سخنگوی کمیسون امنیت ملی مجلس:
عینک "ته‌استکانی" برای دیدن دستاوردهای "ریز برجام" باید بزنیم
 سیدحسین نقوی‌حسینی عصر امروز در نشست تحلیل و بررسی آخرین تحولات غرب آسیا و نقش آفرینی ایران در منطقه که در دانشگاه پیام نور بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: مدرنیته از مفاهیم سیاست، تعریف‌های ارائه و همه بازیگران عرصه بین‌المللی را دعوت کرد و در چارچوب این تعریف اقدام و عمل داشته باشند.

وی افزود: این اصل برای حاکمیت معرفت خود ابزار، مراجعه و دستگاه‌هایی را تعریف کرد و از قدرت سیاست، متن، قانون، حقوق، حق شهروندی، جامعه مدنی و این گونه مفاهیم تعریفی را ارائه کرده که این تعاریف را با ابزاری که طراحی کرده  دنبال می‌کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که جنگ جهانی دوم به پایان رسید حاکمیت جهانی ابزار و امکاناتی شامل شورای امنیت، سازمان ملل، دادگاه لاهه و کنوانسیون‌های مختلف را برای حفظ این حاکمیت طراحی کرد.

نقوی‌حسینی بیان کرد: این زنجیره برای هر بازیگر و کشوری جایگاهی را تعریف کرده و وقتی که زنجیره حرکت می‌کند همه بازیگران باید حرکت کند اما در پی آن یک انقلاب رخ داده به نام انقلاب اسلامی که یکی از این حلقه‌ها و بازیگران این زنجیره را پاره کرده و طغیان کرده حالا که این انقلاب جهانی نه تنها ادعا ندارد که ما نمی‌خواهیم در این زنجیره بیایم بلکه مدعی است اصلا این زنجیره استکباری با الزامات و ملزماتش را قبول نداریم باید هزینه‌های آن را بپردازد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی یک اتفاق درون مرزهای ملی یک کشور نیست بلکه یک انفجار در نظم جهانی و یک اتفاق خیلی بزرگ است و البته نظم جهانی نیز در برابر آن می‌ایستد و مقابله و تلاش می‌کند ایران را به سر جایگاه قبلی آن برگرداند.

نقوی‌حسینی بیان کرد: در این راستا باید هزینه آن را بدهیم و دشمن هم نیز در برابر ما می‌ایستد و از همه ابزار و امکاناتش استفاده می‌کند و تلاش می‌کند در عرصه بین‌المللی این فکر ترویج و توسعه داده نشود و جلو آن را می‌گیرد و در داخل هم تلاش می‌کند منابع پایداری را از بین ببرد و پایه‌ها را بکوبد تا این نظام با این تفکر وجود نداشته باشد.

طرح جمهوری اسلامی ایران در سوریه پیروز شده است

نماینده مردم ورامین در مجلس تصریح کرد: امروز بحث سوریه، عراق، لبنان، فلسطین، یمن و بحرین نیست بلکه جنگ واقعی است و دشمن تلاش خودش را می‌کند تا بگوید نظام جمهوری اسلامی ایران ناکارآمد است که البته این تفکر محکوم به شکست است و ما نمی‌گذاریم این اتفاق بیفتد.

وی افزود: دشمن دشمن است و در دشمنی او کاهشی پیدا نشده و شدت نیز گرفته و هر موفقیتی که به دست می‌آوریم دشمنی‌اش افروخته‌تر می‌شود چراکه نمی‌خواهد موفقیت ما را ببیند پس ما نباید انتظار داشته باشیم که سکوت کند ما تمام امکانش را به هم زده‌ایم و با این حالا توقع داریم به ما کمک کند یا تحریم‌ها را بردارد!

نقوی‌حسینی تصریح کرد: امروز طرح جمهوری اسلامی ایران در سوریه پیروز شده و این برای آمریکایی‌ها و صهونیست‌ها قابل تحمل نیست  که ایرانی  را که آنها هیچ حساب می‌کردند امروز محور گفتگوهاست.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اینها در عراق کار را تمام شده می‌دانستند و رژیم عربستان سعودی موضع آن این بود که به زودی انقلاب اسلامی را از طریق عراق نابود می‌کنیم و در حال حاضر دیوانه‌وار عربستان سعودی به یمن و بحرین حمله می‌کند و دلیل آن این است که در این جنگ کارآمدی شکست خورده و امروز سیاست جمهوری اسلامی به عنوان برگ برنده رو می‌شود.

وی افزود: جنگ، درگیری واقعی است و قدرت ملی تعریف مدرنیت آن نیست زیرا هیچ کس به این تعریف پایه‌بند نیست.

امروز اگر جمهوری اسلامی ایران در سوریه نجنگد فردا باید در کردستان ایران بجنگد

نماینده مردم  ورامین گفت: انسان گاهی متعجب می‌شود که بعضی افراد معتقد این حرفها را می‌زند که جنگ سوریه به ما چه ربطی دارد و منافع ملی ما باید در مرزها تامین شود در ای راستا باید گفت امروز اگر جمهوری اسلامی ایران در سوریه نجنگد فردا باید در کردستان ایران بجنگد.

نقوی‌حسینی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز خط مقدمش سوریه و عراق است و اگر در آنجا نجنگد باید در خوزستان، کردستان و یا خراسان جنوبی بجنگد و باید گفت آنجا مرز ماست.

وی افزود: بنابراین ما یک جنگ واقعی با نظام استکبار داریم و استکبار نیز یک جنگ واقعی با ما دارد و با تمام توان می‌ایستد همان گونه که تاکنون در تمام مواضع دشمنی خودش ایستاده و اگر پیروز نشده نه اینکه کوتاه آمده بلکه محکم آمده و خدا را شکر ملت ایران، نظام جمهوری اسلامی و در راس آن رهبر تیزبین، خردمند و هوشمند قرار دارد که در صحنه بوده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقام معظم رهبری یک سیاست مدار تیزبین، هوشمند است و با وجود این رهبر تیزهوش و هوشمند رئیس سازمان جاسوسی آمریکا می‌گوید پیروز همه میدان‌ها رهبر ایران است هم در میدان دیپلماسی، میدان جنگ خارج از خانه، مبارزات داخلی پیروز میدان است.

با اینکه رژیم صهونیستی 300 کلاهک هسته‌ای دارد چرا هیچ کس نگران بشریت نمی‌شود؟

نقوی حسینی بیان کرد: اینقدر فریب و دروغ از آمریکای‌ها می‌شنویم که حیثیت انسانی به آنها نمی‌شود اطلاق کرد و همین‌هایی که پروند هسته‌ای ما را ناجوانمردانه به شورای امنیت فرستادند و با گزارش کذب 12 سال تحریم و تهدید کردند و این همه تحریم فشار برای این بود که احتمالا ایران می‌خواهد کار هسته‌ای انجام دهد و احتمالا بمب بسازد و احتمالا می‌خواهد از آن استفاده کند.

وی افزود: این در حالی است که رژیم صهونیستی هم اکنون 300 کلاهک هسته‌ای دارد و عضو هیچ کنوانسیون و آژانسی نیست و عضو هیچ مرجع بین‌المللی نمی‌شود چرا در اینجا هیچ کس نگران بشریت نمی‌شود؟

نماینده مردم  ورامین تصریح کرد: این یک جنگ واقعی است و باید خودمان را آماده کنیم برای یک مبازره تمام عیار و این آمادگی باید از همه جوانب هم در حوزه دفاع، علم، فرهنگ، رسانه و حضور همه باشد تا بتوانیم رسالت انقلاب اسلامی را به پیش ببریم به ویژه دانشگاه و دانشگاهیان که مرکز تولید علم است.

نقوی‌حسینی بیان کرد: القاعده و داعش را برای ناامن سازی ایران درست کرده‌اند و همه جا را ناامن کرده‌اند و هر روز تیم‌ها و طراحی‌های با حجم‌های بالا طراحی می‌کنند برای ضربه زدن به ایران اما اشرافیت امنیتی و اطلاعاتی ایران به گونه‌ای است که هر گروهی با هر شکلی که طراح می‌شود زیرپوشش کامل امنیتی ما در دورترین فاصله از مرزها قرار دارد و در نطفه خفه می‌شود.

وی در مورد برجام اظهار داشت: یک پرونده ناجوانمردانه علیه ایران تشکیل شده براساس ادعای پوچ گروه‌های تروریستی که برای این پرونده دو راه حل جمهوری اسلامی ایران داشت یا مقابله و یا مذاکره کند.

در مذاکرات هسته‌ای ما نقد دادیم و نسیه گرفتیم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مذاکره را نظام جمهوری اسلامی انتخاب کرد و به همین دلیل 12 سال مذاکره انجام شد که از طریق مذاکره این پرونده حل شود.

نقوی‌حسینی بیان کرد: در مذاکره حرفه‌ای، هنرمند و جهادگر کسی است که کم می‌دهد و زیاد می‌گیرد نسیه می‌دهد و نقد می‌گیرد و ما مذاکره را انجام دادیم، اما مذاکره‌کننده حرفه‌ای نبود و نقد دادیم و نسیه گرفتیم این در حالی است که در مذاکرات جان‌کری به همراه 160 متخصص در حوزه هسته‌ای مذاکره و مشورت می‌کرد و اما در ایران تنها آقای ظریف با عراقچی مذاکره و مشورت می‌کرد.

وی افزود: ماه عسل این مذاکره که برجام بود اینگونه شد که آمریکا از 26 دی ماه 94 تاکنون 16 بار نقض عهد و پیمان‌شکنی کرده و علیه ایران تحریم و محدودیت را وضع کرده و این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران 11 تعهد رسمی در برجام داده که قبل از برجام به آن عمل کرده است.

نماینده مردم ورامین اظهار داشت: در اینجا با سخن آقای روحانی موافق هستم که گفتند کسانی که دستاوردهای برجام را نمی‌بینند باید عینک بزنند و واقعا درست است زیرا دستاوردهای برجام آنقدر ریز است که حتما باید عینک آن هم از نوع ته‌استکانی باشد تا دیده شود یا عینک ایشان را باید بگیریم و ببینم.

انتهای پیام/