همایش بزرگداشت قیصر امین‌پور در شهر گتوند برگزار می‌شود
 همزمان با سالروز ارتحال شاعر نامدار ایران زمین نهمین همایش شعر بزرگداشت قیصر امین‌پور با عنوان در کوچه آفتاب در شهر گتوند برگزار می‌شود.

  همزمان با سالروز ارتحال شاعر نامدار ایران زمین نهمین همایش شعر بزرگداشت قیصر امین‌پور با عنوان در کوچه آفتاب در شهر گتوند برگزار می‌شود.

این همایش با حضور شاعران و نویسندگان صاحب نام کشور در سالن همایش‌های دکتر قیصر امین‌پور در گتوند برگزار می‌شود که حاضران یاد و نام این شاعر نامدار را گرامی می‌دارند.

همایش شعر در کوچه آفتاب روز شنبه هشتم آبان ماه همزمان با نهمین سالروز ارتحال قیصر امین‌پور شاعر نامی استان خوزستان برگزار می‌شود که برخی از مسئولان کشوری و استانی در آن حضور می‌یابند.

سخنرانی، شعر خوانی، برپایی نمایشگاه کتاب، برپایی نمایشگاه عکس و کارگاه خوشنویسی از جمله برنامه های این همایش یک روزه است، دیدار با خانواده قیصر امین‌پور و رونمایی از کتاب مجموعه شعر ردپای پاییز که به همت یکی از شعرای گتوند گردآوری شده در این روز اجرا می‌شود.

قیصر امین‌پور در دوم اردیبهشت ماه  سال 1338 در گتوند دیده به جهان گشود و در تاریخ هشتم آبان سال 1386 به دیار باقی شتافت و پیکرش در پارک گلستان گتوند آرام گرفت.

تنفس صبح، در کوچه آفتاب، آینه‌های ناگهان، گل ها همه آفتابگردانند و دستور زبان عشق از مجموعه‌های شعر قیصر امین پور برای بزرگسالان است.

همچنین توفان در پرانتز (نثر ادبی) و منظومه ظهر روز دهم برای نوجوانان، سنت و نوآوری در شعر معاصر و شعر و کودکی از دیگر آثار قیصر امین‌پور هستند.