شناسایی واحدها و طرح های صنعتی با عنوان طرح پیش امکان سنجی (PFS)
معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان گفت: در سال 98 جهت تحقق اهداف سرمایه گذار فوق، اقدام به شناسایی واحدها و طرح های صنعتی با عنوان طرح پیش امکان سنجی(PFS) در شهرک ها و نواحی صنعتی استان کرده است.
گردشگری نیشکر، منشا تولید درآمد و اشتغال‌زایی و شکوفایی اقتصادی برای خوزستان است
مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و‌ صنایع جانبی در این خصوص اظهار داشت: صنعت نیشکر با ظرفیت های بیشماری که دارد در کنار رونق تولید و ایجاد اشتغال، نقش مهمی نیز در گردشگری خوزستان دارد.
خودکفایی در برخی از اقلام صنعت نفت
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: با همکاری جهاد دانشگاهی، اکنون در بخشی از اقلام صنعت نفت به خودکفایی رسیده‌ایم.
فولاد خوزستان نشان عقاب طلایی اجلاس توسعه صادرات ایران را دریافت کرد
شرکت فولاد خوزستان در اجلاس توسعه صادرات ایران (iran exportex) که صبح روز یکشنبه ٢۶ آبان ماه ۹۸ در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، نشان عقاب طلایی مدیریت موفق در تجارت صنعت فولاد و صنایع وابسته را به خود اختصاص داد.
فولاد اکسین در حال بازگشت به جایگاه اصلی خود است
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: با حمایت‌های وزیر نفت توانستیم توان تولید ورق‌های ای پی آی را در داخل کشور بدست آوردیم.
اجرای 128 پروژه عمرانی با اعتبار یک هزار و 260 میلیارد ریال در شرکت شهرک‌های صنعتی
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی خوزستان گفت: امسال 128 پروژه عمرانی با اعتبار یک هزار و 260 میلیارد ریال در استان در حال انجام است.
برگزاری 11 تور صنعتی برای واحدهای تولیدی خوزستان
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: امسال 11 تور صنعتی برای صنعتگران استان برگزار شده است.
به دنبال تسهیل شرایط سرمایه گذاری در استان هستیم
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: سال گذشته روند رو به رشد بسیار خوبی را در بحث سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی داشتیم.
احداث شهرک‌های مرزی مشترک با کشورهای همسایه
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: در حال حاضر 3 کشور ترکیه، عراق و آذربایجان برای بحث شهرک‌های مرزی مشترک با ایران در نظر گرفته شده‌اند.
حیات قطعه‌سازان خوزستانی برای شرکت‌های حفاری و نفت مهم نیست
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی خوزستان گفت: حیات واحدهای تولیدی و قطعه‌سازان استان برای شرکت ملی حفاری و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب مهم نیست.
ضرورت تشکیل سازمان کسب‌وکار و امور کارآفرینان در کشور
رئیس اتاق بازرگانی اهواز در یادداشتی که در اختیار این خبرگزاری قرار داده است، به بهانه ششم مرداد روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بر حمایت جدی دولت از فعالیت‌های کارآفرینانه و تشکیل یک نهاد متولی تحت عنوان سازمان کسب و کار و امور کارآفرینان در کشور تاکید کرد.
با گرانفروشان جوجه یک‌روزه برخورد می‌شود
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با تاکید بر اینکه رعایت نکردن قیمت مصوب جوجه یک‌روزه تخلف است، هشدار داد با گرانفروشان برخورد می‌شود.
چاه شماره ٨ پازنان شرکت نفت آغاجاری تولیدی شد
چاه شماره- ٨ ميدان پازنان-1 با انجام اقدامات اصلاحی مناسب مخزنی و درون چاهی و سپس انجام اصلاحيه‌های استاندارد سازی ادوات و اتصالات سرچاهی به دست كارشناسان شركت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری توليدی شد.
اقدامات دستگاه‌ها در تامین و توزیع کالاها باید برای مردم ملموس باشد
مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: بحث کیفی تامین و توزیع کالا باید مورد ارزیابی قرار بگیرد که تا چه میزان این تامین در سطح جامعه اثرگذار بوده است.
نمایشگاه حفاری در توانایی و حمایت از تولید داخلی اثرگذار است
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان خوزستان گفت: برگزاری پانزدهمین نمایشگاه صنعت حفاری قطعا در ایجاد توانایی و حمایت از تولید داخلی اثر گذار است.
بخش خصوصی باید در برگزاری نمایشگاه صنعت حفاری مشارکت بیشتری کند
قائم مقام شرکت ملی حفاری ایران گفت: بعد از چندین دوره برگزاری نمایشگاه صنعت حفاری و نیز تداوم برگزاری آن، لازم است تا بخش خصوصی با توان و مشارکت بیشتری در این نمایشگاه حضور پیدا کند.
تولیدکنندگان تجهیزات حفاری نیاز به حمایت دولت دارند
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی خوزستان گفت: تولید کنندگان و سازندگان صنعت حفاری نیاز به حمایت دولت دارند و در این راستا باید برنامه ریزی های دقیق و ویژه ای انجام شود.
119 حلقه چاه نفت و گاز در 9 ماهه امسال حفر و تکمیل شد
مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران گفت: 119 حلقه چاه نفت و گاز در 9 ماهه امسال توسط ناوگان این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور حفر و تکمیل شد.
ساخت داخل تجیهزات پرمصرف در صنعت نفت توسعه می یابد
اهواز - قائم مقام وزیر نفت گفت: از مهمترین کارهای در دست اقدام، توسعه ساخت داخل تجیهزات و کالاهای پرمصرف در صنعت نفت و گاز است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نفت: واگذاری مطالعه میدان نفتی مشترک با عربستان به دانشگاه صنعت نفت
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعت نفت گفت: در روزهای اخیر مطالعه میدان فروزان از طرف شرکت ملی نفت به دانشگاه واگذار شد؛ این میدان واقع در ۱۰۰ کیلومتری غرب جزیره خارگ و مشترک با میدان مرجان عربستان صعودی است.
بازدید مسئولان عالیرتبه شرکت ملی نفت از کارخانه بهره‌برداری اهواز ۱
گام نخست طرح نوسازی تاسیسات مناطق نفت خیز جنوب
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: طرح نوسازی تاسیسات مناطق نفتخیز جنوب با توجه به فرسودگی و ظرفیت بالای فرآورشی آنها در دستور کار قرار و مجموعه اهواز-1 به عنوان پایلوت انتخاب شد.
برگزاری اولین رویداد استارت آپی مجازی در حوزه صنایع کوچک کشور در سال 1399
رویداد تخصصی ایده های استارتاپی در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی با ابتکار شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان بصورت مجازی برگزار و با برقراری ارتباط بصورت ویدیو کنفرانس با معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از برگزیدگان این رویداد تقدیر بعمل آمد.
اهدای ۲۰۰ بسته معیشتی، سهم نفت‌وگاز اروندان از کرونا
فرمانده بسیج شرکت نفت و گاز اروندان خرمشهر گفت‌: این شرکت همزمان با ششمین روز از ماه مبارک رمضان ۲۰۰ بسته معیشتی شامل موادغذایی و بهداشتی بین نیازمندان شهر دارخوین و سوسنگرد توزیع کرد.
افتتاح ۲ طرح صنعتی در آبادان با حضور معاون وزیر تعاون
با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۲ طرح تولیدی اشتغالزا در آبادان افتتاح شد.
یک‌هزار قلم کالای صنعت نفت بومی‌سازی شد
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از بومی‌سازی یک هزار قلم کالای مورد نیاز در صنعت نفت طی یک سال گذشته خبر داد.
نهمین نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی خوزستان افتتاح شد
نهمین نمایشگاه توانمندی‌های صنعتی، تولیدی و خدمات فنی مهندسی خوزستان باحضور استاندار در منطقه آزاد اروند آغاز به کار کرد.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خبرداد:
حضور ۲۶۰ شرکت در نمایشگاه صنعت نفت خوزستان
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با بیان اینکه ۲۶۰ شرکت برتر در حوزه ساخت و تامین کالا و خدمات تخصصی نفت در یازدهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان حضور خواهند داشت، گفت: در این نمایشگاه چالش‌ها و فرصت‌های فراروی سازندگان برای حمایت از صنایع کوچک و کسب و کارهای نوآفرین مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
شرکت فولاد خوزستان صادر کننده نمونه کشور شد
لوح تقدیر و تندیس ویژه صادر کننده نمونه کشور در سال ۹۸ در آیین بیست و سومین سالروز ملی صادرات به شرکت فولاد خوزستان اهدا شد.
رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خوزستان مطرح کرد
شکاف زیاد میان درآمد و هزینه‌های خانوار کارگری
یک فعال کارگری گفت: دولت باید به بازار اقلام نظارت بسیار دقیق و ویژه‌ای داشته باشد و اجازه ندهد تا به بهانه افزایش قیمت بنزین، نرخ دیگر محصولات در بازار افزایش پیدا کند.
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان:
جایگاه‌های سوخت خسارت دیده خوزستان وارد مدار شده‌اند
مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان گفت: همه جایگاه‌های سوخت آسیب دیده در ناآرامی‌های اخیر وارد مدار شده‌اند تا مردم در روند سوخت‌گیری خودروهای خود دچار مشکل نشوند.
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفتی خوزستان تاکید کرد:
لزوم توجه جدی به صنایع کوچک در شرایط فعلی
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفتی گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر در شرایط دشوار اقتصادی به سر می‌بریم، اگر به صنایع کوچک توجه جدی شود قطعا شرایط رونق اقتصادی بهبود پیدا خواهد کرد.
۲۲ آذر؛ آغاز به ‌کار یازدهمین نمایشگاه صنعت نفت خوزستان
یازدهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان از ۲۲ تا ۲۵ آذرماه در محل نمایشگاه‌‎های بین‌‎المللی استان خوزستان در اهواز برگزار می‌شود.
باید با همه توان از تولید داخل حمایت کنیم
معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: باید تمام توان و انرژی خود را برای حمایت از تولید داخل بگذاریم و آمادگی داریم هر حمایتی که لازم باشد از تولیدکننده داخلی داشته باشیم.
مدیر دفتر بهره‌برداری و نظارت آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان خبر داد:
عملیات ضربتی 24 ساعته پایداری و بهینه سازی تامین آب شرب شهرهای استراتژیک خوزستان توسط معاونت آبرسانی
مدیر دفتر بهره‌برداری و نظارت آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان گفت: عملیات ضربتی پایداری و بهینه سازی تامین آب شرب شهرستانهای استراتژیک خوزستان ظرف مدت زمان 24 ساعته توسط معاونت آبرسانی انجام شد.
اعلام برنامه‌های هفته کارآفرینی در خوزستان
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، برنامه‌های هفته جهانی کارآفرینی را در خوزستان اعلام کرد.
کارشناس خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران موفق شد
طراحی و ساخت سامانه جامع مدیریت عملیات نمودارگیری
سامانه جامع مدیریت عملیات نمودارگیری (( Job Management توسط یکی از کارشناسان مدیریت خدمات ویژه شرکت ملی حفاری ایران طراحی و پس از گذر از آزمایش‌های میدانی در چرخه عملیاتی به کارگیری شد.
تهدیدی به نام واردات برای تولیدکنندگان داخل وجود ندارد
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: مسولان استانی نگاه رونق به تولید داشته باشند.
افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 5 پروژه در شهرک‌های صنعتی دزفول
با حضور معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران عملیات اجرایی 3 پروژه در شهرک‌های صنعتی دزفول آغاز و 2 پروژه افتتاح شد.
آخرین اخبار