اخبار ویژه
یادداشت
حسین عبدالعزیزی
عبدالرحیم سوارنژاد
البرز کاظمی
بابک مختاری دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز
محمد مالی
عبدالرحیم سوارنژاد
غلامرضا جعفری
دکتر محسن صنیعی
نوید قائدی
عبدالرحیم سوارنژاد
هومن خورشید
روزبه کردونی
جمال درویش
سارا ممبینی
ندا عزیزیه کارشناس موزه
مهدی مکارمی
دکتر سید زین العابدین موسوی: حقوقدان
سید موسی بلادیان
دکتر فاضل خمیسی
سارا ممبینی
عبدالرحیم سوارنژاد
سید صالح آلبوشوکه
فرزین حاتمی کاکش
محمد مالی
غلامرضا جعفری
استاندار خوزستان:
در زمينه خدمات عمومي از وضعيت استان رضايت ندارم در استان خوزستان فرهنگ تعارض در كارهاي مشترك وجود دارد. بحث راه ها يكي از اولويت هاست. 44 درصد واردات و 17 درصد صادرات كشور از طريق مبادي ورودي استان خوزستان است.
معاون استاندار :
شرکت توسعه نیشکر قابلیت های ویژه ای در رابطه با استفاده از ظرفیت اراضی کشاورزی دارد.
سیدشریف حسینی:
حسینی با انتقاد شدید از بانک های استان گفت: به نظر می رسد هیچکس حریف بانک ها نمی شود.
سيد خلف موسوي عنوان كرد:
زيرساخت هاي اهواز را براي يك تحول استراتژيك آماده مي كنيم
امام جمعه موقث اهواز در مراسم آیین افتتاح مجموعه ورزشی ستایش گفت: مسوولین در کلیه عرصه ها باید همواره مد نظر خود قرار دهند که اثبات کارآمدی دین از مهم ترین وظایف می باشد. حجت الاسلام حسن زاده ادامه داد : یکی از مهم ترین رسالت های کارگزاران نظام اثبات کارآمدی دین در صحنه های عملی می باشد. در واقع باید این نکته مد نظر قرار گیرد که دین اسلام بعد از گذشت 1400 سال این توانمندی را دارد تا زندگی مردم را به خوبی اداره نماید.
نماینده بهبهان:
استاندار و امام جمعه درمقابل انتقال آب خوب ایستادند
محمد باقر شریعتی گفت: باید در راستای منافع استان همه مسئولان، ائمه جمعه استان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی همدل، همگام و همگرا باشند. باید با ارائه مستندات علمی جلوی انتقال آب کارون را گرفت.
اسـتقبال بـالای مـردم و مسـئولین از نـمایشگاه مـحصولات شـرکت شـهرک های صـنعتی
مهندس اخلاق محمدیان یادآور شد : واحدهای حاضر در این نمایشگاه 34 شرکت می باشد. گفتنی است شرکت شهرکهای صنعتی تعداد هزار واحد صنعتی دارای پروانه را تحت پوشش دارد که از این تعداد 60 درصد آنها فعال می باشند.
روزی که ممبینی قضاوت نکرد!
هدایت اله ممبینی به سان یک دیپلمات کار کشته به دور از هیایو و جنجال تهدیدی که برای برنامه 90 و البته فردوسی پور می رفت تا شکل بگیرد را به فرصت تبدیل کرد و صادقانه زلف انتقال آب را به منافع ملی گره زد و انتقالش را بر خلاف منافع و مصالح ملی دانست.
سیدشکرخداموسوی:
زمین بدون آب در خوزستان نباید باقی بماند
سید شکرخدا موسوی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: نباید از اجرای طرح 550 هزار هکتاری ناامیدی به دل خود راه بدهیم.موسوی ادامه داد : دولت یازدهم اعتبارات خوبی برای اجرای این طرح درنظر گرفته است. اجرای طرح بهشت آباد و گلاب 2 با پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی متوقف شده است.
نماینده آبادان:
نقش نیروهای بومی در طرح باید پررنگ دیده شود
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: نقش نیروهای بومی و امکانات داخلی در اجرای طرح باید به صورت پررنگ دیده شود.
نماینده اندیمشک:
طرح 550هزار هکتاری با مشکلات موجود به جایی نمی رسد
نماینده مردم اندیمشک و رییس مجمع نمایندگان خوزستان هم گفت: طرح 550هزار هکتاری مشکلات عدیده ای دارد و با این وضعیت طرح به جایی نخواهد رسید.
نماینده مردم شوش:
طرح 550هزار هکتاری فرصت طلایی برای خوزستان است
سیدراضی نوری افزود: سال ها تمام می شود و آنچه باقی می ماند این فرصت است اما وقتی برای تخصیص آب مورد نیاز آن سازمان آب و برق خوزستان هماهنگ عمل نکند معظلی اساسی است.
سعدون زاده :
ربع قرن از اجرای طرح رهبری گذشت!
عضو مجمع نمایندگان خوزستان به حل مشکل اعتباری این پروژه اشاره کرد و گفت: با پیگیری های رهبری و دستور معظم له برای پرداخت اعتبار مورد نیاز این پروژه باید در روند اجرایی این پروژه تسریع شود.
نماینده مسجد سلیمان:
محصولات خوزستان در دوره ای وارد بازار می شود که بازار کشور اشباع شده است
نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس شورای اسلامی هم گفت: به دلیل اختلاف بانکی با چین و کاهش خرید نفت، احتمال تامین فاینانس چین دچار مشکل شده و بانک مرکزی هم در آن مانده است.
نماینده ماهشهر:
باید مدافع منافع استان باشیم
نماینده مردم ماهشهر، امیدیه، هندیجان و بندر امام خمینی(ره) هم گفت: با توجه به رودخانه های جاری در خوزستان باید مدافع منافع مردم استان باشیم و نباید کاری کرد که وضعیت معیشتی مردم دچار مشکل شود.
نماینده آبادان:
وزارت نیرو به دنبال توطئه چینی علیه خوزستان است
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در آبادان سال ها شوره زار می بینیم اما مدیرکل منابع طبیعی در اداره اش می نشیند؛ از مدیر منابع طبیعی ناراحتم چرا که در حق آبادان عمل پسندیده ای انجام نداده است.
حجت الاسلام سادات ابراهیمی:
کشاورزی باید اولویت نخست کشور باشد
نماینده مردم شوشتر و گتوند و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی هم گفت: کشاورزی باید اولویت نخست کشور باشد و تا زمانی که این گونه نباشد چنین مشکلاتی را به همراه خواهد داشت.
نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس شورای اسلامی
آمارهای غلوآمیز طرح 550 هزار هکتاری به استان ضربه می زند
نماینده مردم دشت آزادگان گفت: تخصیص ندادن آب برای اجرای طرح 550هزار هکتاری به نفع مردم نیست و مردم و دولت را به چالش می کشاند.
نماینده مردم ایذه و باغملک:
اراضی کشاورزی ایذه و باغملک در  طرح 550 هزار هکتاری مغفول مانده اند
ˈحجت الله درویش پورˈ افزود: منابع آبی موجود در خوزستان به دلیل نبود برنامه ریزی مناسب مورد طمع دیگر استان ها ولاقع شده است؛ اصفهانی آب برای شرب، کشاورزی و صنعت می خواهند و می گویند زنده رود احیا شود حتی اگر کارون بی آب باشد.
معاون استاندار:
سامد نقطه اتصال مردم و دولت است
علی عماد معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گفت: سامد نقطه اتصال مردم و دولت است.معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار، از مرکز سامد خوزستان وروند فعالیت های آن، بازدید بعمل آورد.
همایون قنواتی:
در حوزه ی فرهنگ و هنر در تلاش هستیم تا فضای نقد و گفتگو را تقویت کنیم
همایون قنواتی با اشاره به برنامه هایی که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جامعه هنری و مطبوعاتی استان در برنامه کاری خود دارد ،بیان داشت: در نظر است تا اختیار اعطای مجوز نشر به ناشران از وزارت ارشاد به اداره کل ارشاد استان منتقل شود تا ناشران برای نشر کتاب های خود به تهران نروند و کار خود را در مدت زمان کمتری در اهواز انجام دهند.
مديرعامل نيروگاه رامين اهواز:
بيش از 13 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزايش توليد داشته باشيم
بهينه سازي مشعلهاي سوخت و افزايش راندمان بويلر ، اصلاح سيستم روغن كاري ياتاقانهاي توربين و رفع مشكل آب موجود در روغن واحد شماره 4 از مهمترين اقدامات اخير اين نيروگاه بوده كه توسط متخصصان متعهد و خستگي ناپذير اين نيروگاه در جهت پايداري واحدهاي توليدي صورت گرفت و با توجه به اين اقدامات هم اكنون هر 6 واحد نيروگاه با ظرفيتي مطلوب در مدار توليد انرژي برق قرار دارند .
تکنولوژی،کارون،غیرت،پیروزی !
فارغ از این که نیت تهیه کننده و مجری باهوش این برنامه چه بود واکنش همراه با وحدت و غیرتمندی مردم خوزستان اتفاقی مبارک و موثر است زیرا این مردم صبور و کم توقع نشان دادند در عین توجه به منافع ملی، در دفاع از هویت و منافع خوزستان لحظه ای تردید نمی کنند.
ويزيت رايگان 3000 بيمار در خوزستان
مدیر عامل هلال احمر خوزستان گفت: همزمان با هفته دولت 22 گروه پزشکی شامل 200 پزشک ، پیرا پزشک ، دستیار و ماما برای مداوای بیماران استان ، به مناطق سخت گذر و محروم خوزستان اعزام شدند.
بازدید مدیرکل بازرسی ،مدیریت عملکرد استانداری خوزستان از پروژه های شهرداری کوت عبدالله
در راستای تاکید استاندار خوزستان به مهندس سید کریم سید نور مبنی بر بازدید از مناطق محروم استان، بازدیدی با حضور مدیرکل بازرسی،مدیریت عملکرد استاندار ، فرماندارشهرستان کارون از پروژه های عمرانی در حال اجرای شهرداری کوت عبدالله بعمل آمد.
مهندس حمید بورد تشریح کرد :
دستاوردهای یکساله  شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب
هم اكنون 26 پروژه در زمينه احداث و توسعه واحدهاي نمكزدايي نفت در شركت ملی مناطق نفت خیز جنوب در دست اجراست که هدف از اجراي آنها ايجاد يك ميليون و 400 هزار بشكه در روز ظرفيت جديد نمكزدايي است. ميدان لب سفيد در 40 كيلومتري شمال شرقي دزفول ،در مجاورت ميدان هاي لالي و قلعه نار قرار دارد. اين ميدان در سال 1347 كشف و توليد نفت از آن در سال 1352 شروع شد.
در بازديد مديران قضايي از پروژه هاي شهرداري اهواز مطرح شد:
حمايت دادگستري استان از عمران شهري در اهواز
فتاحي معاون قضايي رئيس كل دادگستري استان و صادقي معاون دادستان اهواز و رئيس مجتمع انقلاب به همراه سيّدخلف موسوي شهردار اهواز و سرهنگ سپه وند فرمانده نيروي انتظامي شهر اهواز از برخي پروژه هاي مديريت شهري بازديد و تصميمات مهمي جهت حل مشكلات اين پروژه ها اتخاذ نمودند.
مدیرکل سیاسی استانداری خوزستان :
لزوم تبدیل فعالیت های قومی به فعالیت های اجتماعی و سیاسی
محسن اورکی ، اظهار کرد: ورود تشکل کاشت به آموزش فرهنگ شهروندی برای توسعه، کار خیلی مشکلی است به ویژه اینکه گروه کاشت مکان مستقلی برای فعالیت های خود ندارد. گروه کاشت نباید به این مسئله توجه کند که چقدر کار باقی مانده بلکه باید به اینکه چقدر کار می تواند انجام دهد بسیار توجه کند.
آخرین اخبار
سایر اخبار
با ناجی سواری از فراز و فرود شورای چهارم شهر اهواز
برخی از اعضای شورای شهر اهواز که به شهردار منتخب رای مثب نداده اند در حال حاضر به موافقین پر و پا قرص شهردار اهواز مبدل گشته اند.
شوهر یک عضو شورا بالاخره به استخدام شهرداری اهواز درآمد
تذکر ما به عزیزان تنظیم کننده قراردادها در شهرداری اهواز این است که کسی را با مدرک «فوق لیسانس» هیچ گاه «دکتر»! خطاب نکنند چرا که حمل بر تعارف شدن نیز گذشته است و ... معناهای دیگری را به ذهن متبادر می کند که امیدواریم با حضور این مشاور عزیز وضعیت معاونت روز به روز بهینه تر گردد.
فوقی که دکتر صدایش می زنند!
طعنه برنامه پایش شبکه 1 به استخدام عجیب در شهرداری اهواز
برنامه "پایش" با اجرای دکتر حیدری (مجری مصاحبه های ریاست جمهوری و گفتگوی ویژه خبری شبکه 2) به قرارداد استخدام یک مشاور اشاره کرد.
زنی هفت خط به نام
دزدان كابل‌هاي مخابراتي آبادان دستگير شدند و ادعا كردند سحر 35 ساله رئيس باند است و آنان با دستورات وي دست به اين سرقت‌ها مي‌زدند.
دوئل خونین شیرزن آبادانی و دخترش + تصاویر
دختر 19 ساله با چهره‌ای مضطرب از خانه خارج شد و با جیغ و فریاد از ورود مردی قمه‌كش به خانه‌شان خبر داد.
مردی که در اهواز با تیشه همسرش کشته شد
اين زن شب جنايت با طرح اين نقشه پليد قاتل را به خانه دعوت و با كمك وي اقدام به قتل شوهرش كرده و امير با بستن دست و پاي اين زن قصد داشته مسير تحقيقات مأموران را گمراه كند.
سنگاپور نشدیم آقای شهردار! ونیز شدیم + تصاویر
پیش تر شهردار آبادان با استفاده از صحبت های یک مسوول دیگر از تبدیل این شهر به سنگاپور سخن گفته بود اما با وضعیت آبگرفتگی در پی هر باران ونیز شدن بیشتر به آبادان می آید.
ماجرای چشمه آبی که آدم را عاشق می کند
می گفت هرکسی از این چشمه آب بخورد عاشق می شود. به همین دلیل به آن چشمه، چشمونی می گفتند. مردم روایت کرده اند که این روحانی از کنار این چشمه نوری را در آسمان دیده است."
تنبیه دانش آموز اهوازی به شیوه قجری !
دانش آموزی در یکی از مدارس غیرانتفاعی اهواز توسط معلم اش به وسیله خط کش فلزی تنبیه شد. این دانش آموز فقط 8 سال دارد.
ثروتمندان خوزستانی فوتبال در دوبی
علی شفیع زاده را پدر املاک ایرانی ها در دبی می دانند و معتقدند برادر بزرگ تر آن سوی آب های خلیج فارس روی سقف درآمد نشسته...
علت ریزش موهای زنان پس از زایمان چیست؟
موها بعد از زایمان به طور طبیعی ریزش پیدا می کنند ولی اگر ریزش مو بسیار زیاد باشد نشان از بیماری فرد دارد و در موارد نادر و خونریزی های شدید اتفاق می افتد
از قهر نماینده شادگان تا ماهی 100 کیلویی اسکندر زنگنه !
اگر در سپیدار اهواز لباس سفیدی را روی بند پهن کنید لباس مشکی می شود ! من نمی دانم چرا با وجود آلایندگی صنایع فولاد ، فولاد اکسین را هم جنب آن راه انداخته اند؟!
شیوع انواع سرطان‌ها با افزایش آلودگی هوا
جمله کلیدی در گزارش منتشر شده این است که امروزه سندیت و وضوح علمی کافی برای نقش آلودگی هوا در بروز سرطان ها به ویژه سرطان ریه محرز شده است.
خواننده
براي چهارمين بار دست در دست يكديگر گذاشتند و زنجيره يي نو بافتند. خود جوش و منظم براي حمايت از كارون و اعتراض به انتقالش به اصفهان از ظهر تا غروب سكوت اختيار كرده و كنار كارون زنجيروار ايستادند.
از جوک آبادانی استاندار تا چهره جدید یک نماینده
استاندار خوزستان که به قول یک نشریه محلی مدتی است رگ آبادانی اش گل کرده خطاب به مهمانان تهرانی گفت: تهران حومه آبادان است!
تنفس در هوای بحران !
قائم مقام وزیر بهداشت در استان خوزستان گفت: علت تنگی نفس ناگهانی حدود ۳ هزار شهروند خوزستانی که عصر دیروز بعد از بارندگی رخ داد هنوز معلوم نیست، ۱۲۸ نفر هنوز بستری هستند.
از سنج زنی در خوزستان تا گل مالی در لرستان + تصویر
سنج ، دمام و بوق ، کرب زن، بیل برداری، گل مالی و آئین دسته چوبی از جمله سنت های عزاداری قدیمی در ایران است که هنوز با شکوه خاصی برگزار می شود.
عرق شرمی که بر پیشانی شورای شهر اهواز باید بنشیند
از مصوبه یک میلیارد تومانی خرید خودرو در شورا تا گرسنگی یک خانواده اهوازی/ وضعیت تاسف بار یک خانواده اهوازی/پدرمان را با گاری به دکتر می بریم/ترک تحصیل کردن فرزندان