اعتکاف تمام شد اما اظهار بندگی همچنان باقیست
یادش بخیر درست دوسال شده است، در روزهایی که خدا در خانه خودش ما را به میزبانی اش دعوت می نمود و ما سه روز در خانه او تمام کارهایمان ثواب و عبادتش محسوب می شد.

در این لحظات که برای حفظ جان خود و عزیزانمان باید در خانه بمانیم و حتی از عبادت در خانه خدا نیز محرومیم، به گفتگو با یکی از دانشجویان پرداختیم. از او می خواهم تا خود را معرفی کند و بگوید اعتکاف امسالش چگونه گذشت؟

می گوید عاطفه عزیزی هستم، دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان پردیس حضرت فاطمه الزهرا (س)، اهواز، معاونت فرهنگسازی حوزه خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان. امسال در حالی که فرصت در کنار هم بودن در مساجد را برای حفظ جان هم نوعانمان از دست دادیم، تصمیم گرفتیم تا اعتکاف را مجازی برگزار کنیم.

در این اعتکاف گرچه از نظر جسمی در یک مکان حضور نداشتیم، اما دل هایمان را راهی حرم اهل بیت کردیم.  آنجا که هرسال بی دغدغه و با پای پیاده عازم درگاهشان بودیم، اما حالا دل هایمان کف دست های دعایمان قرار دادیم و خدا را به بهترین های عالمش قسم دادیم، برای آنکه در همین سه روزی که خودش قولش را داده،  یک سالمان را بسازد و بندگی اش را کنیم. 

در کنار سلامتی و ظهور هر چه سریعتر صاحب الزمان (عج)، شر این ویروس واقعا منحوس را از سر مسلمانان و جهانیان کم کند.

در این اعتکاف مجازی با همکاری معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه جندی شاپور اهواز که با حضور ۱۱۴ معتکف خواهر برگزار شد، طبق برنامه های روزانه از سحر تا عشا، برنامه هایی مخصوص به خود را داشتیم.

همچنین در شب رحلت شهادت گونه حضرت زینب (س) سخنرانی و مداحی با پخش زنده تکمیل کننده برنامه بود. الحمدالله بازخورد و همراهی دوستان بسیار خوب بود و سرانجام با پایان اعمال ام داود و اذان مغرب روز ۱۵ رجب، اعتکاف مجازی به پایان خود رسید، که در آخر با قرعه کشی به رسم یادبود به تعدادی از عزیزان معتکف هدایایی تقدیم شد.