اخبار ویژه
یادداشت
عبدالرحیم سوارنژاد
عبدالرضا سلیمانی زاده
فرشاد داودی
دکتر حسن دادخواه – دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز
حسن نسيمي
محمدرضا حامد
دکتر علیرضا مخبر دزفولی
بهزاد صالح بیگی
محمد بافقی‌زاده
سیّد خلف موسوی_ شهردار اهواز
محمد مالی
علی نیک اقبال
کاوه بهلولی قشقایی
حجت الاسلام کلاه کج
رجبعلی کرد- مدرس دانشگاه
غلامرضا نجفی سولاری
دکتر بهار بیشمی
بهنام مهمان پذیر
رویکرد نیک استاندار خوزستان
قدردانی از مردان مسوول دوران دفاع مقدس
رویکرد نیک استاندار خوزستان
بیژن ربیعی
هومن خورشید
علیرضا عبدالله نژاد
محمدرضا مکوندی
عبدالرحمن نیک سرشت
امید حلالی
فرخنده معصومی – معلم اهوازی
یادمان باشد سال های پیش از این همین واقعه و سناریوی تلخ برای فروند دیگر این صنعت یعنی خدمات هلیکوپتری بوقوع پبوست که با رفتن جناب آقای مهندس بیژن زنگنه از وزارت نفت از تصمیمات و صدمات وارده بر روح و تن خدمات هلیکوپتری موجب اضمحلال و برون سپاری آن گردید.
فرماندار اهواز : ديگر به بنكداران فرصت نخواهيم داد
از روز یکم آذرماه سال 1393 هیچ بنکداری حق فعالیت اقتصادی در هسته مرکزی شهر را ندارد و انبارهای آنان پلمپ خواهد شد.
معضل فاضلاب های روباز در اهواز
این فاضلاب های روباز در سال گذشته ، مرگ چندین نفر را رقم زده و در کمال تاسف ، مسئولین نیز تا حادثه دلخراشی نیفتد هیچ تدبیری نمی اندیشند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز:
با اجرای گام سوم طرح تحول نظام سلامت، هزینه های بستری بازهم کاهش می یابد
ایدنی تصریح کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر هزینهٔ پرداختی از جیب مردم به 60 درصد رسیده بود که تهیهٔ آن برای مردم مشکل بود که با اجرای این مرحله، این هزینه در شهرهای بزرگ به 10 درصد و در روستا‌ها و شهرهای زیر 20هزار نفر به پنج درصد کاهش یافت.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان:
کمک  50 هزار میلیارد تومانی رودخانه کارون به اقتصاد کشور
هنوز کسی ارزش اقتصادی رودخانه کارون را به طور دقیق بررسی نکرده
مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان:
اختصاص هزار و 300 میلیارد تومان برای استفاده از جذابیت‌های  کارون
کاظمی‌نژاد افزود: از دیدگاه استانی نیز باید دید که ابتدا خودمان برای رودخانه کارون چه کرده‌ایم و آیا این رودخانه به عنوان شاهرگ حیاتی این استان و ما به عنوان نسلی که باید به این میراث ارزنده را به نسل‌های آینده منتقل کنیم، توانستیم آن را از مسیر طبیعی‌اش خارج نکنیم.
شهردار اهواز :
تعریض پل سوم  تا دهه فجر به اتمام می رسد
موسوی افزود: تعهد نامه از پیمانکار گرفته ایم که به ازای هر روز تاخیر سه میلیون تومان جریمه می شود و همچنین به ازای هر روز تعجیل ما سه میلیون تومان تشویقی بدهیم به این شکل توافق کردیم کل مطالبات پروژه را براساس پیشرفت فیزیکی پرداخت کنیم.
آیت اله موسوی جزایری:
پروژه ها به سمت مناطق محروم اهواز سوق یابد
برای ساخت مجتمع فرهنگی ورزشی در یکی از مناطق محروم اهواز لازم است از اعضا شورای شهر که آن را مصوب کردند، تشکر کنم.
معاون عمرانی استانداری خوزستان:
سکونتگاه های غیر رسمی از معضلات جدی در خوزستان است
اگر به ساکنان مناطق غیررسمی خطرات موجود در این مناطق نشان داده شود، قطعا خودشان به سمت بهسازی منطقه می‌روند. هر کسی دوست دارد محیط زیست زیبایی داشته باشد
سیدموسی بلادیان خبر داد:
حضور رییس جمهور  در آیین گشایش اجلاس سراسری نماز
دبیرستاد اقامه نماز خوزستان بر ضرورت مشارکت همه دستگاه های اجرایی، تشکل ها و سازمان های مردم نهاد این استان برای برگزاری با عظمت تر این اجلاس تاکید کرد و افزود: برپایی این اجلاس برکات معنوی زیادی برای مردم خوزستان به همراه خواهد داشت.
شهردار خبر داد:
دریافت عوارض از چاه‌های نفت بدون مجوز در شهر اهواز
سیدخلف موسوی اظهار کرد: لایحه‌ای از سوی شهرداری اهواز به شورای شهر ارایه شده مبنی بر این که از هر حلقه چاه نفت که در حوزه شهری اهواز احداث شده و پروانه ساخت اخذ نکرده، بابت عبور و استفاده از فضای شهری مبلغ 2 میلیارد تومان عوارض دریافت شود.
به بهانه درگذشت آیت الله مهدوی کنی
مردی که راست می گفت
امروز آیتی از آیات الهی در حالی که چشمان امام و امت چندین ماه از هراس رفتنش نگران و دست به دعا بود ناسوت را ترک کرد و به ملکوت خدا پیوست. مردی مثل آب چشمه زلال،مردی که همیشه راست می گفت.
پاسکاری منطقه ای بین شهرستانهای اهواز و کارون
یک زمستان کابوس در انتظار ساکنان مهدیس
شهرستان شدن بدون مطالعه و شتاب زده کارون به عنوان منطقه ای که در قلب اهواز قرار داشت باعث شده منطقه کوی مهدیس که دقیقا بین این دو شهر قرار گرفته با چالش جدی مواجه شود به گونه ای که معلوم نیست این منطقه جزو کدام شهرستان بوده و کدام شهرداری باید به مردم ساکن در آن خدمات ارائه کند.
بازدید استاندار از پروژه های عمرانی شهرداری اهواز:
کیفیت و سرعت پروژه های عمرانی شهرداری اهواز رضایت بخش است
استاندار خوزستان گفت: امید است مجموعه اقدامات انجام شده بر روی رودخانه کارون مشکلات ترافیکی مردم را کاهش دهد، این در حالی است که این پروژه های زیبایی شهر و ایجاد روحیه شادی و نشاط در مردم نیز موثر می باشد.
مدیرکل آموزش وپرورش خوزستان:
ذهن معلم و دانش آموزان باید پیوسته درگیر مقوله مهم پژوهش باشد
تقی زاده محور توسعه در دنیای امروز را دانایی عنوان کرد و بیان داشت: جامعه ما درحال حاضر دچار فقر پژوهشی است و یکی از اولویت ها د رتوسعه پایدار پژوهش است و اگر موفق شویم در این مسیر قرار بگیریم راه ترقی و پیشرفت را خواهیم یافت.
سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز :
دختران؛ 72 درصد دانشجویان جدید دانشگاه شهیدچمران اهواز
دکتر رعایایی‌اردکانی با بیان این که امسال نسبت دانشجویان دختر به پسر به طرز عجیبی غیرعادی است، افزود: 28 درصد دانشجویان ورودی امسال پسر و 72 درصد دیگر دختر هستند. این نسبت همیشه در حدود 60 به 40 برای دانشجویان پسر به دختر اتفاق می‌افتاد اما امسال به حدود 30 به 70 رسیده که نشان می‌دهد روند کار، روند خاصی است و در نتیجه پیامدهایی نیز دربر خواهد داشت.
استاندار خوزستان:
طرح 550 هزار هکتاری 10 هزار شغل ایجاد می کند
مقتدایی با اشاره به اجرای پروژه 550 هزار هکتاری کشاورزی در خوزستان گفت: اجرای این طرح می تواند بخش از مشکلات استان را در بخش اشتغال حل کند.
پیامدها و چالش‌های انتقال آب و سه دلیل مهم براي توقف آن
انتقال سالانه حدود یک میلیارد متر مکعب آب کارون به زاینده‌رود
موضوع انتقال آب از حوضه‌اي به حوضه دیگر دغدغه‌ای است که از گذشته مطرح بوده‌است.
عماد معاون استاندارخوزستان خبر داد:
افزایش مهاجرت بازنشستگان از خوزستان
عماد تعداد کل بازنشستگان کشوری در خوزستان را 52 هزار و 298 نفر عنوان کرد و با بیان اینکه از این تعداد 25 درصد معادل 12 هزار و 879 نفر را خانم ها و 75 درصد معادل 39 هزار و 419 نفر را آقایان تشکیل می دهند، تاکید کرد: میانگین حقوق بازنشستگان استان 11 میلیون ريال است.
در گفتگو با دکتر سید زین العابدین موسوی از مدیران ارشد سازمان تشریح شد :
مـاموریت های سـازمان مـنطقه آزاد ارونـد
منطقه آزاد اروند تنها منطقه ای است که با جمعیت انسانی حدود 600 هزار نفری مواجه است و شاید اگر گفته شود به اندازه همه مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشورما جماعت انسانی داریم شاید حرفی بحقی باشد از طرف دیگر همانگونه که از اسم منطقه آزاد تجاری و صنعتی پیداست ، ماموریت اصلی منطقه سر و سامان دادن به امور صنعتی و تجاری کشور در منطقه است
مهندس بيژن عاليپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخيز جنوب شد
مهندس رکن‌الدین جوادی در حكمی از زحمات مهندس حميد بورد مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب قدردانی و مهندس بيژن عاليپور را به عنوان مدیرعامل و عضو اصلي هيئت مديره شرکت ملی مناطق نفتخيز جنوب منصوب کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز:
فـاز سـوم طـرح تحـول سلامت ، پـدیده زیرمیـزی را ریشـه کـن می‌کـند
در فاز دوم طرح تحول سلامت به حوزه بهداشت پرداخته شد. در این مرحله هدف‌گذاری، ارتقا خدمات بهداشتی در روستا‌ها و مناطق حاشیه کلان‌شهر‌ها و تغییر راهبردی حوزه بهداشت در جهت غربالگری بیماری‌های مزمن است. ما در عرصه کنترل بیماری‌های عفونی بسیار موفق بودیم
پیام سیدشکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز بمناسبت انتصاب عالیپور :
از استاندار خوزستان برای این تدبیر و انتصاب تشکر می کنم
انتصاب شایسته و بجای مهندس بیژن عالیپور که دارای سوابق متعدد و تجارب اجرایی موفق در حوزه نفت، گاز و انرژی می باشند از اقدامات قابل تقدیر وزارت نفت خصوصا در بکارگیری و توجه به نیروی انسانی بومی و شایسته است.
مؤسسه خیریه الزهرا در اهواز افتتاح شد
آمار نگران کننده طلاق در جامعه روبه رشد بوده و این مشکل دیگری بوده که گریبان گیر جامعه و جوانان شده است.خبیر از خانواده ها خواست تا به مسابقه بیشترین مهریه پایان داده و به جوانان فرصت دهند تا زندگی مشترک خود را با اقتدا به اهل بیت(ع) آغاز کنند.
نقدی برنمایشنامه ی "حساب پرداخت نمیشه/ اثر"داریو فو
داریو فو" هنرمندی کارکشته و بسیار آشنا به فنون نمایشنامه نویسی است.این هنرمند به خوبی توانست مصایب جامعه ی ایتالیایی بعد از پیمان اتحاد اروپا و یکسان سازی پول واحد آن یعنی "یورو"را ، که منجر به تورم توام با رکود گردیده بود .را به تصویر بکشاند.
ورود شورای تامین به پرونده تعرض به اراضی دانشگاه مادر خوزستان
سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز با بیان این توصیه به مسئولان استان که نسبت به این موضوع واقعأ به فکر باشند و از احتمال تکرار آن پیشگیری کنند، اظهار کرد: از مسئولان انتظار می رود واقعأ دانشگاه را از این وضعیت نجات دهند زیرا مرتب همه فکر و ذکر هیأت رئیسه و شورای دانشگاه پیشگیری از وقوع این حوادث است.
آیت اله موسوی تبریزی در نشست خبری در اهواز:
اصلاح‌طلبان در انتخابات گذشته کشور را به سمت آرامش سوق دادند
وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره ارزیابی وی از عملکرد رییس جمهور در طول یک سال از آغاز به کار دولت تدبیر و امید با بیان این‌که در رابطه با هیچ‌کس نباید به طور مطلق فکر کنیم تصریح کرد: اگر بخواهیم درباره عملکرد افراد قضاوت کنیم باید آن را در چارچوب وظایف و محدوده اختیارات هر شخص ارزیابی کنیم که چه میزان توانسته از آن اختیارات به طرز بهینه استفاده کند.
اعزام تیم پزشكی تخصصی به بخش شعیبیه شوشتر
دکتر عیسی رضایی رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر ضمن تاکید بر استمرار این امر خداپسندانه جهت دیگر مناطق محروم شهرستان شوشتر، افزود: انشاءالله شاهد روند روبه رشدی در ارائه‌ی خدمات بهداشتی و درمانی به همشهریان عزیز، بخصوص اهالی مناطق محروم و در قالب طرح عظیم تحول نظام سلامت خواهیم بود.
سیروس رادکیا:
از آقای دهقان حکمی ندارم که الآن بخواهد حکم بر کناری‌ام را صادر کند
سالانه در بخش های مختلف ساخت و سازهای مسکونی در استان خوزستان افزون بر 5 هزار میلیارد تومان هزینه می شود، که می بایست در بحث طراحی، نظارت، انتخاب مجریان ذی صلاح و شناسنامه فنی ملکی بنحو مطلوب به ارایه خدمات پرداخت. این در حالی است که نقص در هر کدام از این موارد خروجی کار را نا مناسب می کند.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
چرا با کلنگ به جان مردم بختیاری و خوزستان افتاده اند؟
مشکل اینست که آقایان آب شرب مردم چهار محال و خوزستان را می برند تا در اصفهان به مصرف صنعتی برسانند!