حاج لفته منصوری:
هیچگاه نخواستم رویدادهای شگرف را به نام خود ثبت کنم
روزنامه فرهنگ جنوب در ستون زیر ذره بین (شماره 3005) خود نوشت: 

هر آمدنی رفتنی دارد اما در این آمدن و رفتن ها ، آنچه از مدیران به یادگار می ماند عملکردی ست که در آینده ، مردم و رسانه ها به استناد بر آن ، در مورد آن مدیر به قضاوت خواهند نشست. امروز چهارشنبه نیز در نهاد کتابخانه های خوزستان مدیری جدید معارفه می شود و در راهی قدم می گذارد که مدیرکل سابق ، در راستای رسیدن به اهداف تلاش کرده و راهی را ترسیم کرده تا مدیر جدید در آن گام نهد.

لفته منصوری مدیرکل سابق کتابخانه های استان ، فردی دلسوز و اهل فرهنگ است که در زمان انتصابش مطبوعات نوشتند : مدیری که بر اساس شایستگی منصوب شد نه رایزنی ؛  چرا که سابقه فرهنگی حاج لفته بر کسی پوشیده نبود و در طول 31 ماه مسئولیتش در این نهاد نیز نشان داد که شایسته چنین پست و مقامی بود. 

وی در گفت و گویی با ذره بین بخشی از فعالیت های خود را طی این چند ماه بازگو کرد که در ذیل و از زبان خودش اشارتی به آن می شود: با همت و پشتکار دوستان در کتابخانه های عمومی استان از اردیبهشت ماه سال 1391 تا آذر ماه سال جاری به مدت 31 ماه فعالیت های شگرف و ارزشمندی تحقق یافت که من برخی از آنها را خدمت شما عرض می کنم: ما 153 کتابخانه تحویل گرفتیم و حالا 220 کتابخانه تحویل می دهیم رشد 44 درصدی در حالیکه کشور فقط 13 درصد در این مدت رشد کرده است. 

از تاسیس اولین کتابخانه عمومی استان در شهر بهبهان در سال 1343 تا فروردین 1391 که 153 کتابخانه را تحویل گرفتیم 48 سال سپری شده بود یعنی در طول این مدت ، سالی 3 کتابخانه تاسیس کرده بودند. اما در 31 ماه گذشته هر 15 روز یک کتابخانه افتتاح کردیم.

زیربنای مفید کتابخانه ها را از 76335 مترمربع به 95863 مترمربع رساندیم یعنی 26 درصد رشد در حالیکه کشور در این مدت فقط 11 درصد رشد داشته است. ما در 31 ماه گذشته هر روز 13 مترمربع بر فضای مفید کتابخانه ها افزودیم. شاخص جالب و افتخار آمیز دیگر تعداد اعضای فعال کتابخانه های عمومی استان است. در فروردین 91 تعداد اعضا 179204 نفر بودند و حالا 192953 نفر هستند ؛ یعنی معادل 8 درصد رشد داشتیم. این در حالیست که کشور از 2571727 نفر به 2563139 نفر رسیده معادل 0/72 درصد کاهش داشته است.

 آمار افزایش کتاب کتابخانه ها حکایت می کند که از 1572731 جلد به 2340870 جلد رسیده رشدی معادل 49 درصد در استان داشتیم اما کشور فقط 32 درصد رشد کرده است. این رشد و توسعه خود را در استخدام نیروهای جوان، تحصیلکرده و بومی نشان داده است، بطوریکه ظرف این مدت 146 نفر لیسانس و فوق لیسانس استخدام کردیم. 

شما وضعیت اشتغال خصوصا رشته های علوم انسانی را می دانید گواهی بدهید در بستگان نزدیک تان هم اکنون چند نفر بیکار دارید؟ من صمیمانه از شما سوال می کنم کدام دستگاه فرهنگی یا حتی غیر فرهنگی توانسته در 10 سال نه 31 ماه این قدر نیروی تحصیلکرده استخدام کند و در استان اشتغال ایجاد کند؟ 

اگر این شاخص های کمّی را در کنار فعالیت های کیفی فرهنگی قرار دهیم به خیزشی پرفروغ و افتخار آمیز می رسیم که من هیچگاه نخواستم این رویدادهای شگرف را به نام خود ثبت کنم که این ظلم به نظام مقدس جمهوری اسلامی و دهها نفر کتابدار شاغل در کتابخانه ها و مدیران و مسئولان و خیرین اعم از استاندار و فرمانداران و شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی و نمایندگان مردم در مجلس و خبرگان و عالمان و دانشگاهیان و روزنامه نگاران و نویسندگان بوده است. از شما دعوت می کنم که از تفکری که منجر به این رشد و توسعه شده است حمایت کنید! من از شما دعوت می کنم که با حضور فعالتان از مسئولان بخواهید که کماکان کاروان رشد و توسعه شتابان به پیش برود! من از شما می خواهم با حضور خودتان از وحدت و همدلی و مشارکت فعالی که در بین کتابداران در این مدت ایجاد شده دفاع کنید که این سرمایه در آینده نقش بیشتری برای استان عزیزمان افتخار ایجاد کند. 

به حجت الاسلام و المسلمین سپهر مدیر کل جدید کتابخانه های عمومی استان تبریک عرض می کنم و از خدای سبحان می خواهم که ایشان را موفق و موید بفرماید و شاهد موفقیت افزون تر ایشان و همکاران عزیزمان در دوره مدیریت اش باشیم. همچنین از دوست عزیزم جناب دکتر رستمی که خود از فرهیختگان استان ما هستند و در مدت 4 ماه گذشته متحمل زحمات زیادی شدند تشکر و سپاسگزاری می کنم. دکتر رستمی از اساتید رشته کتابداری دانشگاه شهید چمران اهواز هستند و بیش از 15  تالیف و ترجمه کتاب و مقاله در کارنامه پرافتخار خود دارد.