معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ،
تردد تاکنون بیش از 2 میلیون زائر از مرزهای سه گانه کشور/ زائران تخلفات را به سازمان حمل و نقل مستقر در پایانه های مرزی گزارش دهند
شوشان آبادان ؛ به گزارش خبرنگار شوشان مستقر در مرز شلمچه  ، داریوش امانی امروز سه شنبه (8 آبان ماه) در حاشیه بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران از جابجایی 603 هزار زائر اربعین حسینی در مرزهای سه گانه کشور خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای ماه صفر تا کنون 21 هزار و 982 سرویس از سراسر کشور تا مرزهای سه گانه کشور زائران را جابجا کرده اند.

وی افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به واسطه مسئولیتی که در ستاد اربعین کشور بعنوان ریاست کمیته حمل و نقل و سوخت دارد هر ساله برنامه های زیادی برای این حماسه عظیم حسینی ارائه داده و همچنین در بحث زیرساخت ها خود پایانه های مرزی، جاده ها، گارد ریل، علائم، روکش آسفالت اقدامات گسترده ای انجام شد و تدارکات لامز برای تسهیل در روند تردد زائران دیده شده است.

امانی با بیان اینکه تمام امکانات برای تخیله کردن زائران در مرزهای سه گانه دیده شده است ، گفت : تخلیه زائران ظرف 72 ساعت در مرزهای شلمچه ، چذابه و مهران انجام می شود. همچنین با توجه به ترافیک سنگین مواصلاتی به محور ایلام، کرمانشاه و مهران توصیه می شود زائران از مرزهای شلمچه و چذابه استفاده کنند تا شاهد ترافیک روان در مرزهای سه گانه باشیم.

وی تردد در دو مرز شلمچه و چذابه را روان خواند و افزود : با توجه به اقدامات صورت گرفته و ایجاد زیرساخت های مناسب در مرزهای شلمچه و چذابه تردد در این 2 مرز روان تر از مهران است و زائران با استفاده از این 2 مرز زودتر به مقصد خود خواهند رسید.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، با بیان اینکه زائران از مرزهای خوزستان برای تردد استفاده کنند ، گفت : برای تسهیل در سرویس دهی به زائران در راه بازگشت، انتظار می رود آنها از مرزهای شلمچه و چذابه استفاده کنند.

وی از تردد بیش از 2 میلیون زائر از مرزهای سه گانه کشور خبرداد و تصریح کرد: تا کنون 2 میلیون و 362 هزار و 651 زائر از مرزهای سه گانه تردد کردند که از این تعداد یک میلیون و 367 هزار و 182 نفر از مرز مهران، 700 هزار نفر از مرز شلمچه و 305 هزار نفر نیز از مرز چذابه تردد کرده اند.

وی به جابجایی 45 درصد از زائران اربعینی با استفاده از ناوگان عمومی اشاره کرد و افزود: سرویس های مراکز استان های کشور را کاهش دادیم تا الویت به زائران داده شود زیرا استفاده از ناوگان عمومی برای تردد زائران راحت تر است. اکنون اتوبوس هایی به تعداد مورد نظر برای جابجایی زائران در مرزهای سه گانه مستقر هستند، در شلمچه نیز بیشتر از ظرفیت زائران اتوبوس پیشبینی شده است که اگر زائران از این مرز قصد برگشت داشته باشند در زمان کمی آنها را به مقصدهای خود انتقال دهیم.

امانی با اشاره به نرخ جابجایی زائران از مرزها به نقاط مختلف کشور ، گفت: نرخ ها مانند سال گذشته محاسبه شده و افزایش نرخ برای امسال نیز اعمال نشده است.همچنین سامانه 3141 برای اعلام تخلفات معرفی شده تا نظارت دقیق تری بر نرخ ها و نوع خدمات دهی داشته باشیم و همکاران ما در پایانه های مرزی در صورت گزارش تخلف با خاطیان برخورد می کنند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تصریح کرد: زائران تخلفات را به سازمان حمل و نقل مستقر در پایانه های مرزی گزارش دهند تا رسیدگی لازم شود.


انتهای پیام/.


***خبرنگار : نجمه ایرانیان***