یادداشت
رویکرد نیک استاندار خوزستان
قدردانی از مردان مسوول دوران دفاع مقدس
رویکرد نیک استاندار خوزستان
بیژن ربیعی
هومن خورشید
علیرضا عبدالله نژاد
عبدالرحیم سوارنژاد
محمدرضا مکوندی
عبدالرحمن نیک سرشت
عبدالرحیم سوارنژاد
غلامرضا نجفی سولاری
امید حلالی
فرخنده معصومی – معلم اهوازی
از بن بست سوم تا پل رهایی
قابل توجه استانداری خوزستان و شهردار اهواز
از بن بست سوم تا پل رهایی
یوسف الهی مندنی
مصطفی نظاری
عبدالرحیم سوارنژاد
محمدرضا حامد
حسین عبدالعزیزی
نهنگِ بي‌آوا
به بهانه درگذشت «احمد بيگدلي»
نهنگِ بي‌آوا
قباد آذرآيين
عباس چهرازی
عبدالرحیم سوارنژاد
جهانشاه دانش
حمید سالم پور
سید ابراهیم آل رضا
دکتر حسن دادخواه – دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز
فرهاد نورآباد
رضا کلاه کج
دکتر حسن دادخواه- مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز
مترو اهواز در گردنه فایناس خارجی
چند سالی است که علی رغم همه تلاش های صورت گرفته مسئولین استانی مشکل فاینانس، قطار شهری اهواز را زمین گیر کرده است و این پروژه ملی ـ استانی که می تواند چهره شهر اهواز را دگرگون سازد را در کانال اداری تامین دلار مربوط به خرید تجهیزات و واگن سردرگم ساخته است.
سید شریف حسینی:
انتقال آب بین حوزه‌ای گزینه مخرب محیط زیست کنار گذاشته شده است.
نماینده مردم آبادان :
دهدشتی: استاندار خوزستان است که جلوتر از منطقه آزاد اروندحرکت می‌کند.
بازدید مدیرکل بازرسی استانداری خوزستان ازباغملک
سید نور به اهمیت احداث جاده کمربندی شهید مطهری باغملک اشاره کرد و افزود: این محور ضمن کاهش شدید ترافیک شهری موجب اتصال شهرستانهای رامهرمز و باغملک به شهرستانهای ایذه و اصفهان خواهد شد. این درحالی است که درشرایط بحرانی ازقطع ارتباط جاده ای تنها مسیر مرکزشهرباغملک به اهواز و ایذه و نیز جلوگیری خواهد کرد .
نماینده ولی فقیه در خوزستان:
موضوع مسکن از عمده‌ترین مشکلات طلاب استان است
نماینده ولی فقیه در خوزستان در مجلس افزود: امیدوارم با پیگیری‌های مدیر جدید مرکز خدمات حوزه‌های علمیه خوزستان در بخش مسکن امکانات خوبی به طلاب داده شود و این عقب‌ماندگی خوزستان نسبت به سایر استان‌ها برطرف شود.
جانشین فرمانده انتظامی خوزستان:
کاهش 15 درصدی انواع سرقت در خوزستان
صالحی اظهارکرد: از زمان تشکیل قرارگاه مبارزه با انواع سرقت در استان، 4 هزار و 834 مورد از واحدهای صنفی مختلف از جمله طلافروشی، موبایل فروشی، سمساری و غیره بازدید به عمل آمد. در این بازدیدها، به یک هزار و 880 واحد تذکر و اخطار داده شد و 463 واحد صنفی نیز به علت تخلف پلمپ شدند.
آیت‌الله شفیعی:
مشکلات در مناطق عین‌دو، کوی علوی و ملاشیه بسیار زیاد است
شفیعی خاطر نشان کرد: مردم در این مناطق به نظام جمهوری اسلامی علاقه‌مند هستند و به مقام معظم رهبری نیز علاقه‌مند و معتقدند؛ در دوران دفاع مقدس نیز شهیدان بسیاری دادند و جوانان آنها اسیر و آزاده شده‌اند، لذا مشکلات این مردم باید حل شود و رفاه آنها تامین گردد.
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان خبر داد
برگزاری همایش ملی سازه‌های آبی در شوشتر
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان تاکید کرد: شهرستان شوشتر توانمندی زیادی در بخش سازه‌های آبی تاریخی دارد و به این دلیل باید کوشید تا حد زیادی به داشته‌های این شهرستان پرداخته شود و این همایش می‌تواند دانش فنی در بخش آب را در شوشتر به نمایش درآورد.
مدیرکل ارشاد خوزستان:
44 درصدخوزستانی ها در سال گذشته فقط یک ساعت مطالعه کرده‌اند
قنواتی عنوان کرد: در حوزه‌های دیگر هم به همین ترتیب، مثلا در حوزه مراودت‌های انسانی هم کمتر شده، لذا باید فضای فرهنگی را مطابق با امروز جامعه طراحی کنیم زیرا که مخاطبان ما مثل 30 سال قبل نیستند و با وسایل ارتباط جمعی جدید روبه‌رو هستیم.
حمایت تمام قد سید شریف حسینی از تردد خودروهای منطقه آزاد اروند در سراسر خوزستان/ از تصمیم استاندار حمایت می کنم/ پای منافع برخی افراد در میان است/ دلخوشی مردم را خدشه دار نکنیم/
آقای وزیر صنعت بهتر است به وظایف خودش برسد و دخالت نکند!
نعمت زاده اگر وزیر فعالی ست برود مشکلات حوزه صنعت کشور را حل نماید. وظیفه ایشان مجوز دادن یا ندادن برای تردد خودروهای منطقه آزاد اروند نیست
معاون عمرانی استاندار خوزستان:
تردد خودروهای اروند در سطح استان مجاز خواهد ماند
سیاحی در رابطه با بیمه خودروهای منطقه آزاد اروند یادآور شد: هم اکنون بحث بیمه این خودروها حل شده و فردی که ماشین را می خرد دیگر نگرانی اولیه ای مبنی بر این که بیمه آن باید با پلاک اروند باشد یا پلاک ملی را ندارد، زیرا قیمت خودرو مشخص است.
فرماندار وِیژه آبادان:
ایجاد سایت ترخیص و عرضه خودروهای پلاک اروند در آبادان
معاون استاندار خوزستان با اشاره به سفر ریاست جمهوری که منجر به گسترش حوزه منطقه آزاد اروند تا بیش از 34 هزار هکتار شد، گفت: این تصمیم دولت در راستای منتفع شدن مردم این دو شهر مقاوم بود تا در کنار این مزیت بتوان در راستای بهبود وضعیت شهری، اقتصادی، معیشتی، شغلی و اجتماعی اقدام کرد.
بازدید بازرسان استانداری از شهرستان شوشتر
مدیرکل بازرسی،مدیریت عملکردو امورحقوقی استانداری خوزستان خبراز بازدید بازرسان این اداره کل از شهرستان شوشتر داد.
دکتر ایدنی:
دانشجو  باید نگاه تحلیلی، استدلالی و نقادی داشته باشد
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان این که کانون‌های بسیاری در این دانشگاه برنامه‌ریزی شده‌است که دانشجویان می‌توانند بر اساس نگرش‌های مورد علاقه خود در آن نقش داشته باشند،گفت: فعالیت‌های فرهنگی، صنفی، قرآنی، اجتماعی و سیاسی خود را در تشکل‌های شناسنامه‌دار که مورد حمایت دانشگاه نیز هستند، دنبال کنید.
حمایت وزیر کشور از مقتدایی و انتصاباتش
رحمانی فضلی وزیر کشور ضمن ابراز رضایت از عملکرد استاندار خوزستان اعلام نموده مجموعه هیئت دولت و شخص رئیس جمهور از عملکرد مقتدایی در این مدت راضی هستند.
سرپرست موسسه قرض الحسنه راسخون خوزستان
پرداخت وام های 5 و 10 میلیونی با کارمزذ 4 درصد
سرپرست موسسه قرضه الحسنه راسخون گفت: با موافقت بانک مرکزی جمهوری اسلامی امسال بانک مجازی وقف وابسته با سازمان اوقاف و امور خیریه راه اندازی می شود.لویمی افزود: با راه اندازی این بانک امکان انجام کارهای اعتباری ، پولی و سنت نبوی وقف در فضای مجازی بدون حضور در بانک فراهم خواهد شد.
به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون انجام شد :
برگزاری مراسم 200 هزار ساعت کار متوالی بدون حادثه
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع فرهنگ در کار گفت: در شرایط بحرانی می توان با آگاهی کامل اقدامات موثر انجام داد که این نکته در بحث فرهنگ در کار تعریف شده که باید همواره مد نظر قرار گیرد.
شبکه های اجتماعی؛ خوب یا بد؟
در جهان امروز استفاده از هر چیز تازه ای که به برقراری ارتباطات کمک کند نه تنها بی فایده نیست که بسیار تاثیرگذار هم است اما به دنبال فیسبوک با ورود شبکه های جدید در فضای مجازی مانند واتس اپ، وایبر و تانگو به نوعی با دیدی مخرب به اینها نگریسته می شود.
مدیرعامل هلال احمر خوزستان:
110هزار نفر در جمعیت هلال احمر استان خوزستان عضو داوطلب هستند
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان با اشاره به تدوین برنامه چهار ساله برای بررسی وضعیت جمعیت هلال احمر افزود: جمعیت هلال احمر استان از نظر نیروی انسانی، لجستیکی و منابع مالی (درآمدی) با مشکل مواجه است.
در ماه مهر و هفته دفاع مقدس توسط مخابرات خوزستان رونمایی شد :
نسل سوم ارتباطـی اپراتور همـراه و اینترنت پرسرعت نسل سوم
پروژه دوم شامل پروژه‌ نوسازي شبكه همراه اول منطقه جنوب غرب است که با اعتباری حدود 30 ميليارد تومان در شهرهاي آبادان، خرمشهر، شادگان، سربندر و ماهشهر که بیش از 20 سال از عمر این شبکه ها می گذرد به اجرا درآمدند.
چند نکته درباره اقدام پسندیده دکتر مقتدایی استاندار خوزستان
استخدام فرزندان از جیب خود نه از جیب ملت
دکتر مقتدایی مثالی عینی این دست مدیرانی ست که با وجود آنکه بالاترین مقام اجرایی استان را در اختیار دارد و براحتی می تواند نه تنها فرزندان بلکه فامیل های دور خود را در ادارات و شرکت های مختلف استخدام کند ، اما از این گونه زد و بندها که متاسفانه در جامعه عرف شده، اجتناب کرده و به جای پارتی بازی و استخدام فرزندان بیکار خود در شرکت های دولتی ، با یک تیر دو نشان زده است.
حجت الاسلام سعادت نیا:
خواهان ریاست شورای شهر نبودم
رییس شورای شهر اهواز خطاب به فراکسیون ده نفره که به ریاست او رای ندادند گفت: من بد بازی کردم ، من انسانی خوبی نیستم اما شما بد بازی نکنید، شما انسان های خوبی باشید. من سال گذشته به خانم صالحپور رای دادم اما در طول سال گذشته به آقای دکتر علاسوند رفاقت و ارتباط نزدیک داشتم.
در بیستمین گردهمایی شهرداران کلانشهرها و مراکز استانها در خرمشهر عنوان شد:
برگزاری چنین گردهمایی ها و توجه سایر کلانشهرها به توسعه خرمشهر کمک نماید
به دعوت دکتر حویزاوی شهردار خرمشهر بیستمین گردهمایی شهرداران کلانشهرها و مراکز استان ها با حضور دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، دکتر قالیباف شهردار کلانشهر تهران و تعدادی از شهرداران کلانشهرها از قبیل شهرداربندرعباس، سمنان،ایلام،سنندج،بیرجند،همدان،اهواز و... برگزار گردید.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب:
مسجدسلیمان نیازمند نگاه ویژه و خاص است
حمید بورد در جمع مدیران شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان و مدیران و اعضای هیئت مدیره این شرکت اظهار کرد: حوزه جغرافیایی و عملیاتی وسیع و تولید از میادین قدیمی خاورمیانه موجب شده تا شرایط ویژه‌ای در این شرکت به‌وجود آید.
رییس اداره آموزش و پرورش ناحیه چهار اهواز در گفتگوی با شوشان:
انجمن اولیا و مربیان را از حاشیه به متن می آوریم
خمیسی تصریح کرد: چرا نباید امکانات رفاهی و خدماتی که شرکت های معظم استان مانند فولاد و شرکت نفت در اختیار پرسنل خود قرار می دهند معلمان و خانواده های آنان را نیز مشارکت دهند؟ یا در ثبت نام خودرو ، سفر به مناطق گردشگری و تفریحی ، میزان عوارض شهرداری ،تعرفه آب و برق منازل معلمان ، مراکز خریدکالا و خدمات تسهیلات و یا تخفیفاتی برای معلمان قائل شد.
سیدشکرخداموسوی خبر داد:
اختصاص بخشی از ۲ درصد درآمد نفت به توسعه حرم علی‌بن‌مهزیار
نماینده اهواز ‌با تاکید بر این که برای تکمیل این بقعه همه باید حضور داشته باشند، گفت: با توجه به این که شعار سال بر مبنای فرهنگ تدوین شده است، این بقعه توانایی این را دارد که تبدیل به یک قطب فرهنگی مهم در اهواز و بلکه در استان شود.
رئیس راهور خوزستان:
تردد خودروهای اروند در سراسر خوزستان بلامانع است
بر مبنای دستور صادر شده از استانداری خوزستان، تردد خودروهای پلاک اروند در شهرهای استان خوزستان بلامانع است.رئیس راهنمایی و رانندگی خوزستان گفت: فعلا طبق دستور صادر شده از استانداری خوزستان با تردد خودروهای پلاک اروند در شهرهای استان ممانعتی صورت نمی‌گیرد.
شهردار اهواز:
منطقه آزاد اروند باید رنگ محرومیت را از چهره آبادان بزداید
شهردار اهواز بیان کرد: امروز شهرهای آبادان و خرمشهر در اوج محرومیت و مظلومیت قرار دارند، بپذیریم که علی رغم همه تلاش هایی که صورت گرفته، حق مطلب ادا نشده است. باید با اختصاص بودجه و اعتبارات لازم، چهره شهر آبادان را تغییر داد.فرماندار سابق آبادان عنوان کرد: امروز منطقه آزاد اروند می تواند و باید رنگ محرومیت را از چهره آبادان بزداید.
با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز :
افتتاح بخش های متحول شده بیمارستان رازی اهواز
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: یکی از اهداف طرح تحول نظام سلامت، علاوه بر تلاش برای استقرار عدالت در سلامت و برخورداری مساوی مردم از خدمات سلامت، کاهش هزینه های درمانی آنان و افزایش کیفیت خدماتی است که به بیماران ارائه می شود، به همین دلیل یکی از بسته های خدمتی این طرح، ارتقاء وضعیت هتلینگ و کیفیت محل استراحت بیمار و فضایی که بیمار در آن حضور دارد می باشد.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!