رییس جمهور بر رعایت بومی گزینی در استخدام‌ها تاکید کرد

آیت الله سید ابراهیم رییسی روز پنجشنبه  در جمع کارگران فولاد جهان آرا خرمشهر اظهار داشت:ایجاد شغل مسئولیت مهمی است که که دولت، همه دستگاه‌ها، کارآفرینان و سرمایه گذاران به عهده دارند و با تمام توان و همگرایی و همت دستگاه‌های اجرایی از پس این مسئولیت بر خواهیم آمد.

وی افزود:رشادت‌های مردم آبادان و خرمشهر هیچ گاه از حافظه ملت پاک نخواهد شد و مردم خوزستان به گردن همه‌ کشور حق دارند زیرا شجاعت آنها در دنیا زبانزد است.

رییس جمهور اظهار داشت: دوران مقدس، شهدا و ایستادگی مردم در برابر دشمن هیچ گا نبایداز یاد برود.

وی گفت: مردم در خرمشهر و هویزه ایستادگی کردند و این رشادت‌های باید در ذهن همه ماندگار شود. 

وی افزود: با بهره برداری از فاز دوم شرکت فولاد جهان آرای خرمشهر در آینده ای نزدیک ۲ هزار و ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و هزاران نفر غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شد. 

پروژه عملیاتی فاز نخست اجرای این پروژه با پیشرفت ۹۷ درصدی در حال اجراست و ظرفیت اسمی آن یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن تعریف شده است.

محصول نهایی این پروژه که عملیات آن از سال ۱۳۹۴ آغاز شده است، اسلب با ۱۲ متر طول، عرض ۲متر و ۲۰ سانتی متر و قطر ۳۰ سانت است که در خاورمیانه نخستین خط تولیدی محصول فولادی با این ابعاد خواهد بود.

کارخانه فولاد جهان آرای خرمشهر در مساحتی معادل ۲۷۳ هکتار در حال اجراست، در فاز نخست خط تولید و سایت آب شیرین کن آن با تولید روزانه ۲۷ هزار مترمکعب بهره برداری خواهد شد.

 آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور کشورمان صبح پنجشنبه از طریق فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان وارد خوزستان شد.

رییس جمهور در این سفر در یادمان شهدای شلمچه در جمع کاروان راهیان نور حضور پیدا می کند.