس پربارترین فصل کتاب انقلاب است
مقتدایی با تصریح بر این‌که دفاع مقدس برشی از همه مقاطع و حوادث دوران اسلام است، اظهارکرد: مبارزات، لشکرکشی‌ها، گفت‌وگوهای رو در رو، مذاکرات روی میز در نتیجه همه اقدامات مقاومت‌های مردمی، سربازان ارتش، سپاه، ژاندارمری، شهربانی، نیروی انتظامی بود که در نهایت در کنار یکدیگر جمع شدند و جلوه‌ای از عملیات‌های آن دوران را به نمایش گذاشتند.
سید خلف موسوی شهردار اهواز عنوان کرد:
آمادگی کامل شهرداری برای استقبال از ماه مهر
مهندس موسوی اضافه کرد: در سطح شهر اهواز علاوه بر مراکز علمی نام برده شده، صدها مهدکودک، پیش دبستانی و مراکز آموزشی جهت تحصیلات ابتدایی و دبیرستانی نیز وجود دارد که در آستانه بازگشایی این مراکز بار سنگین ترافیکی بر تاسیسات و امکانات حمل و نقل شهری وارد خواهد شد که برای کاهش مشکلات طبیعی ناشی از این افزایش بار ترافیکی در شهرداری اهواز تمهیدات ویژه ای اندیشیده شده است.
از سوی سرپرست دانشگاه شهيدچمران مطرح شد:
انتقاد از عدم واکنش مسئولان استان نسبت به تعرض اخير به حریم دانشگاه
رعايايي با بيان اين‌كه دانشگاه نبايد به راحتي توسط افراد معلوم‌الحال مورد تعرض قرار بگيرد، اظهار داشت: حتي با شوراي تأمين استان در اين خصوص صحبت شد. البته از قوه قضاييه نيز خواهشمنديم اين موضوع را مورد توجه و پيگيري جدي قرار دهند زيرا اين قبيل تعرض‌ها به حريم دانشگاه گرفتاري بزرگي ايجاد مي‌كند كه بخش عمده اي از فكر، وقت و انرژي دانشگاه درگير آن مي‌شود.
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس:
حوزه انتخابیه ایذه و باغملک تفکیک می شود
نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی گفت: بر این اساس هفتکل و باغملک یک حوزه انتخابیه و شهرستان ایذه به تنهایی یک حوزه انتخابیه تلقی خواهند شد. در صورت تایید این لایحه از سوی مجلس شورای اسلامی شاهد انتخاب دو نماینده از دو حوزه انتخابیه مذکور خواهیم بود.
معاون فرهنگی دانشگاه شهید چمران اهواز:
نبايد بگذاريم گرد فراموشي بر یادهای دفاع مقدس بنشيند
دکتر نشان با اشاره به برگزاری سه برنامه دیگر در قالب این جشنواره خاطرنشان كرد: برگزاري مراسم شب زيتون ويژه شعر مقاومت مردم فلسطين، مراسم شب منور ويژه تجليل از حماسه‌نگاران دفاع مقدس و مراسم تولد يك سردار نكوداشت سردار شهيد علي هاشمي به‌ترتيب در روزهاي پنجم، هفتم و دوازدهم مهر در آمفي‌تئاتر دانشكده اقتصاد از ساعت 18:30 برنامه‌ريزي شده‌است.
همایش همبستگی و اتحاد طایفه شهنی در اهواز برگزار شد
همایش همبستگی واتحاد طایفه شهنی و مسابقه فینال جام شهدای شهنی با حضور خانواده ها و مهمانان همتبار بختیاری ومسئولین استانی در سالن ورزشی بنیاد مسکن شهرستان اهواز برگزار گردید
مساعی جمیله؛ تنها راه برون رفت از بحران در کار شورایی
اگر اوج بحران انتخاب هیات ریییسه شورای چهارم کلانشهر اهواز را مساله آبستراکسیون و سخنان جنجالی سردار علی ناصری فرض کنیم و از طرفی دیگر نمایشی از رشد و کمال در حل و فصل داوری را بخواهیم از خود نشان دهیم لاجرم راهی نداریم مگر این که فراکسیون سومی در شورا به حکم میانجیگری پیدا شود و سردمدار وحدت و اتحاد فراگیر بین اعضای دو فراکسیون شود.
معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در اهواز:
ثبت 1800 وقف جدید در نیمه نخست سال در کشور
معاون فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه اولویت سازمان اوقاف را آماده‌سازی زیرساخت‌های بقاع متبرکه برای رسیدن به چشم‌انداز قطب فرهنگی دانست و گفت: ۳۷۰۰ امامزاده در کل کشور در حال حاضر روند ساخت و ساز آن در حال انجام است که بسیاری از آنها در پایان سال جاری به پایان می‌رسد.
سید نور خبرداد:
بازدید بازرسان استانداری خوزستان  از شهرستان حمیدیه
سید کریم سیدنور مدیر کل بازرسی ،مدیریت عملکرد استانداری خوزستان با اشاره به این مطلب اظهار کرد:پاسخگو بودن مسئولان و رفع مشکلات مردم همواره از تاکیدات استاندار محترم بوده است و به همین دلیل کارشناسان این اداره کل ضمن حضور در شهرستان حمیدیه و بازدید از سطح شهر از شهرداری این شهرستان بازدید و اسناد و مدارک شهرداری را نیز مورد بررسی قرار دادند.
خبیر خبر داد:
حضور وزیر کشور در آیین تجلیل فرمانداران ،بخشداران و شهرداران هشت سال دفاع مقدس استان خوزستان
معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان ادامه داد: بسیاری از مردم ساکن در شهرهای خرمشهر ،آبادان ،بستان،سوسنگرد و حتی شوشتر ، دزفول و اهواز مجبور به ترک خانه های خود شدند .
از بند اصلی شورای آب تا اجتماع انتقال دهندگان آب در کرمان
تحرک نمایندگان اصفهان و کرمان در سفرهای تابستانه نمایندگان خوزستان
دیگر نماینده اصفهان نیز اظهارنظرهای نمایندگان خوزستان و دفاع آنان را در جلوگیری از انتقال آب، زیر سوال برده و گفته است که عقل حکم می‌کند کسانی که قصد اظهار نظر در خصوص مساله ملی آب را دارند جانب انصاف را رعایت کنند و سخنان آنها به گونه‌ای دشمن شاد کن نباشد.
ظلم فاحش به تیزهوشان اهوازی!
موضوع این است که درست یا نادرست مردم نسبت به مدارس تیزهوشان هر شهری به عنوان جایگاهی برای دانش آموزان بااستعداد و تیزهوش و به نوعی تضمین آینده ی تحصیلی آنان نگاه می کنند.تکرار می کنم این نگاه درست باشد یا نادرست وجود دارد.
تولید یک محصول انقلابی با تکیه بر توان ملی؛
اسپایدر1 پرچمدار صنعت تلفن همراه در ایران
امروزه تنوع در قابلیت های گوشی های هوشمند کار انتخاب را برای خرید، دشوار کرده است. و این بهانه ای شد تا به سراغ پرچمداران گوشی های هوشمند در ایران برویم تا شما را با شرکت GLX و گوشی هوشمند اسپایدر1 آشنا کنیم.
قلاب هایی که برق صید می کنند
قلاب هایی که این بار نه ماهی در رودخانه بلکه برق صیدمی کنند،این صحنه در روستاها و مناطق حاشیه شهرها و شهرک های برق دار استان خوزستان دیده می شود خانه های بسیاری که با انداختن قلاب به کابل برق شبکه خطرات آن را به جان خریده و یک عمر از برق رایگان استفاده می کنند.
استاندار خوزستان: لغو مجوز صحت ندارد
تردد خودروهای پلاک اروند در تمام استان آزاد است
همه این شایعات از مصوبه هیات دولت سرچشمه می گیرد: "بر اساس مصوبه دولت ، تردد خودروهای با پلاک مناطق آزاد صرفا در محدود این مناطق مجاز است و ورود آنها به قلمرو گمرکی با رعایت قوانین و مقررات مربوط امکان پذیر است.”
تقی زاده:
بازنشستگان در آموزش و پرورش استان بکار گرفته نمی شوند
محمد تقی زاده افزود: در این طرح عنوان شده بود که بازنشستگان آموزش و پرورش بدون دریافت حق الزحمه به آموزش و پرورش خوزستان کمک کنند که تاکنون زمینه لازم برای اجرای طرح فراهم نشده است.وی در خصوص دعوت به کار نیروهای بازنشسته در آموزش و پرورش شهرستان کارون گفت: آموزش و پروش این شهرستان نیز تاکنون فراخوانی برای استفاده از نیروهای بازنشسته نداشته است.
رونمایی از دو سرویس جدید در پست استان خوزستان
سرویس های جدید «پست پایانه» و «امورمالیاتی» با حضور مسئولین و مدیران کل پست، امورمالیاتی و پایانه های اهواز در اداره کل پست استان خوزستان رونمایی و تفاهم نامه همکاری فی مابین مدیران کل مبادله شد.
بهروز جعفری مشهور به بهروز سکتور:
می خواهم افتخار خوزستان و شهر محبوبم اهواز باشم
بهروز سکتور در این ارتباط به فرهنگ جنوب گفت: تمام تلاش و تمرکزم اینروزها بر این است که حول و حوش محور رضایت مخاطبینم که شنونده های خوب من هستند و به سختی بدست آمده اند باشد. مطمئنا کارهایی تولید خواهم کرد که رضایت خاطر آنها را بیش از پیش جلب نمایم.
معاون استاندارخوزستان:
هیچ مشکلی برای ورود و تردد خودروهای پلاک اروندی وجود ندارد
حاجتی با بیان این که ورود خودروها به درون مناطق آزاد کشور منع قانونی ندارد، افزود: ما ورود خودروها را به داخل استان انجام نمی‌دهیم بلکه خودروهای لوکس وارد منطقه آزاد می‌شوند و با مجوزهایی که اخذ شده، تردد آن‌ها در سطح استان آزاد است.
آیت اله حیدری در نشست مسئولان بنیاد غدیر خوزستان:
تشکیلات دولتی باید در خدمت مذهب قرار بگیرید
امام جمعه موقت اهواز: تشکیلات دولتی باید در خدمت مذهب قرار بگیرید. در طول تاریخ هرگاه دولت ها در خدمت مذهب قرار داشتند شاهد رشد و گسترش مذهب در میان مردم بودیم. اما هر وقت دولت ها در این زمینه بی تفاوت بودند توفیق چندانی بدست نیامده است.
فرماندار ویژه آبادان خبر داد:
پیگیری استاندار خوزستان برای ایجاد منطقه آزاد دامپروری
فرماندار ویژه آبادان در خصوص آخرین وضعیت حصارکشی منطقه آزاد اروند اظهار داشت:نقشه حصارکشی آماده شده است این منطقه 34 هزار کیلومترمربع وسعت دارد قراردادی هم بسته شده و یک کارهایی برای حصار کشی دارد انجام می شود.
در آستانه اول مهر؛
پل سوم اهواز بازگشایی شد
محمدعلی دوایی‌فر اظهار کرد: از صبح امروز(شنبه)‌ دو باند رفت و برگشت پل سوم برای شروع سال تحصیلی و سهولت در تردد به طور کامل بازگشایی و بلوک‌هایی که جهت عملیات ساخت باند شمالی و جنوبی پروژه تعریض پل استفاده شده بود، جابه‌جا شده است.
در نخستین نشست مدیران پایگاه های خبری استان مطرح شد:
تشکیل شورای پیشگیری از جرایم با مشارکت نخبگان
معاون دادگستری خوزستان از طلاق،سرقت مستوجب تعزیر، ضرب و جرح، تهدید ، مزاحمت تلفنی، اهانت،تصادفات منجر به قتل و جرح، کلاهبرداری، استعمال مواد مخدر و خیانت در امانت را از عمده جرایم استان نام برد و خواستار مداخله رسانه ها برای کاهش این آمار شد.
آیت اله موسوی جزایری:
اقتدار ملی موجود دستاورد دفاع مقدس است
آیت ا... موسوی جزایری با بیان اینکه جنگ در ذات خود ویرانی و خرابی را به دنبال دارد و منافاتی با نعمت های واقعی جنگ ندارد افزود: امام راحل شهادت فرزند خود مرحوم حاج آقا مصطفی را که مجتهد مسلم حوزه علمیه نجف اشرف بود از الطاف خفیه الهی خواند و همه شاهد بودیم که نطفه انقلاب اسلامی با شهادت حاج آقا مصطفی منعقد و به پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!