زاکانی در جمع خبرنگاران:
جبهه انقلاب باید با یک نامزد وارد عرصه شود / کشور به یک تحول بزرگ نیاز دارد
علیرضا زاکانی عضو شورای مرکزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در حاشیه جلسه شورای مرکزی این تشکل در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز که جلسه انتخاب دبیرکل بود شاهد این بودیم که با اتفاق نظر آقای مجتبی شاکری با رای بالایی به عنوان دبیرکل این جمعیت انتخاب شدند. 

وی افزود: ایشان از شرایط لازم برخوردارند تا جمعیت تا جمعیت جانبازان بتوانند نقش آفرینی ویژه در عرصه‌های مختلف داشته باشند. 

عضو هیئت موسسه جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در پاسخ به سوالی درباره حضور جبهه تحول‌خواهان در عرصه انتخابات با یک نامزد در انتخابات گفت: بنده معتقدم جبهه انقلاب باید یک نامزد داشته باشد یعنی اگر بخواهیم غیر از این عمل کنیم با دستان خودمان سبب شده‌ایم که جناب آقای روحانی را که مردم از ایشان عبور کردند رأی بیاورند و با شرایطی که در جامعه دیده می‌شود و همچنین با نابسامانی‌های موجود سبب می‌شود که مردم تجدید نظر را پیشه کند و این طبق نظرسنجی‌ها و افواه شنیده می‌شود. 

زاکانی افزود: بنده معتقدم که طیف مقابل امیدوار است با تفرقه‌ در بین نیروهای انقلاب به پیروزی برسند. اگر تحول‌خواهان و سایر دوستان بخواهند در انتخابات سال آینده نقش‌آفرینی کنند باید مبتنی بر شاخصه‌هایی که انقلاب به آن نیاز دارد و جامعه خواهان آن است عمل کند که ان‌شاء الله پیامدی جز وحدت نداشته باشد.

این فعال سیاسی اصولگرا در پاسخ به سوال دیگری درباره این که آیا در انتخابات سال 96 کاندیدا می‌شوید یا خیر گفت: کشور به یک تحول بزرگ نیاز دارد که این تحول گسترده به حضور نیروهای انقلاب میسر می‌شود. بنده تلاش می‌کنم که حرکتی انقلابی در کشور انجام شود تا صادقانه با مردم صحبت کنند و خادمانه در خدمت آنها باشند تا آلام آنها را تسکین دهند. 

وی تصریح کرد: امیدواریم به سمتی حرکت کنیم که به آنچه که از ایران و انقلاب اسلامی انتظار می‌رود برسیم. لذا برای آن جبهه و جریان کار و هدف‌گذاری می‌کنیم. 

زاکانی افزود: در این مسیر هر کس بهتر بتواند آن را سپری کند او نامزد این جریان خواهد بود. لذا این که کسی بخواهد خود را مطرح کند از جمله بنده و این احساس به او دست دهد که باید تا آخر باشد این را نادرست می‌دانم و بارها نیز این موضوع را مطرح کردند. بنده از کسانی که اسامی می‌آورند نیز خواهش می‌کنم به این نکته توجه کنند که امروز بیش از همیشه باید نسبت به کمبود کاستی‌ها همت و آن را جبران کنیم و این که اسامی مطرح شود و هر کس هم که قصد آمدن دارد باید با تیم و برنامه بیاید که این اهداف را محقق کند و مردم نیز به او اعتماد و اقبال نشان دهند و وی نیز پاسخگو باشد.