وزیر ارشاد احمدی نژاد: روحانی اصرار بر برگزاری کنسرت‌ها در مشهد دارد/ حذف نیروی انتظامی از دادن مجوزها کار غلطی بود
حسینی با بیان اینکه بعید است رئیس جمهور اصراری بر برگزاری کنسرت در شهر قم داشته باشد، گفت: با توجه به اینکه دولت اهتمام ویژه ای به راضی نگه داشتن مراجع دارد این خطر پذیری را انجام نمی‌دهد.

سید محمد حسینی در گفت‌وگو با میزان در پاسخ به سوالی مبنی بر تبعات تغییر وزیر ارشاد گفت: فرق نمی‌کند چه کسی جایگزین اقای جنتی شود، و هر کس که بیاید این روند ادامه دارد و ممکن است مطالبات بیشتری هم داشته باشد.

وزیر سابق ارشاد با بیان اینکه جنتی در بعضی جاها به خاطر مراجع و علما ملاحظاتی را به خرج داده است، بیان داشت: ممکن است فرد بعدی این ملاحظات را نداشته باشد.

وی تصریح کرد: احتمال می‌رود فرد بعدی برخی از هنرمندان را برای انتخابات بسیج کند زیرا این جریان در انتخابات مختلف نشان داده که چگونه از چهره ها استفاده می کند.

بهره برداری سیاسی از مسئله کنسرت‌ها

حسینی با اشاره به اینکه اینها همیشه شعار هنر برای هنر را می دهند و ادعا می کنند که نباید از هنر استفاده ابزاری کنیم، بیان داشت: اما خودشان معمولا برای پیشبرد اهداف سیاسی شان از هنرمندان استفاده می کنند و به نظر می رسد با این کار می خواهند فردی را جایگزین کنند که در مسائل سیاسی و انتخاباتی تأثیرگذار باشد و بتواند جامعه فرهنگی وهنری کشور را در حمایت از خودشان بسیج کند.

وزیر سابق ارشاد با بیان اینکه دولت در مسائل اقتصادی کارنامه درخشانی نداشته و وضعیت معیشتی مردم هم به حال خودش باقی است، و دربحث برجام هم وعده هایشان محقق نشده است، اظهار داشت: به نظر می رسد که آنها به سمت دو قطبی کردن جامعه بروند و بگویند یک عده مخالف هنر هستند و اینها طرفدار فضای باز هستند و با این آدرس غلط دادنها، قشر متوسط به بالای جامعه را همراه خودشان کنند.

وی در خصوص ارتباط کنسرت‌ها در جابه جایی وزیر ادامه داد: بحث کنسرتها جزو اولویت های زندگی مردم نیست! زیرا بسیاری از افراد جامعه شاید یکبار هم نتوانند در طول عمرشان به تماشای کنسرتی بروند که بلیت آن 80 هزار تومان است.

وی خاطر نشان کرد: کنسرت‌ها فقط مسئله قشر مرفه و متوسط به بالای جامعه است و مسئله اصلی نیست و اینها با تبلیغات رسانه ای می خواهند این موضوع را مسئله اصلی کنند و سپس بهره برداری‌های سیاسی کنند.

ادامه ولنگاریهای فرهنگی

حسینی با اشاره به نارضایتی های رهبری و نیروهای متدین ومتعهد که تاکنون تحت عنوان ولنگاری فرهنگی در جامعه اشاره شده است، اذعان داشت: این ولنگاری ها مشهود است و یک بخش آن به دولت مربوط مب شود.

وی با یادآوری گلایه های مقام معظم رهبری درهفته دولت مبنی بر عدم اقدامات آفندی و پدافندی درعرصه فرهنگی اظهار داشت: این امر نشان می دهد که در این مدت اقدامات ایجابی مناسب انجام نشده است و در صیانت از فرهنگ اسلامی اقدامات شایسته ای انجام نشده است.

وزیر سابق فرهنگ افزود: اگر چه وزارت ارشاد در مورد برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره ها زحماتی کشیده ولی این زحمات در آن جهت که باید فرهنگ اصیل اسلامی را تقویت کند نبوده است و از هنرمندان ارزشی حمایت نشده است.

سیاست روحانی در عدم برگزاری کنسرت در قم

حسینی در خصوص موضع دولت نسبت به برگزاری کنسرت در دو شهر قم و مشهد گفت: بعید است آقای رئیس جمهور با وجود مراجع وعلما در قم اصراری به برگزاری کنسرت در این شهر داشته باشد اگر چه در مورد مشهد اصرار بر ادامه برگزاری کنسرت‌ها دارند.

وی خاطر نشان کرد: اما درمورد قم با توجه به اینکه دولت اهتمام ویژه ای دارد تا مراجع را راضی نگه دارد و مرتب وزرا واعضای دولت به دیدار مراجع می روند و گزارش می دهند بعید این خطر پذیری را داشته باشند و بخواهند خواستار برگزاری کنسرت درقم بشوند و خلاف نظر مراجع کاری را انجام دهند.

وی در خصوص چگونگی برگزاری کنسرت در شهرهای مشهد و قم در دوران صدارت خویش در وزارت ارشاد بیان داشت: در آن دوران برنامه خوانندگی بدون موسیقی در مشهد برگزار بود که معمولاَ اشعاری در مدح اهل بیت (ع) سروده می شد و علما هم حضورداشتند.

حذف نقش نیروی انتظامی کار غلطی بود

حسینی با تأکید بر اینکه اگر ضوابط کنسرتها رعایت شود مشکلات هم حل می شود، عنوان کرد: اینکه دردولت تصویب کردند نیروی انتظامی در اعطای مجوزها نقشی نداشته باشد تصمیم غلطی است چون وقتی نیروی انتظامی این کار را انجام می دهد مراقبت و ضمانت بیشتری دارد.

وزیر سابق ارشاد در پایان اظهارداشت: به نظر نمی رسد این مصوبه دولت قانونی باشد چون نمی تواند برای نیروهای نظامی وانتظامی مقررات وضع  کنند زیرا آنها تابع رهبری هستند.