خط قرمزی برای برخورد با فساد نداریم
تاج: فساد در فوتبال است اما سازمان‌یافته نیست/ دو پرونده درباره رمالی وجود دارد
 مهدی تاج در حاشیه  جلسه هم‌اندیشی راهکارهای پیشگیری و مبارزه با فساد در فوتبال در مورد مسائل مطرح شده در این نشست گفت: در مورد فساد در فوتبال 2 گروه صحبت می‌کردند؛ گروه اول می‌گفتند که اصلاً در فوتبال فسادی وجود ندارد که در نشست امروز پذیرفتند که در فوتبال فسادهایی هست و گروه دیگر می‌گفتند که کل فوتبال فاسد است که در این جلسه مشخص شد این‌گونه نیست. ما گفتیم هر کسی مدرکی دارد بیاید و آنها را ارائه دهد، قرار هم بر این شد هرکسی هر مدرک مستدلی را دارد ارائه دهد. 

وی ادامه داد: در نشست امروز نمایندگان دستگاه‌های نظارتی و مسئولان حراست وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند و اعلام آمادگی کردند که در این زمینه همکاری‌های لازم صورت گرفته و موارد به‌خوبی پیش برود.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: دستگاه‌ها هم باید امنیت لازم را ایجاد کنند که افراد از حرف زدن نترسند. باید امنیت کافی وجود داشته باشد که اگر کسی خواست حرف بزند بعد از حرف‌هایش نگران آینده نباشد. همچنین قرار است اگر بحث مجرمانه‌ای در خصوص فساد در فوتبال وجود داشته باشد حتماً به دادگاه ارجاع داده شود. امروز مسئولان دادستانی هم بودند و قرار شد پرونده‌ها به‌صورت جدی پیگیری شود، هدف ما مچ‌گیری نیست بلکه می‌خواهیم پیشگیری کنیم. البته در جلسه امروز از مجلس افرادی حضور نداشتند.

تاج درباره اینکه اعتقاد دارد در فوتبال فساد است یا نه، تصریح کرد: پرونده‌های مختلفی وجود دارد و دو پرونده در خصوص رمالی وجود دارد. در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که در فوتبال فساد هست اما سازمان‌یافته نیست. باید در این مورد صبوری کرد و کار عاقلانه و منطقی را پیش برد. راه‌حل منطقی این است که تک‌تک افراد را بخواهیم و با آنها برخورد جدی شود.

وی در خصوص اینکه چه‌زمانی اقدام عملی در مورد فساد در فوتبال انجام خواهد شد، اظهار داشت: اقدام عملی را دستگاه‌های نظارتی باید انجام دهند.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا خط قرمزی برای مبارزه با فساد وجود دارد یا خیر، گفت: نه، خط قرمزی نداریم.