خیر مقدم به شهردار محترم اهواز
شوشان - زمان بابادی شوراب:

بسمه تعالی

حکایت:

خوشگلی یا آوازت خوبه؟

در گذشته دور پادشاهی بود که چندین دختر داشت، او از داشتن پسر محروم بود، چون در طالعش پسر نبود، 

در عوض دخترانی زیبا، خوش اندام و نجیب داشت.

پادشاه در انتخاب داماد سعی می کرد دامادهایی را انتخاب کند که زیبا و خوش صدا باشند تا بتواند از آنها بعنوان ملیجک دربار خود استفاده نماید.

فردی با همین دیدگاه و به قصد خواستگاری یکی از دختران پادشاه آمد، پادشاه از او سئوال کرد از مال دنیا چه داری؟

مالک کدام قسمت از کشور پهناور من هستی؟
خواستگار گفت هیچ کجا.

شاه سئوال کرد طلا و اشرفی چطور؟
خواستگار گفت هیچ.

پادشاه ادامه داد لیره و سکه چه داری؟
خواستگار گفت هیچ چیز.

پادشاه گفت جوان پس قشنگی یا آوازت خوب است که به خواستگاری دختر من آمده ای؟

پادشاه دختر را به او داد و وی را بعنوان ملیجک برای روزهای جشن و شادی در دربار خود گماشت.
حقیقت:

شورای محترم شهر اهواز در دوره ششم، شخصی را از ولایت اصفهان برای سکانداری مدیریت شهری اهواز انتخاب کرده و آن را به مردم اهواز معرفی نمود.

این شخص محترم بدون داشتن سابقه مناسب و رزومه قابل قبول ( درحد مدیریت  شهرداری اهواز ) با رای حضرات شورا، شهردار اهواز گردید.

ایشان در کمال تعجب و با اعتماد به نفسی کامل و با منت فراوان به مردم اهواز فرمودند: من نمی خواستم سکان شهرداری اهواز(سمتی که افراد برای بدست آوردن آن بسیار لابی می کنند، و هزینه فراوان انجام می دهند، و قول های معقول و نامعقول بسیار می دهند و بقول معروف دین و ایمان خود را می فروشند)را قبول کنم، اصرار بیش از حد اعضای شورا باعث گردید!!!

و همچنین من قرار است ۵۰ تا ۶۰ نفر را از جایی غیر ولایت خوزستان با خود بیاورم.

به ایشان باید گفت جناب شهردار بجای ۵۰ نفر، ۵۰۰ نفر با خود بیاور ولی اولا بفرما چه چیزی در شما وجود دارد که در دیگر مدیران بومی خوزستانی نیست؟

نقشه راه شما برای  ابادی و عمران شهر چیست چه برنامه مهمی برای شهر اهواز دارید که شورا، نه یک دل بلکه صد دل عاشق شما شده؟

جنابعالی که نه مشکلات شهر را می شناسی؟ نه به جغرافیای آن اشراف داری؟نه با نیروهای آن مراودات داشته ای؟نه با فرهنگ مردمان آن آشنایی؟اگر کوچکترین برخورد در سطح شهر (جمع اوری دستفروشان و ساماندهی ورودی های شهر و،،،،،،) که می تواند باعث معضل اجتماعی و مشکل امنیتی شود، قرار است چکار کنید؟

و با کدام هدف و منظور شما را شهردار اهواز کردند؟در قبال این همه اصرار و امتیاز، شما قرار است چه کار کنید؟آیا آمده اید مشکل ترافیک را حل کنید؟آیا مدیریت شهری را می خواهید تغییر دهید؟

آیا میخواهید خدمات شهری را بهتر کنید؟آیا برای توسعه فضای سبز آمده اید؟
و،، 
شوربخانه بعد از حدود سه ماه بعضی از سازمان ها و قسمت ها  هنوزمشکل مدیریتی دارند، بعضی از مناطق مشکل مالی و اعتباری دارند، انشاالله چه وقت مردم شهر، معجزه مدیریت شما را مشاهده و لمس  خواهند کرد؟

در شهری که درآمدهای ثابت آن از خیلی از شهرهای کشور بیشتر و پتاسیل مناسب تری برای پیشرفت دارد و قدمت تمدن مردم آن بر کسی پوشیده نیست، امیدوارم  لایق مدیریتی در حد شما باشند ، وافرادی که  شما را با اصرار آورده اند در مقابل شهروندان رو سفید شوند!

کلام آخر:

فکر نکنید مردم  بعد از چهل و اندی سال، هنوز نمی دانند پشت پرده این انتصابات و انتخابات و گزینش ها چه چیزی است؟