اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۷۲۶۳۳
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۶
جشن گل‌ریزان باهدف آزادسازی زندانیان غیره عمد در سالن اجتماعات فرمانداری هندیجان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری شوشان از بندر هندیجان، با حضور امام‌جمعه، رئیس دادگستری، فرماندار، بخشداران مرکزی و چم خلف هندیجان، حجت‌الاسلام قدرت هاشمی نیا مدیرعامل ستاد دیه استان، حجت‌الاسلام جلال‌الدین موحدی نماینده ستاد دیه استان در هندیجان و جمعی از خیرین جشن گل‌ریزان باهدف کمک جهت آزادسازی زندانیان غیره عمد در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد ساری اصل امام‌جمعه هندیجان، در این جلسه اظهار داشت: خداوند می‌فرماید برای همکاری و کمک به همدیگر اتحاد و همبستگی داشته باشید.

وی افزود: خداوند می‌تواند در یک‌لحظه همه نیازمندان و فقرا را از همه‌چیز بی‌نیاز گرداند ولی همه این امور را به انسان‌های خوب واگذار کرده تا با ایجاد شبکه‌های اتحاد و همدلی اقدام کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی هندیجان بیان کرد: از همه بزرگواران در جهت ترویج فرهنگ دینی و اسلامی تلاش و کوشش کرده‌اند تشکر و قدردانی می‌کنم. همکاری و کمک به دیگران در همه ادیان الهی و غیره نیز وجود دارد.

وی گفت: همان‌طور که خداوند به مسلمانان امر کردند تا فروع دین را انجام داده و بر صراط الهی حرکت کنند به کمک و دست‌گیری نیازمندان نیز امر فرموده‌اند لذا همه ما باید به هم نوع خود توجه جدی بکنیم.

ساری اصل عنوان کرد: الحمدالله شهرستان هندیجان سابقه دیرینه در کمک به هم نوعان خوددارند، انشا لله روحیه دست‌گیری از نیازمندان به یک فرهنگ عمومی در همه جامعه ما تسری یابد. ما باید مؤسسات خیریه و کمک‌رسان به دیگران را تقویت کنیم.

وی افزود: ما فقط به زندانی کمک نمی‌کنیم بلکه به همه خانواده و کسانی که با وی در ارتباط هستند کمک کرده و موجبات خوشنودی خداوند منان و دیگر مؤمنان می‌شویم. یکی از ناهنجاری‌های اجتماعی که در جامعه اتفاق می‌افتد نبود سرپرست خانواده در میان آن‌ها است.

امام‌جمعه هندیجان بیان کرد: ستاد دیه باید با همکاری همه برادران و خواهران تقویت‌شده و همه را درگیر فعالیت در آن کنند. باید در هر شهرستانی ستاد دیه جهت کمک به زندانیان غیره عمد فعال شود.

کوروش مودت فرماندار هندیجان در این جلسه اظهار داشت: برای اولین بار در شهرستان هندیجان جشن گل‌ریزان در جهت کمک به زندانیان غیره عمد برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف ما فرهنگ‌سازی کمک به دیگران بوده و بتوانیم انشا لله چند تن از زندانیان غیره عمد هندیجان را از زندان خارج و به آغوش خانواده آن‌ها برگردانیم.

فرماندار هندیجان بیان کرد: در چند ماه گذشته سمن‌ها و انجمن‌های خیریه در سطح شهرستان تشکیل‌شده و امیدواریم بیشتر گسترش پیداکرده و بانوان گرامی می‌توانند در این امر مشارکت بیشتری داشته باشند.

وی گفت: بعد از ماه مبارک رمضان به همت برخی از مردم عزیز هندیجان چند موسسه خیریه در سطح شهر تشکیل خواهند شد. مردم هندیجان مهمان‌پذیر و در امورات خیریه پیش‌قدم هستند.

مودت عنوان کرد: انجمن‌های خیریه باید در همه زمینه‌ها ازجمله پزشکی و بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج تسری یابد تا در همه زمینه‌ها بتوان به مردم نیازمند کمک کرد.

وی افزود: با همکاری برخی از مردم انجمن خیرین مسکن‌ساز را در سطح شهرستان هندیجان راه‌اندازی کرده‌ایم و از اداره کل مسکن و شهرسازی خواسته‌ایم که زمین موردنیاز را تأمین تا برای نیازمندان مسکن و سرپناهی بسازیم.

فرماندار هندیجان بیان کرد: همه امور باید با هدایت مردم صورت بگیرد مردم عزیز ما واقعاً پای‌کار آمده و همکاری لازم را خواهند داشت فقط ما باید زمینه فعالیت را برای آن‌ها فراهم کنیم.

وی گفت: ما برای کمک به هم نوعان مسئول ورزش بیماری‌های خاص هندیجان را معرفی کرده تا در این عرصه نهادهای مدنی بتوانند در جهت رفع مشکلات قشر مستضعف تلاش و همت کنند.

مودت عنوان کرد: فعالیت در عرصه‌های خیریه علاوه بر خشنودی خداوند و باقیات‌الصالحات موجب آرامش و اطمینان خاطر برای فعالان این عرصه بسیار مهم و شیرین است. امیدواریم در اولین جلسه با حضور عزیزان بتوانیم زندانیان نیازمند هندیجانی را از بند نجات دهیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدرت هاشمی نیا مدیرعامل ستاد دیه استان خوزستان در این جلسه اظهار داشت: فرزندان زندانیان چشم‌انتظار دستان سخاوتمند شما بزرگواران هستند تا پدر یا مادر آن‌ها به آغوش گرمشان برگردند.

وی افزود: خداوند در زمین بندگانی دارند که دست‌گیری می‌کنند از نیازمندان و تهی‌دستان، خداوند در اجر این مردمان بزرگ پاداشی بس عظیم اعطا می‌کند این پاداش در روز قیامت در امان بودن از عذاب الهی است.

مدیرعامل ستاد دیه استان خوزستان بیان کرد: با توجه به اینکه این جشن برای اولین بار در هندیجان برگزار می‌شود، امیدواریم دست‌های پر خیر بتوانند دست دیگر نیازمندان را بگیرند.

وی گفت: 12500 زندانی در استان خوزستان وجود دارد، از این تعداد 12200 نفر آن مستحق زندان هستند، ما دنبال آزادی زندانیان مجرم نیستیم و کمک برای آزادی کسانی که مجرم حقیقی هستند خیری در آن وجود ندارد.

هاشمی نیا عنوان کرد: 300 نفر از بندگان گرفتار در زندان‌ها کسانی هستند که به‌صورت غیره عمد زندانی‌شده و اغلب این‌ها مشکلات مالی دارند که با کمک مردم عزیز در جشن‌های گل‌ریزان می‌توان آن‌ها را به آغوش خانواده‌هایشان برگرداند.

وی افزود: زندانی غیره عمد این است که فرد قصد ارتکاب جرم را ندارد، اما به‌ناچار درگیر یک اتفاقی می‌افتد که باید متحمل خسارت شود و به سبب تمکن نداشتن مالی مجبور به رفتن به زندان است.

مدیرعامل ستاد دیه استان خوزستان بیان کرد: ما طی سه سال خدمتگزاری به زندانیان نیازمند توانستیم هزار و پانصد نفر از مردم عزیز خود را از بند زندان نجات داده و به جامعه برگردانیم.

وی گفت: ستاد دیه هیچ‌گونه بودجه کشوری یا دولتی ندارد و همگی از محل کمک‌های مردمی و خیرین تأمین‌شده و در اختیار خانواده شاکیان قرار می‌گیرد و رضایت شاکی جلب و زندانی عزیز آزاد می‌شود.

هاشمی نیا عنوان کرد: وجوهات مردمی بدون اینکه ریالی از آن در جای دیگری مصرف شود با نظارت رئیس‌کل دادگستری استان خوزستان که رئیس هیئت‌امنا ستاد دیه استان نیز هست با تحقیقات از وضعیت مالی زندانی در اختیار واجدین شرایط قرار می‌گیرد.

وی گفت: انشا لله باهمت شما مردم عزیز هندیجان در آستانه عید سعید فطر چندنفری از زندانیان هندیجان به آغوش خانواده خود برگردند.

گزارش از محمدمهدی صادقی

انتهای پیام/


نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار