واکنش رئیس کمیسیون اقتصاد شورای اسلامی شهر آبادان به بازداشت عضو شورا؛
نیروهای امنیتی و قضایی دخالتی در روند استیضاح شهردار ندارند
شوشان آبادان ؛ خلیل جنامی ، در گفت و گو با خبرنگار شوشان در آبادان ، ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی، با اشاره به بازداشت یک عضو شورا در جلسه علنی اخیر اظهار کرد : این عضو شورا از پرونده مطروحه اطلاع داشت و بازداشت وی در جلسه دیروز تعمدی نبوده است.

وی با رد شایعه بازداشت فرد مذکور و ارتباط آن با طرح استیضاح شهردار افزود: متاسفانه برخی رسانه ها و کانال های فضای مجازی بگونه ای خبرسازی کرده اند که نیروهای امنیتی و قضایی بصورت هدفمند و برای تاثیرگذاری بر روند استیضاح شهردار مبادرت به بازداشت این عضو شورا کرده اند.

جنامی تصریح کرد: در دو دوره ای که بنده عضویت شورا را دارم هیچگاه شاهد دخالت نیروهای امنیتی و قضایی بر له یا علیه اعضای شورا یا شهردار و یا دخالت آنها جهت تاثیر بر روند تصمیمات قانونی نبوده ام.

وی اظهار کرد: این حجم از جرم‌تراشی برای یک فرد بدون اطلاع کافی از محتوای پرونده توسط فعالان فضای مجازی تاسف آور و غیراخلاقی است.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر آبادان ادامه داد: در جلسه روز گذشته پس از استماع توضیحات مکتوب شهردار در پاسخ به سوالات اعضا، طبق قانون چنانچه حداقل سه نفر از اعضا اعلام عدم اقناع می کردند برای استیضاح شهردار کفایت می کرد با این حال پاسخ ها برای چهار نفر قانع کننده نبود.

رئیس کمیسیون اقتصاد شورای اسلامی شهر آبادان بیان کرد: طبق ماده ۸۳ قانون شوراها حق قانونی شورای شهر است که چنانچه شهردار عملکردش مطلوب نباشد وی را استیضاح کنند.

وی با بیان اینکه ما اعضای شورای شهر نیز بر اساس قانون عمل کرده‌ایم و چیزی فراتر از قانون انجام نداده‌ایم، افزود: متاسفانه یک سال از روی کار آمدن شهردار و اعضای شورای شهر می‌گذرد در حالی که تاکنون نتوانسته‌ایم هیچ خدمتی به مردم بکنیم و شرمنده آن‌ها شده‌ایم بنابراین درصدد جبران اشتباه خود هستیم.

این عضو شورا با تاکید بر اینکه به عنوان عضوی از شورای شهر به خاطر انتخاب حمیدپور به عنوان شهردار آبادان پشیمان شده و به خاطر این انتخاب اشتباه شرمنده مردم هستم، گفت: اشتباه کرده‌ایم پس ملزم به جبران هستیم و لذا در این مرحله کلیه روال قانونی استیضاح را دنبال خواهیم کرد و با قاطعیت و تدبیر از حق و حقوق مردم شریف آبادان دفاع می کنیم.

انتهای پیام/.

***خبرنگار : نجمه ایرانیان***