اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۹۹۰۳۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۴
آیین تحویل و تحول میدان آزادگان جنوبی از شرکت مهندسی و توسعه نفت به شرکت نفت و گاز اروندان برگزار و طی آن بهره برداری از این میدان بزرگ نفتی به طور رسمی به اروندان واگذار شد.

شوشان خرمشهر:آیین تحویل و تحول میدان آزادگان جنوبی از شرکت مهندسی و توسعه نفت به شرکت نفت و گاز اروندان برگزار و طی آن بهره برداری از این میدان بزرگ نفتی به طور رسمی به اروندان واگذار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان، فرخ علیخانی، معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید در آیین تحویل و تحول میدان آزادگان جنوبی که امروز (چهارشنبه، ۲۴ مهرماه) در منطقه عملیاتی دارخوین برگزار شد، با فرآیند محور خواندن روند واگذاری میدان آزادگان جنوبی، از انجام این واگذاری به عنوان نقطه عطفی در مسیر تعالی و همکاری دو شرکت مهندسی و توسعه نفت و اروندان یاد کرد و گفت: روند واگذاری با توجه به تعدد پیمانکاران بسیار دشوار بود؛ با این وجود با تعامل و همکاری دو شرکت واگذاری این میدان به شرکت نفت و گاز اروندان انجام شد که می تواند به عنوان الگویی در دیگر واگذاری ها، مورد توجه قرار گیرد.

وی ضمن برشمردن سه جز اصلی در فرآیند تحویل و تحول (Hand Over) طرح ها گفت: در دست داشتن منطق و فرمت کلی برای تحویل پروژه، تعامل میان دو شرکت توسعه دهنده و بهره بردار نهایی و تعهد طرفین برای انجام درست موارد مطرح شده در صورتجلسه، ۳ جز اصلی در فرآیند تحویل و تحول پروژه هاست که خوشبختانه شرکت متن و اروندان توانسته اند در این مسیر به درستی حرکت کنند.

به گفته علیخانی، برگزاری جلسات کارشناسی متعدد از زمان نهایی شدن تحویل میدان آزادگان جنوبی از شرکت متن به شرکت اروندان، عامل موثری در واگذاری موفق این میدان بوده است.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان نیز با بیان اینکه واگذاری این میدان از خرداد ماه امسال در پی جلسه ای با حضور وزیر نفت وارد فاز اجرایی شده است، گفت: واگذاری میدان آزادگان جنوبی گام موثری در روند واگذاری میادین غرب کارون به شرکت نفت و گاز اروندان خواهد بود.


جهانگیر پورهنگ افزود: با واگذاری رسمی بهره برداری از میدان آزادگان جنوبی از شرکت متن به اروندان، توسعه غرب کارون وارد فاز جدیدی می شود.

آخرین نشست هماهنگی واگذاری میدان آزادگان جنوبی، صبح امروز (چهارشنبه ۲۴ مهرماه) با حضور معاون مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید، مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان و معاون مدیرعامل متن و مجری طرح توسعه میدان آزادگان جنوبی. برگزار شد و طی آن ضمن بررسی و تعیین تکلیف موارد قابل استناد در واگذاری، بهره برداری از این میدان بزرگ نفتی به طور رسمی به اروندان واگذار شد.

میدان نفتی آزادگان جنوبی، بخشی از میدان مشترک نفتی آزادگان است که از جمله اولویت های توسعه ای شرکت ملی نفت ایران به شمار می آید. و تولید فعلی این میدان پس از فرآورش در واحد بهره برداری غرب کارون به تلمبه خانه غرب کارون ارسال می گردد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار