به همت دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری ، قطار توسعه ی اقتصادی شوش بر روی ریل حرکت
به همت دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری ، قطار توسعه ی اقتصادی شوش بر روی ریل حرکت

به همت دفتر امور بانوان و خانواده ی فرمانداری شهرستان شوش دانیال نبی (ع) و همکاری کانون بانوان یاس نبوی ، همایش آموزش مهارت های کارآفرینی وخلاقیت در کسب وکار با سخنرانی  تخصصی دکترسید رحمن پژوهیده دکترای اقتصاد پژوهشی  و دبیر ونماینده صندوق های حمایت از توسعه کشاورزی کشور در شوش دانیال ع برگزار شد .

به گزارش شوشان : دکتر پژوهیده هدف از برگزاری این همایش را مهارت کارآفرینان در شناسائی فرصت های اقتصادی وتبیین شاخص های کارفرینی ومعرفی الگوهای موفق در زمینه ی کسب و کارهای اقتصادی از شناسائی ایده تا عمل عنوان کرد.

وی در ادامه افزود : شوش دانیال دارای ظرفیت و پتانسیل های بسیار خوب اقتصادی است که خوشبختانه به همکاری کمیسیون بانوان فرمانداری سوت قطار توسعه این شهرستان به صدا درآمده و بر روی خط ریل حرکت قرار گرفته که امیدواریم با همکاری دوسویه ، مشاورین ودلسوزان اقتصادی فرصت های سرمایه گذاری شوش دانیال شناسائی وکارآفرینان این شهرستان به این مسیر هدایت شوند وبا آموزش های علاقمندان انجام کسب وکارها ایده های نو وفن آورانه نیز همراه این حرکت شده رفته رفته با توکل واستعانت از خداوند متعال وعزمی مثال زدنی شاهدسرعت روز افزون قطار توسعه اقتصادی شهرستان شوش دانیال باشیم .

دکتر پژوهیده در این همایش در ابتدا به تعریف سرفصل های چگونگی آغاز کارآفرینی وخلاقیت اشاره کرد و گفت : کارآفرینی وخلاقیت با شناسائی وتسلط بر فرصت آغاز می شود وکارآفرینی عبارتست از فرآیند ایجاد یک ارزش از راه تشکیل مجموعه منحصر به فردی از منابع مدیریت ، برنامه ریزی ، سرمایه ، منابع نیروی انسانی ، بازاریابی وفروش و... به منظور بهره گیری از ظرفیت ها و فرصت ها.  
ایشان در ادامه اعلام نمودند کارآفرینان به عنوان کسی که می توانند با ابتکار و نوآوری ترکیبات جدیدی از ظرفیت ها و فرصت ها متناسب با نیازها را خلق کند در خط مقدم تولید ثروت، توسعه اقتصادی در حال حرکت وتلاش وخدمت به همه جامعه ودر نهایت کشوراست وبه زبان ساده کارآفرینی به عنوان یک نیروی محرکه کننده، با برنامه ریزی وتلاش وتحمل شرایط جرقه رشد و توسعه اقتصادی را فراهم می آورد.
دکترای اقتصاد پژوهشی در این همایش و درجمع کارآفرینان و افراد صاحب ایده اظهار داشت
کارآفرینان از جمله ریسک کنندگان ونخبگان اقتصادی یک جامعه محسوب می شوند که در یک محیط رقابتی که شاید ده ها وصدها مانع طبیعی وغیر طبیعی در سر راه آن قرار دارد ، چرخه اقتصادجامعه را به حرکت درمی آورند و توسعه می بخشند. کارآفرینان با بکارگیری روش های اجرائی وتسلط بر نکات قوت وضعف وتحلیل شرایط وبهره مندی از شناخت استراتژی های متنوع ، سریع تر و کم هزینه تر نیازهای جامعه وتحقق چشم اندازهای تعریفی خود را به نحو احسن برآورده می سازند.ایشان هستند که سبب پویایی و افزایش بهره وری در اجتماع شده و ارزش کار وتولید شغل را افزایش می دهند و باعث اعتلای روحیه سعی و تلاش در جامعه می شوند. کارآفرینان سبب تشویق جامعه به کارهای خلاق و کارآفرینانه هستند و همین امر سبب رشد و بالندگی اجتماعی واقتصادی می شود.

وی با اشاره به خصوصیات یک کارآفرین حرفه ای گفت  : کارآفرینان حرفه ای توانایی پیاده کردن رویاهای خود را دارند ـ وقت تلف نمی کنند، بعد از شناخت شرایط فرصت سریع تصمیم گیری می کنند ـ به سریع ترین روش ممکن، با مدیریت زمان وشرایط در امور تصمیم گیری می کنند ـ عموماً به مشارکت و اجرای کار متعهد هستند ـ خود را وقف کسب و کار خود می کنند ـ کارآفرینان عاشق کاری هستند که انجام می دهند یا خود را متناسب با شرایط عاشق کسب وکار خود می کنند  ـ کارآفرینان خود را ورای جزئیات قرار می دهند ـ خود را مسئول سرنوشت خود می دانند و با علم وآگاهی می دانند پولدار شدن لزوماً محرک کارآفرینی نیست، بلکه میزان درآمد سنگ ترازوی برای آنان از رسیدن به برخی تعاریفیست که به عنوان موفقیت قلمداد می گردد)) .
خبرنگار سمیه اکبری