رحیم‌پور ازغدی:
اقتصاد آزاد و جامعه جهانی یک دروغ است/ مسؤولان به مردم پاسخگو نیستند/ کسی که بدون تخصص مسؤولیت بپذیرد خائن است؛ قوانین باید بازنگری شود
حسن رحیم‌پور ازغدی ظهر امروز در همایش فرهنگی، بصیرتی و تخصصی مسؤولان و فرماندهان بسیج صنعت حمل‌ونقل ریلی کشور که در هتل نخل برگزار شد، با انتقاد از تأخیر مکرر پروازهای هواپیمایی اظهار داشت: قبلاً می‌گفتند اغلب تأخیرها برای تحریم است اما اکنون چه بهانه‌ای دارند.

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: کشور ما کشور منهای نظارت است در حالی‌ که بخش مهمی از اقتصاد مقاومتی تعهد، نظم، وقت‌شناسی و حفظ بیت‌المال است.

وی با بیان اینکه مسؤولان به مردم پاسخگو نیستند، افزود: بیت‌المال کشور ما از پول نفت است و مسؤولان خود را به مردم وابسته نمی‌دانند در حالی‌ که در کشورهای سرمایه‌داری نفت رایگان ندارند و با مالیات‌های مردم کشور اداره می‌شود به همین دلیل مجبورند به خواسته‌های مردم توجه کنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر اینکه در کشور ما حرف و عمل فاصله دارد، تصریح کرد: بزرگ‌ترین اشکال ما نظارت‌های سوری و دروغین است و اینکه مردم می‌گویند در کشورهای سکولار تعهد و حفظ حقوق مردم بیشتر است حق دارند و این مایه شرمساری نظام است.

رحیم‌پور ازغدی با بیان اینکه کشور به لحاظ عزت و قدرت نظامی دارای وضعیت مطلوبی است و رزمنده‌های انقلاب کوتاهی نکردند، خاطرنشان کرد: این مجریان اداره کشور هستند که در این امر کوتاهی کردند و 90 درصد مشکلات کشور به دلیل همین بی‌تعهدی مسؤولان است، اگر آن‌گونه که رزمندگان با جنگ برخورد کردند با مسائل کشور برخورد شود شرایط بسیار عوض می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه باید با مدیرانی که وظایف خود را انجام نمی‌دهند برخورد شود، گفت: در کشور ما از هر فردی که انتقاد می‌شود تقصیرها را گردن دیگران می‌اندازد و از بقیه انتقاد می‌کند.

ازغدی ادامه داد: باید گفت قشنگ‌ترین حرف‌های دنیا در ایران زده می‌شود در حالی‌ که حرّاف‌های بی‌عمل هستند و اگر به یک‌هزارم حرف‌هایی که زده می‌شود عمل کنند اوضاع بسیار بهتر می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) افزود: حدیثی از ایشان است که خداوند از سه گروه بیزار است؛ اول کسانی که وعده‌های دروغ، حرف مفت و شعار می‌دهند و در عمل هیچ‌اند، دوم کسانی که با مدیریت غلط مالی، اقتصاد را ضایع می‌کنند، و سوم کسانی که روحیات گداپروری دارند و دستشان جلوی بیگانگان دراز است.

رحیم‌پور ازغدی در رابطه با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: باید الگوی علمی و عملی در کنار هم وجود داشته باشد و یکی از علت‌های ایجاد تورم در کشور تعدد اندیشه‌ها و عدم وجود راهبردها و استراتژی نویسی صرف است و حلقه اتصال آرمان‌ها به واقعیت‌ها وجود ندارد اما در زمان جنگ از زیر صفر شروع کردیم و در ابتدا سلاح و تجهیزات نداشتیم اما امروزه پیشرفت بسیار کرده‌ایم زیرا تعهد انقلابی و شرعی وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: مسؤولان کشور در برنامه‌ریزی‌ها، خود را به‌جای مردم نمی‌گذارند و مردم حس می‌کنند کسی به فکرشان نیست، این امر شرایط خطرناکی ایجاد می‌کند اما ما باید بدانیم در وضعیت فعلی در جنگ اقتصادی هستیم و باید تلاش خود را مضاعف کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه اقتصاد آزاد و جامعه جهانی یک دروغ است، گفت: در شرایط فعلی پشت تمام جنگ‌ها پنج به‌علاوه یک است و نظام آزاد جهانی یک دروغ است که نباید حرف‌هایشان را باور کنیم.

رحیم‌پور با بیان اینکه امام خمینی(ره) با جهان مشکل نداشت، ادامه داد: امام راحل با جهان مشکل نداشت بلکه با جهانخواران در دفاع از جهان مشکل داشت اما عده‌ای آمده‌اند آشتی یک‌طرفه کرده‌اند و در واقع منت‌کشی کرده‌اند.

وی یکی از شرایط مدیریت دینی را تکیه‌ بر علم دانست و گفت: کسی که تخصص ندارد اگر مسؤولیت بپذیرد خائن است و لازم است مسؤولان تمام دستاوردهای حوزه‌های مختلف را بشناسند و در قوانین بازنگری کنند زیرا قانون اساسی بیشتر از آنکه ایجابی باشد، سلبی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی را باعث توسعه عنوان و تصریح کرد: باید رقابت سالم وجود داشته باشد و اقتصاد با تکیه‌ بر داخل و به‌صورت فعال باشد یعنی نبض اقتصاد دست خودمان باشد اما با کل جهان مناسبات اقتصادی داشته باشیم.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه درست کردن اقتصاد درست کردن آخرت مردم است، گفت: زمان‌بندی و نقشه راه مناسب باید وجود داشته باشد و نباید به‌گونه‌ای برخورد شود که مردم فکر کنند تمام مسؤولان دزد هستند و اعتماد مردم از بین برود.