اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
آخرین اخبار
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار
کد خبر: ۱۰۰۹۰۱
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۱
نیروی انتظامی شهرستان شوشتر در آستانه حلول ماه مبارک رمضان اطلاعیه‌ای صادر کرد.
به گزارش پایگاه خبری شوشان، نیروی انتظامی در آستانه حلول ماه مبارک رمضان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان شوشتر با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و مغفرت را به عموم مسلمانان، در اطلاعیه‌ای نوشت:


"شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقان"

بار دیگر در‌های خیر، برکت، فضیلت و استغفار به روی مومنان گشوده شد؛ و مردم خداجو به ضیافت و میهمانی خداوند تبارک و تعالی فرا خوانده شدند تا به قرب و رحمت واسعه الهی نائل شوند.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله وسلم) درباره ماه مبارک رمضان می‌فرمایند: "اگر بنده خدا می‌دانست که در ماه رمضان چیست (چه برکتی وجود دارد) دوست می‌داشت که تمام سال رمضان باشد"، از این رو در ماه بهار قرآن باید از فرصت مغتنمی که بی منت نصیبمان شده، بهره ببریم و با روزه داری و عبادت خالصانه، برکت این ماه را توشه سفر آخرت خود قرار دهیم.

در این اطلاعیه، نیروی انتظامی ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، در راستای تکریم و تعظیم شعائر اسلامی، به  همشهریان روزه دار توصیه شده است:

- براساس احکام نورانی اسلام، روزه دار موظف است در تمام روز (از طلوع فجر تا مغرب) با قصد اطاعت از فرمان خداوند از خوردن و آشامیدن و چیز‌های دیگری که در رساله عملیه به آن اشاره شده است، خودداری کنند.

- افراد بیمار، مسافر و تمام کسانی که دارای عذر شرعی هستند، نیز برای حفظ حرمت ماه مبارک از خوردن، آشامیدن واستعمال دخانیات در ملاء عام به جد خودداری کنند.

- برابر روش هر ساله عرضه غذا توسط مراکز طبخ از بعد از سحر تا یک ساعت قبل از افطار مجاز نیستند.

- متصدیان هتل ها، مهمان پذیرها، رستوران‌های بین راهی، پایانه ها، مسافربری و ایستگاه‌ راه آهن با اخذ مجوز از مراجع ذیربط و ضمن رعایت شئونات اسلامی و پوشش فضای خود، می‌توانند به مسافران ارائه خدمات دهند.

- نیروی انتظامی نسبت به ارتقاء امنیت معابر، بوستان‌ها و تسهیل در رفت و آمد وسایل نقلیه، به ویژه در زمان افطار و شب‌های قدر توجه ویژه‌ای نموده و دستورالعمل‌های ترافیکی به تفکیک  اعلام می‌شود.

- انتظار می‌رود برای تقویت مراتب خویشتنداری، تحکیم پیوند‌های ایمانی و گسترش ارزش‌های اخلاقی، هنجار‌های دینی و به ویژه عفاف و حجاب در محیط‌های عمومی بادقت بیشتری از سوی همگان رعایت شود، بدیهی است با معدود افرادی که به نحو مشهودی هنجارشکنی کنند، برابر قانون رفتار خواهد شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شوشتر 
سرهنگ پاسدار بهروز حسنوند
نام:
ایمیل:
* نظر:
اینستاگرام شوشان
شوشان تولبار