نماینده ولی فقیه در خوزستان:
فرار شاه از کشور اولین بارقه پیروزی انقلاب اسلامی بود

آیت‌الله سید محمدعلی موسوی جزایری در خطبه‌های نماز جمعه امروز، ۲۱ دی‌ماه اهواز با اشاره به دیدگاه اسلام درباره زن اظهار کرد: بی خبران می‌گویند اسلام حقوق زنان را پایمال کرده است. پاسخهای زیاد و تالیفات بسیاری در این باره از علمای اسلام به جا مانده است که بالاترین پاسخ به این شبهه در قرآن کریم آمده است.
 
وی ادامه داد: آیات زیادی در قرآن آمده که مخاطب آن‌ زنان در مباحث سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، تربیتی و روانشناسی هستند. مشخصا به آیه بیعت در این باره می‌پردازم؛ دو بیعت بزرگ در تاریخ اسلام از سوی زنان و مردان مسلمان با پیغمبر خدا اتفاق افتاده است؛ یکی در سال ششم و یکی در سال هشتم که همان فتح مکه بود. در هر دو بیعت ابتدا مردان با پیامبر(ص) بیعت کردند، سپس زنان.
 
آیت الله موسوی جزایری افزود: آیه ۱۰ سوره ممتحنه به آیه «بیعت‌النسا» در فتح مکه معروف است؛ «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا جَاءَكُمُ الْمُؤْمِنَاتُ مُهَاجِرَاتٍ فَامْتَحِنُوهُنَّ ۖ اللَّهُ أَعْلَمُ بِإِيمَانِهِنَّ ۖ فَإِنْ عَلِمْتُمُوهُنَّ مُؤْمِنَاتٍ فَلَا تَرْجِعُوهُنَّ إِلَى الْكُفَّارِ ۖ لَا هُنَّ حِلٌّ لَهُمْ وَلَا هُمْ يَحِلُّونَ لَهُنَّ ۖ وَآتُوهُمْ مَا أَنْفَقُوا ۚ وَلَا جُنَاحَ عَلَيْكُمْ أَنْ تَنْكِحُوهُنَّ إِذَا آتَيْتُمُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ ۚ وَلَا تُمْسِكُوا بِعِصَمِ الْكَوَافِرِ وَاسْأَلُوا مَا أَنْفَقْتُمْ وَلْيَسْأَلُوا مَا أَنْفَقُوا ۚ ذَٰلِكُمْ حُكْمُ اللَّهِ ۖ يَحْكُمُ بَيْنَكُمْ ۚ وَاللَّهُ عَلِيمٌ حَكِيمٌ؛ ای کسانی که ایمان آورده‌اید، زنانی که به عنوان اسلام و ایمان (از دیار خود) هجرت کرده و به سوی شما آمدند (ممکن است جاسوس باشند) شما از آنها تحقیق کرده و امتحان شان کنید و البته خدا به (صدق و کذب) ایمان شان داناتر است، اگر با ایمان شان شناختید، آن ها را دیگر به شوهران کافرشان بر مگردانید که هرگز این زنان مؤمن بر آن کفّار و آن شوهران کافر بر این زنان حلال نیستند ولی مهر و نفقه‌ای که شوهران مخارج آن زنان کرده‌اند به آنها بپردازید و باکی نیست که شما با آنان نکاح کنید در صورتی که اجر و مهرشان را بدهید و هرگز متوسل به حفاظت (و عقد و پیمان) زنان کافره نشوید و (اگر زنانتان از اسلام به کفر برگشتند و نزد کافران رفتند) از کفّار مهر و نفقه مطالبه کنید، آنها هم (اگر زنان شان ایمان آوردند و نزد شما آمدند) مهر و نفقه طلبند. این حکم خدا است که میان شما حکم می‌کند و خدا (به حقایق امور) دانا و (به مصالح خلق) آگاه است.» که در این بیعت رسول خدا شش پیمان را از زنان گرفتند که زنان متعهد به انجامش شدند؛ اول مشرک نشوند، دوم دزدی نکنند (از مال همسران شان مخفیانه برندارند)، سوم عدم عمل منافی با عفت، چهارم نکشتن فرزندان (به دو صورت سقط جنین و زنده به گور کردن فرزندان دختر)، پنجم دوری از افترا و تهمت و ششم عمل به همه دستورات پیغمبر(ص).
 
امام جمعه اهواز در ادامه با تبریک میلاد حضرت زینب(س) گفت: براساس کتاب‌های تالیف شده از علمای اهل سنت از حضرت زینب(س) به عنوان یکی از بزرگترین اصحاب رسول خدا یاد می‌شود.
 
نماینده ولی فقیه در خوزستان بیان کرد: چهارشنبه، ۲۶ دی روز فرار شاه بود که اولین بارقه خورشید پیروزی انقلاب اسلامی زده شد. دیکتاتوری شاه باعث شده بود که همه ارکان نظام شاهنشاهی به او وابسته باشد و وقتی که او از کشور فرار کرد، شیرازه همه چیز از هم پاشیده شد و انقلاب اسلامی با فرار شاه پیروز شد. پس از آن بود که امام اعلام کرد می‌خواهم به کشور برگردم و در میان ملتم باشم. آمریکا تدابیر بسیاری به کار بست که از ورود امام جلوگیری کند اما موفق نشد؛ عده‌ای از متدینین و بازاریان تهران هواپیمایی را کرایه کردند و امام از پاریس به تهران بازگشت. 
 
وی گفت: همچنین ۲۷ دی سالروز چهارشنبه سیاه در اهواز و شهادت نواب صفوی است.