اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۰۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۸
در جلسه‎ای که به ریاست معاون میراث فرهنگی کشور به منظور بررسی طرح و برنامه‌های موفق مرمت کشور تشکیل شد، پنج طرح برتر مرمت بناهای تاریخی خوزستان بررسی و تأیید شد.
معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان گفت: در جلسه‎ای که به ریاست معاون میراث فرهنگی کشور به منظور بررسی طرح و برنامه‌های موفق مرمت کشور تشکیل شد، پنج طرح برتر مرمت بناهای تاریخی خوزستان بررسی و تأیید شد.


احمدرضا حسینی‌بروجنی با اعلام این خبر افزود: در این جلسه، طرح و برنامه‎های مرمت و باز زنده‌سازی بناهای (کاروانسرای خیرآباد) واقع در شهرستان بهبهان، (باغ امیرسپهدار) (باغ صمیمی) واقع در شهرستان رامهرمز، (سرای معین التجار) واقع در شهرستان اهواز، (سرای افضل) واقع در شهرستان شوشتر و حمام شاه‎رکن‎الدین واقع در شهرستان دزفول، از سوی اعضای جلسه، پیشکسوتان و صاحب‌نظران حوزه مرمت میراث فرهنگی کشور، با دقت بررسی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از میراث فرهنگی خوزستان، وی با بیان این‌که در این نشست، تکنیک‌های اجراشده و نحوه مدیریت هر پنج اثر تاریخی، مورد تأیید هیأت داوران قرار گرفت گفت: مقرر شد کلیه اسناد، طرح‌ها و مدارک مرتبط با نحوه مرمت آثار یادشده به منظور درج در کتاب "تجارب مرمت کشور”، به معاونت میراث فرهنگی کشور ارسال شود.

معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان خاطرنشان کرد: کلیه آثار پیش‌گفته در دهه ۸۰ خورشیدی از سوی اداره‌کل میراث فرهنگی استان مرمت شده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار